פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

לגמרי. הבעיה היא שהצד הזה דרש וממשיך לדרוש את העברת כספיו לאוכלוסיות “מוחלשות”.

מתקשה לחשוב על קואליציה היפותטית גרועה יותר לשמאל/מרכז, לעומת רבות שפחות טובות למצביע הליכוד הממוצע. ברור לחלוטין איזה צד אובססיבי ברמה שגוברת על ריאל פוליטיק, ואיזה צד לא.

לא הבנתי, אתה אומר שביבי לא כרת ברית עם החרדים כבר חמש מערכות בחירות?
אתה חושב שאפשר היה לנתק בינהם?

100 אחוז צודק פה וזה הסיבה למה אנחנו צריכים להלחם בזה כל עוד אנחנו יכולים.

אתה גם מצדק את התזה של גדי טאוב.

מי שחושב שאפשר לפרק את מדינת ישראל לכל מיני אוטונומיות וזה ישרוד את השכנים שלנו חי בסרט ומוטב לו להחזיר את אותו סרט לסניף בלוקבסטר הקרוב למקום מגוריו (כן אני מודע שזה משפט בומרי אבל אני מת עליו).

דרך אגב, לכו תבדקו מה המצב של אירופה וארה"ב עכשיו בגלל כל הגישה של "אנחנו צריכים להיות גלובלים וopen bordres " אני לא ממליץ לכם לחיות בפאריז למשל בטח בימים שמרוקו מפסידים או גם מנצחים כי תמיד יש להם “ימי זעם”. למעשה הדבר הטוב בימי זעם שתמיד אפשר לצפות לימי זעם שלהם מראש.

לגבי ההתנשאות פה על הימין, אני עדיין למשל זוכר שהצבעתי לברק בזמנו ויום אחרי שהוא נבחר למרות שהוא הבטיח “בלי שס” הוא זרק אותי מתחת לאוטבוס ורץ להכניס את שס לממשלה.

גנץ אמר שהוא יתן להם פתק לבן לפיד אמר שאין לו בעיה עם דרעי בתור שר. ואני מצטער אני תמיד יעדיף את אלו שמתפללים בשבילנו שאנחנו עושים מילואים וצבא מול אלו שמתפללים בעד המחבלים כמו זאתי מהמשותפת ששכחתי את שמה.

אולי עכשיו אתם תבינו יותר טוב למה התכונתי אחרי שבנט עשה הונאה לימין ואיזה נזק זה יגרום לאלטרטיבה לביבי בימין.

אתם רוצים להנשיל את החרדים מהכח שלהם? תלחצו על המנהיגים שלכם לא להחרים את ביבי. הוא פה בשביל להשאר. אי אפשר לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה ועוד לקטר על זה בלי הפסקה.

פאקו (כל הזמן שוכח את שמך מצטער)
אתה צודק. זה גם ממשלה לא טובה מספיק בשבילי. אבל מה האלטרטיבה שלי? הציפיות שלי הם מינימום מהממשלה הנוכחית. רפורמה חדה במערכת המשפט כולל ועדות חקירה על מה שקרה עם הפרקליטות והאונס של החיילת בכלא עם המחבל ושיפור מצב המשילות וזה כולל מלחמה בפשע במגזר הערבי. מצב שכל כך הרבה רציחות שם זה משהו שלא נתפס אצלי. חיבים לעשות חומת מגן בישובים הערבים במדינה על מנת לאסוף את כל הנשק הלא חוקי שם. באמת שזה לא רק בשבילנו אלא גם בשבילם יותר מזה, זה יותר בשבילם. הם נפגעים מזה יותר מאיתנו.

לגבי הלהט"ב תרשום את ההודעה שלי. בעוד ארבע שנים הסטטוס קוו עם הקהילה ישמר כמו שהוא עכשיו. יש כאלו שיטענו שזה לא בסדר וצריך לשפר . כל מסע ההפחדה המטומטם הזה זה לא בשביל הלהטב זה בשביל להמריד נגד הממשלה.

