פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

האם יוסי שריד או שולמית אלוני בעברם התאימו להנהגת מפלגה? מרצ כמו מרצ היתה ונשארה מפלגת בוטיק, לדעתי אין רלוונטיות לזהות העומד בראשה וכך גם לגבי חד"ש. זנדברג היא משכילה, בוגרת צה"ל ועם עבר פוליטי עשיר דיו.

הואקום בשמאל מגיע מכיוונה של מפלגת העבודה - היא זו שצריכה להציב אלטרנטיבה סבירה שנתפסת קודם כל כממלכתית: עומר בר לב כפרופיל עקרוני למשל יכול בהחלט להיתפס ככזה, אבל הוא סובל מבעיה חמורה הרבה יותר - אף אחד לא יודע מי זה. או אם תרצה מעט יותר בפירוט -

התייעצתי עם קרובת משפחה לגבי חיפוש עבודה, היא המליצה לי ללכת על שם של חברה שנחשבת לטובה ומוכרת גם אם השכר שם נמוך יותר היות והשורה הזאת בקורות החיים צפויה להיות חשובה להמשך הדרך. עצם זה שאתה מכיר דמות מסוימת מוריד את אפקט הסיכון - קצת כמו לאכול מקדונלדס במדינה זרה, זה לא מדהים אבל אני לפחות יודע מה זה.

הנוכחות של אדם חלול כמו לפיד בתוכניות טלוויזיה לשעות הפנאי ופרסומות לבירה ולבנקים מקנות לו יתרון על פני כל פוליטיקאי אחר שיש לו… לפחות תעודת בגרות? (או לפחות ענווה כלפי הכלכלנים המרושעים שמתעסקים רק עם אקסלים ולא עם “בני אדם”).

אם אתה מדבר על משבר מנהיגות אז אתה יכול לקרוא לזה כריזמה, בעיני זה בעיקר זמן מסך (מכל סוג שהוא).

זה בדיוק אותו משבר מנהיגות ביום שבו נתניהו ילך (ב2040 כשהאלצהיימר יפגין את אותותיו?) היות וכל מי שמתחת לו בליכוד נתפס כעסקן בן עסקן.

יש משהו מפוספס בקונספט של דמוקרטיה פרלמנטרית… כל הרעיון הוא שזו שיטה טיפה יותר פרוגרסיבית מ’אנחנו מחפשים לנו מנהיג חזק’…

כל העניין עם תמר זנדברג נופח מעבר לכל פרופורציה. למה שהיא תחשוף במהלך קמפיין את כל הקלפים שלה? בנוסף לטענתה היועץ לא הועסק, אלא נתן כמה עצות “בין חברים”. יועצים הם אנשי מקצוע קודם כל, ועובדה שהם אינם מחרימים צד כזה או אחר במפה הפוליטית.

לבעוט במי שניצחה ברוב כה מוחץ זה לבעוט ברצון הבוחר.

אני לא מחפש “מנהיג חזק”. אני מחפש איש אחד היכול להוות אלטרנטיבה במחנה השמאלי לראש הממשלה הנוכחי. האם גבאי משכנע? האם זנדברג משכנעת? בסופו של דבר, מי שיצביע לשתי המפלגות האלה בתקווה לממשלת שמאל יודע שאחד מהם יהיה ראש הממשלה, אבל שניהם רחוקים מלשכנע (לדעתי). העמדות הפוליטיות של אנשים חשובות, אך האישיות חשובה גם כן.

תיאור טוב למה שהתכוונתי לומר.

יוסי שריד ושולמית אלוני היו רמה אחת מעל תמר זנדברג. ראיתי את זנדברג מדברת לא מעט פעמים, ולעולם לא ראיתי בה מישהי היכולה להוביל מפלגה בצורה רצינית. בפרט, איני רואה בה ראשת ממשלה (מילא), שרת חוץ, שרת ביטחון, שרת אוצר או אפילו שרת משפטים.

האם זו נראית כמו האישיות שתגאל את השמאל מיסוריו?

התפקיד של זנדברג הוא לא לגאול את השמאל מיסוריו. המושג ‘מנהיג’ הוא נזיל מאוד. רק לפני שבועים דיברו פה על ההתאמה של נפתלי סיר הסירים בנט, האיש והגיטרה, לראשות הממשלה. אתמול צפיתי בפרק ההיסטריה האלף של ביבי בפייס וחשבתי לעצמי שאם לדבר הזה קוראים מנהיג אז באמת שכל אחד יכול. בקיצור אם נתנו לסוחר המכוניות לסחור במדינה שלי אז תמר זנדברג שהיא אכן לא אלוני/שריד יכולה מבחינתי להיות נשיאת ארה"ב.

