פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

אתה שוב ננעל על הייטקיסטים. עזוב מה האיום של ראשי החברות ומה המינוף שהם יכולים לעשות למדינה, עצם זה שאתה נותן תוקף הגיוני לעצירת המדינה בידי קומץ (זה פאקינג קומץ, 90% מההייטקיסטים לא יוותרו על יום עבודה ויפסידו כסף כל כך גדול) רק כי הם יכולים - פה בדיוק הדמוקרטיה מתה.

לא, אין אפשרות לעשות שביתה כללית בכל דבר כי בית המשפט אמור למנוע את זה. אחרת כל קבוצה תעשה תיאום ותחליט לשבות ולעצור את המדינה עד שגחמותיה יתמלאו. זה לא עובד ככה.

ובלי קשר, אני חוזר שוב. עזוב הייטקיסטים. רוב החבר’ה מהמרכז (אם תרצה מתל אביב) מרגישים נעלים יותר מנהג משאית ממוצע. המעמדות קיימות ואי אפשר להתכחש להם, מה שאפשר להתכחש וצריך להלחם בו הוא זכויות יתר שדורשים בעלי המעמדות האלו.

המחאה הזו הדגישה את הכל בצורה שלא משתמעת לשני פנים. אין דין חילוני כדין חרדי/אתיופי/מתנחל. הזכויות בחוק לא מממושות שווה בשווה עם כל אזרחי ישראל. אני מרגיש את זה כחרדי, אני יודע זאת מבני דודי חובשי הכיפות הסרוגות (שרתו כולם בצה"ל בקרבי) ואני רואה בדיוק מה קורה לכל שאר האנשים שלא זכו להקרא מלח הארץ. אני לא יודע למה ומאיפה אתה מתעקש שאין שום פער כשאנחנו רואים יחס חוקתי שונה בין אנשים.

הרפורמה הזו לא קשורה לביבי, לא קשורה בבית משפט, היא קשורה בחוסר השוויון העקרוני שמשום מה השמאל הנאור מקדש ונלחם עליו.

אחי, להגיד שפה בדיוק מתה הדמוקרטיה זה לעג לרש.
קמה קבוצת אנשים שנבחרה ע״י רוב העם - אני מסכים, ומתחילה לשנות את כללי המשחק באופן שמבטל כל אפשרות שתהיה עליהם ביקורת. שם, בדיוק שם מתה הדמוקרטיה. לא לאחר מכן.

ואולי אני טועה. אולי בעצם הדמוקרטיה מתה ביום שבו יולי אדלשטיין השתין בקשת על החוק ועל בג״ץ ולא אפשר בחירת יו״ר כנסת חדש למרות שהגוש שלו הפסיד בבחירות.

אתם מדברים בלי הרף על ״המפסידים״. רק שוכחים שהמפסידים מהצד שעכשיו מוביל לאנרכיה היו שם וניסו לעשות לנו גבעת הקפיטול כשלא התאימה להם תוצאת הבחירות. וזה כשממשלת השינוי מעולם לא ניסתה להביא את קץ הדמוקרטיה.

יוסי, שוב אתה וחזון אחרית הימים שלך. לא מדבר על הרפורמה מדבר על דריכה על דמוקרטיה. שנים מפלים פה בין אנשים ולא הזיז לך כהוא זה, בטח, היית מאילו שנחשבו לשווים. כשידרסו אותך פרשים בהפגנה או כשמכתזית תתיז עליך בואש או חומר כחול שהורס בגדים נשמע את הקול האחר שלך. לתת לממשלה כוח רב יותר ממה שאתה מעדיף זה לא קץ הדמוקרטיה, זו פרשנות שלך מתובלת בחזון פסימי ביותר.

אבל מה שמפחיד שעד עכשיו בכלל לא התייחסת לעוולות ולתיאוריה של אבישי בר חיים על ישראל הראשונה והשניה שהוכיחה את עצמה בזו המחמאה יותר ממה שהוא דמיין לעצמו. אתה מתעסק בכל מיני תחזיות כשמול הפנים שלך משתינים בקשת על מישהו שאתה לא מחבב (בלשון המעטה) ואתה פשוט מתעלם מהעוולות.

תמונה אחת שווה אלף מילים…
ֿ
image

מקווה שהמסר ברור.

