פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

1tqmvo

ולטענה עצמה - אישית, אני לא ייללתי נגד חוק הנאשם אז, ואני לא בוכה על חוק דרעי עכשיו. (אגב, ולו רק לשם הלוגיקה הפשוטה - אם מישהו יילל גם אז וגם עכשיו - הוא למעשה עקבי).

מבחינתי, כבר הוכח מעל לכל צל של ספק שהכול כולל הכול מגיע מפוזיציה. הפוליטיקאים (והשופטים בתוכם) משחקים כאן משחק אחד גדול - והכול על חשבוננו:
אותם אלו שבכו על ממשלות מנופחות - הקימו את הממשלה המנופחת בהיסטוריה (רק כדי שהשיא יישבר מיד לאחר מכן, ע"י אלו שהתלוננו הפעם על הניפוח).
אותם אלו שרצו להריץ אז חוק פרסונלי כדי למנוע התמודדות - מוחים עכשיו על חוקים פרסונליים שרוצים לאפשר התמודדות.
אותם אלו שמינו לאורך שנה וחצי פקידים במשרות אמון - מוחים עכשיו שמנסים למנות פקידים במשרות אמון.
אותם אלו שחוגגים את פסיקת בגץ עכשיו, היו הראשונים להכניס את דרעי לממשלה שלהם, אם היה מספק להם כזאת.

ורק למען הסר ספק - הצד השני אשם במשחק הפוזיציות לא פחות מהראשון.

“נכנסתי” בתור בחור בן 18 תמים לעולם הפוליטי עם רצון אמיתי להאמין שלא כולם “מושחתים ושקרנים” כמו שנהוג לטעון בשוק, ויצאתי כשאני משוכנע לצערי שמדובר בפשטות באמת.

אפתח בגילוי נאות - אני לא מת על הממשלה החדשה. ברמה הפשוטה, אני מן הסתם ליברל פי כמה מחבר הממשלה הממוצע בה, אבל בעיקר - אני חושש מאוד לאבדון החברתי-כלכלי, שביבי יאפשר לחרדים להביא את כולנו אליו.
עם זאת, אני חושב שזאת הזדמנות טובה לעשות כמה שינויים סופר-נדרשים - במערכת המשפט, כפי שכבר הסברתי בפירוט, וגם - בכל מה שנוגע להחלת ריבונות על חלקים נבחרים של יהודה ושומרון (אם כי זה יהיה קשה בהרבה, בשל הממשל העוין בארה"ב).
זאת בצורה דומה לממשלה הקודמת, שגם עליה לא מתתי מן הסתם, אבל היא הייתה הזדמנות טובה לבצע שינויים נדרשים (אם כי קצרי מועד מידיי) בפן הכלכלי.

גילוי נאות נוסף - אין לי שום חיבה מיוחדת לדרעי. מעבר לזה שאני חושב שהמדיניות שלו מביאה נזק שיטתי על מדינת ישראל (בעיקר כלכלית, אבל גם בטחונית), מדובר מבחינתי בעבריין מורשע שבושה שהמערכת הציבורית הישראלית (ובתוכה הציבור) מאפשרת את חזרתו לחיים הציבוריים.

אבל -

אם נסתכל קודם כל מהפן המשפטי הטהור, וכפי שכבר ציינתי - הנימוק שמחצית מהשופטים (כולל הנשיאה עצמה) סיפקו, הוא עילת הסבירות - ולא פסק הדין הקודם שניתן לדרעי, כפי שאתה מנסה לרמוז. כלומר, על-פניו ולפי השופטים עצמם - פסק הדין הקודם לא קובע במפורש שדרעי לא יוכל לכהן שוב כשר. השופטים נזקקו לעילת הסבירות על-מנת להרחיב את פסק הדין כך שיחול גם הלאה. ומבחינת מבחן הסבירות, גם אתה (ואני) לא אוהבים את זה - העם אמר את דברו. סביר בעיניי מרבית העם שאדם שהורשע ו"שילם את חובו", ישוב לזירה הציבורית.

בנוסף, אם דרעי היה מנוע מראש לכהן כשר - למה לא פסלו אותו מראש?!
אתה שואל אותי למה מצביעי גוש-ביבי ציפו? אני אחזיר את השאלה אל השופטים - למה הם ציפו? שאנשים יצביעו לראש מפלגה, כדי שיהיה לכל היותר ח"כ מן המניין וזהו? איזו מין מגבלה דמוקרטית זאת?