טוב, זו לא חכמה. גם טראמפ, האיש והריאלטי, והאיש והרסלמניה, האיש והGrab them by the you-know-what יכול להיות נשיא ארה"ב.

ההיסטוריה הפוליטית שלנו מצביעה שאלה התפקידים שממלאות מפלגות קטנות/גדולות. כל השאר זה פנטזיות.

מפלגות גדולות - אג’נדה ברמה הלאומית ומועמדות לרשות הממשלה.
מפלגות קטנות - אג’נדה יותר ממוקדת, הפעלת לחץ על הקואליציה לכיוון מסויים.

הממשלה הגיעה להסדר עם נציבות האו"ם בקשר למעמד של המסתננים. 16 אלף יעזבו למדינות מערביות. והשאר ישארו בארץ. .מבצע הגירוש בכפייה ייעצר.

כמה שאלות שיש לי, כמה מסתננים ישנם עכשיו בארץ? האם ישראל תצטרך לתת אזרחות ולשלם ביטוח לאומי וכל היוצא בזה לאלו שנשארים? כמה מסתננים ישארו בארץ? איזה מדינות מערביות יסכימו לקלוט את המסתננים? לאיזה ערים ישלחו את חלק מהמסתננים שגרים עכשיו בדרום ת"א?

בישראל קיבוץ נדבות זו לא בושה… רק אסור להתבייש במדינה. אה וכשצריך לנצל אותו פתאום האום הוא לא שמום.

ולגבי השאלות שנשאלו: יש 39000 מבקשי מקלט אפריקאים. אלה שיישארו יקבלו מעמד של תושבים ארעיים. נשארים בערך 23000. המדינות הקולטות הן בעיקר קנדה. הצעה מאוד דומה אגב הוצעה לפני שנתיים ונתניהו דחה אותה מכל וכל.

ביבי השעה את ישום הסכם “מבקשי המקלט” (שלא היה צריך לגשת אליו מההתחלה) אחרי שהבין שזה לא טוב עם הסקרים.

http://reshet.tv/item/news/politics/politics/newsitem-703388/

הוא כבר נהיה ליצן והוא בפאניקה. כנראה שהוא צדק כשאמר שראש ממשלה לא יכול לתפקד כשיש סביבו כזו עננה של חשדות וחקירות. תכינו פופקורן זה הולך להיות סרט טוב :popcorn:

מסתבר שביבי הפעם לא שיקר, הקרן ( גם עם זה לא בצורה ישירה) באמת פנו לרואנדה על מנת לסכל את ההסכם.

משה לא הבנתי איך סרטון של עיתון הארץ (אם אני מזהה נכון) קשור לקרן החדשה ואיך בדיוק אפשר לקרוא לזה “פניה לרואנדה”… אם זו ההוכחה שמתניהו צדק אז בעצם כל מי שמתנגד לגירוש עשה את זה…

אני חושב שגדעון לוי היטיב לתאר את המצב: חלאס להאשים את ביבי. העם איבד את המוסר ונתניהו רק משקף את זה. הגיעו להסכם עם האום (הסכם מביש בעיניי אבל מהצד השני) אבל העם צמא דם והוא רוצה לראות גירוש. בדיוק כמו שהוא רוצה לראות איך יורים באנשים שמתקרבים לגדר. בשנות ה90 דובר רבות על כך שהכיבוש משחית ושהוא ישחית כל חלקה בישראל. היום ברור שזה נכון. כשאלאור עזריה הופך לגיבור העם…

מתוך הפוסט, שאני חושד שלא טרחת להכנס ולקרוא:

“אבל אין ספק שנער הפוסטר של הקרן מוטסים עלי, ועוזרו, ידידי המר אסף וייצן הפעיל בארגון נתמך הקרן, פעלו באופן המפורש ביותר ללחוץ על ממשלת רואנדה לסגת מההסכם, כפי שניתן לראות בסרטון שהם עצמם פרסמו”

נתניהו במקרה הזה דובר אמת, ( אני לא מוריד מהפיאסקו שלו ואת חוסר המנהיגות שלו) אבל אמת הוא דיבר.

