פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

סבבה שיש לבית משפט גבול, אז הפתרון הוא לאפשר לכל דיקטטור תיאורטי יותר יד חופשית? הפוך! לפי הטיעון שלך צריך לתת לבית המשפט והשופטים יותר כוח.

שוב תבין את האבסורד מאחורי הטענה שלך.

אבל אני לא טוען שצריך לתת לדיקטטור כח בלתי מוגבל. וזה גם לא מה שהרפורמה מנסה לעשות.

אני טוען שצריך להחזיר את האיזון בין בית משפט העליון למחוקק כך שלבית משפט העליון לא היה כח בלתי מוגבל. אחרי זה להכניס גיון גם עדתי וגם אידאולוגי לבית משפט העליון. שכל מי שעיניו בראשו מבין, שאם ברשימה של 12 שופטים או משהו כזה שדן בתיק של דרעי אין ספרדי אחד אז יש פה בעיה. ואני אחרון שמחבב את תאורית ישראל השניה והראשונה. אבל מי שחושב שזה נורמלי הרכב כזה, אז יש לנו בעיה.

מאוד פשוט.

בימים אלו בית משפט העליון דן בעתירה של עדאללה לאיחוד משפחות שזה במילים יפות זכות השיבה. וזה אחת הסיבות היותר חשובות למה חיבים להכניס איזון והגבלת כח לבית משפט העליון, הבעיה הגדולה שאותו בית משפט באמת חושב שזה בסמכות שלו לדון כאלו דברים.

אבל זה בעצם מה ששאלתי אותך… בתגובה ענית שיש לך מומחים כמו גי פי מורגן.
בתגובה לזה הסברתי לך שהמומחים שלך (חלקם) כבר טעו טעויות קטסטרוםליות בעבר שהורידו מיליוני אנשים אל מתחת לקו העוני (כולל את עצמם) אז כמה הם מומחים?

לגבי זוכי פרס נובל, זה לא אומר כלום. בטח אחרי שיאסר ערפאת זכה באחד ואות כלכלן שזכה (לא זכור לי שמו) שחזה בשנות ה90 שהאניטרנט לא ישפיע על כלכלת העולם.

מעניין אם יש כלכלנים בכירים שכן תומכים ברפורמה?

זה עניין של פרשנות אז. זה בעייתי מאוד ואי אפשר להסתמך על זה. יותר מידי משתנים מה שנקרא.

הכי בכנות? לא יודע, יכול להיות שלא ויכול להיות שכן :man_shrugging:

בעצם הצלחת לפסול דעה של מומחים עולמיים ללא שום ביסוס.
יפה, אין טעם להמשיך לדון אם ככה. המשך יום מעולה.

מוקדש ל@Gev

אפשר להרגע אתה יכול להגיע לכותל ולהתפלל חופשי! במצב של ריאל בליגה היא תצטרך אותך שם. :slight_smile:

הביסוס שלי הוא שאם הם טעו בעבר בצורה כל כך דראסטית אז יכול להיות שהם טועים גם הפעם. זה הגיון 101.

לא רוצה להמשיך לדון אתה לא חייב שיהיה יום נפלא.
(הדבר הכי מצחיק ב2023 זה כמה הליברלים הם לא ליברלים בליברליות שלהם).

https://www.israelhayom.co.il/business/article/13574781

לא הבנתי…

יש מצב אתה מביא קישור לכתבה?

הודעה של מפלגת ש"ס, אני מבין שזה תמרון פוליטי כלשהו עם נשות הכותל הרפורמיות ולא שום שינוי סטטוס קוו. מישהו יכול להבהיר לי יותר בהנחה והוא בקי בפרטים?

תנועת ש"ס בהודעה:

אנחנו מברכים על הודעת ראש הממשלה כי הסטטוס קוו בכותל יישמר, כפי שהיה עד היום.

הכותל אינו צריך שום חוק. רוב העם היהודי מכבד את קדושת המקום, מלבד נשות הפרובוקציה שלא חדלות להפוך אותו לזירת קרב פוליטית, והכל בחסות בג"צ.

החוק במהותו הוא שימור המצב הקיים. נאלצנו להגיש אותו לאחר הודעת בג"צ כי לא יאפשר שום דחיה בדיון. לאחר שראש הממשלה הודיע היום לראשי המפלגות כי הוא מתכוון להגיש תגובה שמשמעותה דחית הדיון, הסכמנו להסיר את החוק.

ש"ס מעולם לא התכוונה להטיל עונשים פליליים על לבוש או כלי נגינה בכותל. מדובר בדמגוגיה זולה. סעיפים אלו הם העתק של תקנות הכותל משנת תשמ"א והם היו מוסרים בוועדה. כל בר דעת מבין זאת.