ואגב, אני לא אומר שאין הרבה אמת במה אתה אומר, רק שיש בזה גם הרבה אחיזת עיניים ונפנוף ידיים. הממשלה הכוחנית הזו ממשיכה בקו שהיא התחילה בו בקורונה. רק חסר לי שגם רביע יגיד שהוא תומך בהם ואז אני אחשוב ששטיפת המוח עבדה עד הסוף.

וזה פופוליזם זול ברמה נמוכה.

לא, תמונה לא שווה אלף מילים. תמונה אחת מסכנה שמפגין אחד מקבל זרנוק ממכתזית (לא חומר כחול, לא בואש) לא מראה את המאות ואלפים שחסמו את איילון ולא קבלו כלום. לא רק זה, לא פינו אותם!! הם חסמו שעות כבישים ולא עצרו אותם!! אם אתה מתנגד לרפורמה חוקי לעצור את התנועה אם אתה מתנגד להתנתקות 20 שנה בכלא על עצירת התנועה.

אם אתה חושב שהיחס שמקבלים החרדים/מתנחלים הוא אותו יחס דרדלה שמקבלים מתנגדי הרפורמה - אזמין אותך לערב הפגנות במאה שערים ונראה. מה שבטוח אתה וואחד מנותק.

הדיון מי מקבל יחס של vip הסתיים והסתיים ממזמן ולטובת הפריבילגים . מספיק לציין את החיבוקים שמפקד מחוז תל אביב קיבל אתמול בהפגנה. מבטיח לכם שבשום הפגנה של מתנחלים חרדים ואיתיופים הוא לא היה מתקבל כמו מלך.

גם כמו שוואלה הוכיחו בציוץ המטומטם שלהם, אף מתנחל או חרדי לא היה מקבל כזה חיבוק מהתקשורת וממערכת המשפט לפרטים כל הילדות שנשלחו למעצר לפני ההתנתקות

אין פה אפילו נקודה להשוואה.

אתם צודקים, אני אכן מנותק.

כה לחי.

בסוף תבינו שזה לא קשור להתנתקות ולא למפגינים.

יש פה ממשלה שמשתינה עלינו בקשת תחת הסוואה של ״רפורמה משפטית״. האירוניה זה שאתם אלה שמדברים על אידיוטים שימושיים שוב ושוב. מעניין באיזה שלב תבינו שכמו המחוסנים בקורונה, אתם אף פעם לא תהיו בצד הנכון של המתרס עבור הממשלה הזו.

כשזה לא נוח זה לא נוח. אין מה לדבר…

אני יודע שלא. מבאס מאוד אבל אני יודע שאתה אכן צודק במקרה הזה.

אבל, זה היה ככה בכל 12 שנות שלטונו של נתניהו. גם כששרי המשטרה היו ליכודניקים. אין לך את לפיד להאשים פה ולא את ראשי המחאה.
כאמור - אתה בצד הלא נכון של המפה מבחינת הממשלה הזו. יודע מה שם אותך שם? אתה אזרח, זה מספיק…

מסכים לגמרי.

העניין שגם הצד השני לא מתעניין בנו…

מזמן אין פה לא בממשלה ובטח שלא בכנסת מישהו הדואג לטובת הכלל לשמו הוא נבחר. זה סתם מסחרה ודילים על הגב שלנו.

וכדי להדגיש יותר, נתניהו לא בא להציל את החרדים והם לא מעניינים אותו. המחיר פשוט הכי זול.

אם רק חבורת הנאורים מהצד השמאלי של המפה לא היו מוחקים אותו טוטאל - החרדים היו מתייבשים באופוזיציה כנסת אחרי כנסת בדומה לערבים.

השמאל שהחליט למחוק את שיתוף הפעולה עם הימין בעצם קשר את ביבי בעבותות אהבה עם החרדים. וביבי למרות היותו מסורתי ופוליטיקאי ממולח - מעולם לא התעניין בדת. מעולם. כיפור עצמו הוא לא שומר…

אתה יכול להגיד שאתה בצד הנכון להיסטוריה ואתה יכול להגיד כמעט הכל אבל אתה פשוט לא יכול להגיד שהיחס של המפגינים היום הוא זהה לחרדים או מנתחלים כי עובדתית זה פשוט לא נכון.

אני הבאתי לפה מספיק דוגמאות בשביל להוכיח את זה .

