פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

נתת פה תיאור מושלם של החרדים, אינם תורמים דבר למדינה ורק פוגעים.
הם מיעוט שולי יחסית לחילונים ובמיוחד לעומת להטבים . אז החילונים והלהטבים צריכים להשתין בקשת על כל חרדי?אני מסכים.

מיעוט שולי לעומת להטבים? יש יותר מקהילת הלהטב בארץ מאשר חרדים??

אני מבין מה אתה אומר, אבל בשבילי ובשביל רוב האנושות משפחה זה בדיוק אבא + אמא.

קשה לקרוא “משפחה” למשפחה שיש בה אבא ביולוגי ואבא מאמץ, שמייצרים ילד במעבדה וקונים לו רחם מאישה ענייה שיש לו.
לקרוא למשפחה כזו “משפחה” זה כמו לקרוא לאישה טרנסית אישה. היא לא.

עכשיו, אני לא בא לתקן את העולם ולקחת מהאנשים האלה את הילד (אם זה היה תלוי בי הייתי בכלל מונע מהם לקנות ילדים כי אני מאמין ששני גברים לא יכולים להוות תחליף לאמא. ומגע של אם זה קריטי לילד) ולא אתעקש על זוטות כמו “אסור לקרוא להם משפחה”.

שיקראו להם מה שהם רוצים.

אבל, אסור לטעון שהטענה שלי ושל רוב העולם השפוי של “אבא+אמא=משפחה” זו הסתה או פגיעה. זה הדבר הטבעי ביותר והנכון ביותר לילדים (כן כן, למרות שיש המון משפחות ביולוגיות שהן חרא מוחלט. אבל כמובן שום משפחת גייז היא לא פחות ממושלמת) ויש לאנשים זכות להגיד אותה בלי האשמות כאלה.

הנקודה ליאור שהפכו את האמירה של “אבא+אמא=משפחה”, הטענה הלגיטימית בהיסטוריה, למשהו לא נכון ופוגעני. אז עכשיו מקבלים פושבאק.

אתה טוען אחרת ממני?
אחלה, אני אשמח להוכחה של הנתונים האלו. אל תשכח שיותר קשה לספור להטבים כיוון שיש חלק נכבד שמתחבא באחרון.

אני אשמח לדעת על סמך מה אתה אומר זאת. הרי לא חסר משפחות שיש להן אבא+אבא, אימא+אימא, רק אימא או רק אבא, אפילו רק סבא וסבתא או אח ואחות!

תודה מראש (:slight_smile:

מדינת ישראל מונה כיום מעל 9 מיליון אזרחים. מתוכם קצת מעל 1.2m הם חרדים.

אני אוציא את עצמי מלבדוק כמה מקהילת הלהטב קיימים כי אכן כמעט ואין מחקרים וסקרים בנושא. ברור לי שמהמוצהרים יש פחות וברור שיש גם להטבים מהקהילה החרדית. השאלה כמה? אין לי איך לדעת.

אולי החבר’ה פה החילונים יכולים להעריך ולהאיר את עיניי.

תראה, אני ורבים כמותי נדפקנו.
נולדנו לעם היהודי ואין מזה דרך חזרה. לא משנה כמה אין לי קשר לדת היהודית, בעיני העם היהודי אני אהיה יהודי כל חיי ובעיניי אנטישמיים שמחפשים תירוץ לשנאה אני גם אהיה יהודי כל חיי. תוסיף על זה שאני ציוני ואוהב את הארץ, את החברה ואת המדינה וקיבלת כאב ראש רציני.

אישית, אני רוצה שלמדינה יהיה אופי כמה שפחות יהודי. לא חסרת אופי יהודי בכלל, ממש ממש לא לזה אני מתכוון, אלא שהאופי היהודי יהיה מודגש ממקום של שמחה, חגים, שבתות (בניגוד למשל ליום ראשון יום המנוחה שהוא יום מנוחה ברוב העולם), יום כיפור, בתי כנסת, מורשת יהודית באתרי מורשת. אני רוצה לדעת שאני בארץ ישראל, ארצו של העם היהודי. וזהו. לא רוצה כפייה דתית ולא רוצה עירוב של דת בענייני פנים. לא רוצה להתחתן ברבנות, לא רוצה להתגרש ברבנות, ולא רוצה שהרבנות תחליט עבורי מה מותר לי ומה אסור לי. לא רוצה לממן לימודי תורה בכאילו לחרדים בשביל שיוכלו להמשיך לשמור את עצמם בגטאות במקום להתערב בחברה שהם כל כך מפחדים ממנה. לא רוצה שיפריעו למדינה להתנהל בשבת בתשתיות במקום לחסום צירים ראשיים באמצע השבוע כשגם ככה יש פקקים, לא רוצה שיסגרו לי חנויות בשבת. לא רוצה. לא רוצה שהמדינה שלנו תהיה מדינת דת.