אני טוען, כמו שאמר לא פעם @Cockroach_Crazy, וגם @mos56 טוען בצדק בהודעה שלו, שהחרדים הם פרטנר סופר-זול בטווח הבינוני קצר (שהוא היחיד שמעניין את הפוליטיקאים), ולכן גם הדיפולט של השמאל הוא לתת להם מה שרוצים. ביבי כמובן כרת איתם ברית חזקה ויציבה כי הוא פשוט פוליטיקאי מוצלח בהרבה מכל יריביו, וכמובן שגם בגלל האובססיה של השמאל אליו שהכריחה אותו למצוא פרטנרים יציבים במיוחד במקום אחר. הדרך היחידה לשבור את המילכוד הזה היא ממשלת אחדות נוסח זו של לפיד-בנט-ביבי. האלקטורט משני הצדדים לא רוצה בדבר הזה, לצערי הרב, ודווקא זה מגוש הרק-לא-ביבי - כשמו כן הוא - איתן יותר בהתנגדות. ביבי היה שמח מאד לממשלת אחדות עם לפיד וגנץ, לעניות דעתי ועל סמך התנהלותו בעבר בכל פעם שהיתה לו הזדמנות דומה.

לגבי יתר ההודעה שלך משה - אני חושב שזה מדגים מצוין את נקודה 3 מההודעה המקורית שלי. אני ואתה מסכימים על הרבה, בטח בצד המדיני ובחוסר הסימפתיה לרע״מ/משותפת, אבל לראייתי הממשלה הנוכחית מסוכנת בהרבה לישראל בטווח הארוך מקודמתה, וזה אפילו לא קרוב. הבעיה החרדית היא ה-בעיה האסטרטגית של המדינה, וטוב הלב של התפילות שלהם לא יעזור יותר מדי. ולא כי אני חושש מהשלחת הומואים מהגגות (שלא תקרה כמובן).

חייב לשאול, מה אתה באמת מצפה מביבי שלא יוכל להקים ממשלה בלעדי החרדים? הוא זכה בבחירות אז שיפרוש כי לפיד לא רוצה לשבת איתו?

אני לא מקטר על זה כי בסופו של דבר ממשלת אחדות זה תמיד ממשלה שמשתקת את הנושאים שחשובים לי. תמיד היתה כפיה דתית ותמיד תהיה.

בטווח הארוך אנחנו אכן הולכים לקראת אסון עם האי שילוב של החרדים. אני מסכים עם זה.

המוטיבציה להתגייס של המרכז-שמאלן מגוש דן הולכת ונחלשת. זה תהליך טבעי: ממלחמות עצמאות והגנה על הבית לתחושה של מלחמה של מישהו אחר. כרגע אני לא רואה דרך להילחם בזה. מה גם שבהרבה מקומות בעולם הצבא הוא ‘שבטי’. בהודו למשל, הסיקים מהווים אחוז הרבה יותר גדול מחלקם היחסי כיוון שיש להם אתוס של לוחמים. אצלנו זו הציונות הדתית. רמטכ"ל חובש כיפה זה עניין של זמן.

הימין העמוק כרגיל רוצה לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה. גם אחדות, גם לתת לחרדים, גם הרחבת גבולות הארץ, גם אידאולוגיה פול פאואר, גם יותר יהודית מדמוקרטית… אבל יש גבול כמה זה יכול להחזיק.

בסופו של דבר יש כמה סוגיות ליבה. המבנה הפוליטי הנוכחי לא נותן מענה לסוגיות אלה. ישנה לטעמי קרקע פורייה לשינוי. לדוגמה: גבעת שמואלי ממוצע יחלוק עם התל אביבי את האידאולוגיה הכלכלית אבל באשר לגבולות הארץ הם הפכים. צריך פה מבנה אחר ולדעתי מבוזר יותר.

