פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

אני בפלאפון עכשיו בדרך להיסחט רגשית ע"י האחיניות שלי על מנת להגיע למצב של פשיטת רגל…

אני יסכם בנתיים אף אחד לא מציע לבטל את בג"ץ . מציעים להחזיר את האיזון מולו.

אני יחזור שוב, אני בעד הידברות בעד פשרה אבל אני לא בעד לתת למצב הנוכחי להימשך. האופוזיציה צריכה להגיש אלטרנטיבה . תגיש אותה ושיהיה על מה לדבר … בנתיים הם מסיתים קוראים למרי אזרחי וקופצים בכנסת על שולחנות…

תודה שאתה נהנה מזה :heart_eyes: :heart_eyes: :heart_eyes:

דבר ראשון - היחיד שמוכיח לי שאחראי יחסית הוא בני גנץ. לא מהיום ולא מאתמול, הנישה שהוא נכנס אליה מאז ומעולם היא ממלכתית ולרוב הוא עומד בה בגאון בניגוד לחבורת הליצנים המאיישת לדוגמה את שורות יש עתיד.

דבר שני - מותר להגיד שתפקידה של האופזיציה לקרוא תגר על הממשלה. זה בסדר כל עוד המאבק הוא עקרוני (כגון שיתוף מפלגות ערביות שחלקם מחזיקים בדעות המנוגדות לקיום שלנו פה בארץ).

עם זאת, את מה שעשה הליכוד ברוב גועליותו לויזה של ארה"ב כדי שלא יתלה ההישג לממשלת לפיד ובנט עושים עכשיו לפיד וחבריו כדי שלא יתלה ההישג אצל מנשלת ביבי וחבריו. מי מפסיד? אנחנו.

וזה מגיע לבעיה הרצינית והעמוקה שחוזרת כמו מנטרה פה באשכול הזה -

בגלל מחנה כן ביבי לא ביבי המדינה לא מתפקדת וכלל הציבור מפסיד לכל אורך הדרך. לא רק זה, הקרע הולך וגדל למרות שמאז ומעולם ידעו להסתדר עם החרדים ועם השמאל יופי ורק עכשיו כל אחד הופך למוקצה מחמת מיאוס.

איך זה הגיע לרמה כזו? איך ביבי הוא לשון מאזניים שכל כך הרבה מזדהים איתו/נגדו? זה לא רק המוצלחות של האיש עליה אין חולק, זו גם תחושה שהולכת בקרב הימין ובטח כשאנחנו רואים את העבריינות שעשו בפרקליטות וכמה חוקים דרסו כדי להעמיד לדין משמעותי, תחושה שמישהו משחק איתנו כמו בובות בתאטרון, ולא, אני לא מתכוון לאלוקים הפעם.

מדינה במשבר. באסה

אני לא מבין איך קואליציה של 64 חברי כנסת לא מצליחה להעביר את זה. זה 100 אחוז על הקואליציה. זה לא תפקיד של האופוזיציה לעזור לממשלה. כתבתי את זה שהשמאל היה בשלטון אני יכתוב את זה גם עכשיו שהימין בשלטון.

100 אחוז על הקואליציה

הכל חוץ מלהודות שביבי הוא הוא זה שאחראי ומלבה את הנראטיב הזה של כן ביבי לא ביבי בכל כוחו. מדהים.

חכה, עם שיכרון הכוח שלו הוא עוד יתחיל לחשוב על עצמו שהוא אלוהים. הוא כבר מאמין שהוא מלך ישראל ואת החסידים שלו הוא כבר מזמן שכנע שאין עוד מלבדו

ואולי באמת תפרו לו תיק? למה תפסת צד? אני לא יודע אם הוא אשם או לא, אני יודע שנעשו עוולות ועברו על חוקים בחקירות אצלו.

ייתכן שנמאס ממנו, בטוח שהוא בעשור האחרון דאג לשמר מצב קיים ולא להזיז אבן, ועדיין, הוא אחראי ומלבה את הנראטיב? אולי בתחילה, היום כבר זה זורם הכוח האינרציה ומכוח זה שהמשפט שלו חושף המון על מערכת ה(חוסר) צדק המתנהלת במדינת ישראל.

דן, באמת שלא הבנתי אותך.

ביבי כבר שנים מחלק את המפה הפוליטית לימין (כלומר אומרי ההן לביבי) ושמאל (כלומר אלו שמעזים להתייצב מולו). ביבי הוא הוא האיש שהתחיל את הנראטיב כן ביבי לא ביבי והוא הוא האיש שימשיך לתדלק את הנראטיב הזה עד שיפרוש מהחיים הפוליטיים.