ובניגוד למה שחושבת האוכלוסיה החרדית שבכלל לא הייתה חלק פעיל בהקמת המדינה, המדינה הזו לא קמה בשביל לתת צביון יהודי למדינה אחת בעולם אלא בשביל לתת בית לאנשים שברוב מדינות העולם נחשבים לא רצויים.

אתם (לא אתה אישית דן, אלא האוכלוסייה החרדית ככלל) תתחילו להיות בני-אדם עם פוטנציאל לצדיקות כשתפנימו שאחיכם היהודים לא חייבים להתנהג כיהודים לפי אמות המידה שאתם בחרתם בהן. גם ככה היהדות של ימינו לא דומה לזו שהייתה לפני 100, 400 או 1000 שנים. וכל הניסיון להתנהג כאילו אתם עדיין בגולה הוא ניסיון פתטי לעצור את הזמן. לא תצליחו בהמשך כמו שאתם לא מצליחים עם זה עכשיו. מיותר…

המדינה היהודית בארץ ישראל היא לא בשביל לחנך יהודים לנהוג כיהודים. המדינה היהודית היא בשביל לתת בית ומקלט לעם שנרדף וימשיך להיות נרדף בלי שום קשר לאמונה הדתית שלו. אז תסלחו לי אם אני לא רוצה ליטול חלק באמונה הדתית היהודית ותניחו לי לחיות באמונתי.

כמו שנאמר: צדיק באמונתו יחיה.
לקב"ה לא אכפת אם אתה קורא לעצמך יהודי או כל שיט אחר כאשר אתה נוהג בצדיקות. לשם אין משמעות אלא לכוונה שבלב, ע"ע סיפור יונה וסיפור איוב.

@Cockroach_Crazy סליחה, אני לא מתכוון פה ליפול עליך ולא מכוון באופן אישי אצבע מאשימה כלפיך או כלפי כל אינדיבידואל חרדי באשר הוא. חארות ומלאכים תמצא בכל אוכלוסיה שהיא בעולם, הכובע לא משנה כלל. אבל כמו שאני לא אוהב את האג’נדה האנטי ציונית של מנהיגי אירן ומבין שהיא לא מייצגת את העם האירני, אני לא אוהב את האג’נדה האנטי חילונית של ההנהגה החרדית ומבין שלא כל החרדים הם אנטי חילוניים. אבל העלית שאלה מה המקום של הציביון היהודי במדינה היהודית ועל זה עניתי. באהבה.

אתה מתנגד לפונדקאות באופן גורף או רק לפונדקאות של משפחות עליזות?

קריטי מאיזו בחינה?

לוגית אתה צודק. אין שום אמירה גזענית. הרי בשיעור ראשון של לוגיקה לומדים ש “אם X אז Y” לא שקול ל"אם לא X אז לא Y".
אבל בפועל, יש לביטוי קונוטציה שאליה מתכוונים.
כמו שכתבו לך בתגובה. אם מישהו יגיד שמי שאשכנזי חכם. האם זוהי אמירה תקינה בעיניך? הרי איש לא אמר שמי שלא אשכנזי לא חכם, אבל זה מה שאמירה כזו תרמוז לפחות.

אז נכון שלכתוב אבא+אמא=משפחה לא אומר דבר על הצד השני, אך זה מאוד משתמע.
גם בוא, אם זה שלט שנתלה או סלוגן זה לא סתם נועד להיות אמירה ריקה כמו “הדשא הוא ירוק” והכוונה הייתה לגמרי שרק אבא+אמא=משפחה.

אז כן, אבא + אמא = משפחה זו גזענות בדיוק כמו שאשכנזי=חכם זו גזענות.

