פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

הכנסת הנוכחית. הכנסת הבאה יכולה לחוקק את החוק מחדש.

אממה? לפי המהפכה המשטרית של לוין - הממשלה בוחרת את השופטים. אז לאחר שיפסלו להם את החוק פי אחד, ימנו את אוסנת מארק (היא כבר לא מועמדת למנכלות משרד המדע, היא פנויה) להיות השופטת ה15, כדי שלא יהיה 15/15 פעם הבאה. כי על רוב של 12/15 הם יכולים להתגבר עם 61.

אין לי שום בעיה עם הסדרת הרשות השופטת, עם שינוי אופן בחירת השופטים, עם פיצול היועמש וכו’. רק שהשלב המקדים לכל אלה הוא להבטיח את כוחה של הרשות המחוקקת. אחרת זה מסוכן.

במחילה, אתה חושב בקטן.

יכלו כבר בממשלות עבר לעשות טריק יותר יפה. למנות את אסנת מארק להיות הרמטכ"ל. ואז להכריז שהם פשוט לא מצייתים לפסיקות בגץ, ומי שמתעסק איתם - יהיה לו עסק עם הצבא.

נו באמת.

בוא תן לי סיבה קונקרטית למה זה לא יקרה. לא “נו באמת”, אלא מנגנונים חוקיים שיאפשרו לנו האזרחים לעצור אותם.

אני אתחיל ואתן לך את הסיבה שלי למה אני לא מאמין לפוליטיקאים, וחושב שאסור לתת להם כוח אבסולוטי - בשנתיים האחרונות סגרו אותי בבית, ואיימו עליי שאקבל קנסות של מאות שקלים אם אצא מהבית. ראיתי אנשים שמאבדים את העבודה שלהם, כי הם לא הסכימו לקחת טיפול רפואי שהם מתנגדים לו. ראיתי את הממשלה שולחת שוטרים לפוצץ אזרחים שלא מוכנים לעטות על הפנים שלהם מסיכות באוויר הפתוח. ראיתי זוועות שלא האמנתי שיכולות להתרחש במדינה דמוקרטית בעידן של אחרי מלחמת העולם השנייה.

באותו הזמן ראיתי אותם משתינים עלינו בקשת, ומפרים את ההנחיות שלהם עצמם. עושים ארוחות משפחתיות בזמן שאנחנו כלואים בבתים. הולכים ומדביקים אנשים בבתי כנסת. נותנים הקלות לאוכלוסיות מסוימות, בגלל לחצים פוליטיים.

אז מצטער שנו באמת לא מרגיע אותי.

נשבע שקודם כתבתי את זה ורק עכשיו נתקלתי בראיון:

אבל האמת שזו לא חכמה כזו גדולה שלי, כי היא כבר אמרה את זה באותו נאום מול שלי יחימוביץ’ שהבאתי בפוסט המקורי…

מצטער, אבל אתה מתעלם משאר החוקים ברפורמה.

א. לממשלה יהיה רוב מוחלט בבחירת השופטים. הם יוכלו למנות שופטי עליון אם גם כל שאר הנציגים בוועדה מתנגדים.
ב. הממשלה יכולה לחוקק מחדש בכנסת הבאה כל חוק שנפסל ברוב של 15/15.
ג. הממשלה יכולה להתגבר ב61 על פסילה של 14/15.

אם נגיע ליום שיש לפוליטיקאים תמיכה ציבורית (>50%) לעשות את מה שאתה הצעת, אז אנחנו גמורים כחברה עם פסקת התגברות ובלי פסקת התגברות.

פיסת הנייר שנקראת “ספר החוקים של מדינת ישראל” לא תהיה המגן שלנו במצב הזה.

גם כיום אין להם רוב של >50% בעם. כמו שמשה היה נוהג לומר “הם גנבו את הבחירות”. בליכוד התנערו מהתוכנית של סמוטריץ’ ואמרו שהם יהיו מפלגת השלטון ואם סמוטריץ’ לא יתיישר לפיהם הוא לא יהיה בממשלה. ביבי עדיין ממשיך לטעון שהכל יעשה במתינות ובאחראיות (וכתוצאה מכך לא מעט מצביעי ליכוד אומרים לי בדיוק מה שאתה אומר שהתוכנית הזאת לא תצא לפועל כמו שיריב לוין הציג) בזמן שהפיון שלו הולך להעביר בקריאה ראשונה את הפיכתה של ישראל ללא דמוקרטית.

