פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

הרפורמה הנוכחית מחריגה חוקי ייסוד מביקורת של בית המשפט.
הרפורמה הנוכחית לא מחריגה חוקי יסוד לרוב מיוחס אלא משאירה אותם לרוב של 61 שיש לכל ממשלה.
הממשלה הנוכחית כבר מאותת שהיא תשתמש בפירצה הזו של חוקי ייסוד בשביל לחוקק כל חוק שיהיה לה נוח לחוקק כשהיא רוצה למנוע התערבות של בג"ץ (כמובן שאני מדבר על חוק דרעי 2).

עכשיו תנסה בבקשה להסביר לי איך זה מתיישב עם

@Josepe

וואי לא הבנתי איזו הנחתה הבאת לי בטח שלא הרמתי לשום דבר. המון העם הוא לא הייטקיסט ולא עושה משכורת של 35 וצפונה. המון העם זה מוכרי נעלים, עובדים סוציאלים, שליחי וולט ועובדי עירייה (תוסיף כאוות נפשך), חלק לא גדול מהעם עושה הרבה יותר כסף ובפער. לכן מי שמסתכל על ממוצע הוא דביל שלא מבין בכלכלה, מסתכלים על חציון ומתחילים להבין מה באמת הנפח האמיתי של משכורת בשוק.

בלי קשר, הוויכוח שלנו האישי רחוק מלהסתיים אבל מאיפה הבאת את החרדים למשוואה אני לא יודע. אני דברתי על משה הספר מאשדוד, או על מורן מקרית גת המאפרת. הכנסת בכוח את הדיון בינינו ובכלל באכזבה שלך מהיד החופשית שביבי מאפשר לחרדים להשתמט/לא לעבוד. הפעם - בלי כעס - לגמרי גלשת. אין קשר למהפכה או ספציפית לעניין הפערים.

@Aimarito

לא הבנתי מה רשמת. שוב, אני לא מדבר שיש אפליה בהייטק. אני אומר שהייטקיסטים מרגישים נעלים יותר וריווחיים יותר למדינה מ… משה הספר מאשדוד. מה הבעיה? זה נכון. הייטק מכניס יותר כסף למדינה ועובד הייטק אשכנזי/מזרחי שווה יותר מספר או מאפר אשכנזי/מזרחי. אבל עצם זה שהוא שווה יותר למדינה לא מקנה לו שום זכויות יתר או שדעתו שווה יותר, כנ"ל פרופסורים מהאוניברסיטה. בקלפי, או בדעות כלפי מגוון נושאים בהם הם לא מתמקצעים, משה הספר שווה לאורן ההיטקיסט.

הבנת? היום הגזענות זה לא על רקע גזע, זה על רקע מעמדות. שזה בעצם הבסיס שהתחיל את הגזענות כנראה בכל מקום בעולם.

לא בחינם את ההפגנות של מתנגדי הרפורמה צריך להכיל, אבל הפגנות של חרדים או מתנחלים מצווה לדרוס עם סוסים ומכתזיות, לא בחינם בגץ איים נגד הסרבנים בהתנתקות ועכשיו שותק כשחבורות חבורות כותבים שהם יסרבו לשרת. איפה ואיפה, קווים לדמותה.

חלק ניכר מהרפורמה שזה פסיקת ההתגברות הוא בקשה מפורשת של החרדים.
גפני רוצה צבא של שכירי חרב ולא רוצה לשרת בצבא.
בפסח יהיה אסור עליי להכניס חמץ לבי"ח בלי קשר לאמונה הדתית שלי. בהמשך סגירת בתי עסק בשבת תעלה שוב על הפרק (חוק המרכולים שירד ויחזור).
החרדים רוצים לנכס לעצמם את הכותל כי הם מאמינים שהם מבינים בקדושה יותר מהאחרים ויש עוד הרבה פערים התנהלותיים שאם יישארו ללא שום ביקורת או אפשרות להפוך אותם - יהפכו את המדינה שלנו למקום שרע לכולם לחיות בו. חילנים וחרדים כאחד.