וברמה היותר כוללת - אי אפשר לבוא בשלב הזה, אחרי 5 מערכות בחירות, כשהמדינה על-סף משבר חוקתי (שלא לדבר על משבר כלכלי), ולזרוק לפח כמעט חצי מיליון קולות.
השופטים, שכאמור אין להם גרם של אחריות להשלכות החלטותיהם, יוצרים משבר חוקתי במו הבל פיהם והחלטותיהם.

במילים אחרות - השופטים הלא-נבחרים החליטו, פעם נוספת, שהם יודעים יותר טוב מהעם, מה הכי טוב בשביל העם. אין הגדרה טובה מזה במילון ל’דיקטטורה’.

היי חבר, לא דיברתי עלייך. הייתי מביא ציטוטים של אנשים שאמרו זאת אבל עפ"י מקרי עבר זה נחשב כירידה לפסים אישים ויש אופציה שיחסמו אותי על כך.

יש משהו בעולם הזה שלא מגיע מפוזיציה?

הם יכלו לעשות זאת בעבר, אבל הם בחרו שלא לעשות זאת. אז צר לי, אבל זה לא נכון.
אתה מוזמן בשמחה להוכיח לי אחרת, אבל העובדות בשטח מדברות בשל עצמן.

לפי חלק מהטענות, היתה סוג של עסקת טיעון בה דרעי הכריז שלא ימשיף בחיים הפוליטיים. שוב זאת גרסא שאני לא בטוח לגבי האמת מאחוריה. אני לא יודע באיזה שלב ניתן היה לפסול את המינוי שלו, אבל יכול להיות שזאת הייתה הסיטואציה היחידה בה זה יכל לקרות. בוא נשאל את זה ככה, זה משנה מתי? זה משנה אם לפני או אחרי הבחירות? לפני שגילו שהוא יהיה שר עם תיק כזה או אחר או רק ח"כ פשוט? התוצאה אותה תוצאה והיא לגיטימית.

המשבר החוקתי לא מגיע בגלל כביכול “זריקת קולות”, אני גם לא רואה שרודפים במערכת המשפט עוד פוליטיקאים אותם השמאל לא אוהב. בכל תיק אחר שדיברו עליו בכל דיון, ליברמן, שרון, ביבי, זה עיניין פתוח לדיון הואיל ואותם אנשים היו עם כתבי אישום, אבל לא בהכרח הוכרע הדין לגביהם באופן חד משמעי (אני לא מדבר על המקורבים להם), אבל דרעי? פושע שישב בכלא, נתן כביכול את הדין, סבבה שהוא נתן את חובו לחברה, אבל הליגיטימציה שהוא ימשיך שוב בתור שר? בתפקיד בו טוהר המידות הוא בעל ערך עליון שמבחינתי אמור להשתוות לשופטים בבג"צ? וואלה לא. אפשר לטעון שאין תקדים לפסיקה הזאת, או לטעון ש"עילת הסבירות" היא סיבה לא מספקת (סובייקטיבית), אבל בדיוק בגלל התגובה לפסיקה הזאת רואים את המשבר החוקתי, לא בגלל זריקת הקולות לפח כביכול, אלא בגלל התגובה של הממשלה הזאת שעזות מצח מנסה לעוות הסיטואציה, ועוד רוצה פסקת התגברות.

בהינתן העובדה שהם יודעים יותר ברמה המשפטית, וחשופים ליותר פרטים בכל תיק, אז אובייקטיבית, כן הם יודעים יותר מרוב העם.

@EJB אתה קצת מיתמם. אישית, אני מסכים עם הדעה של השופט ה11. היו צריכים לשלוח את אריה דרעי בחזרה ליו"ר ועדת הבחירות, כדי שהאחרון יקבע אם יש קלון במעשיו של דרעי או לא. חוק היסוד החדש שחוקק לא יכול להיות רטרואקטיבי כדי להציל את דרעי, כך שהוא לא יכול להיות חף מקלון. אממה… רוצה לנחש מה היו זועקים במחנה ה"ימין" על כך ש"בגץ מתערב בחקיקה"?