כולכם אומרים שבגלל הנראטיב הזה אין שום סיכוי לאלטרנטיבה שלטונית ושהנראטיב הזה מחליש את המתנגדים של ביבי. ואתה באמת חושב שביבי לא מודע לזה? לא שם לב? לא תכנן את זה בעצמו? לא מלבה את הנראטיב בשביל להביא בדיוק את התוצאה הרצויה לו שזה החלשת האלטרנטיבה לשלטון שלו? אתה תמים או מתמם? :thinking:

ממליץ בחום על הכתבה הזו:

ולפני שתסקלו אותי באבנים, אני לא תומך בשום צד (אולי יום אחד תפנימו את זה) אבל אני כן לומד רעיונות ובוחן אותם. הרעיון של ״פופוליזם״ שעולה מהכתבה פה מיושם בישראל בצורה חריפה ועולה לכולנו ביוקר.

אני לא יודע מה הבנת או לא הבנת, אני אטמר דבר כזה.

היה ותפרו לביבי תיק, המדינה שווה לריסטרט. לתפור לראש ממשלה מכהן תיק זה סוף העולם.

גם אם לא וביבי מתחזק את השנאה הזו, יש אנשים היודעים לצאת מהנהי הבכייני שלו, אפשר לשתף פעולה איתו ונגיד לבנות ממשלה על מפלגות בציר המרכז. אבל יאיר לפיד וחבריו מעולם לא רצו בזה, ביבי הוא מוקצה ולא יגעו בו. ביבי לא רוצה את החרדים מבחירה, הם האופציה שלו. להאשים רק את ביבי ולא את הצד השמאלי שהחרים אותו בצורה כה גורפת, זה פתטי מאוד.

כולם אשמיפ במחול השדים הזה. תמים מאוד וקל מאוד להפיל את זה על ביבי מתדלק שנאה. לא כי ליברמן מתדלק אהבה ואחווה…

האם יכול להיות שקצת עבדו עלייך? שנציגי הציבור שאתה ככ מאמין להם, מסיתים אותך נגד בגץ כדי שתירה את הסיסמאות שלהם על אוטומט?

ועוד דוגמה קטנה:

בגץ לא מלאכים, וקצת מעצבן שאתה גורם לי להגן עליהם.

אותי משעשע שאתה מתעלם פעם אחר פעם מהעובדה שאני רוצה רפורמה במערכת המשפט בגלל הרבה סיבות, והקורונה היא אחת מהן.

מה שאני לא רוצה, זה שלא יהיה בכלל בגץ, ואז תקופה הקורונה תחזור על עצמה עוד פעם - והפעם אף אחד לא יוכל לעשות כלום גם לא תאורטית.

כי הם בני זונות, ובגלל זה אני רוצה להחליף אותם - אבל רק שלא הקואליציה יבחרו אותם, כי זה הדבר היחיד שיכול להיות יותר גרוע מעכשיו.

קיצר מה ש-@Gev.

זה לא נכון. מצטער, אבל זה אובייקטיבית לא נכון.

אתה לא יכול להחליט שאתה לוקח חלק משיטת המשטר של מדינה אחרת, אבל זורק את כל שאר האיזונים והבלמים של אותה שיטה כי הם לא נוחים לך.

וואלה, אז אולי אני לא אשלם מיסים? כי אם כל אזרח במדינה הזאת מחליט מה החובות שלו אז פאק איט.

בגץ הודיע למדינה שזה לא בסדר להפלות בין חרדים לחילוניים, ואתה חושב שפה הבעיה.

באמת שאין לי מילים.

אתה אידיוט בדיוק כמוני שאנחנו לא יוצאים כל החילוניים במדינה ומבעירים את המדינה עד שביבי וחבריו החרדים יפסיקו לראות בנו סוג ב’.

מה שאתה לא מבין זה שהם לא רוצים משא ומתן. הם רוצים לבטל את המשפט של ביבי ואת הקלון של דרעי. עובדים עלייך, תתעורר!

אני לא מבין אותך. אתה לא רוצה שיהיה מקום במדינה שאם אתה מרגיש שנעשה לך עוול - תוכל לפנות אליו?

הם יזרקו את העתירה שלו כמו שתמיד זורקים את שאר העתירות. כמו שזרקו את העתירה של החייל שלא רצה להסתפר, וכמו שזרקו את העתירה של אלה שלא רצו שיהרסו את הבתים. מה אסור שיקרה? לא להקשיב לאנשים שטוענים שנעשה להם עוול. זה הכי גרוע.

כן @Cockroach_Crazy @mos56 הם רוצים לבטל את בגץ בשבילכם. לא בשביל שהוא לא יוכל למנוע מהם להמשיך להיות מושחתים.