מנגד, יש גם לא מעט מצביעי ליכוד שמספרים לי על כמה הם מתחרטים שהם האמינו למה שהליכוד אמר על התוכנית של סמוטריץ’, ושהיום הם לא היו מצביעים ליכוד. אבל את הליכוד זה לא מעניין, כבר יש להם את הכוח. וכפי שהם אומרים - הם באו למשול. כלומר לדרוס את הדמוקרטיה בשם הדמוקרטיה.

טל תענה לי איפה בגץ היה שזה קרה?

https://twitter.com/arnonsegal1/status/1614309185897775104

איפה בג"ץ היה שלפיד החזיר שטחים בממשלת מעבר ואפילו לא נתן לכנסת להצביע על זה?

איפה בג"ץ היה שהיועצת הממשלתית אמרה לו שהוא צריך להביא את ההסכם לכנסת ולפיד אמר לה בצורה מאוד מנומסת תהי יפה ותשתקי ואל תתערבי. ?

ואתה יודע מה איפה בג"ץ היה פה

זה כאילו שבג"ץ אכפת לו רק שנוגעים לו בגבינה שלו…

אתה רוצה שאני אגן על בגץ? אין לי איך. הם חבורה של זבלים אחד אחד. אני חושב שבושה שנתנו ללפיד לחתום עם לבנון מבלי להביא את זה לכנסת, ואני עד היום לא מבין איך הם שתקו בתקופת הקורונה.

יותר מזה, הייתי שמח שפעם הבאה שחמאס מכוון שישלח אחד לכנסת ואחד לבית המשפט העליון. אנחנו צריכים לא רק פוליטיקאים חדשים, אלא גם שופטים חדשים. אבל לפתור עוול אחד (שופטים פח) בעוול אחר (לתת לפוליטיקאים אפילו יותר פח כוח מוחלט) זה לא רק לא יפתור כלום - אלא מסוכן לנו. מאוד.

נ.ב. לפיד לא היה ראש ממשלת מעבר. כלומר, הוא היה כזה רק בנובמבר-דצמבר. עד אז הוא היה ראש ממשלה רגיל.

בוא נעשה רגע סדר.

• לתכנית של יריב לוין יש 50% בעם. היה ברור לפני הבחירות שכל מפלגות הקואליציה הזו רוצות לחוקק פסקת התגברות ברוח הזו, וזה היה בין הנושאים המשמעותיים ביותר עבורן. זה לא דומה בשום צורה להפרת ההבטחה של בנט (החביב עלי עד מאוד).
  • לתרחיש האימים שאתה הצגת, של מינוי אסנת מארק לשופטת אין 50% לדעתי. ולכן אם הדבר הזה יקרה, והוא לא יקרה, אז התוצאה היא אחת משתיים - או מרד של הציבור והפקידים בשלטון אם יקרה צעד אופרטיבי חריג כמו ביטול בחירות, או שיגיעו הבחירות והליכוד יתרסק במנדטים והממשלה החדשה תבטל את המינוי.

אני לא יודע מה מצביעי ליכוד אומרים לך אבל מכיוון שהזכרת אותי פה אז אחדד מה אני אומר - אני מאמין שהתכנית כן תצא לפועל יחסית כמו שיריב לוין הציג, ואני חושב שזו תכנית מתונה ואחראית במהותה.

יריב לוין מהיום שנכנס לפולטיקה מדבר רק על זה. אני עוקב אחריו מספיק זמן וגאה בו, יעשה לכם ספוילר זה רק ההתחלה ליריב לוין יש עוד רפורמות בכיס שהוא יוציא לפועל.

יריב לוין נבחר במקום הראשון בפרימיריז של הליכוד וזה לא בגלל הפרצוף היפה שלו… זה רק בגלל זה. הוא לא היה מסכים לקבל את המשפטים אם ביבי לא היה מבטיח לו גיבוי פה.