העתירה לבגץ נעשתה כנגד שיקול הדעת של נתניהו, שלא עומד במבחן הסבירות ולכן הטענה המרכזית בגינה פסלו את דרעי היא סבירות. אישית? לא מסכים שיש פה חוסר סבירות בשיקול הדעת של ביבי, כי גם לפיד או גנץ היו עושים אותו דבר. ועם זאת אני מוכן “לסתום את האף” ולאכול את זה, כי נעשה פה צדק בסופו של דבר.

נעשה פה צדק לא כי דרעי הוא נזק למדינת ישראל כמו שאמרת (וקלעת בול), אלא כי מדובר בעבריין סדרתי, שרק לפני שבועיים שונה חוק יסוד בצורה לא פרסונלית בכלל, עד כדי כך שהחכים בליכוד קוראים לו “חוק דרעי”, חוק שכל המהות שלו היא לאפשר לעבריין להתחמק מקלון, כדי שיוכל לחזור לעסוק בכספי ציבור - בניגוד למה שהובן לשופט שאישר לו עסקת טיעון מקלה (והאחרון בחר לשתוק ולא להגיד שזה לא נכון).

לא סתם חמישה שופטים ציינו את זה, למרות שזו לא הייתה מהות העתירה לבגץ ולמרות שהיועמשית הגנה על דרעי בטענה זו. די אירוני שדווקא השופטים השמרנים, שציינו את ההשתק השיפוטי הם אלה שסוגרים את הדלת על דרעי. גם אם תבוטל עילת הסבירות דרעי כבר לא יחזור להיות שר כי אז הוא יפסל בגלל עילת ההשתק השיפוטי. האם הממשלה תבחר לבטל גם את ההשתק? כי אז השופט ה11 אמר שצריך לחזור ליו"ר ועדת הבחירות לקבוע קלון. אולי יבטלו את הקלון וזהו. זה הרי בדמו של לוין.

אבל זה בגדול הבעיה הגדולה איתם. שהחוק לא איתם הם מצפצפים על החוק ואז בשביל ל"הכשיר" את עילת הפסיקה שלהם הם מכיניסים את “הסבירות”.

אני לא מדבר באופן אישי על דרעי אלא בגדול יותר.

הדוגמה הטובה לזה, את בלאד הם לא פוסלים אפילו שהחוק במפורש אומר שהם עוברים על החוק (אי הכרה במדינה יהודית) אבל ברוך מרזל לא יכול להתמודד לכנסת בגלל שהם לא אוהבים אותו.

בקשר לדרעי זה דעתי:
https://twitter.com/roni_eitan/status/1615713968810500096

ביבי חייב לפטר את דרעי

חבל שהצורך הדחוף לבצע רפורמה חדה במערכת המשפט “מוכתמת” בגלל אפס כמו דרעי.

יותר מתמיד, חובה על לוין למהר ולהעביר את הרפורמה.

הרפורמה והאיזונים חייבת להיות רק נקודת ההתחלה. יש הרבה מה לתקן. גם בבג"ץ מערכת המשפט הפרליטות והמשטרה ולא תהיה הזדמנות יותר טובה מהממשלה הנוכחית.

ועל כן אני לא מדבר על תיקים אחרים שם טיעוני הנגד הגיוניים או לגיטימיים בהינתן הסיטואציה, העיניין פה הוא משפטי גרידא, וכל הקרקס סביב טיעונים על רקע “פוליטי” ו"עדתי" (לא נאמר פה, אבל בכמה מקומות אחרים) הוא מבחינתי מגוחך.

אם כבר מדברים בצורה רחבה יותר, הקייס סביב דרעי מראה לכולנו שהממשלה מצפצפת על החוק, וכל ההתעסקות סביב מערכת המשפט והשופטים היא סך הכל ניסיון להוריד מכוחם של הגוף היחיד שיכול וצריך להגביל את הממשלה. העם יכול לטעות, והעם יכול ללכת שבי אחרי אנשים כריזמטיים גם אם הם פושעים.

כמו שכתבתי אין שום ממשלה אחרת שתבצע את התיקונים. אני מוכן להקריב בכלכלה אפילו מול הפלשתינים בשביל שתבוצע רפורמה.