אבל החרדים מאמינים שהם חיים בצמצום ולא אכפת להם לחיות ברמת חיים נמוכה (זה כמובן לא נכון, הם חיים במדינה עם תשתיות סופר יקרות).

הוא צודק המשה הזה כשאומר שאם הרפורמה הייתה מוצעת ע"י השמאל לא היינו כל כך מפחדים לחופש שלנו והיה אפשר לדחוף לנו את הצרה הזו מבלי שנשים לב.

• למען הסר ספק, אני לא אומר שהרפורמה הזו הייתה מקובלת עלי אם הייתה בא מממשלת שמאל, אלא רק שכנראה לא הייתה קמה אליה כזו התנגדות. היא הייתה רפורמה נוראית גם תחת כל ממשלה אחרת.

ולא לראות שהחלקים החרדים \ חרדל"ים הם חלק מהותי ברפורמה זו עצימת עיניים. מי שעוקב אחרי ההודעות שלי יודע שלא מביבי אני מפחד…

לא מעניינת אותי פסיקת ההתגברות. אני רוצה לקצץ את הכנפיים של בג"ץ בגלל העולב שלו להתערב בנושאים לא לו.

חובה שיהיה בית משפט עצמאי. אסור שיהיה בית משפט סגור שיחליט על ראש הממשלה מה שבא לו ע"י בא כוחו היועץ המשפטי.

יכוללהיות שהספרים מתאגדים ואנחנו לא יודעים,כי בתכלס יש לזה פחות השפעה. זה לא שכולם מודאגים ממחאת ההיטקיסטים כי הם הייטקיסטים, אלא זה כי הם פשוט יכולים למשוך כספים מהמדינה. אין פה העדפה להייטקיסטים, אלא פשוט CAUSE AND EFFECT. זה כמו להגיד שאני מתעדף מכוניות משטרה כי אני נוסע לידם לאט לעומת מכוניות גלידה. זה לא עיניין של סטטוס, זה עיניין של מה הם עושים שמשפיע על ההחלטות. במקרה זה משיכת כספים מהמדינה, במקרה של השוטר- דו"ח.

מבין את המורכבות, אבל חושב שכשמדובר במחאה בהיקף כזה ובעובדה שתהליך החקיקה כבר מתבצע - בסוף צריך להכריע לאנשהו. צד אחד, מיוצג על ידי משה ואורי בין השאר, הוא שהרפורמה טובה יותר ממה שיש לנו עכשיו. הצד השני חושב שזה החל מסתם גרוע עד מבוא להונגריה. השאלה איפה אתה ועל פי זה איך אתה פועל. עם כל המורכבות, בסוף יש פה בעד או נגד.

כמה באמת אתה חושב שבג"ץ מנהל פה את המדינה? בגץ מנע את ההתנתקות? יצא למלחמה? עשה הסכמים?

ומה אתה אומר לחילוני כמוני שמת מפחד שאותם אלה שהתנגדו לחוקים ליברלים ושיוויון בפני החוק, עכשיו רוצים יותר יותר כוח מול בית המשפט? איך זה מתיישר עם ה’חיה ותן לחיות’ שהציבור החרדי מתהדר בו כל כך?

@Aimarito

נדב, אתה מפספס פה את הנקודה. יש לי רעיון ברור, פרופסור בטכניון לכימיה או טייס בחיל האוויר או עובד הייטק לא עדיפים בכהו זה על הספר או עובד התברואה. ככה זה בדמוקרטיה. יש שוויון ואיש אחד חזק לא יכפה את דעתו על השני.