המצב הוא או שימור הלאומיות הישראלית יהודית בארץ או הגישה שלך או ההצעה שלך לפיתרון (אוטונומיה חילונית) שתחסל את המדינה היהודית היחידה בעולם.

אני לא אומר שהמצב שאתה מתריע בפניו לא יקרה, אני אומר שאנחנו צריכים לעשות הכל בשביל שהוא לא יקרה.

אני מסכים גם עם הבעיתיות של החרדים ((והערבים בארץ) אבל אתה מציע פיתרון שיהרוס את המדינה היהודית. ודרך אגב, יש הרבה יותר שומרי מסורת ודתיים מאשר חילונים בארץ, בתור חילוני אני לא בטוח שאני רוצה את זה…

יאללה כדורגל חוזר אסקפיזם כמעט מוחלט ויסקה בארסה! פוטה מדריד! מצטער הייתי חייב :slight_smile:

הערה קטנה כאן
על פי פרופסור דן בן דוד, שיעור העבודה אצל החרדים (מניח שמדובר בגברים) ירד מ-80% בסוף שנות השבעים לאזור ה-40% בשנות ה-2000. או במילים אחרות תוצאה של מדיניות הימין

קודם כל, העובדה שזה קרה במשמרת של הימין לא אומר שהאחראיות היא שלו בלעדית. אנחנו מדברים על תהליכים ארוכי טווח. שנית, כתבתי ״שמאל כלכלי ומדינת הרווחה הישראלית״, שני דברים ש:

1. היו שם לפני שהימין עלה לשלטון, וקשה מאד להזיז לאחר שהונחו היסודות אליהם.
  2. ממשלות הימין דואגות לקדם באופן סיסטמתי כמעט כמו מפלגות השמאל.

זו תוצאה של מדיניות די עקבית של המערכת הפוליטית בישראל בשני צדדיה. השמאל הניח את היסודות המוסדיים, בגין העלה דרמטית את קצבאות הילדים כביכול בשביל המזרחיים, וכמובן שזו רק דוגמה אחת מרבות. שני הצדדים ניסו ומנסים להגשים כל מיני פנטזיות חלוקת הון ואוכלוסייה, ומחזיקים בתפיסה כלכלית ריכוזית. במילים אחרות - בוודאי שגם לימין יש חלק, לא טענתי אחרת. אבל השמאל החילוני נמצא כמעט כל הזמן מחוץ למשחק באופן יזום, ולא מקדם שום דבר שחשוב לו, בזמן שהימין נמצא במוקדי הכוח ומקדם סוגיות אחרות שחשובות לו. כמובן שחלק מזה הוא פשוט פערי הגדלים בין המחנות, אבל לא רק.

הקרב המחנאי לא רלוונטי לצורך הפואנטה שלי ולא מעניין אותי למקרה שזה לא היה ברור עד עכשיו, אם מה שהשמאל הליברלי צריך לספר לעצמו כדי לצאת נגד מדינת הרווחה וריכוזיות זה שהימין הוא בעצם סוציאליסטי לא פחות - לא באמת איכפת לי.

לגמרי, לא באתי לסתור אותך
רק מציין עובדות
ובהבדל קטן: השמאל היה צריך להקים פה מדינה מכלום. ברור שהמבנה שהיה דרוש בשנות החמישים והמבנה בעת החדשה הוא שונה. לא רק שהמדינה הבטיחה את עתידה הכלכלי, חלקם של החרדים באולוסיה גדל. במילים אחרות: החטא של הימין גדול יותר. איכשהו ממשלות שמאל הן בדרך כלל אחראיות יותר. זה לב הטיעון שלי בהרבה הודעות שכתבתי פה: השמאל, באופן כללי, מוכר אותנו פחות מהימין והוא אחראי יותר. ברור שאפשר למצוא דוגמאות לכאן ולכאן אבל לדעתי זאת התמונה הכוללת.