בנט וגדעון סער הוכיחו לי את זה טוב מאוד עם הבוגדנות שלהם.

במשך שנים למערכת המשפט היתה הזדמנות לעשות פשרה ולהגיע להסכמה רחבה מול הכנסת במקום זה הם נלחמו בכל שר משפטים שניסה טיפה לשנות.

כל שבת מגיעה מוצאי שבת אמרו לי כך בצבא אחרי שזילזלתי במפקדים שלי במסלול כל פעם ששבת נכנסה… אני מקווה שהמוצאי שבת של בג"ץ ודומיהם הגיע היום. אני באמת מקווה. אין בי שום חמלה או רחמים אליהם. דיקטטורים במדי שופטים.

דרך אגב לפיד הודיע שהוא יגיע להפגנה בשבת, בלי קשר לדעתי, באמת אפשר לסמןך על אחד שמזגזג כל כך הרבה? ולא מסוגל לעמוד בשום לחץ? מזל שהוא כבר לא ראש ממשלה. אפילו בתור ראש אופזיציה הוא עושה רק נזק…

דרך אגב, אם הוא אחראי להסכמי אברהם. אני תובע אחריות על ההקמה של מועדון כדורגל ברצלונה. כל אוהד ברצלונה צריך לדעת שאני אחראי על זה! אני ולא אחר!

מעניין

מצטער אבל כל מי שתומך בטרלול הזה רוצה לשפוך את מדינת ישראל עם המים.

צריך רפורמה במערכת המשפט - אסור לתת לחבורת המושחתים לעשות אותה, כי כל מה שמעניין אותם זה לבטל את הדמוקרטיה.

זין! (סליחה על הביטוי).

הדבר היחיד שזה אומר זה שיש פה ציבור של לפחות 11 מנדטים (קרוב ל 400k מצביעים) שרואים במדינת ישראל מחלבת כספים ושירותים שזרה להם. רק תסתכל על הלבוש שלהם, הם עדיין חיים בגולה. אתה לא יותר מגביר עבורם, וכמה שיוכלו לעשוק ממך יותר הרי זה משובח.

זו לא הארץ שלהם, ולכן - ורק בגלל זה, אין להם בעיה שעבריין מורשע מטעמם יכהן כשר בממשלה.

בבקשה אל תמכור לי, לאחרים או לעצמך את הרעיון שהם חושבים שהוא"שילם את חובו לחברה" ועכשיו הוא נקי כפיים וראוי לחזרה לחיים הפוליטיים בתפקיד בכיר. זה בולשיט.

זה ציבור שלא עושה צבא, בקושי משלם מיסים, נתמך על-ידי קצבאות, ציבור שהצביע לשוחד בחירות (אמ-אמא של השוחד בחירות) בדמות מיליארד שקל לתלושי מזון. על מה אתה מדבר בכלל? יש פה 100% אינטרס להמשיך לחלוב את המדינה ואפס אחוז הגינות ציבורית.

אז שוב, סליחה אבל תחסכו מאיתנו את האמירות שלציבור שהצביע על זה יש יותר זכות לקבוע מה סביר. זה לא עובד ככה, בשביל זה יש בתי משפט.

ולא שבית המשפט קדוש, לא מוטה או לא טועה, אלא שמדובר בשאלה למי יש את הכוח והזכות לקבוע במבחן הסבירות (ובכלל בענייני משפט) לציבור הבוחרים בוודאי שאין את הסמכות או היכולת.

בשביל זה יש רשות שופטת. אחרת, שכל אחד יעשה משפט לעצמו בשם הציבור, לא?

יאללה, לינץ’בערבים, הומואים ופרוגרסיבים. למה לא? מבטיח שנמצא 400k תומכים לרעיון.

אז בשביל מה צריך בחירות בוא ניתן לקדושים מכל ,לצדיקי העל, ולאלו שאף פעם לא טועים את הכח לבחור את הכל במדינה.

שיקימו קואליציה שיבחרו שרים שיחליטו למי לתת קיצבאות ולמי לא. למה בכלל מטריחים אותנו ללכת לבחירות? הרי הם יודעים הכל…

מאוד נחמד שאתה מוציא את הזעם והכעס שלך על החרדים. אבל שנתמכי הביטוח הלאומי מהאחים המוסלמים יושבים עם לפיד ובנט בממשלה זה קידמה ופרוגרסיביות.