לא באתי לפתח דיון מחדש על הנושא. ברור לי שהטעו את הציבור לא מעט בתקופת הקורונה.
אבל את המסקנות מפתחים על סמך מה שידוע באותה נקודת זמן, ובאותה נקודת זמן לא להתחסן לא היה שקול לבחירה שלא פוגעת באיש על פי מרבית אנשי הרפואה והמדע.
אני לא בא להגן על ההחלטות שנעשו, אני בא להגיד שזה שונה לגמרי מאפליה של אדם על סמך אהבתו לגברים.

מה זה מבחינתך משפחה?
האם אמא זה האדם שהוליד אותך או האדם שדאג וגידל אותך?
נניח והיית נשלח לאימוץ או אומנה, אז כל החיים שלך היית מציג את אמא שלך כאדם שמסר אותך, או כאדם שגידל וטיפח אותך?
אם זה מאוד מפריע לך בוא נתחיל להשתמש במונח “משפחה ביולוגית”. אני בטוח שלאיש לא יפריע להגיד “אבא+אמא=משפחה ביולוגית”, אבל ברגע שאתה מדבר על משפחה באופן כללי אז צר לי, ההגדרה הרבה יותר רחבה.
פשוט איש לא יכתוב דבר כזה כי כמובן שבטענה “אבא+אמא=משפחה” הכוונה אינה הייתה לציין עובדה אלא להסית ולפגוע, ולכן אותו ביטוי עם המילה ביולוגית מאבד טעם כי זה כבר כמו להגיד “הדשא ירוק”.

אתה כל הזמן מחפש להיות צודק טרמינולוגית ולא אכפת לך כמה אנשים נפגעים ממול.
למה ילד מאומץ לא יכול להיות חלק ממשפחה?
איך זה בדיוק פוגע במישהו?

אני אשמח להאיר את עייניך

יש לך פה מידע

יש לך פה מחקר שנעשה בשנת 2012, אני מניח שהמספרים עלו בצורה משמעותית מאז

כמובן שזה לא כולל את אלו שעדיין לא יצאו.

משהו מעניין שנכתב, 13.3% מכל האנשים מגדירים את עצמם כהלטבים לכן זה יוצא קרוב ל1.2 מיליון להטבים בישראל.
אז אם נסתמך על הנתונים האלו, ניתן להגיד שיש יותר להטבים או לפחות בכמות שווה בישראל כמו החרדים.
כמובן מדובר רק על האלו שיצאו מהארון, אתה יכול לדמיין כמה להטבים יש לנו במדינה בעצם?

זה כמובן נושא ענק ואי אפשר לסכם אותו בשני משפטים אבל אני נגד פונדקאות באופן כללי, במיוחד אם מדובר בקניית רחם מאישה בעולם השלישי.
גם לסטרייטים ובמיוחד ללא סטרייטים.

אנחנו שומרים גור כלב עם אמא שלו לפחות חודשיים לפני שמאמצים אותו אבל גור אנושי מנתקים מהאמא שילדה אותו והוא רגיל ללב שלה. לא מתחשבים בטראומה שלו.

ראיתי איך תינוקות מחפשים את השד של אמא מיד אחרי שנולדו. התינוק מכיר את פעימות הלב של אמא, וזו רק ההחתלה.
זכר זה לא נקבה. אמא נותנת דברים אחרים מאשר אבא, ואבא נותן דברים שאמא לא נותנת.

גב אני לא תמים. ברור שזה בדיוק מה שמתשמע. ואני בדיוק אומר שאין שום דבר רע בטענה הזו שלי.

זה כמו מה זה אישה? כל מי שמגדיר את עצמו הוא אישה? אז כל מי שמגדיר את עצמו משפחה הוא משפחה?

זה קצת כמו המונדיאל ומונדיאל הנשים. הנאורים התחילו לקרוא למונדיאל “מונדיאל הגברים” כדי להבדיל אותו מהבדיחה הלא מצחיקה של כדורגל ומונדיאל הנשים.