הימין טוען, באיזה שהוא מקום בצדק, שזו עצלנות מחשבתית לטעון שזה “או דמוקרטיה או אפרטהייד”.
זה הצד השני של העצלנות המחשבתית הזו. יש הרבה אפור באמצע. ובאופן כללי - אין טעם בניתוח מוצלח אם החולה מת.

אם אתה מתכון לחרדים. תחזור לאהוד ברק וממשלתו כמו שכתבתי, אני זוכר שהצבעתי לו בגלל ההבטחה להעיף את דרעי מהממשלה והוא זרק אותי מתחת לאוטובוס.

גם רבין הכניס את שס בשביל להכניס את רב המרצחים הכי גדול של היהודים מאז סוף מלחמת העולם השניה לארץ.

ההבדל הוא שמאז מהפך 77 לכאורה הימין יותר בשלטון אז נראה לך שהימין “מוכר” אותנו יותר לחרדים.

לפיד היה מכניס את שס (הוא הודה בזה בעצמו) גנץ אמר שהוא ישאיר פתק ריק לחרדים (אמר את זה בעצמו)

זה לא כזה פשוט… השמאל היה צריך להקים מדינה מ-0, עשה הרבה דברים נכון ואף מצוין, אבל גם יצר את היסודות הבעייתיים ביותר לתיקון שגם הוא וגם הימין לא מצליחים ו/או לא רוצים לתקן מאז ועד היום, ספציפית גם את מרבית התשתית שמאפשרת את הגידול באוכלוסיה החרדית תוך כדי הישענות על מדינת הרווחה כדרך חיים. לא יודע מי דפק יותר, כן יודע מי נדפק יותר ומי צריך לשנות דיסקט יותר בדחיפות.

אם מסתכלים בהיבט הכלכלי נטו - יכול להיות שאתה צודק. תן לי את הממשלה הקודמת any day, וגם את זו של רבין. מהליכוד אין לי ציפיות (שוב, בתחום הכלכלי), בין היתר כי הוא מקבל מהמערכת במצבה הנוכחי לפחות חלק ממה שהוא רוצה, ובעיני מדיניות החוץ והביטחון של נתניהו היא הצלחה מסחררת, בטח בהשוואה למדיניות רבין (דנו על זה לא מעט פה). בנט/לפיד לא הציעו שום שינוי בתחום הזה, לטובה או לרעה (לדעתי לטובה).

ובהמשך ישיר לדיון המעניין שהתפתח כאן -
שיח כלכלי במדינת ישראל 2023, קווים לדמותו:

#לפרק את ההסתדרות וכמה שיותר מהר.

#ארגון פשע

מקווה שזה רק ההתחלה.

הלואי שביבי יתן לו גב.

לא שיש לי מילה טובה על בגץ, אבל לתת כוח בלתי מוגבל לחבורה של המושחתים האלה, זה אפילו יותר גרוע.

לכל חבורה.

אם הרשות השופטת למעשה לא יכולה לגעת בממשלה אז נשבר סופית עיקרון הפרדת הרשויות, ולדעתי, רשמית אנחנו כבר לא יכולים להחשב דמוקרטיה.

מעולם לא הייתה הפרדת רשויות אמיתית בין הרשות המחוקקת והרשות המבצעת, עכשיו גם הרשות השופטת תהפוך להיות המלצה בלבד ושלטון החוק יהיה רק זיכרון מתוק של מה שהיה פה לפני שהפכנו לדיקטטורה.

לא חושב שאנשים מפנימים מה המשמעות של פסיקת ההתגברות. אחרת כל איש ואישה בארץ היו צריכים לזעוק זעקת שבר על מות הדמוקרטיה הישראלית.