אם דרעי היה במפלגת בלאד או רעם לא היה להם שום בעיה עם זה וסעיף הסבירות היה נעלם בום נעלם תראו קסם!

דרך אגב, העבירה השניה של דרעי , דיוח מס או משהו כזה, כולם יודעים שזה היה סתם בבל"ט . הם החזיקו אותו בגרון ורק הגישו נגדו את הכתב אישום שהוא הלך עם ביבי.

יש לנו בית משפט עליון שהוא כולו פוליטי. סניף הבית של מפלגת מר"צ (במקרה הטוב). מורכב מכמעט כולו אשכנזים עם מיעוט שמרני אבל זה סתם צירוף מקרים… לא יכול להיות שבהרכב של כמה? 11 שופטים אין כמעט מזרחי אחד! סתם צירוף מקרים. יש איזה כמה דתי מחמד עם כמה בודדים שהם ימין אבל זה סתם צירוף מקרים. הרי סתם אהרן ברק מינה את אישתו להיות בלישכה שלו וכל בית המשפט זה סניף של חברים ובני משפחה. הכל צירופי מקרים אני אומר לכם!

אני מקווה שהפסיקה של אתמול תכובד, ביבי צריך וחובה לקיים אותה. אבל זה גם תהיה חותמת הגומי הסופית על החיוניות של הרפורמה של לוין. השמאל בסופו של דבר, יצטרך להתרגל שיותר אין לו את “הציט” שנקרא בג"ץ .

אולי בסופו של דבר ניפטר גם מדרעי (על מי אני עובד הוא ימשיך לנהל הכל מאחורי הקלעים) וגם תבוצע הרפורמה של לוין.

ממליץ לקרוא. לי לפחות עשה סדר בבלאגן ולגמרי שכנע אותי להתנגד לרפורמה (עד עכשיו די ישבתי על הגדר).

חייב לשאול זה בעיה אצלי? למה אני רואה כל קישור עם תרגום לרוסית?

לפחות אצלו יש התנגדות שאפשר לנהל איתה דיון רציונלי. ולא דיון דמגוגי על “הרס הדמוקרטיה” אם הגישה הזו היתה מקובלת במחנה הניגדי אפשר היה לנהל משא ומתן ולהתפשר.

המציאות הנוכחית, היא שכרגע השמאל לא מוכן לנהל שום משא ומתן. אם הממשלה הזו לא תעביר את הרפורמה הנוכחית. שום רפרומה לא תעבור.

אני יחזור למה שכתבתי בהתחלה. לוין צריך להעביר את הרפורמה הנוכחית בקריאה ראשונה להכין אותה לקריאה שניה ושלישית ואז להציע לשמאל להכנס למשא ומתן על פשרה. רק אז שהחרב תהיה על הגרון שלהם הם היו לנהל משא ומתן רציונלי ולהסכים לפשרה ורפורמה.

דקה אחרי שגנץ מילמל את ההצעה שלו, השמאל נכנס בו והוא איים במלחמת אזרחים. בגלל זה אני רוצה שיעבירו את זה בקריאה ראשונה. רק אז הם יבינו שזה או קיום משא ומתן אמיתי בלי לנסות לבזבז זמן או העברת הרפורמה של לוין.

עד כמה שאני מבין ה"שמאל" (לא כל מתנגד ביבי הוא שמאל) כן הציע להיכנס למשא ומתן על הרפורמה, הצעה שזכתה להתעלמות. אולי זה נסיון למסמס ואולי לא, לא יודע, אבל הצעה למשא ומתן כן הייתה.

ואני גם לא מסכים שהרפורמה הזו עדיפה על כלום, אני מעדיף את המצב הנוכחי מאשר הרפורמה הזו. זה שצריך רפורמה לא אומר שצריך כל רפורמה.

גם אצלי.

אתה באמת שואל?
בחירות זה בשביל לבחור חברי כנסת, הכנסת מחוקקת חוקים, בתי המשפט נדרשים לקבוע מי / מה עומד בחוק ומי לא.

