פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

https://twitter.com/Navot_Yair/status/1631575349896118274

אזרחים משלמי מיסים, ציונים שמשרתים בצה"ל הינם מחבלים.
נערי גבעות ששורפים כפר שלם ותוקפים את חיילי צה"ל הם מלח הארץ.

מי אתם אנשים שעדיין תומכים ומהללים את המשפחה המטורללת הזאת?

כפי שכתבתי בעבר, פורום קהלת הוא אוסף של שונאי ישראל.

למי שלא ראה או פיספס, הנה דוגמא אחת מתוך רבים:
https://twitter.com/iloveisraell/status/1631999324333780995

כשמסתכלים על רשימת החוקים שהממשלה מנסה להעביר זה אפילו לא נראה כאילו מישהו מנסה להסתיר את המטרה היחידה: להיטיב עם הממשלה. לא מדברים פה על קיצור התהלכים המשפטיים וקיצור עינוי דין, לא מדברים פה על המחסור בשופטים. מדברים פה רק על החלשת הרשות השופטת וחיזוק הרשות המבצעת.

אני למשל בעד ביטול שיטת הסניוריטי. אבל שהממשלה תקבע את זהות נשיא העליון? זה אומר שבשביל להתמנות לנשיא תהיה תחרות ליקוק תחת של עבריינים.

איסור על בגצ לדון על חוקי יסוד. על פניו נשמע הגיוני. אבל ביד אחת מחוקקים וביד שניה מראים את הפרצה. חוק דרעי הוא חוק יסוד. מבינים?

מה הוא כבר אומר פה? שהמיליטריזם מוגזם? זה לא טיעון של השמאל?

נדרתי נדר לא להגיב יותר בדיונים על הרפרומה כי זה הכל טחינת מים ואף אחד לא משכנע יותר אבל גב ערימת השטויות שהבאת פשוט דוחפת אותי כי התיבת תעודה שאתם חיים בה זה פשוט משהו מדהים.

אני יכול לסתור את רוב מה שהבאת אבל אני יתיחס רק למינוי שופטים כי זה הכי קל והכי פשוט.

יריב לוין עוזר לי בזה כי הוא עשה את זה הכי טוב :

9 חברים 3 שופטים שני שרים שאחד מהם הוא שר משפטים 2 חברי לישכה עורכי דין ועוד חבר כנסת של האופוזיציה ועוד אחד מהקואליציה

3 שופטים תמיד בוחרים אותו מועמד. 2 חברי לישכת עורכי דין כמעט תמיד אבל כמעט תמיד ילכו עם השופטים (כי הקרירה שלהם תלויה בזה ) היוצאי דופן זה אפי נווה וחוטר ישי שבצירוף מקרים ממש אבל ממש מדהים נתפרו לשתיהם תיקים. איזה הלם אה איפה היינו. אה חבר כנסת מהשמאל תמיד ילך עם השופטים.

שהשמאל בשלטון המצב הכי גרוע כי לשופטים יש רוב של כמעט כל הועדה חוץ מאחד. שהימין בשלטון לימין יש יצוג של 3 חברים שתי שרים ועוד ח"כ.
.

היחידה שהצליחה טיפה להכניס שופטים שמרנים שנשיאת בית העליון לא רצתה בהם, שמהווים יותר עלה תאנה היא שקד וזה אך ורק בגלל אפי נווה. מין יוצא דופן שלא מעיד על הכלל.

נו אני צריך להמשיך בfact checking או שאני יכול להפסיק פה. כי כמעט כל מה שהבאת זה תעמולה .

דרך אגב בייניש חושפת את כל מה שאני מנסה להסביר לכם ללא הצלחה. זה לא מאבק על דמוקרטיה זה מאבק על שימור הכח של בחירת השופטים אצל השופטים. משתמשים בכם כמו “אידיוטים שימושים”

https://twitter.com/i/status/1632258403417444352

דרך אגב שאני קורא שוב את הציוץ אני שם לעובדה שהוא לא התיחס לעובדה שבישראל היא המדינה היחידה ששופטים בוחרים את עצמם. לזה הוא לא עשה “בדיקת עובדות”

לא יודע מה החרדים, חרדלים ומצביעי מר"צ טוענים ולא ממש מעניין אותי.

מה הוא אומר:
הוא תוקף את המילואימניקים הסרבנים שהם ישבו בבית ואחרים ימותו בקרב, אבל כאשר הוא נשאל על אנשים שיושבים בממשלה ולא שירתו בצבא בכלל, הוא מתהפך ב 180 מעלות ומסביר למה אנשים שלא משרתים לא פחות חשובים מאלו שכן משרתים בצבא.

לא נדרתי שום נדר אבל משתדל גם להפסיק להגיב פה.
לא אכנס איתך לריב. זכותך להחזיק בדעה שלך.

אשמח אם לצד כל הוויכוחים פה, תשמור לך איזשהו חלק בראש שישפוט את הממשלה הנוכחית וינסה לראות כמה היא באמת ימין. כמה הביטחון משתפר, כמה השקל מתחזק, וכמה החופש של האזרחים גדל.