הבעיה שבאמת לכל אחד יש value אחר. ובהתאם מגיעים המעמדות. אני לא נגד הייטק (במודע לא בחרתי בתחום למרות שאחותי עובדת באינטל כבר 12 שנה וחברי לומדים את המקצוע. יותר מעניין פיזיקה וכימיה או אדריכלות) אני נגד מעמדות. ואין לי מושג איך אתה נדב שקרעת ת’תחת בלימודים, בשני מקצועות שונים והצלחת בגדול לא תצליח להתנשא מעל נהג משאית חסר השכלה. אתה תרגיש שווה יותר ממנו, אין איך להציל את זה…

אני חבר של כל הספרדים שלמדו איתי, כולם אהובים עלי ולהיפך הגיוון נחמד ביותר. וכן, כולל חבר’ה שלמדתי לדבר בשפה שלהם למרות שאני אשכנזי לבן ארבעה דורות מכל הצדדים אירופה. ובגלל שלימודים אצל החרדים זה לא היה מקור לגאווה (משתנה לאחרונה) מעולם לא נופפתי בדיפלומה שלי כדי להיות שווה יותר. זה מרגיז אותי שאדם שהוציא תואר חושב שהוא שווה יותר אבל זה המשוואה היום. ובעיניי אלו שורשי הגזענות. הבדלי מעמדות.

@whykds
אני חושב שבגץ עושה איפה ואיפה. שההחלטות שלו לא עקביות. אני בטוח שבגיוון של שופטים שלא מהחונטה הכל יתאזן.

כמו כן אני שונא שבגץ מתערב בכל דבר שהממשלה עושה. כמובן לא בממשלת שמאל שם הוא חבר לצד הממשלה. גם זה ישתנה באיזון בכותלי בית המשפט, אבל זה כבר עקרוני, לא הכל שפיט. בכלל לא.

לעניין השאלה שלך -
הציבור החרדי לא מתהדר בחיה ותן לחיות. לא חושב כלומר. ובגדול אין לי איך להרגיע אותך כי גם אני לא רגוע בכלל. אבל אני בטוח שמבגץ במתכונתו הנוכחית לא תצמח לי הישועה. בגץ מגן רק על החלשים שהוא אוהב, את החרדים הוא אוהב לזיין כל עוד יש הזדמנות. אמנם החרדים לא משרתים בצהל (לא כולם, חלקם משרתים, חלקם שירות אזרחי, וחלקם ב 8200 כולל שני חברים טובים שלי) אבל הם לא גרועים מהמסתננים או מהערבים שאמנם עובדים פה אבל גם מחלקים סוכריות כפרס על רצח ומחנכים שפותרים בעיות דרך רצח. אז וואלה, אני את האמונה שלי אבדתי בהם, בטוח לי ב 100 אחוז שכשהמצב יתאזן ובית המשפט יהיה ניטרלי עם שופטים מעולים משני גווני הקשת אוכל לסמוך עליו יותר. מייחל ליום הזה.

שבת שלום אחים. תמיד אחים!!

כשמסתכלים על תמונת מאקרו אי אפשר להימנע ממידה מסוימת של הכללות.
כשיש הכללות אז יש מקרים פרטיים שסותרים את המתואר.
כל אחד מהם הוא עולם ומלואו, אבל ברמת המאקרו הטיעון עומד (או לפחות יכול לעמוד).

העמדה שלי בנושא היא שאני מעדיף עולם עם רפורמה ועם חורבן ההסתדרות על עולם בלי רפורמה ובלי חורבן ההסתדרות, ואני מעדיף עולם בלי רפורמה ועם חורבן ההסתדרות על עולם עם רפורמה ובלי חורבן ההסתדרות.
או בעברית - הרפורמה מעניינת לי את הביצה. לא חושב שהיא משמעותית לחיוב או לשלילה. ולכן התופעה העיקרית שאיתה אני לא מסכים היא ההצגה של הרפורמה כסוף העולם.
אם יש מחר בבוקר בחירות, שיקולי בעד/נגד הרפורמה לא יהיו חלק ממערך השיקולים שלי בבואי להצביע.
באופן טבעי הדבר שאני הכי אשמח לו הוא מתווה בהסכמה רחבה, כי הוא שומר על האינטרס העיקרי שלי בהקשר של הרפורמה - והוא שלא תהיה פה מלחמת אזרחים.