אתה יכול להגיד שהרכב השופטים לא מוצא חן בעיניך ושאתה רוצה לרענן את השורות בקרב שופטי בית המשפט העליון, אבל לתת סמכות שיפוטית לכנסת או לציבור הבוחרים זו ההנפצה הכי גדולה ששמעתי.

ואני לא מרחיב בנושא הזה כי אני ממש לא מאמין שאתה רוצה לייתר את בתי המשפט ולהפוך את המדינה לאנרכיה שבה כל אחד עושה מה שבא לו ואומר: בוא נעמיד את זה למבחן ציבורי - יש לי תמיכה ציבורית, אז אני אבנה לך על הראש מרפסת וארעיש בכל שעות היממה עם קריוקי- אתה יודע כמה אנשים אוהבים קריוקי?..
תאמין לי שאתה רוצה בתי משפט אם אתה רוצה לשמור על הסדר במדינה. ואם כבר אז שיעשו את העבודה שלהם טוב יותר כי כרגע המערכת הזו היא בושה. אבל היא לא מיותרת.

ולגבי בלד, רעם, ש״ס ויהדות התורה - את כל המפלגות האלו הייתי פוסל בטענה שהן לא ציוניות ולא שומרות על המבנה של מדינת ישראל כבית לעם היהודי.

אני לא מתבלבל מזה שהם חובשי כיפות וקוראים לעצמם יהודים. בפועל הם אנטי ציוניים שעושקים את הקופה הציבורית, חיים פה מבלי לתרום וממשיכים לבדל את עצמם מהחברה הישראלית. הם ממש לא רוצים פה מדינה יהודית במובן שאנחנו הציונים רוצים.

אתה יודע את מי הם מזכירים לי? את המוסלמים באירופה. חיים בגטאות שלהם, תחת החוקים הלא פורמאליים שלהם, עם משמרות צניעות שהם בית משפט ומוציא לפועל מטעם עצמו, עם התקרבנות של עשו לי אכלו לי שתו לי ובלי שום אחריות שהם לוקחים על עצמם להביא לפה עתיד טוב יותר לכולנו. מדברים בשפה שהיא לא השפה המקומית, מתלבשים בבגדים לא מקומיים… הם לא חלק מהחברה ולא מנסים להיות חלק מהחברה.

תראה את העליות מרוסיה ואתיופיה. 30 שנים עברו והרוב כבר נטמעו כאן, יצרנים, עובדים, מעצבים זהות מתוך החברה שאנחנו חיים בה.

75 שנים והם עדיין רואים בנו פרה חולבת, רשעים ונבדלים מהם. אפס התקרבות לחברה הישראלית. לא עושים צבא, אפס תרומה.

יאללה, אם כבר לפסול מפלגות, אז את החרדיות הייתי פוסל ממזמן. הם לא רואיים להיות חלק מהכנסת כמי שלא רואים את עצמם חלק מהמדינה.

תגובה מהפוסט שדוד שם ומאוד אהבתי:

בכ"א המצב הנוכחי הרבה יותר סביר מהמצב המוצע, מה הלאה, תגיד לי שהמצב לא מושלם כי נשים נפגעות מינית במרחב אז צריך לנעול אותן בבית?

ועוד אחד…

העם בחר;

בכל אימת שאני מעלה טיעון ענייני כנגד הרפורמה המופרעת של יריב לוין, אני שומע את הפסוק מדאורייתא ׳העם בחר׳. כאילו שמדובר במושג קסם, שמסביר כל החלטה מופרכת של הממשלה הנוכחית, או כל ממשלה אחרת.

מי זה אותו ׳עם׳ שבחר, ומדוע הבחירה של אותו ׳עם׳ מבטלת בחינה עניינית של החלטות השלטון המושחת, שמנסה להשתלט על המדינה ולמנוע כל ביקורת על שחיתותו, רשלנותו, טיפשותו וגזענותו ??

אז ראשית, ׳העם׳ אינו עשוי מיקשה אחת, אלא הינו ערב רב של אנשים שונים ומשונים, שבוחרים מפלגות שונות ממגוון שיקולים, מהם רבים לא הגיוניים, שבדרך כלל נסמכים על החיבה ליו״ר המפלגה שהם מעדיפים, כשאינם יודעים כלל מי שאר חברי הכנסת מטעם אותה מפלגה.

