פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

אני כל כך שונא להגיד - ״אבל הוא התחיל״, ובכל זאת.

וזה לא שלהגיד את זה בא מתוך צידוק או הצתדקות, אני אומר את זה כי אני חושב שביבי מסית את העם כבר הרבה מאוד שנים וזה חלק עצוום מהבעיה שאתה מתאר.

בכנות, אבא שלי שהוא ימני ומסורתי נראה לי כאדם שמאבד את דעתו כאשר מזכירים את ביבי או את הימין/שמאל.

ואבא שלי בן-אדם מדהים עם לב ענק. הוא יעזור לכל אדם אם רק הוא לא ידע שהאדם הזה הוא ערבי או שמאלני או להט״ב חס וחלילה.

אז אני לא מבין, אם לאבא שלי יש לב כל כך ענק, למה ההסתה פוגעת ומגיעה עד אליו כך?
לא יודע את התשובה לשאלה הזו. מה שבטוח זה שראיתי את ביבי לאורך השנים משתמש בביטוי ״שמאלנים״ בשביל לגנות את כל אלו שלא הולכים איתו, בלי קשר לשאלה איפה הם במפה הפוליטית.

העובדה שהוא משתמש בזה כגינוי יוצרת הבנה שיש פה בעיה. ואין. אין בעיה שאנשים יהיו שמאלנים או ימנים, זה בסדר לחשוב כל אחד על פי דרכו. אבל מה לעשות שמלמדים אותנו כבר שנים שערבים זה רע ושמאלנים זה רע?

וכן, ה״שמאל״ (לא יודע איך אפשר לקרוא ללפיד, ליברמן או גנץ שמאל, אבל נשתמש בכינוי הגנאי שהדביקו להם) מתגונן ויוצא נגד ביבי וגרורותיו. הכאוס מושלם, ורק אנחנו נדפקים.

מצפה לך התעוררות קשה מאד ביום שאחריי כאשר עדיין יהיו פה כל בעיות העומק (יש, ברוך השם), כל הגפני למיניהם וגם מנהיג הליכוד/גוש ה-״ימין״ הבא. לא מאמין לי? תסתכל מה חשבו על בגין בזמן אמת ומה מקשקשים עליו היום (״ממלכתי״ עאלק. קראו לו פאשיסט, היטלר וסטאלין בזמן אמת).

זה מדהים בעיני שיש אנשים בוגרים שחושבים שכל בעיות ישראל הגדולות מתמצות ב-״ביבי״, אפילו אם נצמצם את זה רק לבעיות של פילוג ופנים, לא פחות מאנשים שחושבים שעתיד המדינה תלוי לחלוטין בכך שימשיך ושהוא ה-״מלך״.

וואלה לא.
ברגע שהוא ילך הכל ישתנה פה.
אף פעם לא היה פה רה"מ חוץ מביבי שקרא ליהודים שחושבים אחרת כנגדו כ"חייזרים, מפיצי מחלות, בוגדים".
לא אכפת לו מהמדינה, הוא ימכור את המדינה[אתמול העביר ככה בכיף 200M לאבו מאזן, לא נשכח את כל העברות הכספים לחאמס]למי שהוא ירצה רק לברוח מהמשפט, מעוניין בדוגמאות?
לא נשכח כמובן שהוא הכניס את הפירומנים, המשתמטים, שונאי ציוני וישראל לממשלה רק בשביל לברוח מהמשפט.
הבנאדם מפר כל הבטחה שהוא מבטיח, הורס את הכלכלה. הביטחון פנים והביטחון חוץ[לא אפתח על יחסי החוץ]צנחו צניחה משמעותית בתקופת כהונתו, בדגש על החודשיים שהממשלה הנוכחית מכהנת. חזרנו לרקטות על הדרום, פיגועים בתדירות שעולה כל שבוע, יוקר המחייה שעלה עשרות מונים ורק ממשיך לעלות.

נתניהו הוא הכי מסוכן כי הוא היחיד שמבין את חוקי הפורמט ואין לו אלוהים. זה שילוב מסוכן. הבעיות של ישראל ימשכו גם אחריו אבל הסכנה תוסר.