אני מנסה תמיד לתקן: המונדיאל זה המונדיאל. זה הדבר הטבעי, הפופולרי והאהוב. לא קוראים לו מונדיאל הבוגרים כדי להבדיל אותו ממונדיאל הילדים, אלא שקוראים למונדיאל ההוא מונדיאליטו, ועל אותו משקל לא קוראים לו מונדיאל הגברים כדי להבדיל אותו ממונדיאל הנשים.

הבאתם פה דוגמאות של משפחות מאמצות, אמא שמאמצת, הורים שמתו והילדים נשארו אצל הסבים. ברור שכל אלה הן משפחות!! משפחות עם ילדים שנוצרו בדרך טבעית אבל במצב מיוחד שנכפה עליהם:
ההורים מתו, הילדים עוברים לסבים. זו משפחה.
ההורים התגרשו, הילדים נשארו עם האמא שהתחתנה והבעל החדש אימץ אותם. ברור שגם זו משפחה.
אישה נשארה בהיריון והחליטה לגדל בעצמה במקום להפיל. משפחה.

האבא + אבא לעומת זאת מההתחלה עושים משהו לחלוטין לא טבעי: קונים רחם, מייצרים ילד במעבדה. אפילו ההורים לא במצב שוויוני עם אחד ביולוגי ואחד מאמץ. וכשהילד נולד מנתקים אותו מאמא אחרי שנייה (משהו שאנחנו לא מעזים לעשות לגור כלבים) ושולחים אותו לבעלים שלו כאילו היה מתנה מאמאזון.

אני חושב שכל הקטע עם אבא+אמא=משפחה זה פושבאק על ההתעקשות שאבא + אבא = אבא + אמא. זה לא.
בדיוק כפי שאישה טרנסית היא לא אישה ביולוגית.
אם ממשיכים להתעקש, אז גם הצד השני יתעקש.

אז כמו עם מונדיאל הנשים, לא משנים את ההגדרה האורגנלית, משנים את מה שהוסיפו עכשיו:

אבא + אמא = משפחה.
אבא + אבא = משפחה חד מינית/הומואית/לא סטרייטית.

אני יודע שזה לא יעבוד ונמשיך להתווכח על זה פה ובעולם האמיתי.
מבחינתי, לקרוא לזה איך שבא לכם. כל עוד אין כפייה, לשום צד, לי אישית אין שום בעיה. והכל יקרה בצורה טבעית.
רק שרעיונות מרקסיסטים וקומוניסטים לא שורדים בלי כפייה ורצח.

אף אחד לא טוען ש אבא + אבא = אבא + אמא
טוענים ששניהם נכללים תחת הקטגוריה “משפחה”.

משפחה חד מינית היא בפרט משפחה, כמו שסוס לבן הוא בפרט סוס… הבעיה היא שרבים לא מחשיבים אותם כמשפחה מלחתכילה.

אז אתה מסכים איתי שהאמירה היא גזענית ומפלה ועדיין לא רואה מה הבעיה איתה?

איזו כפיה מעורבת בזוג גברים שמקימים משפחה? כפו עליך לשים צ’ק בחתונה? מה כפו עליך בדיוק?
שכל אחד יעשה מה שבא לו כל עוד הוא לא פוגע באחר.

יש משפחות אבא+אבא טובות
יש משפחות אבא+אבא רעות
יש משפחות אמא+אבא טובות
יש משפחות אמא+אבא רעות

אפשר לטעון, וזו טענה סבירה אפילו*, שבאופן ממוצע, משפחות אמא+אבא הן מוצלחות יותר מאשר משפחות אבא+אבא.
אז מה? גם אפשר לטעון, וזו טענה מאוד סבירה אפילו, שמשפחות של הורים משכילים עדיפות בממוצע על משפחות של הורים לא משכילים. ולא ראיתי שזה אי פעם מנע מאיתנו להגדיר משפחות עם הורים לא משכילים כמשפחה.

*האמת שהייתי מהמר שלא, כי בממוצע לגדול במשפחה עם ממש מעט כסף זה גרוע מאוד, ומשפחות אבא+אבא הן בהגדרה כמעט ולא יכולות להיות משפחות עם ממש מעט כסף (כי תהליך הפונדקאות יקר, נראה לי), לעומת משפחות אבא+אמא שכוללות גם בנות 15 ממשפחות עוני שנכנסות להיריון עם החבר העבריין שלהן. אבל כמובן אין פה סיבתיות אלא קורלציה. סתם פסקה למתחכמים סטטיסטית, תתעלמו.