לאחר הבחירה, אין לערב רב הזה, שנקרא ׳העם׳, שום השפעה על שום החלטה שעושה המפלגה שבחר.

שאז, בדרך פתלתלה, שהגיעה לשיאים חסרי תקדים בממשלה המופרעת הנוכחית, עושים ראשי המפלגות המרכיבות קואליציה, שרובם שונאים זה את זה שינאת דמים, הסכמים מושחתים בניהם, הנקראים הסכמים קואליציוניים, שאין ל׳עם׳, שום שליטה עליהם.

אוסף הפוליטיקאים, שכל אחד מושך לכיוון אחר, גוזרים את המשרדים הקיימים לגזרים, מחלקים אותם איך שיוצא, למי שסוחט יותר טוב, ממנים מספר שרים לאותו משרד, או ממנים שר אחד למספר משרדים, או ממציאים משרדים שלא קיימים, וקוראים להם בשמות מדומיינים, רק כדי לספק את תאוות השלטון והאגו של כל מיני מקורבים, העסוקים בללקק לבעלי ההשפעה.

לכל אלה, לממשלה המנופחת הדוחה והמעוותת, העם לא הסכים. הוא בכלל לא נשאל. אין לעם שום תפקיד במכבסת השחיתות ובחגיגת הג׳ובים.

אבל ׳העם׳ בולע את הלשון, כאילו לא מדובר ב2 מליון לשונות שונות, וסותם.

העם בחר.

ואז מוקמת קואליציה מושחתת וממשלה בזבזנית ומסורבלת, שהעם לא הרכיב, כי העם כלל לא נשאל לדעתו.

ואז הממשלה מתחילה לחוקק חוקים, ש׳העם׳ אולי בכלל לא מבין, לא מכיר, ולא נשאל לדעתו.

ואז מגיעה הרפורמה המופרעת של השר המופקד על שמירת הישבן של מנהיג ׳העם׳, שמסובך בפלילים, ועסוק מאז שהסתבך בהסתה ובפירוק מערכת המשפט, וגם מצליח.

ומוכרים לציבור, שהוא כזכור ׳העם׳, שזה לטובתו שבג״צ יפורק, כי בגצ שמאלני, וכידוע שמאלנים הם האוייב, שאת השופטים צריכים למנות הפוליטיקאים, ׳שהעם׳ בחר, כאילו ׳העם׳ ידע מראש שיריב לוין יהיה שר המשפטים, או שיציע רפורמה מופרעת שמחריבה את מערכת המשפט.

שהיועמשים יהיו החברים של בעלי התפקידים, ולא יפקחו על שחיתותם, כדי שיוכלו לדפוק באין מפריע את ׳העם׳, ומשכנעים את ׳העם׳, שגם זה לטובתו.

עד שיגיע היום, ש׳העם׳ יפנה לבגצ - אחרי שנדפק - ובגצ יגיד לו ״סליחה אדוני העם, אין לנו סמכות לבטל החלטות של הנבחרים המושחתים - כי המושחתים ביטלו לנו את עילת הסבירות - אתה בחרת אותם אז זבשך״…

אז בפעם הבאה שאומרים לכם ׳העם בחר׳, תגידו למי שאומר את השטות הזאת, שחוץ מלשים פתק בקלפי, הוא לא בחר כלום - ואף אחד גם לא שואל אותו יותר…

מה אני יגיד לך יוסי כל המצב הזה שאתה מתאר לי זה כאילו שבבית משפט יהיה תופעות כאלו

או ניגודי ענינים כאלו:

ו

ואף אחד לא יוכל לעשות נגד זה כלום כי החונטה מוגנת ע"י השררה.

כאילו חס וחלילה ששר ימנה את המקרובים שלו אבל שהשופטים עושים את זה סימן לטוהר המידות. אני סומך יותר על סמוטריץ יותר מאשר על כל שופטי בג"ץ איך אני איתכם. אצלו לפחות יש ציונות ואהבת ישראל.

אני חושב שמיציתי את הדיון פה. מקווה שאת ההודעה הבאה שלי בפולטיקה אני יכתוב אחרי שהרפורמה תעבור.