הלוואי וזה על סמך עקרונות אמיתיים שיכולים להיות שוייכים לימין או שמאל. המציאות היא הרבה יותר פרסונאלית. סיר הלחץ של השבועות האחרונים הוא לא על רקע יש פרטנר או אין פרטנר, או יש כיבוש או אין כיבוש, הוא בטח לא על גישה כלכלית עדיפה ורק הדור שמעלינו יגיד שיש פה עיניין אמיתי של אשכנזים ומזרחים (בחייאת ראבאק הקונספט הזה יהיה חסר משמעות עוד דור אחד). אין פה עקרונות, רק אמונה עיוורת בדרך של אנשים ודמוניזציה של אחרים. אם זה היה מבוסס עקרונות אני לא חושב שהייתה כזאת מחאה מצד אנשי השירות, ומצד גורמים בטחוניים.

ההצדקה לפעולות הללו משתמשת ברעיונות אידאולוגיים כביכול שאפשר להתחבר אליהם (האג’נדה של בג"צ, הבעייתיות סביב עילת הסבירות, ובכללי חוסר השיוויון במינוי שופטים), והכל יכול להיות נכון, אבל הקונטקסט של כל הנ"ל הופך את זה לפרסונלי, ועל כן אנחנו רואים את ההתקוממות הזאת. אני מניח שמתישהו הצבא יהיה משמעותית יותר מעורב, או שנגיע באמת למלחמת אזרחים, אבל משהו קטן בי היה רוצה שהרפורמה תצא לפועל. רק בשביל שנראה מי צדק, ומי הלך שולל מאחורי צד כזה או אחר.

טוב עכשיו באמת ראיתי הכל

אגב, לא חושב שיש בעיה לדרוס אנשים שחוסמים כבישים.

טוב נו, אין ברירה והגיעה השעה לבדיחה האלמותית…

שני שופטים רצים בפארק, פתאום קופצת אישה מבין השיחים ואומרת לאחד מהם:
אדוני, הכלב שלך נשך אותי, אני רוצה פיצוי או שאני תובעת אותך.

השופט שואל כמה היא רוצה, הם סוגרים על 1500 שקלים (זו בדיחה מלפני האינפלציה), הוא רושם לה צ׳ק והיא הולכת.

אחרי שהסיפור נגמר שואל אותו החבר שלו:
למה רשמת לה צ׳ק, הרי אפילו אין לך כלב??

עונה לו הראשון:
עזוב, לך תדע על איזה שופט ניפול…

יש לגלית דיסטל 95מיליון שקל בשביל “משרד ההסברה”, אז מה היא עושה איתו אתם שואלים?
מפיקה סירטונים לBDS, אבל היי הכי חשוב שיש ממשלת “ימין מלא על מלא”.
https://mobile.twitter.com/BDSmovement/status/1630617623158308899

אני לא דובר את שפת השקר או לפחות לא ברמת שפת אם כמו ראש הממשלה שלנו אבל מה הוא אמר עכשיו?

התבטא נגד חסימת כבישים, והוא צודק לחלוטין. לא משנה אם אתה אתיופי, נכה או לוחם למען הדמוקרטיה בעיני עצמך - זה לא אמור להיות סבבה להפעיל אלימות נגד אזרחים אחרים. משום מה דווקא את החבלה הזו בתשתיות אנחנו מנרמלים, למרות שהיא גורמת סבל רב ונזק של ממש (כלכלי, בריאותי, נפשי, פגיעה בחופש התנועה) להמון אנשים.

(למען הסר ספק, ברור שהוא גם צבוע כי הוא אומר את זה עכשיו ולא אמר את זה אז).

הוא גם לא היה יושב ראש אופזציה בהתנתקות אבל בכללי הוא גם צודק בזה.

"תניהו הוסיף: "לא קראנו אז להשבתת המשק או חסימת כבישים, לא ניסינו להוביל את המדינה לאנרכיה. אז האופוזיציה בראשותי התנהגה באחריות. היום האופוזיציה מתנהגת בחוסר אחריות. אחת מראשי מפלגות האופוזיציה מצהירה ‘יידוי אבנים נגד שוטרים זה לא נעים אבל זה לא נורא’. ראש מפלגה אחר מתדלק את ההפגנות ומתדרך שהוא מכוון להגיע למשבר חוקתי מתוך תקווה שהמשבר החוקתי יוביל למיטוט הממשלה ולבחירות חדשות. "

*מקווה שזה לא הוצא מהקשרו כי לא שמעתי את הנאום שלו.

שום דבר לא הוצא מהקשרו. הוא מאבד את זה…

בוא השווה את ת"א לחאוורה, טען שהוא היה יו"ר האופוזיציה בהתנתקות, טען שהכל היה שם פיס&לאב ובסוף סגר בכולנו אחים.