הרי מה זה ימין? במה הימין תומך? מה החלקים החשובים לך בימין?
מתוך ההבנה שלי לימין, לפני הנושא הדתי, יש 2 אלמנטים חשובים יותר:

1. ביטחוני.
  2. כלכלי.
    באיזה אופן כל אחד מהתחומים הללו השתפרו בזמן השלטון של הממשלה הנוכחית?

אוף טופיק, כל נושא דתי הוא ההפך הגמור מימין כלכלי.

יש משפט, אין לי מושג מי אמר אותו, אך הוא הולך ככה:
״אנשים צריכים להפסיק להצביע לפי ההורים שלהם ולהתחיל להתביע לפי הילדים שלהם״.

תגיד לי, באיזו מדינה היית שמח לגדל את הילדים שלך?
במדינת דת או במדינה ליברלית?
מוזמן לחפש דוגמאות למדינות כאלה וכאלה, אעדיף לא לכתוב אותן בעצמי משום שזה ייראה כמו פופוליזם.

דרך אגב, אפשר להתנגד לדרך בה בית המשפט עובד מבלי לתמוך ברפורמה הזו.

אתה לא מגיב ענינית למה שכתבתי. אל תברח. תגיב ענינית , איך אפשר לשנות את הגיון של השופטים אם השיטה בנויה
בצורה מוחלטת לתת להם את הכח בלבחור את השופטים ואחרי זה לדון בהחלטות של הכנסת ?

אל תברח. אתה פירסמת פה ציוץ שרומז שהצד שלי עושה פייק ניוז. תגיב לזה. אני מחכה .

תעשה לי “fact checking” במה שכתבתי איפה אני מפיץ מידע שיקרי. פעם אחת . אני רוצה תשובה בלי לברוח לתסריטים אפולקיפסים…

עדיין מחכה.

משה אם היו רוצים לפתור את סוגיית מינוי השופטים באמת אין שום בעיה למצוא דרך. למשל שוויון כוחות בין ייצוג משפטי/מקצועי לבין ייצוג פוליטי. אף צד לא יכול למנות שופטים בלי הסכמת הצד השני. הסכנה: אי מינוי שופטים. את הסכנה אפשר לפתור על ידי ‘הכרחת’ הצדדים למנות. באין הסכמות ימנו באופן שוויוני אחד מכל צד.

סתם דוגמה ששלפתי מהשרוול. תן לי עוד יומיים ואני מביא פתרון אוב יותר

משה אני לא מבין הרבה בדברים האלה, אשמח שתסביר לי מה אני מפספס.

יש בועדה 9 חברים.
צריך רוב של 7 כדי למנות שופט.
3 מה-9 הם חברי קואלציה ככה שאם הם כולם מצביעים נגד יש לקואליציה וטו.

מה פיספסתי?

סתם שאלה, מי חושב שאני כל כך פוגעני שהוא כל הזמן מתלונן עלי להנהלה פה? אשמח לדעת מה איך פוגע ברגשות של אנשים. אוהב ומכבד את כולכם. אבל תנו לי במקום זה ביקורת בונה, למה כל הזמן לרוץ כל הזמן למנהלים להתלונן עלי? אם אני כל כך פוגעני תגידו לי ואני יפסיק להגיב פה. ואז תוכלו לשכנע את עצמכם שאתם בדרך לדיקטטורה והכל יהיה נפלא.

זה די פחדני להתלונן עלי למנהלים מאחורי הגב שלי.

לא חושב שזה פחדני משה.
כמובן שעדיף לפנות אישית ולנסות לפתור בעיות אבל המנהלים פה זה כלי חשוב ואתה יכול לסמוך עליהם לדעתי שיקחו כל תלונה בפרופורציות ויתנו לה את היחס הנכון.

אגב איך אתה יודע שמתלוננים עליך? מוחקים לך תגובות? או שהמנהלים אמרו לך?

כתבתי

3 שופטים מצביעים כל הזמן ביחד (מן הסתם) שתי עורכי דין (בד"כ) מצביעים תמיד עם השופטים כי השופטים מחזיקים אותם בביצים שהם בבוקר איתם בעבודה ח"כ מהשמאל (תמיד ילך עם השופטים)

שהשמאל בשלטון שר משפטים מהקואלציה (שמאל) ח"כ מהקואליציה (שמאל) חוץ מחבר כנסת אחד מהימין כולם עם השופטים

מה קורה שהימין בשלטון ? שתי חברי כנסת ושר משפטים. אבל השאר עם השופטים שישה מול שלוש.

אפשר לבדוק אותי. מלבד התקופה של אפי נווה , זה מה שקורה. למה אתה חושב ששתי חברי לישכת עורכי דין שלא הלכו עם השופטים מצאו את עצמם פתאום עם כתבי אישום.