דרך אגב, אני לא אוהב את הקרן, והיא בדומה לגופי שמאל אחרים מזמן עברו את הגבול, אבל באמת רציתי להאמין להם, באמת חשבתי שהם צודקים במקרה הזה, אבל לצערי ולמרבה אכזבתי, הם מצליחים לרדת לשפל מוסרי גם במקרה הזה. מותר להפגין ולהתנגד למדיניות ממשלה. לגטימי לנסות וליצור לחץ ציבורי והתנגדות למדיניות של ממשלה, מה שלא לגטימי זה ליצור קשר עם ממשלה זרה ולנסות להפעיל עליה לחץ במטרה לחבל במדיניות ממשלה.
בקיצור לזה קוראים חתרנות. עם זה היה ארגון ימין שפעול נגד ממשלת שמאל, השמאל היה רותח מזעם. כתבי אישום היו מזמן מוגשים.

אני באמת ובתמים לא רוצה לראות אף אחד מת ולא שמח מאף הרוג פלסטיני. אבל כל פלסטיני שמנסה לחבל בגדר או לפגוע בחיילים צריך להבין שלחזור הביתה הוא לא יחזור. בדיוק כמו שבארה"ב עם המקסיקנים יעלו לגדר וינסו בכח לפרוץ אותה על מנת לטבוח באמריקאים הסוף שלהם היה בארון קבורה.

ש30 אלף פלסטינים משולהבים שצועקים “איטבח אל יהוד” “ויהודים תזכרו מה שמוחמד עשה לכם בחייבר” רצים לגדר, אי אפשר לפזר אותם עם קרואסנים ועוגות ואי אפשר לעצור אותם עם גז מדמיע… כל מדינה ריבונית היתה מגיבה במקרה הטוב כמונו. במקרה הרע (עם זה היה מדינות כמו רוסיה או מצרים למשל) זה היה נגמר באלפי הרוגים לאותם מחבלים שרצים לגדר, אבל נגד מדינת ישראל המוסר הכפול חוגג והצביעות בשמיים. אתה מדבר על כיבוש? איזה כיבוש לעזאזל יש בעזה? החזרנו להם עד המילמטר האחרון. והם עדיין רוצים לרוץ ליפו…

עם הצבא הישאלי היה מקשיב לשמאל, 30 אלף פלסטינים היו פורצים את הגדר, רצים לקיבוצים ולישובים שליד והמציאות שם היתה הופכת לסצינות מתוך הסידרה “the walking dead”…

מדהים אותי ליאור החוסר רצון או יכולת שלך להסתכל למציאות. ואולי פעם אחת לחשוב שמדינת ישראל לא אשמה. שאולי הצד השני טיפה אחראי. לא מבין, החמאס בעצמו הודה שהרוב המוחלט של ההרוגים בשבת שעברה הם שיכים לזרוע הצבאית שלו .אותו דבר הגיהאד האיסלמי. אחרי זה אתם תאשימו יועץ ימיני בתדמית הרעה שלכם.

החמאס שולח את האנשים שלו להתנפץ ולמות על הגדר על מנת להסיח את הדעה של העולם ותושבי עזה מהכישלון המוחלט והמחפיר שלו בניהול החיים של העזתים, אבל השמאל מאשים את ישראל. בושה וחרפה.

משה בוודאי שטרחתי להיכנס לקרוא. הבעיה היא שאתה לא טרחת לקרוא את מה שאני כתבתי… פרסום סרטון והעלאתו באתר הארץ לא עונה להגדרה “לחץ מפורש על ממשלת רואנדה”.

אגב כמובן שגם לגיטימי לגמרי לפעול מחוץ לגבולות המדינה ולהפעיל לחץ על ממשלות זרות… בשביל זה יש אופוזיציה. להילחם בעד מדינת ישראל זה ההפך מחתרנות. קוראים לזה פטריוטיזם.

לגבי הגדר - שים לב למילים שלך: “אני באמת ובתמים לא רוצה לראות אף אחד מת ולא שמח מאף הרוג פלסטיני אבל כל פלסטיני שמנסה לחבל בגדר או לפגוע בחיילים צריך להבין שלחזור הביתה הוא לא יחזור”

אם בן אדם לא מכאן היה קורא את הדברים הללו הוא היה חושב שהם נכתבו באיזו מדינה פרימיטיבית במאה ה19. אם העונש על חבלה בגדר לדעתך הוא גזר דין מוות אז אתה לגמרי צמא דם.