ש"ס תמשיך להגן על קדושת הכותל ועל הזכות של כל יהודי חילוני, מסורתי, דתי וחרדי להתפלל במקום הקדוש כמנהג המקום.

מה שאתם לא מבינים זה שהמלחמה בדיקטטורות חייבת לעשות מוקדם, כי ברגע שהן צוברות מספיר כוח זה כבר בלתי אפשרי להתנגד להן. היטלר ודומיו היו גאונים, הבעיה היא שבגלל שאנשים חרדים פה מלהזכיר את השואה או דיקטטורות למיניהן, מתעלמים מהעובדה שהאנשים האלה היו פאקינג חכמים ועשו דברים שבזמן אמת היה קשה מאוד להבחין בהם ובמדרון החלקלק שהם מייצרים.

אני לא זוכר המון משיעורי היסטוריה. מאז ומתמיד שנאתי מקצועות רבי מלל, ואף פעם לא עניין אותי מה היו הגורמים ערב X ומה ההשלכות של Y. שעמום אחד גדול. אבל היה אוסף של שיעורים שנכנס לי מאוזן אחת ולא מהשנייה ואלה 8 השלבים של היטלר להפיכתה של גרמניה מדמוקרטיה לדיקטטורה.

מה שאתם לא מבינים זה משהו אחר. שאם יקום ראש ממשלה שירצה להקים פה דיקטטורה והציבור כן יתנגד, אז עדיין לא בטוח שזה יספיק. אנחנו רואים דוגמה בלייב: אנשים יוצאים לרחובות כדי שהפוליטיקאים לא יבחרו שופטים, יועצים משפטיים ואת כל שומרי הסף כדי שלפי החוק החדש גם ככה כולם יהיו עציצים - והפוליטיקאים משתינים על הציבור בקשת. אחרי שכבר ראינו מה קרה פה בתקופת הקורונה.

כאחד שמאוד נגד אקטיביזם שיפוטי - אני מקווה שבגץ יפסול את הרפורמה של לוין. אם הם רוצים קטסטרופה במדינה, שתהיה קטסטרופה במדינה.

אגב, כתבתי והתרעתי על זה כמה פעמים. אנחנו הולכים ורואים כבר כמה שנים הסלמה בקרע בעם - בקצב הזה אנחנו לא נוכל להישאר לחיות ביחד.

כל מה שקורה כעת רק משחזר קריסת הכנסת ה15 את התחלת הבחירות לכנסת ה16 ב- 2003 וההתחזקות של מפלגת “שינוי”.
רק שהפעם ההתחזקות תהיה עוד יותר עצומה.

סלח לי משה, אבל אם אתה חושב שהסיפור פה הוא ששופטים את דרעי כי השופטים אשכנזים והוא מזרחי המניפולציה של ש"ס עבדה עליך.

סלח לי אבל זה לא קשור לאשמתו של דרעי, אם אתה חושב שזה מצב טיבעי שבתיק כזה רגיש אין אפילו ספרדי אחד וזה לא מערער את אמון הציבור בבית המשפט העליון, במיוחד הציבור שבחר בדרעי הבעיה לא בי חבר…

זה בדיוק מה שאני מצפה שיריב לוין ישנה בצורה שממנים שופטים פה . לאפשר לשופטים חדשים להיבחר, גם ספרדים אשכנזים שמאלנים ימנים וכן גם ערבים…

*כמובן שמכירים במדינה ובציונות.

ובאמת שאחרי שתי ראשי לישכה רצופים של עורכי דין שחשבו יותר עם הזין שלהם על איך למנות שופטים אתה עדיין חושב שזה תקין הצורה ששופטים פה במדינה?

למה זה משנה בתיק הזה? הבן אדם הודה בפשעים שלו, הוא לא היה אמור לחזור לחיים הפוליטיים. מה הקשר אם השופט אשכנזי או ספרדי? בכמעט כל תיק אחר בו הסיפור לא כל כך ברור והאמת עושה רושם כתלויית פרספקטיבה או סובייקטיבית הייתי אולי לא מסכים, אבל לחלוטין מבין את הטענה. פה? מוציאים את השד העדתי החוצה כמו טריק זול של צ’יקו ודיקו

אני יחזור בפעם המאה, המצב שאחד עשרה שופטים בבית משפט העליון כולו אשכנזי ומלבד בודדים כולם שם שמאל אפילו שמאל קיצוני הוא מצב מעוות ומסריח בלי קשר לדרעי לא משנה כמה פליק פלאק אתה תנסה לעשות פה …

אני לא סובל את אבישי בן חיים והוא עושה נזק עצום לימין. אבל אני מספיק ישר עם עצמי להודות שיש בעיה עצומה ביחס של המדינה למזרחים במדינה מאז קום המדינה.

גם ולא רק במערכת המשפט.