אני ורוב מחנה הימין פשוט מתחננים לרפורמה חריפה במערכת המשפט. אחרי 12 שנות של אדישות של ביבי סוף סוף אולי זה קורה. ואני עדיין חשדן כלפי ביבי.

אני מצפה שאחרי שהוא יעביר את הרפורמה הזו הוא גם יעבור לטפל בפרקליטות. להתחיל עם ועדת חקירה על מה שסעדה העיד ובמיוחד לגבי הסוהרות בכלא שסורסרו למחבל שם. על זה המדינה צריכה לצאת ולהפגין לא על שינוי של ועדת שופטים ודברים כאלו.

סירסרו סוהרת למחבלים וכולם היו בשקט מנסים להזיז טיפה את הגבינה של השופטים והשמאל מאיים במלחמת אזרחים.

מה? בנט התפטר והממשלה התפרקה ואז הוא העביר לו את התפקיד. טל בכל הכבוד… אני לא נכנס לסמנטיקה אבל שתינו ידועים שזו היתה ממשלת מעבר. מספיק עם זה.

ואני לא מדבר שהוא נכנס לתפקיד רק בגלל הונאת הבחירות של בנט…

כן… כאילו שמעניין אותם האזרח הקטן.

יש רוב מוחלט בעם שרוצה רפורמה במערכת המשפט, לא רק בימין, אבל מה שמעניין את האזרחים במיידי זה לא בגץ, אלא השופטים שמשחררים עבריינים ואנסים בטענות כגון “זה יפגע להם בעתיד” או “הם אנשים נורמטיבי”.

ברור לי שללוין יש עוד צעדים בקנה. צעדים שעוסקים בשמירה על התחת של החברים המושחתים שלו. שלא יחקרו אותם חלילה. אנחנו האזרחים הקטנים נמשיך לפחד לעבור מעברי חציה.

הייתי אומר שאולי מבן גביר תבוא הישועה, אבל הוא עסוק כרגע במפגינים המסוכנים. אולי בהמשך הוא יתפנה לאלימות ברחובות.

לפיד היה ראש ממשלה חליפי והפך לראש ממשלה בפועל ברגע שהכנסת התפרקה והלכה לבחירות, לפי ההסכם ביניהם. זו עדיין לא ממשלת מעבר. ממשלת מעבר היא הממשלה שמכהנת מהרגע שיש בחירות ועד הרגע שמוקמת ממשלה חדשה. צריך לדייק בפרטים הטכניים.

אני מצטער, אבל זה לא נכון. הקמפיין של ביבי התמקד ביוקר המחייה. בן גביר התמקד בביטחון האישי, רק סמוטריץ’ שדיבר על תוכנית משפטית קיבל ברקס עצבני מנתניהו בכל מקום שסגול השיער היה יכול. אתה מוזמן לבוא לפה לבת ים ולשאול אנשים האם הם היו מודעים למהפכה שלוין מתכנן לפני הבחירות.

למה?
במהות, כל תקופתו של לפיד כראש ממשלה אכן הייתה תקופת מעבר בין ממשלות. לפני הבחירות ואחרי הבחירות.

@Uriah או כל מצביע ליכוד אחר פה - אתם הרגשתם שהליכוד התמקדו בקמפיין שלהם ביוקר המחיה או בתיקון מערכת המשפט?

אפילו זה לא רלוונטי: אם יש מספר דו ספרתי של מצביעי גוש ביבי בהפגנה בתל אביב היום, אז אני D9 משוריין בדרכו לשטח את העליון. רוב מובהק יש לדבר הזה. האורווליאניות חוגגת.

ברור. בעיניי אין ספק שזה היה מסר סופר מוביל וסופר משמעותי בקמפיין של הליכוד. וההפגנה היום היא גלגול של מאות הפגנות קודמות נגד ביבי. אותם אנשים, כותרות שונות.

אגב, מה שמשה אמר על יריב לוין - הוא לא 100% צודק, הוא 1000% צודק.

• יריב לוין נבחר למקום הראשון בפריימריז בליכוד ממש הרגע.
  • ליריב לוין אכפת רק מדבר אחד And It’s Fucking Disgusting.

דרך אגב אני מאוד מקווה שזה לא יקרה, אבל נגיד אם נתעלם מהרצון שלי, אם מחר גנץ ולפיד זוחלים לממשלה עם ביבי אני מאמין שאין יותר רפורמה משפטית.