לא נוקט עמדה ולא תופס שום צד בדיון.

ראיתי היום איזה נתון (לצערי לא זוכר איפה) שבגצ עד היום ביטל סה״כ 22 חוקים. באותה תקופה בית המשפט העליון בארה"ב ביטל 127 חוקים.

נראה לי רלוונטי לדיון.

זה שיח של חירשים אבל אתם רוצים רפורמה? אז למה האופוזיציה לא יושבת ביחד ומגבשים הצעה שתהוה אלטרנטיבה לרפורמה של לוין?

שיעשו סיעור מוחות ביחד כאלטרנטיבה לרפורמה ושתיגע בהכל מהכח של יועצים משפטים מינוי שופטים מה זה סבירות ואיך. בנתיים הם עסוקים רק בלהטריל…

דרך אגב אני חוזר מהאחיניות שלי וכרגיל הם למדו מהחתול של שרק איך לעשות פרצוף חמוד ושאלוהים יעזור לחשבון הבנק שלי…

כי שני הצדדים לא מגיעים עם כוונות טובות. לדוגמה יהדות התורה מאיימת להפיל את הממשלה אם הם לא יקבלו פסקת התגברות ב61 כדי לחוקק את כל החוקים המטורללים שהם רוצים.

שוב, שני הצדדים לא מגיעים עם כוונות טובות. כפי שאתה אמרת, כל בן אדם שפוי היה עוצר ל14 יום כדי לראות אם הצד השני מעוניין בדיון, ואם לא ממשיך בשלו. אבל גם הצד הזה לא באמת מעוניין בזה.

מזל שאנשים יצאו ויוצאים לרחובות בהמוניהם, רק ככה מתקדמים פה דברים במדינה. אם תהיה פשרה זה רק בגללם.

חבל שזה לא קרה גם בקורונה…

אני חושב שפספסת קצת את הנקודה.

לא ברור כאן לאף אחד למה האופוזיציה לא מנהלת משא ומתן(או שאולי דווקא כן ברור, פוליטיקה), אבל דווקא כן יש פה תמימות דעים שצריכה להיות רפורמה ושצריך לנהל עליה משא ומתן. לא על זה הדיון פה(אם הבנתי נכון). לא זה מה שאיימאריטו וכולם טוענים. הם מדברים על הסיכון ברפורמה המוצעת בלבד. לא על כך שלא צריכה להיות רפורמה.

@mos56 זו הודעה חשובה שמדגימה כמה מיס אינפורמציה מסתובבת. במקום לדבר, מהות הפתרון היא מתן הרבה יותר כוח לפוליטיקאים שמפיצים אותה וכוונותיהם אינם תמימות. לא תודה.

בכלל, אני ממליץ לעקוב אחרי הדף מהצד השני עם גיא זהר. הוא מפרק שם הרבה פייק ניוז ו/או מארח אנשים שמצביעים על כל מיני תופעות פסולות.

הנה סרטון חשוב מהיום:

יש לי מה להשיב לטל ואני יעשה את זה מחר. האחיניות שלי זה משהו מיוחד. אבל הנה רוטמן מציע הידברות. אפילו הוא אומר שעד יום שני הבא אין קריאה ראשונה. יאללה שיוכיחו שהם מעל פולטיקה וידברו איתו.

https://twitter.com/i/status/1625533126213615620

שים לב לגירוד בראש שהוא דופק בזמן ה’גם אם אנחנו רוצים’ ובכלל שפת גוף תזזיתית שמעלה פקפוק קל. כמו שאני מכיר את יריב לוין האינטרס שלו יהיה להיכנס למומ כמה שיותר מאוחר, כלומר אחרי קריאה אחת אם המצב יאפשר זאת.

לא פיספסתי שום נקודה.

כולנו פה מסכימים שצריך לעשות רפורמה. זה בסדר, הבעיה שמוקדי הכח במערכת המשפט לא מסכימים לותר על הכח שלהם ולשמאל אין אינטרס לשנות את זה כי בג"ץ זה סניף של מר"צ בהרכב הנוכחי שלהם. אני מביא לכולכם דוגמאות איך החונטה המשפטית כל הזמן נלחמת לשמר על הכח שלה ובלי מהלך כוחני מולם זה לא ישתנה. (פרידמן רמון אפילו ציפי ליבני ) עכשיו אני מביא את רוטמן ואת זה שהוא ממש מתחנן שהם יכנסו למשא ומתן (חוטף הרבה מהביבסטים ובצדק הוא לא צריך להתחנן) ותסתכל את התגובה של אורי . הוא מגרד בשיער חחחח אז הוא לא רציני .