המנהל שלי ערבי (נוצרי מחיפה).
המנהל שלו תימני (כיום גר בכפ"ס - מעולם לא ביררתי איפה הוא גדל).
מנהל החטיבה שלנו הוא ערבי מחיפה שכבר לא חי בארץ.

כולנו עובדים באחת החברות הגדולות והרווחיות בעולם.
מתחת למנהל החטיבה יש אלפי עובדים.
מזכיר שוב - ערבי מחיפה.

אם אתה מחפש אליטות לך לחפש אותן במקום אחר. בהייטק תמצא מהנדסים.

אני לא מחפש אליטות, אני בסך הכל אומר שגם אם ההכללה שהוא עשה סותרת מקרה פרטי או שניים שאתה מכיר, זה עדיין לא אומר שבאופן כללי ההכללה שלו אינה נכונה. בהייטק, כמו ב8200, תמצא ריכוז גבוה של תל אביבים, הרבה יותר מחלקם היחסי באוכלוסייה. וכשאני אומר תל אביבים זה שם קוד לכל הדברים שאתה ואני ונחמיה חושבים עליו כשאנחנו חושבים על אליטות.

אבל זה לא עניין של שושלת - כמו שמצטייר בבית המשפט או במפא"י האשכנזית.

לצורך העניין, פריחה מדימונה שעברה לת"א בשנות ה- 80, עבדה כמלצרית והילדים שלה התחנכו בת"א כנראה הצליח לה בלעזור לילדים שלה להגיע למעמד של מה שאתה מכנה: “תל אביבים” כשם קוד.

אני אגב גדלתי בראשון ומעולם לא גרתי בת"א. אבל כן, העובדה שגדלתי בשכונה עם צביון חינוכי אשכנזי בוודאי עזרה לי להגיע לאן שהגעתי.

נכון. זה לא קליקה סגורה. מי שמוכשר ועובד קשה יכול להגיע לכל אותם מקומות (ודאי הייטק) שנתפסים כמקומות “של האליטה”.
אגב, הוא יכול להגיע לשם (שוב, אני מדבר ספציפית על מה שאני מכיר - הייטק) גם אם הדעות הפוליטיות שלו שונות לחלוטין מהדעות “של האליטה”.

וזה גם נכון שלא מדובר רק בכישרון ועבודה קשה, אלא גם יש סביבה לגדול בה שתיתן לך יותר הזדמנויות לממש את הפוטנציאל שלך, כמו שכתבת.

יאללה בוא אלינו, כיף פה :slight_smile:

לקרוא את קלמן טור חובה

בדיוק מה שכתבתי פה .

ומי שחושב שאפשר יהיה לסכל את הרפורמה ולהפיל את הממשלה עם קריאה למרי אזרחי וסרבנות ושתקום פה אחרי זה ממשלת לפיד אז הכל יחזור לסורו והוא יכול אחרי זה להטיף לימין שז.ל.א.ד חי בסרט.

קודם לפ"ת נעשה השפעה עליו על כוס בירה וקלאסיקו.

מארגנים מפגש?

שביט לא יוצא מהבית כי הוא רואה שידורים חוזרים של המונדיאל זה בעיה.

בקלאיסקו הקרוב אני יראה את המשחק בעבודה. זה בעיה. אפשר יום אחר.

אז שר הטיקטוק, או שזה בעצם שר הפיתות במקום לדאוג לביטחון בדרום כמו שהוא הבטיח הוא שולח אנשים בשביל לאיים על עיתונאי.

https://twitter.com/UriMisgav/status/1634604348872204288

הבלון התפוצץ מזמן.