אני אשכנזי, ולמרות זאת, לא אני ולא מישהו מהמשפחה שלי קיבל פריבילגיה מהמדינה אבל אני עדיין חושב שאני יכול להבין את הטענה של הקיפוח.

הצביעות נמצאת בשני הצדדים. צד אחד מדיר נשים מהממשלה הנוכחית ומתלונן על חוסר ייצוג מזרחי בבגץ, הצד שני מתלונן על תת ייצוג לנשים אבל לא מבין את התלונות על מחוסר בייצוג למזרחים.

אגב, אני מזרחי ומעולם לא הרגשתי שאני פחות טוב מאף אשכנזי. להיפך. הבעיה שהמזרחים בארץ מתנהגים כמו הקהילה השחורה בארהב. מאוד נוח להם להישאר במקום המסכן והמתבכיין.

אגב 2, מעדיף שפוטין ייצג אותי ולא אמסלם או רגב. אנשים תת רמה שמייצג את כל מה שרע אצל המזרחים פה בארץ.

גילוי נאות, אני אשכנזי, וגדלתי בנתניה. עבור כולם הייתי תמיד “האשכנזי” ואין יום בחיים שלא דאגו להזכיר לי את זה. אני מודע לקיפוח, אני ראיתי איך עושים בעיות לחלק מהחברים שלי להיכנס למועדונים, כמו שתמיד הייתי ערוך להתגונן כשהייתי יוצא לשחק כדורגל כי הצבע עור שלי היווה מטרה לאחרים. זה חרא וזה מסריח ושנים הרבה סבלו מזה. למרות כל הנאמר, אתה לא חושב שהתקדמנו מפה? הדור שאחרינו יהיה ברובו נישואים בין מזרחים לאשכנזים, כולם היום עובדי הייטק, עורכי דין, חברי כנסת ומה לא.

המדינה עברה מספיק חרא בשם הכור ייתוך בשביל שעבריין כמו דרעי יוזיל נושא כמו גזענות והפערים בין העדות. מבחינתי, לשמוע טענות עבור דרעי שהסיפור זה עדתי זה כמו לשמוע פמיניסטית טוענת שלא התקבלה למקום עבודה רציני כי היא אישה ולא כי אין לה ניסיון תעסוקתי או לימודים קודמים. זה לקחת נושאים חשובים שעוברים שנים של עבודה ותיקון הדרגתיים ובמכה אחת עוברים זילות בצורה הכי צינית שאפשר עבור אפסים אינטרסנטים שלא מסוגלים לקחת אחריות.

רוצה להגיד שיש חוסר צדק במערכת המשפט? וואלה מסכים, אפשר לשאוף לגיוון אתני ודעתני, אבל לבוא ולהגיד שזה לא נראה טוב במשפט דרעי בגלל ההבדלים העדתיים? אין לי שמץ של סימפתיה לסיטואציה הזו, ואני מגנה כל ניסיון זול מצידו להציג את המשפט הזה כאשכנזים מול מזרחים.

אני מדבר על הרכב עליון שמורכב מ100 אחוז אשכנזים ומשהו כמו 90 אחוז שמאל ושמאל קיצוני. זה גדול יותר מדרעי.

אתה לא צריך לשכנע אותי שהוא גנב. אני יודע שהוא גנב. אני אבל חושב על המצביעים שלו. כתבתי פה שבית משפט שרוצה להיות חזק וטוב צריך להיות קודם כל, מבוסס על אמון ציבורי חזק. אבל מנוקדת מבט לא שלי ושלך אלא של המצביעים שלו אתה חושב שזה עוזר ל"אמון הציבור" שלהם שבכל הרכב של שופטי עליון אין ספרדי אחד לרפואה?

כן או לא. ובלי וואטביזם ושס משדירה נשים ואמסלמים ומירי רגב . זה מצב תקין כן או לא?

דבר שני, ובתמונה הגדולה, הצורה שנבחרים במדינה שופטים. שתי ראשי הלישכה של עורכי דין ברציפות, שנתפסו על חם על בעיות אתיקה. (גם אם ניקח את הגירסה של חימי שזה היה בהסכמה, ברור שמבחינה אתית הוא עשה מעשה פסול) והם בין היתר אלו שבוחרים שופטים אז זה מצב תקין בעיניך?

עכשיו אני יביא את דברים של יריב לוין וגדי טאוב ובבקשה מכיון שאני מעריך כמעט את כל חברי הפורום פה. אז בבקשה בלי לתקוף איש קש ובלי שטויות של אלט רייט ואורבן ולתקוף את טאוב אישית . עכשיו תגיד לי אם אתה חושב שהמצב הזה תקין:

וזה הראיון המלא למי שיש שעה פלוס .

אני מקווה שהיה אפשר לנהל על הראיון הזה דיון עניני ומעמיק ולא דיון של הטרלות נוסח טויטר.