דרך אגב מעניין למה הפרקליטות בסופו של דבר נסוגה מהכתב אישום מול נווה. אני מניח שההקלטות שיש לו די גרמו להם לשקשק מפחד (הוא מחזיק אותי בגרון מנדלביט על שי ניצן)

עזוב ייחוס פוליטי של החברים בועדה… (אלא אם אתה רוצה לטעון שכל המטרה היא לחזק את הימין מול השמאל ולא את הממשלה מול מערכת המשפט)

גם במסקנה שלך הגעת ל6 של מערכת המשפט (כביכול בהנחה שהאופוזיציה תמיד איתם)
ו3 לקואליציה.

לפי החישוב שלי זה עדיין וטו לקואלציה. אין אפשרות למנות שופט בלי הסכמה של לפחות אחד מהם.

איפה אני טועה? מה אני מפספס בחישוב שלי?

אני מקבל הודעות אוטמטיות שמתלוננים עלי. ואז יש עירעור. ובסופו של דבר הפוסט שלי חזר. זה לא פעם ראשונה.

אני רואה באנשים פה חברים. גם כאלו שאני לא מסכים איתם כמו יוסי וטל. אני לא רוצה להסתכסך לא איתם ולא איתכם. תגידו לי שאני מעצבן אותכם ואז אני יפסיק לחלוטין להגיב פה. כואב לי שאני רואה את השינאה מחוץ לפורום . אז להכניס את זה לפורום? מעיפים את אראל סגל מהלהקה שלו. זה כאילו שאנחנו בדרך למלחמת אחים ואי אפשר לעצור את זה.

אני רציתי להפסיק להגיב על הרפורמה , אבל פשוט קשה לי עם התיבת תהודה הזו.

בוז למתלוננים

זה פשוט , השופטים דנים עם עצמם מי יקבל את התפקיד. ואז הועדה שיש להם רוב אוטמטי בה. מקבלת את הבחירה שלהם.

קח דוגמה את רות גביזון ז"ל . אף אחד לא טען שהיא היתה מועמדת רעה לתפקיד ההפך כולם מסכמים שהיא היתה יכולה להיות שופטת עליון טובה ומוסכמת על כל הצדדים. למה ברק חסם אותה? כי היא בצד שלא חושב ש"הכל שפיט", אז ברק לא רצה אותה ובום היא לא התקבלה לבית משפט העליון.

אני ישמח אם תבדוק ותראה לי מתי נבחרו שופטים בניגוד לדעה של נשיא או נשיאה של בית משפט העליון. מלבד התקופה של אפי נווה שרשמתי למעלה . למה הוא היה יוצא דופן. וגם אז זה היה בודדים.

זה אכן היה מאוד פשוט אם באמת היה להם רוב אוטומטי.
אבל לפי חוקי המשחק שאני מבין, בלי לפחות אחד מהקואליציה אין להם רוב.
אז לא הבנתי את חוקי המשחק או ששוב, אני מפספס משהו?

אתה יכול כקונטרה להראות לי שופט שנבחר ברוב של 6? או אחד שנבחר כשכל חברי הקואליציה הצביעו נגד ולהסביר לי איך זה קרה? כי הגיונית אני לא מבין איך זה יכול לקרות…

את הדעה שלי אתה מכיר. מעדיף לא לחזור עליה ככל הודעה.

הגיוון זה מה שמפריע לך? אני בטוח שעם פוסט ויראלי בפייסבוק אפשר להשיג גם בת ים מזרחית… כלומר שופט מזרחי.
סתם, עכשיו לעניין, אין לי שום התנגדות לשינוי של הדרך בה ממנים שופטים, אני מתנגד לשינוי שעל השולחן, למצב בו בית המשפט יהפוך להיות ארגון שנמצא בשליטת הממשלה.
להציג בעייתיות במצב הקיים לא אומר בהכרח שכל רפורמה תהיה נכונה וחיובית.

אתה חוזר ומדבר על כך שאף מדינה לא מתנהלת כמונו. אך שוכח שגם אף מדינה מערבית לא נותנת רוב לקואליציה במינוי שופטים.
אתה יודע באיזה מדינות ראש הממשלה שולט בבית משפט? אני מאמין שאלה לא המדינות שאתה רוצה להיות לצידן ברשימה הזו (או באף רשימה אחרת).

השופטים ממנים את עצמם - פייק ניוז. צריך רוב של 7 מתוך 9 כדי למנות שופט. 3 מתוך 9 מונו על ידי הקואליציה. כלומר אי אפשר למנות שופט ללא תמיכה של הקואליציה.
בית המשפט הוא של האליטה האשכנזית - היו שופטים מזרחים רבים.
כל בית המשפט שמאלנים - פייק ניוז. לא רק שהיו ימנים אלא שהיו גם מתנחלים.

אלה טענות שנתקלתי בהן לא מעט, לא זוכר כבר אם פה או בפייסבוק. לכן היה לי חשוב להעלות את התמונה הזו ששמה סוף לשטויות הללו.

בהודעה לא כתבתי בשום מקום את השם “משה”.

דרך אגב, לא רואה שום דבר לא בסדר בהודעה שלך, סך הכל דעה שונה. זכותך.