בוא רק נדייק בעובדות.

בנוגע לעבאס:

בנוגע לחרדים:
כל כלכלן שמכבד את עצמו טוען שבקצב הנוכחי, עם ה"הטבות" למגזר החרדי, לכל המאוחר ב2050 מדינת ישראל תגיע לפשיטת רגל, והכלכלה שאנחנו כל כך מתגאים בה תהיה כלכלה של מדינת עולם שלישי.

דוגמה קטנה:

ולמה הנדל יזם את הרפורמה הזאת, חוץ מכדי לפגוע בחרדים ולהכין מהדם שלהם מצות? כי יש היום מצוקה של תדרים, ואי אפשר להמשיך להתקין אנטנות 5G מבלי לפנות תדרים ישנים. סתם דוגמה קטנה לאיך החרדים ה"זולים" תוקעים את ישראל מלהתפתח למדינה מודרנית. אם תרצה הסבר לאיך העובדה שאנחנו תקועים עם תדרים של 2G ו3G פוגעת בכלכלה הישראלית אז אני יכול לספק גם כאלה, למרות שאני לא מספיק מומחה בתחום.

מכיוון שיש המון זרמים ביהדות, אי אפשר לשמור על המדינה יהודית. כי אתה חושב שיהדות זה משהו אחד, ואני חושב שזה משהו אחר. נכון שיש צד שחושב שיש לו מונופול על היהדות והשאר ישרפו בגיהנום, אבל בהתחשב בעובדה שאין אלוהים ואין גיהנום, הטענה של הצד הזה היא לא רלוונטית. לכן: מדינת היהודים > מדינה יהודית. לשם צריך לשאוף, וצר לי לבשר לך שאם זה לא יתשנה, אז מדינת ישראל תתפרק בעתיד הקרוב ולא נוכל להמשיך לחיות ביחד כמדינה אחת.

מזל שזה לא תלוי בך. כאיש חינוך אני רואה עד כמה ילדים ממשפחות חד מיניות הם לרוב אהובים יותר, בעלי חוסן נפשי גבוה יותר ובאופן כללי מאושרים יותר. כל איש חינוך שיצא לי לשמוע ממנו, טרם ראה דוגמאות הפוכות.

כשאתה טוען שכל ילד צריך אבא+אמא כדי לגדול כמו שצריך, אתה נשמע כמו אלה שטענו שכל אחד צריך חיסון כדי להיות בריא.

אני אישית נגד להגיד לאנשים מה לעשות, ואם אישה מוכנה למכור את הרחם שלה בשביל כסף, זה לא שונה מפועל בניין שמוכר את הגב והבריאות שלו בשביל כסף. שכל אחד יעשה את המוסר שלו לעצמו, ויתן לאחרים לבחור את הבחירות שלהם.

קודם כל צריך להפסיק את השיח הזה כאילו יש צד אחד שבסך-הכול רוצה להתיר, “כל עוד זה לא פוגע באף-אחד”, ויש צד שני שרוצה לכפות את דעתו על הצד הראשון. הטיעון השחוק הזה הוא בדיוק תמונת המראה של טיעון “העגלה הריקה”, הדוחה בפני עצמו.