וואי זו הסברה מעולה. הכי טוב שהיה עד עכשיו by far.

https://twitter.com/AviRabina/status/1634639854515494913?t=OwdY5bgVRGl3B2YQVIU6ew&s=19

הנה הידיעה עצמה בוואלה מ 2005

https://twitter.com/terroristsout/status/1634645765166383105?t=BG1B9HLzlDPq9GTcINzuSA&s=19

פור דה רקורד,

היא לגמרי מלהיטה את המהומה וקולנית מאוד. אבל הפעם הצליח לה…

רק שנהיה בעניינים, זה לא קרה בהתנתקות, נכון?

לפיד אפילו לא היה אז בפוליטיקה, גנץ היה חייל וביבי לא הצביע נגד.

סתם תזכורת שזו עדיין רק הסתה ברמה ירודה, ואף אחד לא אומר שאין כזו גם בצד של המתנגדים.

רק שלפיד אמר את אותם דברים במילים יפות בתור פובליסט. יוסי אתה יכול פעם אחת להגיד אוקי וואלה יצאו טיפשים. לא יקרה לך כלום. כולנו עדיין נאהב אותך בפורום.

כן אבל זה וואלה שהסיתו נגד מתנחלים בזמנו והיום אם עושים אפצי בלי כוונה על אחד מהחוסמים אז הם צועקים זה “סוף הדמוקרטיה”!!!

אם היא היתה פחות בתחת של ביבי היא היתה יכולה להיות חברת כנסת טובה. הציוץ הזה מוכיח את זה. חבל…

דרך אגב הפורום כבר לא מפרסם טוב ציוצים מהטויטר משום מה אז זה השירות שלי לציבור:

וואלה זה לא רק אתר תעמולה זה גם אתר של לא יודעי קרוא וכתוב. מה הם לא קוראים מה שהם בעצמם מפרסמים?

למי שעוקב אחריהם זה עדין למעלה הציוץ או שהם כבר מחקו אותו?

אני לא אתנשא על מישהו כאדם, כי אני בכנות לא חושב שתארים אקדמאיים בהכרח הופכים מישהו לטוב יותר בכללי, אלא רק בתחום הרלוונטי. תארים אקדמאיים או התואר “דוקטור” או “פרופסור” לא מרשימים אותי בעיקר אחרי שפגשתי את המרצים שלי. רובם אנשים בעלי ידע בתחומם אבל זה לא נותן חותמת על האינטלגנציה שלהם כלל, או לאינטילגנציה הרגשית שלהם בפרט.

הבדלי המעמדות שהם תוצר של עבודה הם משהו שהיה מאז ומעולם, ולחלוטין יש את עובדי ההיי טק לעומת כל היתר. היתרון בהייטק וכל קורסי ההכשרה ה"מזורזים" עבור מקצועות ההייטק דווקא נתנואלטרנטיבה למסלול הלימודים האקדמאי שלא מתאים לכולם. יותר מזה, ההסבה של אותם “אקדמאים” למשרות הייטק היא מאסיבית.

אני חושב שהטענה שלך וגם הרעיון מאחורי הסיבה שבגללה עושים רעש ממחאת ההייטקיסטים היא לדעתי מפורשת לא נכון. אין השפעה ישירה לשביתה מסוג כלשהו מצד ההייטקיסטיםכי בסוף המימון הוא פרטי בלבד, החשש הוא מהחברות עצמן שמושכות כספים מהמדינה. שוב, הסיפור פה הוא לא מעמד או בגלל שהם “הייטקיסטים”, אלא בגלל הפוטנציאל שלהם לייצר השפעה על כלכלת המדינה.

דוגמא נוספת היא שביתת האחיות. הלימודים של הפיזיותרפיה נחשבים קשים יותר מבחינת תכנים והכשרה, אבל אם הפיזיו ישבתו, המדינה לא תקרוס, מנגד אם האחיות ישבתו יהיה בלאגן במדינה. צריך להסתכל על האופן בו כל אחד משפיע או בעל יכולת “לכופף את היד” בשביל לקבל מה שהוא רוצה. לאחיות ולחברות ההייטק יש את זה, לפיזיו ולספרים אין.