מסכים בדבר אחד עם השמאל. ביבי יותר נאלץ בעל כורחו לעשות את הרפורמה מאשר מאמין בה. אבל לי זה לא משנה …

ע"י כמה מתוך 1,115,336 מצביעי הליכוד?

כל בן אדם נורמלי רוצה שיהיה פה זול (ביבי) או בטוח (בן גביר). כשזה מתחבר עם העובדה שרוב העם ימני ועם זה שמיתגו את הממשלה הקודמת ככזו שעבאס היה ראש הממשלה בפועל שלה - כמעט 2 מיליון איש הצביעו למפלגות האלה. חרדים? הם רוצים שלא יהיה בגץ, כדי לחוקק חוקים מטורללים שיהפכו אותם לאזרחים סוג א ואותנו לאזרחים סוג ב. הם לא מעניינים אותי.

אם ביבי באמת היה מתמקד בכלכלה חופשית ובן גביר באמת בביטחון האישי, אם לא היה אכפת לאנשים האלה רק מעצמם ומהבגץ שלהם - אני הייתי מצביע להם! אני פשוט לא תמים, ויודע מה באמת שמעניין אותם. הרבה אנשים לא הבינו את זה בזמן אמת ולכן הם הצביעו להם.

כמה הרבה אנשים לא הבינו את זה בזמן אמת? לפי סקר של חדשות 12 אתמול - כ300,000 ליכודניקים.

באותו הסקר הראו שרק שני שליש מהליכודניקים מרוצים מהממשלה. לא מסתדר לי עם המספרים של רוב בעם…

ואפילו פחות מזה תומכים המהפכה המשטרית של לוין. רוב? אם הליכוד העם אז כן.

ואפילו מתוכם רבע לא תומכים בבליץ החקיקתי המתוכנן. פתאום נאבד הרוב גם בעד החדש.

ועילת הסבירות המשוגעת שלוין רוצה לבטל? מסתבר שיותר ממחצית מהליכודניקים מסכימים איתה:

לפני שתנסו לשכנע אותי שאין פה סכנה אמיתית, אלא משהו שרוב העם רוצה אותו - אולי כדאי שתשכנעו את מי שאשכרה הצביע לאותם אנשים ומתחרט על כך.

נ.ב. כן כן, התשקורת השמאלנית פתחה בקמפיין יד ביד עם אהרון ברק ואל ג’זירה 12 שינו את המספרים של הסקר. לפי סקר מקביל של ערוץ 14 יצא 112% ממצביעי הליכוד חושבים שצריך לזרוק לכלא את אסתר חיות ביחד עם הבוגדים: לפיד, גנץ, בוגי וגולן.

אם יש לכם נתונים שמראים שבאמת יש רוב בעם למהפכה המשטרית של לוין, אני אשמח לראות. אני לא מכיר כאלה. אנחנו לא במצב שאנדר (שכחתי את השם :smiling_face_with_tear:) תיאר פה של העם דפוק ופוליטיקאים משקפים אותו.

אתה לא באמת הבאת עכשיו סקר שמראה על 17% מתנגדים בתור משהו שמחזק את העמדה שלך…

חוץ מדרעי שלא הבנתי איך קשור, כל ההודעה שלך רק מוכיחה שאתה טועה לחלוטין לגבי הליכודניקים, רוב בעד across the board, אלא אם החלטנו משום מה שפתקים לבנים כן סופרים. את החרדים מחקת אבל דמוקרטיה לא עובדת ככה, ויש גם מצביעי ציונות דתית שמחקת לגמרי.

איך אנשים ממשיכים עם השיט הזה של “הליכודניקים מצביעים למי שדופק אותם” פעם אחר פעם, כאילו שהבחירות לא מראות את ההפך הגמור.

אני זוכר סקר אחד שהיה פה לפני כמה חודשים שהיה הסקר הכי אמין וגם הסקר הכי קובע וזה הבחירות.

@Paco-Pavon הטיעון הבא היה שלפיד ניצח את ביבי בבית ספר ההוא בת"א (שכחתי את שמו) וזה אומר שביבי הפסיד את הבחירות :slight_smile: