פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

לא יש מקרים שאני לא מתבייש. שכן שלי החליט שהחנייה מחוץ לבית שלו שייכת לו, חניתי שם פעם אחת והוא מילא לי את המיכל דלק במים. לא חניתי שם יותר. חיכיתי כמה שנים לנקמה, שלא יהיה שקוף. הוא החליף 4 גלגלים אחרי שנתיים וחצי.

ראוי לציין שהלכתי להתלונן במשטרה. הם לא עשו כלום :person_shrugging:

על מה אתה מדבר? התפוצצת והזקת כספית! ממון! אנחנו מדברים על פאקינג להזיק פיזית לבן אדם עד מוות, זה בלתי נסלח.

מצבכם (ליאור ושביט) בסדר לגמרי.

שביט תעשה לי ילד!

כזה. צריך לקבוע בחוק עונש מינימום של 150 שנה לרוצחים ואנסים, כאשר אם יש הוכחה של 100% ודאות אז עונש מוות.

מה שהכי מתסכל אותי זה ששמעתי עשרות תגובות מכל כך הרבה אנשים, עד שנראה שהפיגוע בירושלים פחות מטריד את האנשים - אבל במקביל לא שמעתי תגובה של פוליטיקאי אחד. לא אכפת להם.

ממש מלמעלה - אתה מאוד טועה. הדת נזהרת בחיי אדם ורוב מוחלט מהעונשים הם כרת, היינו עונש בידי שמים.

כדי שבית דין יהרגו אדם, צריך עדים (שניים) והתראה. רק ההלכות של חקירת עדים פלוס איך הם אמרו את ההתראה - תילי תילים של סייגים, עד כדי כך שהגמרא מכנה בית דין שהוציאו להורג אדם אחד!! בשבעים שנה - ‘בית דין קטלנית’. בפועל ככל הנראה התורה מאוד ברורה לגבי האיסורים שלה אבל יש קושי ענק בלהוציא לפועל כשזה מדובר במיתות בידי אדם ולא במיתות בידי שמיים.

דיין שפוסק בהלכות נפשות צריך לצום באותו היום, דוגמה קטנטנה לכמה רגישות ואחריות יש לנו היהודים כשמדובר בנטילת נפש. עצם זה שכל המצוות מותר לעבור עליהם כשמאיימים עליך (בהריגתך) למעט שלושת העבירות החמורות (גילוי עריות, עבודה זרה ושפיכות דמים) מספרת לנו על קדושת החיים. גם ההלכה ש ‘ספק פיקוח נפש דוחה את השבת’, לא ודאי פיקוח נפש אלא ספק.

אלו דוגמאות מעטות. הנוצרים היו פי אלף אכזריים ונוטלי חיים כדי לסדר את השורות עם הכופרים בנצרות, אצלנו היהודים הגמרא אומרת על יהודי חוטא ‘אף על פי שחטא - ישראל הוא’.

על קצה המזלג.

אני מתנגד לעונש מוות, קודם כל, כי בסופו של דבר קודם כל אתה לוקח סיכון להרג חפים מפשע (ראה ערך זדורוב) ודבר נוסף אתה ידוע איך זה יתחיל אתה לא יודע איך זה יסתיים. היום זה עונש מוות לרוצחים מחר זה לפדופילים ומחרתים ישנו את זה למתנגדי שלטון. ודבר נוסף מי נתן לנו רשות לקחת חיים ?

לעומת זאת, החמרת ענישה והחמרת תנאים בכלא לעבירות קשות. אין שום סיבה לתת להם לימודים חינם ודברים כאלו. מאסר עולם עם עבודות כפייה.

נ.ב אני מתנגד לעונש מוות אבל מצד שני לא הייתי משקיע יותר מידי משאבים למנוע מהם לסיים את חייהם בעצמם.

פשוט התעלמת לחלוטין ממה שכתבתי במפורש בסוגריים - “היהדות על הנייר, לא מה שחזל עשו ממנה”.
כל מה שהסברת בהודעה שלך, זה היהדות לפרשנות חזל. לא היהדות ה"מקורית" המקראית, או ליתר דיוק -דת ישראל המקורית, שבהחלט קראה “מות יומת” על אנשים שלשיטתה לא ראויים יותר לחיות בעולם הזה. שלא לדבר כמובן על גויים ועמים מסויימים (עמלק, 7 העמים), ששם העונש הוא קולקטיבי לחלוטין - ילדים, נשים וזקנים - לשביעות רצונו של האל כמובן.