יש כאן שתי תפיסות עולם, מנוגדות, שצריך להכריע ביניהן. למתירנות יש שני צדדים. קודם כל - דברים שהתרת, קשה מאוד עד בלתי-אפשרי להחזיר אחרי זה לקופסה. ומעבר לזה - הטיעון של “כל עוד לא פוגעים באחר” הוא מאוד חמקמק ולא מוגדר. יש דברים שאנחנו כחברה אוסרים (ואני מתעלם רגע מהחלוקה להאם אסור ממש בחוק, או שמדובר בטאבו חברתי), כשהנימוק לכך שפוגע במישהו הוא לא פחות פלואידי או לכל הפחות שנוי במחלוקת ממה שרביע ניסה לתאר כאן.
גילוי עריות, פורנוגרפיה בגיל צעיר (ואפיל וסתם עירום לא מיני), חשיפה לאלימות בגיל צעיר (אפילו לצרכים חינוכיים - לימוד על השואה לדוגמה) - כל אלו ועוד הן דוגמאות לאיסורים שאנחנו כחברה (או מרביתינו לפחות, ובדיוק על-כך הדיון) משיתים על עצמנו ועל הסובבים אותנו, בשם ‘פגיעה’ כלשהי, שלכל הפחות איננה ודאית. ניתן למצוא מחקרים תומכים לשני הצדדים, בדיוק כפי שאפשר למצוא בנושאים שהעלה רביע. אני חוזר על הטענה השחוקה שלי בדיונים הללו - עד לפני בקושי 30 שנה, היה קונצנזוס ‘מדעי’ שמציג פחות או יותר את מה שאמר רביע, כאשר משיכה לאותו המין לדוגמה, הוגדרה כסטייה/הפרעה נפשית. עכשיו לפתע, הקונצנזוס ה’מדעי’ הוא הפוך. האם באמת מדובר בחומרים/ידע חדש שנצבר? או שיש כאן עניין של טרנדים ואופנות ‘מדעיים’, שלא לדבר על מחקרים שמקודמים ע"י אג’נדות (ע"ע מחקרי ‘טבק תורם לבריאות’ של אמצע המאה הקודמת)?
ועם זאת, ולמרות השניות במחלוקת, אם יגיע מישהו מחר בבוקר וינסה לבטל חלק מהאיסורים הללו, בטענה שאין כאן פגיעה שמצדיקה הגבלת חירות (או “התחשבות במיעוט” מגלי העריות או משהו בסגנון) - רובנו לא נגיב ב’‘נכון, זה לא באמת פוגע בי, ואם אני חושב אחרת אז אנשמור על הילדים שלי בעצמי’'. אנחנו נרגיש שמישהו הזיז לנו את הגבינה, ובצדק - כי יש פה התנגשות אמיתית בין שני סולמות ערכים. אפשר לקחת את הדיון גם הלאה, לכל מיני הגבלות חירות אחרות בשם ‘פגיעה’ כלשהי במישהו אחר - חובת הפרשת פנסיה לעצמאיים, דיוני הקקי של הכלב של ליאור או עישון בשטח פתוח. באופן מעניין - מסורתית, אלו שמקדמים ליברליזם במרחב האישי, הפרטי, הם הראשונים לדרוש קולקטיביזם והתערבות ממשלתית מאסיבית ברמה המדינתית.

לכן, אנחנו חוזרים למעשה לטענה הראשונה - יש כאן שתי תפיסות עולם מנוגדות, שצריך להכריע ביניהן. והדרך היחידה שידועה לי בדמוקרטיה, להכריע בין שתי תפיסות עולם מנוגדות - היא דרך הקלפי. בארצות הברית ובאירופה הכריעו בכיוון אחד. נראה איך זה יסתיים בסוף. פה בארץ, משלל סיבות קשורות אבל גם לא קשורות - החליטו אחרת. אם יהיה פה רוב שלא יהיה מרוצה מהשינויים, יתכבד נא ויצביע נגדם. אני מבטיח שיהיו בחירות נוספות בעוד 4 שנים, וניחוש סביר שלי - אפילו לפני כן.

הייתה פה שנה של ממשלה שביצעה מחטפים על ימין ועל שמאל, מהמקפצה, מתוך הבנה שהיא על זמן שאול כאן. וכל זה, עם ייעוץ משפטי תומך באופן שערורייתי לחלוטין. ממש ‘עבד כי ימלוך’.
למעשה, קיבלנו כאן פעמיים ‘עבד כי ימלוך’ - בממשלה הקודמת, ובזאת המתהווה. בסה"כ תנועת נגד יחסית טבעית למה שהיה כאן לפני כן.
אבל מטבעה של תנועת מטוטלת כזו, שהיא גם תחזור לנוע בכיוון השני, ותתאזן. בסופו של יום, העם לא עד כדי כך דתי וקיצוני כפי שמצטייר כרגע. אנחנו אמנם לא שבדיה, אבל גם לא מדינת ערב. אנשים כאן אוהבים ומעריכים את החופש שלהם, ואם וכאשר ירגישו שפוגעים להם בו - הם יענישו. וכש’השבט הלבן’ יבין שזה טמטום מוחלט מצידו לפסול את השבט שמולו/לצידו בתואנות לא קיימות, ובמקום להתחרות איתו על מי משלם יותר למיעוט הסחטן התורן (לרוב החרדי, לאחרונה גם הערבי) - אשכרה יישבו ביחד בממשלה אחת, אז נגיע לייצוג מדוייק יותר של הציבור. ועד אז - לא צריך להתרגש מכל ניסיון של ח"כ אלמוני לעשות עלינו סיבוב תקשורתי.