החונטה המשפטית במדינה מחזיקה בכח . היא לא מסכימה לוותר מרצון על הכח. אם האופזיציה רוצה להראות שהיא רצינית אז שתגבש הצעה מגובשת בתור הצעה נגדית ותכנס למשא מתן עם לוין ורוטמן.

אני יעשה לך ספוילר. הידים ששולטות באופוזיציה לא יאפשרו להם להכנס למשא ומתן רציני. אסתר חיות היא זו שמושכת בחוטים. הנאום שלה הבהיר את זה לחלוטין. אז מה? לא נשנה כלום כי הם לא מוכנים לנהל שום משא ומתן?

אני רציתי שבנט ושקד יעשו את הרפורמה הנדרשת במערכת המשפט. אני גם יספר לכם שהרפורמה שהם הציעו היתה הרבה יותר מרחיבה וטובה (ויש כאלו שיקראו לה “קיצונית יותר”) ממה שלוין מציע עכשיו. אבל בזמן האמת בדיוק ברגע שהם יכלו לנצל את הקרדיט הציבורי להשפיע אז בנט ושקד תקעו למצביעים שלהם סכין בגב.

לא תהיה שום רפורמה במערכת המשפט בזמן ממשלת מרכז שמאל, אז תהיו כנים עם עצמכם. זה ההזדמנות היחידה והאחרונה שיש לממשלה בשנים הקרובות. אני באמת רוצה שהמרכז ימין מלפיד עד הליכוד יגבשו את הרפורמה זה האופציה המועדפת והכי טובה למדינה. אבל אם הם לא יסכימו להכנס למשא ומתן אז צריך לקדם רפורמה לבד. אני לא יסלח לביבי וללוין אם הרפורמה שלהם לא תעבור בכנסת הזו. אני מוכן לאכול הרבה צפרדעים בתמורה.

ברור שאני מדבר על מה שנקרא ‘דמוקרטיה ליברלית’, אחרת אפשר לטעון שגם שליט יחיד שנבחר באופן דמוקרטי כל 4 שנים זו דמוקרטיה. זו לא הגדרה מאד מחמירה… נראה לי שזה סביר בהחלט לקחת כרפרנס את רשימת המדינות הזו (ויקיפדיה)

image

זה לא אומר שצריך ללכת על מדינת כל אזרחיה, אבל כן על שיוויון בפני החוק לכולם. כמובן שזה בגבול הסביר שהרוב ישמור על עצמו, כלומר מדינת ישראל תשמור על עצמה כיהודית, אבל השאלה היא מה היא צריכה לעשות בשביל זה. כאן זה כבר הכל הפרקטיקה. ברגע שישנה הצטברות של דברים כמו חוק השבות, אי בניית ישובים לציבורים מסויימים, כיבוש, שבת ועוד - ככל שתקזז יותר ככה אתה פחות דמוקרטי. זה לא אפס או אחד, בהכרח ניפול איפשהו באמצע. אתה אומר, לא הכרח, אבל עובדה שדברים כאלה קורים…

ולחלק החשוב באמת:

הסרטון הזה הוא כאלף עדים לבעייתיות הרבה שעולה מפגיעה בעצמאותה של מערכת המשפט. הוא מבטיח לנו שלא יגע. חייבים לעמוד על השינוי הזה: ממצב שזה אצלנו והוא לא יכול לגעת, זה עכשיו אצלו והוא לא יגע למרות שהוא יכול. אין דבר כזה זכויות אדם אם הן לא בהגדרה מעל זכויות אחרות. פשוט אין, זו פיקציה. אנשים נהרגו ונלחמו מאות שנים כדי שנגיע למצב הזה, ואז משחררים את זה בקלות כי איזה אליטת רחביה עצבנה אותנו. לא למדנו כלום מההיסטוריה? מאיפה התמימות הזו לחשוב שהכוונות של הפוליטיקאים תהיינה טהורות תמיד? @mos56, אתה נותן את הקורונה כדוגמה - אז הנה שוב הוארכו תקנות החירום לשנה נוספת. אתה מדבר פה על ממשלות שונות, משני צידי המתרס… מדוע מה שכל כך הפריע לך בהקשר של הקורונה לא מטריד אותך עכשיו? מדוע כל הליברלים שמצדדים בחירות האמריקאית פתאום מוכנים להעניק לפוליטיקאים זכות להיכנס להם מתחת לעור?

https://twitter.com/orikol/status/1625610515828379648

הפגיעה במערכת החוק כבר החלה מזמן, תתעוררו. תקשיבו לערן קמין, לא באמת חוקרים פה שחיתות כבר כמה שנים.