אגב, גם מה שהבאת בשם הנוצרים, כביכול, זה מעשים של אנשים מסויימים שעשו בשם הנצרות - לא הכוונה ה"מקורית" של הנצרות, שמדברת על ‘הגשת הלחי השנייה’ ועל קידוש חיי אדם באופן אבסורדי לפעמים.

אבל אני באמת לא רוצה להיכנס לויכוחים על מה הייתה הדת המקורית, ואיפה ומתי בדיוק חזל (או כמרים) תפסו פיקוד ולקחו שינוי כיוון. זה לא משנה לענייננו.
מה שמשנה, זה ששום דבר לא ישכנע אותי, שמחבל שהרגע הלך למקום הומה אדם ודקר למוות אדם חף מפשע (או יותר מזה, חלילה), ושהצליחו לתפוס אותו בזירה/לאחר מצוד - לא ראוי ל-2 כדורים בראש. שום דבר.

היהדות בלי המסורת זה ספר מעניין ותו לא. כל הקטע שלו שהוא יוצא מספר היסטוריה עתיק והופך לספר דת קדוש המלמד אורח חיים זה המסורת שיש לנו עליו, וכמו שמסוכם במשנה הראשונה במסכת אבות - משה קיבל תורה מסיני ומסרה ליהושע ויהושע לזקנים וכו וכו.

לנתק את התורה מחז"ל שקבלו במסורת ממשה רבינו את התורה שניתנה בסיני ולקרוא אותה כפשוטה - זה לא דת. זה סתם ספר היסטוריה שהחלטת משום מה להשתייך אליו (לא שאני יודע מה זה אומר להשתייך אליו אם אתה לא מסכים/לא עושה כלום ממה שכתוב שם).

זהו, גלשתי מספיק מהטופיק של הת’רד.

לענינו, רצח משפיע על הנפש. אנשים הרואים סרטים אלימים בילדותם צומחים פראים יותר, אנשים האחראים על הרג (חיילים קרביים עד יחידות מובחרות) מושפעים נפשית לפעמים בצורה עמוקה גם מהרג של מחבלים.

זה רעיונית נכון להוריד אדם החפץ בהרג, מעשית - לדעתי - אין תליין שמותר לתת לו לעשות את ההרג הזה.

וכמו שמשה אמר פה, אנחנו מדברים תיאורטית, האיש יקבל 4 שנים גג, יגדל זקן וכיפה בכלא ויהיה ‘רב מחזיר בתשובה’ אח"כ… הסרט הקבוע של קהילת השופטים הרקובה במדינת ישראל.

שוב, כדי באמת שלא להיכנס לזה, אבל בכל זאת בקצרה - אני לא מנתק בין התנ"ך למסורת, אני פשוט טוען (בעקבות רבים, כולל חזל אגב) שהיו שלבים שונים בחייה של ה"יהדות" (=דת ישראל), ושלא דומה דת ישראל בתקופת המקרא לדת ישראל בתקופת שלהי בית שני ובוודאי לאחר החורבן. זה הכול.

ובנושא אחר לגמרי -

תמיד מדהים אותי איך אותם עיתונאים שלא עשו משהו אחד יצרני בחייהם, אבל חיים מלהעביר ביקורת על אחרים שכן עושים את זה, לא יודעים לקבל ביקורת פשוטה בעצמם (במקרים המועטים שהביקורת מופנה כלפיהם).
תמיד אותה תגובה של “לא עשיתי שום דבר לא בסדר”, “מחפשים אותי”, ו"מה עם ההוא?", ואף-פעם לא “ייתכן ששגיתי, מתנצל” (חוץ מבמקרים שמכריחים אותם לעשות את זה, לטובת המוניטין של ערוץ המדיה).
וזה מבלי להיכנס בכלל לתוכן הביקורת במקרה הזה, של המנהג המגונה שסיגלו להם העיתונאים לדחוף פרשנות אישית לתוך דיווח “אובייקטיבי” (עד כמה שאפשר) - ומבלי להפריד באופן ברור בין השניים.

כיפה כבר יש! בנזונה

SkZ3S411AUs_0_58_1280_720_0_large

תגידו מה דעתכם על הדרוזים שהחזירו את הגופה? איזה ברברים.