ההרגשה שלי אם ביבי לא ראש ממשלה הייתם פחות מתנגדים. במדינה הזו בשביל להעביר דברים רק אנשי כח יכולים לעשות את זה. ואם הממשלה הנוכחית לא תעביר איזה סוג של רפורמה גם לא תהיה רפורמה מרוככת בעתיד.

לא.
זו בדיוק הבעיה.
גם אם נניח שהממשלה הנוכחית היא נופת צופים ואחרי שיחפשו להם בציציות בשביל להכפיש אותם יגלו שהם 64 צדיקים (למה רק סמוטריץ׳?) ויתנו להם פרס חסידי אומות העולם אחד אחד.
גם אז, מה יקרה בעוד 4 שנים כשתבחר ממשלה אחרת שעכשיו לה יהיה את הכוח המוחלט הזה? לא יפחיד אותך?

וכן, עדיף שנסיים את הדיון. אני אומר לך שוב ושוב שהאוטו שלי שנוסע עושה בעיות וצריך לקחת אותו למוסך ואתה ממשיך להציע לי להוריד אותו מהכביש ולגרוט אותו כי הוא עושה בעיות.
וואללה - אני רוצה שיהיה לי אוטו. בתור התחלה אני מעדיף את האוטו שלי על בעיותיו מאשר שלא יהיה לי אוטו בכלל, ובתור המשך אני אשמח לקחת את האוטו למוסך ולתקן אותו.

אבל אתה… אם האוטו מקולקל אז בוא נדיח אותו ונפעל שלא יהיה אוטו בכלל. מצויין לך, רע לכל השאר.

ההשואה יותר נכונה, האוטו שלך משתלט לך החיים מחליט לך איפה אתה יכול לחנך את ילדיך מה לתת לאישה לאכול ולשתות ואיזה סוג של תוכניות טלויזיה מותר לך לצפות ואני בא ואומר לך “יוסי התפקיד של האוטו שלך זה להסיע אותך ממקום א למקום ב ולא יותר מזה בוא נחזיר לו את האיזונים והבלמים . תראה איך האוטו של מי שגר בארה"ב נוסע אותו כך האוטו שלך צריך להתנהג”

אתה חי בפחד כי אתה לא אוהב את המוסכניק והוא לא בא לך בטוב אז אתה רוצה שהאוטו שלך ימשיך להחליט לך על כל החלטה שלך בחיים.

אני מקוה שהסברתי לך יותר טוב. עכשיו תעבור לפנטזיות של ברצלונה ותרגיע אותי שדני פארחו לא יגיע לברצלונה שנה הבאה…

כל מי שכותב/אומר את השטות הזאת הוא לא יודע מי זה “העם”, בנוסף על כך אינו מבין בשיטת הבחירות בישראל.
רוב העם הצביע כנגד ביבי, אבל עקב שיטת המנדטים הגוש הפשיסיטי-משיחי ניצח.
לכן הגוש נבחר בידי “מיעוט” העם ולא “העם”. אם תרצה אוכל להביא לך תמונה שמוכיחה את זה שתדחוף לכל אחד שטוען את השטות הגמורה הזאת.

https://www.facebook.com/lan2lan.sta2sim/posts/pfbid02cnWmvW2jDyySmq1RGqR6fyQRU9Vz7ES9myd7gvGXUaQUy7NyC4sAjMVJz39qw4F7l

כל הכבוד לניר ברקת שממשיך את הקו הכלכלי של הממשלה הקודמת בניגוד לחברי מפלגתו הסוציאליסטית.

קארה מסביר מדוע זה טוב למי שלא מבין

הסבר קצר -

עשינו המון הממשלה הקודמת אבל זה לא מספיק!

צריך לבטל לחלוטין את

המעמד של מכון התקנים בישראל למה?

המכון הישראלי הוא ייחודי וחריג בהשוואה בינלאומית בגלל הנושא של ״הרשמיות״ ויש גם ניגוד עניינים חמור - שימו לב❤️ הם גם כותבים תקנים וגם בודקים עמידה בהם.

זה תמיד גורר תמריץ ליצור עוד תקינה לאומית ייחודית. עוד דרישות מיותרות ועוד משרות צעד מעולה של ניר ברקת - כבוד!

עכשיו רק נשאר לבצע

מכון יקר אפילו יקר מאוד הגיע הזמן להפרד.