כל שאר נבואות הזעם שלך פשוט לא מבוססות על שום דבר ולכן קשה מאוד להתייחס באופן ענייני. אתה נשמע כמי שעבר שטיפת מוח רצינית.

יש ארבעה אשמים עיקריים במצב בעזה (אם שכחתי מישו מצטער): ממשלות ישראל ומצרים שמקיימות מצור וסגר, הרשות הפלסטינית שתומכת לאחרונה במדיניות הזו והחמאס. הישראלי הממוצע שכנע את עצמו שהוא לא אחראי לכלום. קל לו להאשים את החמאס. השמאל לעומת זאת מבין שלהאשים רק את החמאס זו היתממות.

משה, תוותר.
אני לא מאמין שרואנדה נכנעה ללחץ של של אנשים מקצה המפה הפוליטית של ישראל, כאלה שלא היו ולא יהיו בממשלה. אם כבר, אז היא נכנעה למעסיקים האירופיים של שכירי החרב האלה.

אני יחדד. לא בחבלה בגדר לבדה, אלא בחבלה על מנת לפרוץ לשטח ישראל על מנת לפגוע בחילי צהל ובאזרחים בישובים.
במקרה שמדובר במפגע בודד או בבודדים, אז יש כלים לעצור אותו גם בלי להפעיל אש חיה. שמדובר בעשרות אלפים אין שום אלטרנטיבה לאש חיה בתור אמצעי אחרון… מי שאחראי לאובדן החיים אלו לא ממשלת ישראל או הצבא הישראלי, אלא קודם כל, החמאס ששולח את אותם “אזרחים” לרוץ על הגדר. וכן גם לאותם טיפשים שחושבים שלזרוק בקבוקי תבערה ומטענים על חילים זה משהו שיטיב עם הבריאות שלהם.

אין באמת מצור, גם עכשיו יש מעברים בצד הישראלי שמאפשרים העברת סחורה. המצרים למשל יותר קשוחים.

ההגבלות הישראליות במעברי הגבול הם לגטימים לחלוטין. מי שלא מכיר. אחרי ההתנתקות, ישראל חתמה עם הרשות הסכם שקונדליסה רייס היתה השושבין שלו , הסכם שמאפשר העברת סחורה במעברים. מי שהיה אמור לפקח על זה זה פקחים בינלאומים… ברגע שהחמאס עלה לשלטון, הוא גירש את הרשות והפקחים מהמעברים ותבע בעלות מלאה. בצדק גמור ישראל דורשת מהחמאס להכיר בהסכמים ולאפשר פיקוח. החמאס מסרב.

הצד הישראלי, בסה"כ דורש מהחמאס להכיר בישראל, לקיים הסכמים ולאפשר פיקוח על מנת למנוע כניסת נשק וחומרים אסורים לעזה. החמאס כהרגלו לא מעוניין להיות זרוע אזרחית שמנהלת את החיים של הפלסטינים. אלא מה שמעניין אותו זה התחמשות ומלחמה בישראל לכן הוא מסרב…

ישראל אחראית להרבה דברים. אני לא אוהב ולא מסכים עם ההתנחלויות. אני בתמורה לביטחון הייתי מכיר במדינה פלסטינית בשטחים. אבל למצב בעזה אין לה קשר. החמאס רוצה מעברים פתוחים? שיתנהג כמו ממשלה אזרחית. ויחזור לקיים הסכמים.

המצרים יכולים לפתור את כל הבעיות של העזתים. משום מה נגדם אין הפגנות. אפילו שהם מבצעים טיהור אתני וטרנספר מלא לתושבי רפיח הפלסטינית העזתים לא מעיזים לפתח בהפגנות נגדם. מעניין למה :thinking:

איבדת אותי ב"אין באמת מצור"… וההוכחה? יש מעברים שמאפשרים העברת סחורה. נראה לי שעדיף לעצור את הדיון רגע לפני שצוללים לעוד ויכוח עקר וחסר טעם. ישראל מקיימת הגבלות משמעותיות על כניסת סחורות לעזה? התשובה היחידה שמתקבלת על הדעת היא “כן” ולכן ישראל נושאת באחריות ישירה למצב. רוצה להאשים גם את חמאס מצרים ואבו מאזן? הקדמתי אותך. רק אל תנסה לטעון שהעובדה שגם הם אשמים מסירה אשמה מישראל.