אני מסכים איתך אבל הבעיה שהפולטיקאים שלנו פשוט נלחמים בנו. הבעיה שכל פעם הגישה של “לממשלה הקודמת היה מותר אז גם לנו מותר” ולאט לאט המצב נהיה יותר גרוע.

“הממשלה הקודמת היתה מנופחת משרים אז גם לנו מותר”

אין מבוגר אחראי שיגיד אני עוצר את השיגעון הזה עכשיו. ממשלה הקודמת ניסתה לחוקק חוק משחית ואישי נגד ביבי? אוקי אז גם לנו מותר לחוקק חוק אישי ומושחת בשביל דרעי.

אני באמת מיואש. חרדה אמיתית לניהול של המדינה. לא נראה לי שיש אפילו צדיק אחד בסדום.

תודה רבה על השיתוף הזה, סרטון מעולה בעיניי ודיון שדי ממצה את שני הצדדים. ועם כל הסלידה שלי מהממשלה המתגבשת ומכירת החיסול של ביבי, בסרטון הזה הצד הצודק זה האיש עם הכיפה והצד שפוגע בזכויות אדם זה דווקא הדמוקרט הנאור. ואולי בעצם המילה ‘דווקא’ לא מתאימה פה. אפשר לשים את הסרטון הזה ליד ההגדרה המילונית של צביעות, לא נדרש ערך נוסף מעבר לזה.

פורנוגרפיה בגיל צעיר לגמרי פוגע באחר מכיוון שהיא מעודדת, ובכן, צילום של תכנים פורנוגרפיים של קטינים. לגבי גילוי עריות - אני לא בקיא בדין המדינה אבל אם גילוי עריות בין בגירים בהסכמה נחשב לא חוקי אז תסלח לי זה חוק מפגר, לא דמוקרטי ולא ליברלי בעליל שחייבים לבטל ובהקדם.

@EJB לגבי מה הקונצנזוס - זו בדיוק הנקודה. אנחנו לא מנסים להכריע מה הקונצנזוס, אנחנו מנסים לשמור על זכויות אדם ואזרח בסיסיות. זכות לקניין היא זכות יסוד, ולהכריח אותי לפרסם מודעות בעיתון שלי שנוגדות את תפיסת עולמי זו הפרה מוחלטת של זכות יסוד. זכות לקבלת שירות מהאחר היא לא זכות יסוד. מה יסוד, היא לא זכות בכלל. אף אחד לא חייב לך שום דבר. אתה תמיד מוזמן ללכת למתחרה שלי ולפרסם אצלו מה שאתה רוצה.

כן, אנחנו לא רוצים לחיות בחברה שבה אדם הומו לא מקבל שירות רק כי הוא הומו. אבל (א) זה התפקיד של החברה שלא מעוניינת לחיות בכזו חברה לאכוף את זה ללא פגיעה בזכויות של אף אחד (כלומר: להחרים עסק שכזה) ו(ב) למיטב הבנתי זה בכלל לא מה שהציעו הדתיים בדיון הציבורי האחרון. יש הבדל עצום בין להתנגד לבצע שירות מסוים עבור כל אדם לבין להתנגד לבצע כל שירות עבור אדם מסוים. וזה משהו שכל המזדעקים, בכוונה או שלא, פשוט לא מתייחסים אליו ולגמרי מבלבלים בין השניים.

כי אם היו רואים דוגמה הפוכה היו אומרים את זה, נכון?

האם הם כמו הקולגות שלי הכל כך מתקדמים שמדברים בפרצוף רציני על ג’נדר על הרצף? כותבים עם נקודה??
ושוב, גם אם לא, האם היו מעזים להגיד משהו אם היו רואים דוגמאות הפוכות ולהסתכן בעליהום נוראי?