אפילו וואלה הסכימו איתי חחח

באמת שקצת נמאס לי מהטיעון הזה.
די עם השקר הזה על פריבילגיות.
אני מאוד אשמח שתראה לי חוק ששם אותי כפריבילג.
אתן לך אפילו קצת רקע:
אני, גב, בן 27.
שירתתי 3 שנים כלוחם בחיל השיריון ועושה גם מילואים.
לומד תואר באוניברסיטה בשנה השלישית (מימנתי אותו בעצמי).
עבדתי מגיל 13 ועד גיל 24 (למעט 3 שנות צבא ושנה טיול) בעבודות כפיים (גינון וחקלאות) כדי שאוכל לממן לעצמי את הלימודים.

איפה אותי החוק מקדש?
האם לי היה פטור משירות צבאי?
האם התחבורה בישראל נקבעת על פי אורח חיי או על פי אורח החיים של הדתיים?
אני באמת שאשמח לדעת מה עושה אותי פריבילג.

אני מוכן למכור את החיבוק של מפקד המחוז. שהחרדים יקבלו את החיבוק, ואני אהנה לי מפטור שירות צבאי, מחוקים לפי אורח חיי, ומכסף על כך שאני לומד, ולומד קשה יותר כנראה מכל לומד תורה.

החוק נותן פריבילגיות לציבור מסוים, אך זה ממש לא ציבור שאני נמנה בו.

איך לעזאזל אני בסוף הפריבילג? איפה אני משיג את הפריבילגיות הללו?
ולא, ללמוד ולעבוד כדי לקבל משכורת זו לא פריבילגיה.

על הרפורמה דיברתי מספיק. רציתי להעביר את הנקודה על הפריבילגיות שלי.

מה?

גב מה קשור באמת מה שאתה כותב לבין מה שאני כתבתי. אני כותב על יחס של המימסד למפגינים לא קשור למה אני ואתה קיבלנו.

מצטער גם אם אתה ערבי חרדי שמאלני או ימני אתה צריך לקבל יחס שווה בהפגנה. זה לא קשור למה שכתבת

גב ידידי,

אתה פריבילג? מי אמר ככה? אני שוב ושוב מדבר על פריבילג - אחד שלא שווה בפני החוק, היינו, יש חוק ברור שחור על גבי לבן רק לא אוכפים אותו לגבי אנשים מסוימים. הם הם פריבילגים.

החרדים לא פריבילגים, זה משהו אחר ושונה. החרדים מתבטלים על פי חוק!! נשבע שזו ההגדרה. זה לא שהם משתמטים מהחוק אלא אשכרה יש חוק הפוטר אותם מגיוס אם הם עומדים בתנאים מסוימים. אתה חושב שזו עוולה בלתי מתקבלת על הדעת? לך עם זה. תרוץ בבחירות כשזה הטייטל שלך ותמחק את כל החוקים האלו מעל פני האדמה וכל החרדים יהיו חייבים בגיוס.

אגב, אתה לא צריך לפתוח מפלגה בשביל זה יש לך את לפיד או ליברמן כחלק מהמצע המאוד ברור שלהם.

אגב 2, חוק גיוס חובה הוא דפוק לגמרי. צבא חזק זה צבא ממומן שמשרתים בו אנשים מקצועים, הצבא סובל מעודף גופות רק בשם הדיברה הקדושה ‘גיוס חובה’. כמו כן, לגייס את החרדים זה יהיה נזק כלכלי מטורף לצבא ביחס של השקעה מול תועלת. אני מכיר אותם, לא כדאי לכם…

אני לא יודע איך אתה מכריז ש250 אלף אנשים רק בתל אביב זה קומץ, ואני אפילו לא מדבר על יתר הערים בארץ. האם לגיטימי שיעצרו את המדינה? על פי חוק לא, ואני לא אתכחש לעובדה שנראה ש"עדינים" ומחבקים יותר את המפגינים הללו, לעומת נגיד למחאת האתיופים שם זה יצא מכלל שליטה, או לחילופין של מתנגדי החיסונים.

אתה צודק, אבל בפועל יש לך שביתות מורים, רופאים אחיות עובדי נמל וכ’ו. היכולת לשבות כתוצאה מהתאגדות כלשהי לא התחילה ברפורמה.