רק לראות איך הממשלה החדשה משנה חוקים ומחוקקת חוקים גם כשאין תוקף חוקי לחוק - כי מה לעשות שכבר יש חוקים במדינה ואי-אפשר לקפוץ מעליהם סתם כך כי בא לנו שדרעי יהיה שר?

מסוכן.

תלמד מה זה “עיקרון הסבירות” ואז תבין למה זה מגוחך המשפט שלך. הם מזמן עושים מה שבא להם. שיש ממשלה ימנית הם נזכרים להיות אקטיבים שמחזירים שטחים ללבנון בניגוד לחוק הם פתאום הולכים לישון.

שעזמי בשארה רוצה להיבחר זה פתאום חובה קדושה אבל שברוך מרזל רוצה להבחר זה פשע נגד האנושות.

אני יכול להמשיך…

בג"ץ זה מפלגה פוליטית לכל דבר. אין לי אמון בגוף המושחת והמסואב הזה וצריך לקרוא את התחקיר של קלמן ליבסקינד רק לדוגמה רק בשביל להבין את זה .

כמו שכתבתי זה לא מספיק אבל זה טוב בתור התחלה. אתמול למשל קראתי שהם התערבו לצהל והכריחו אותו להתיר לחייל ללכת עם שיער ארוך … אני צריך להמשיך?

https://twitter.com/gershuni/status/1610714997033734144

https://twitter.com/Nissim_Sofer/status/1610594392657494018

לפי התוכנית של לוין, הכנסת (שנמצאת בשליטת הממשלה) תוכל להתגבר ברוב של 61 על כל החלטה של בגץ, אלא אם כן בגץ פסל ברוב של 15/15. עם זאת, הממשלה והכנסת (שוב, בשליטת הממשלה) יהיו אלה שימנו את השופטים, מה שיאפשר להם להימנע ממצב של 15/15.

אם ב2026 הממשלה מחליטה שצריך לבטל את הבחירות לכנסת, כי רוב העם ימני והכנסת הנוכחית ממילא משקפת את רצון העם - בגץ צריך לפסול את ההחלטה ברור של 15/15, אחרת הכנסת יכולה להתגבר על הפסילה. 15/15 לא יהיה, כי לפחות אחד מהמינויים האישיים של הממשלה יתנגד, ואז הממשלה ששולטת בכנסת תתגבר על הספילה ברוב של 61.

משה, לפני שאתה בא לספר לי על כמה זה לא יקרה - תן לי סיבה אחת למה שלא יעשו את זה. להזכירך: הממשלה הנוכחית מכילה עבריינים שישבו בכלא, כאלה שהורשעו אבל לא ישבו בכלא, אחרים שנמצאים באמצע משפט פלילי, נוספים שלא שירתו בצבא וגם בין לבין כמה שקראו לשחרר את יגאל עמיר. אבל אני בטוח שאנשים נחמדים כאלה יבחרו להמשיך את המשחק הדמוקרטי.

שכחת את הדוגמה של הגינגים… אני אוהב יותר אותה.

טל שתצא מהפויזציה התמידית שלך נגד ביבי. אולי תבין שאתה ואני וכל האזרחים פה תחת שליטה לא של הממשלה אלא של בגץ. ראש ממשלה במדינה הזו הוא רק המלצה. מי שמחליט זה בג"ץ. הם איבדו את כל הגבולות.

הם חודרים אפילו לצבא. למה אתה חושב שמנסים להנמיך את התנאים לשירות של בנות בקרבי בצבא?

דרך אגב אם זה יגמר רק בזה אני מאוד יתאכזב. אני מצפה גם לרפורמה גם בפרקליטות ובמשטרה.

https://twitter.com/i/status/1610705121511456776

מה האמריקאים מבינים שהם שהפוליטיקאים שלהם עושים שימוע לשופטים שלהם ואפילו לא מדברים יפה על הדיקטטור המאמי של השמאל אהרון ברק!

https://twitter.com/i/status/1610886013127098368