זקנתו מביישת את נעוריו.

רק למען הסדר הטוב, זו באמת נורמה נוראית שחסימת כבישים נהייתה פה באהלן אהלן על כל פיפס (נכים, חרדים, מתנחלים, אתיופים…), אבל (וזו תלונה לביבי כמובן) זו חכמה מאוד קטנה להיזכר בזה דווקא עכשיו כשזה מי שבפוזיציה מולך, כפי ש @Paco-Pavon כתב.

מעבר לזה, ספציפית בנושא חסימות האופוזיציה, נוצר מצב מעניין - הרבה אנשים טובים בטוחים באמת ובתמים שהחקיקה של ביבי לא סתם גרועה, אלא ממש מובילה אותנו להפסיק להיות דמוקרטיה. בהינתן האמונה הזו (שהיא בעיניי רחוקה מהמציאות ואשמה ישירה של האופוזיציה בראשות לפיד ושל הטמטום בראשות התקשורת, אבל ניחא) שהמצב הוא כה קיצוני, אז צעדים קיצוניים הם בהחלט “מוסריים”. קצת כמו שברק (נדמה לי) אמר - אם הייתי פלסטיני (כלומר חיי תחת שלטון צבאי של מדינה אחרת), סביר להניח שהייתי בוחר להיות טרוריסט.

וכמובן מעל הכל - הדבר הכי נורא בכל הסיפור הוא האלימות המשטרתית.
זה נורא כשזה נגד אוהדים וזה נורא כשזה נגד מפגינים.
נתנו לכם את הסמכות הבלעדית להפעיל כוח במדינה - אולי שכחתם, אבל עם כוח גדול, באה אחרית כבדה…

סך הכל פרופורציונלי.

הבעיה עם האלימות המשטרתית היא שלפני שבוע כשפינו איזה מטע זיתים ראו בטלויזיה שני שוטרים מתנפלים במכות על מתנחל. התקשורת טיפה צקצקה אבל תאכלס עברו מהר מאוד לסדר היום.

זה עדיין יותר טוב מהיחס שלה כשהם מתנפלים במכות על אוהדים (אפילו לא רק כאלה של בית"ר, נשבע).

חשבתי שהנאשם הוא השקרן הסנילי הכי גדול בממשלה, אבל תומך הטרור המורשע מצליח לשבור את שיאי העליבות של הנאשם.

image

מעז לקרוא לאנשים אנרכיסטים כאשר
https://twitter.com/BenCaspit/status/1631282773162860544

תומך בתקיפה של שוטרים כנגדים אזרחים אבל:

הוא מתנגד לחסימת כבישים מצד מפגינים שלא טועמים את דעתו, אבל…

אבל הדבר הכי דוחה ופאתטי שיצא לי לראות היום, זה זה:
https://twitter.com/AlonLeeGreen/status/1631215308785557506

משתמט מוכן לסכן את חייהם של 500חיילים רק בגלל שהוא יכול, הרי מה אכפת לו זה סה"כ חיילי צה"ל. לא נערי גבעות.

יום אחד העולם יהיה פשוט ויפה ולא מלא פייק ניוז, אבל היום הזה עוד לא הגיע.

אני לא יודע מי מבין ברוך קרא וחיים רמון משקר, לא מספיק מעניין אותי - אבל קשה שלא לחשוד שלפחות אחד משני האדונים המכובדים לכאורה האלה אינו אומר את האמת, את כל האמת, ורק את האמת.

הכי מפחיד שהמראה של כמה אנחנו האזרחים ‘אהבלים’ בגדול ונתונים לחסדי מנהלי התודעה במקום שעיתונאים יעשו את עבודתם ויראו לנו את האמת מבלי להחליט בשבילנו…

אם כל הביקורת שיש לי על טויטר. תודה לאל שהוא קיים, ובמיוחד מאז שמאסק קנה אותו.

היום אם אני רוצה לפתח ביקורת או דעה שמעבר למה שמהנדסי התודעה מנסים לשטוף לי ולכם את השכל אז אני מוצא בטויטר אלטרנטיבה שאני לא ימצא בחיים במיינסטרים (כולל ערוץ 14 11 12 13 ).

הקורונה זה דוגמה נהדרת לזה. בלי טויטר הייתי הולך לקחת את החיסון העשירי אם היה צורך בו. וגם תודה לאל שמאסק שיחרר את טויטר… טויטר אפילו בתקופה הרעה שלו היה בו יותר חופש ממה שיש במינסטרים בכלל.