אבל תראו איזה קטע, זה עבד.

https://twitter.com/Yair__Levy/status/1598247415399972865

מה? הם סתם המציאו שקרים וברגע שיש רמז לתביעת דיבה הם ישר מתקפלים עם הזנב בין הרגליים? הייתכן?
אבל המבצר ברעננה!!! איילה חסון אמרה!!!

כל כך מביכים. כואב הלב על מי שאכל את השטויות שלהם, ועלינו שמשלמים על זה בריבית.

עריכה שאינה מהותית: כתבתי “רמז לתביעה” לפי התגובות שם. לפי עמית סגל זה ממש תביעה שהתקבלה (התשלום ילך למשפחות שכולות, לא לשיפוץ האמיתי של המבצר, למי שדאג).

עריכה נוספת: בשעה טובה, בוקר טוב נפתלי בנט.

https://twitter.com/defnoodles/status/1598376637686755328?ref_src=twsrc^tfw|twcamp^tweetembed|twterm^1598376637686755328|twgr^96212c75932491472e326ba2d1245464a3b49bdc|twcon^s1_&ref_url=https%3A%2F%2Fe.walla.co.il%2Fitem%2F3543791
קניה ווסט בדרך לבית משוגעים

זה עצוב. אני באמת חושב שמנצלים אותו. מילו ופואנטס משתמשים בו (דיון אחר זה למה). הוא צריך עזרה.

אבל מיילו הזה יהודי למה אתה חושב שהוא מנוצל על ידיהם.
דרך אגב פואנטוס הזה אידיוט גמור הוא גם בתול ומפחד מנשים :rofl:

מיילו יהודי מתי שמתחשק לו. הוא גריפטר מוחלט. יש ראיון אחד שהוא טען שאימא שלו שיקרה לו והוא מזדהה בתור קתולי. ראיון אחר הוא טען שהוא יהודי. זה הכל איפה שהוא מקבל תשומת לב יותר.

פואנטס אידיוט וניאו נאצי אבל הוא גם “כלי”

קנייה הלך להפגש אצל טראמפ אבל הוא לא אמר לו שהוא מביא את פואנטס ומיילו איתו. זה הכל היה בשביל להביך את טראמפ. קנייה התראיין השבוע אצל טים פול ולפני שהוא ברח מהראיון הוא הודה שטראמפ לא מכיר בכלל את פואנטס.

טראמפ נפל בפח שטמנו לו.

אחרי זה ישר הם “בישלו” את הוידאו שהוא רץ לנשיאות. לא צירוף מקרים. פואנטס ומיילו הם האנשים הרעים פה. אני לא משוכנע שקניה מבין מה הוא אומר בשלב הזה.

אולי אני נאיבי ותמים בקשר לקניה.

אני מקווה שקניה לא התאבד חס וחלילה אחרת יאשימו את היהודים גם בזה.

תגידו סתם שאלה, בכל ההיסטריה וזעקות המלאכותיות של הגואלט של השמאל בקשר לאבי מעוז, יש מצב שהשמאל סוף סוף יהיה פתוח לשיטת השוברים בחינוך, שההורים יוכלו לשלוח את הילדים שלהם לבתי ספר שהם מאמינים שהם רוצים שהילדים שלהם יקבלו חינוך בו?

או שאני אופיטימי מידי…

אז בעצם הביביסטים לא רק שיקרו בנוגע לבנט, אלא בנוגע לדברים אחרים. מי ציפה את זה?

https://twitter.com/BenCaspit/status/1599390571365249024?ref_src=twsrc^tfw|twcamp^tweetembed|twterm^1599390571365249024|twgr^f22e1e0407ab15e7d4cecd0b08c5ccd8fd3a83c0|twcon^s1_&ref_url=https%3A%2F%2Fcarsforum.co.il%2Findex.php%3Fapp%3Dcoremodule%3Dsystemcontroller%3Dembedurl%3Dhttps%3A%2F%2Ftwitter.com%2FBenCaspit%2Fstatus%2F1599390571365249024%3Fs%3D2026t%3DRAVLxb8MkrgPyFGd6sklMw

עוד כלבלבים קטנים שבורחים עם הזנב בין הרגליים, בדיוק כמו כל הגוש המשיחי.

הסנילי הזקן שוב שיקר ואח"כ הוא מכחיש שהוא שיקר?
אחחחחחח, קשה להאמין כמה ביביסט צריך להיות בשביל להאמין לו.