איך מדדת שהם מאושרים יותר? איך מדדת שהם אהובים יותר?
בנתיים רק עשירים עם מעמד מסוים הם אלה שיש להם משפחות מהסוג הזה אז ברור שלא הוגן להשוות ילדים למשפחות האלה עם ילדים ממשפחות ממוצעות וקשות יום.

אם אתה קונה ילד, זה ברור כי יש לך כסף וזמן ואתה לא אב עייף. נראה את המודל הזה עם אנשים בלי כסף.

איש קש. אני טוען שזה לא מוסרי ליצור ילד במעבדה, לא מוסרי ליצור ילד שמראש לא ידע מה זה אמא.
אין פה שום כפייה.

ואתה יודע מה נשמע כמו כפיית חיסון? לכפות על ילד חיים בלי אמא.

אתה נגד להגיד לאנשים לא לסחור בבני אדם? אתה נגד להגן על כלב שבעליו מתעללים בו?

על זה נסכים כמובן. אנחנו כבר בפשטית רגל מוסרית מזמן, אז אם מכירת רחם זה כבר מקובל, אז שלפחות תהיה ריגולציה חולנית על זה כדי למנוע אפשרות של ניצול נשים מהעולם השלישי לצרכים מערביים עשירים. תגיד, האם יש רגולציה כזו?
ואתה מאוד מאוד מתמם את אתה חושב שכל המשפחות החד מיניות המופלאות “הביאו” ילד לעולם בלי ניצול של אף אישה מהעולם השלישי.

אהא. זה לא עובד כך. כי גם ליברל מדהים כמוך לא ישתוק (אני מקווה) כשהרמקסיסטים ירצו “להפיל” עובר בחודש התשיעי. נכון? אני ממש מקווה.
אני מקווה שגם אם אתה אכל בשר, כמוני, תנסה להגן על חיה שמתעללים בה.

ואם כבר, אז אפשר לעזוב את האנשים שרוצים להגיד שרק אבא ואמא זו משפחה לבד? או שעליהם אפשר להחיל את המוסר הליברלי?

אתה מעדיף להגן על זכות ההומואים לקנות רחם אישה אחת מהעולם השלישי. אני מעוניין להגן עליה מהניצול המחפיר הזה.
אתה טוען שילד בלי אמא זה אחלה כל עוד הוא אהוב, אני אומר שילד זקוק לאמא.

שוב, כמו הדיון על ההפלה, עוד מעט נתחיל לטחון מים, אתה לא תשכנע אותי ואני בחיים לא אשכנע אותך, אבל ההודעה של דוד (שקראתי רק אחרי שעניתי לך) מסכמת את הכל בצורה הכי נכונה לטעמי.

רביע אתה כותב את זה כאילו האישה בעולם השלישי אם לא היתה מותרת על הילד שלה היתה מאושרת ועשירה יותר. בפועל אתה גוזר על שתיהם, גם על האימא וגם על הילד במקרה הטוב, חיים של עוני ואומללות. מה אתה מעדיף שהיא תפיל אותו? או שתגדל אותו בעוני מחפיר?

מבין שזה לא שחור ולבן ויש השלכות מוסריות פה, אבל בסופו של יום , הילד זוכה לחיים טובים יותר והאימא הביולוגית מקבלת סכום כסף שעוזר לה לשפר בצורה משמעותית את החיים שלה. לפעמים צריך לבחור באפשרות הפחות רעה.

מה נכנס בך משה? הילד הזה נוצר במעבדה. לא הבן שלה.
אני מדבר על זוגות חומדים של גברים שחושבים שבגלל שבמערב כולם סוגדים להם בגלל ההעדפות המניות שלהם, הם יכולים לשלם לבעלים של האישה כסף כדי שתביא את הילד של אחד מהם.

זה לא סחר בחיי אדם??

אבל הילד ממילא לא היה נוצר אם לא בשבילם.

הלוואי שזוגות הומואים היו הולכים לעולם השלישי ומאמצים ילדים משמה. מי לא ישמח על זה?? פה מייצרים אחד במעבדה.

חשבתי שאתם מדברים על מקרה של אימוץ חחח לא עקבתי.

רק זוגות גאים עושים את זה? מה תגיד לאנשים שלא יכולים לעשות ילדים? אסור לכם להיות הורים?