שמע אתה נכנס להכללה פה. אומנם אני מאמין שרובנו מכירים מישהו שהוא יכול להיות מתוייג כ"התל אביבי המתנשא", אבל השאלה היא האם אתה יכול לתייג ככה את כל המפגינים? אני אגלה לך מראש שהתשובה היא לא. וזו לא מלחמה על זכויות יתר, זו מלחמה על חוקי יסוד בדמוקרטיה והם לא פחות חשובים מהחוק של “הרוב קובע”.

לכל אחד יש את הזכויות והחובות שלו. היחידים שמשמעותית עוד בצד הנדפק באופן טוטאלי הם האתיופים. היחידים שהם באמת פריבילגים הם הפוליטיקאים. אם תרצה לדעת למה גם החילונים מרגישים נדפקים אשמח לפרט. לא מוריד מזה שגם החרדים נדפקים, אבל אני לא חושב שמישהו חף מלהיות נדפק בדרך זו או אחרת.

חוסר שיוויון ישנו, אבל הרפורמה לא באה להביא איזון, היא באה לייצר חוסר שיוויון אחר שנועד לעזור לאנשים ספציפיים. היא לא הוגנת, או עונה על צורך ברמה האידיאולוגית. הרפורמה הזאת היא קודם כל פרסונלית, והיא עשויה לגבות מחיר גבוה מידי. על זה ההפגנה.

אני? אין לי מושג על מה אתה מדבר. ואם שמת לב לא כתבתי שום הודעה בת’רד הזה כי אין לי שום מושג בנושא :sweat_smile:

אין לי דעה לכאן או לכאן חוץ מזה שאני מקווה שלא נמשיך לתת חומר לאלג’זירה לחגוג עלינו ושלא תפרוץ פה מלחמה אחים מיותרת.

חוץ מזה משהו אוף טופיק: כן, חבל שלא התנגדנו ברגע שהתחילו עם מגבלות הקורונה.

בוא, זה די בבסיס הטענה החרדית. ‘אנחנו נעשה מה שבא לנו בערים שלנו, ואתם בשלכם’. הבעיה היא שהלכה למעשה זה לא ממש מקויים.

שאלה - למה אתה כן מוכן? למשל חוקה שאומרת בערך את זה, מה שאני מאמין שהוא פחות או יותר סטנדרטי בדמוקרטיה מהותית:

• זכויות אדם כבסיס
  • צדק, חופש, שלטון החוק, שיוויון בפני החוק וכו’
  • הפרדת רשויות
  • איזונים ובלמים

לא הבנתי את הטיעון הזה. אתה אומר שבגץ צריך לדפוק יותר גם את הערבים? שהוא לא צריך לאכוף את החוק על אף אחד מהמגזרים?

@whykds @Aimarito

מבטיח לענות יותר מאוחר, פשוט נפלה עלי ידיעה מאוד מצערת על דוד שלי, ואין לי גרם של ריכוז להתנצח.

אם אשכח, תקפיצו פה ואענה.

בג"ץ לא צריך להתערב במי יתגייס או לא. זה תפקיד של הממשלה ונבחרי ציבור. במציאות הנוכחית אין גם סיכוי לגיוס חרדים. אחרי חמש מערכות בחירות אני חושב שכולנו מבינים את זה (הסבב התחיל עם הניסון של בג"ץ לכפות גיוס של חרדים)

אני לא רוצה שיגייסו חרדים בכפייה ולא ערבים ולא שמאלנים מטעמי מצפון אבל אני גם רוצה שמי שכן יתגייס יקבל פיצוי על זה ונחש מי חוסם את זה?

בקיצור צבא מקצועי אמיתי. “צבא העם” זה כבר מזמן שקר שלא באמת קיים.

קלמן?קלמן שלנו מדבר מפויזיציה?סרבנות זה בסדר כאשר זה תואם את הערכים שלו?
חחחחחחחחח, וואלה מישהו פה באמת מופתע?

https://twitter.com/orcarmi/status/1634810216087797760

זה עולם שלם של כאב שאני מכניס את עצמי אבל אור כרמי הוא שקרן טייק 200000000 וזה לא במקרה שהוא תחת שם בדוי… עצוב שזה הרול מודל של כמה מאיתנו.

https://twitter.com/KalmanLiebskind/status/1634829414797283329