פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

אני אזכיר לך שאתה כתבת שבחיים לא תגיב לי יותר, לכן אני לא הגבתי לך על שום פייק שהפצת. בבקשה אל תתלונן אם אינך יכול לעמוד מאחורי המילים שלך. זה התפקיד של הנאשם.
אם קשה לך עם מה שאני כותב אתה מוזמן לחסום אותי.

אתה רק מחזק את דבריי, הבחור הוא צבוע שמדבר נטו מפוזיציה. להתייחס אליו, זה כמו להתייחס לאמיר חצרוני או לאבישי.

לא ברור לי, ניסת לעקוץ אותי כרגע או שאתה לרדת על אור כרמי שהוא אשכרה מספק עובדות ושובר פייק?

ראיתי שאתה מציע צבא מקצועני, אשמח אם תוכל לענות לי כיוון שפעם קודמת התחמקת מלענות על זה-
היכן שירתת?אתה עושה מילואים?

שירתתי בסדיר בשיריון בתפקיד טען קשר בטנק מגח יותר מזה, נלחמתי בשביל להגיע לשיריון . עשיתי מילואים חצי מהתקופה בשיריון ואז מופז פירק את החטיבה שלנו ועברתי לפיקוד העורף שמה עשיתי מילואים עד גיל 40 . כולל לפחות שתי צווי שמונה במבצעים בעזה.

מספק אותך? או שאתה רוצה שאני יביא מסמכים לאישור שלך?

אני גם לא מבין את ניסיון העקיצה שלך בקשר לצבא מקצועי. אם נגיד הייתי צבוע, הייתי דורש לגייס חרדים וערבים אבל אני כתבתי במפורש שאני לא רוצה לגייס אותם ממספר סיבות. אז איפה הצביעות שלי? זה לא מציאותי לחשוב שאפשר לגייס קבוצות של אוכלסייה שלא רוצות בזה.

בגלל זה אני בעד צבא מקצועי.

אגב, מסתבר שכן אישרו למתנחלים לחסום כבישים

https://twitter.com/Yossi_Dorfman/status/1634884079291359236?s=20

ובן גביר מוכיח את הצביעות
https://twitter.com/tamarishshalom/status/1634642054641860608?s=20

יוסי גיספן בסרטון שהוא כאלף עדים לבעיית התודעה הדמוקרטית הנמוכה שלוקה בה חלק עצום באוכלוסיה (‘לא חוקי’)
https://twitter.com/i/status/1634285251185856546

דיסטל מוכיחה בעצמה שהכוח עובר לפוליטיקאי, אבל לכאלה שבינתיים לא מתכוונים לפגוע בזכויות להט"בים. אשרינו שזכינו. אם אתם לא מתכוונים לפגוע בזכויות, אז מדוע אתם מתעקשים כל כך שזה לא יהיה כתוב?

תודה על התשובה.

אם אתה מרגיש שיש לך צורך כלשהו להראות מסמכים על השירות שלך, שיהיה לך לבריאות.
לא ממש ישנה לי אם כן או לא.

:slight_smile:

בקשר לקלמן הוא מציג דעה שאני לא מסכים איתה כל כך. הוא טוען שמותר במקרים מסוימים לסרב פקודה גם לשמאל וגם לימין אבל שאם אתה קורא לסירוב אתה צריך לצאת בתוצאות של אותה קריאה. ושם אור כרמי מוציא את מה שהוא רשם מהקשרו.

אני באופן אישי חושב שרק במקרים של דגל שחור ובוהק מותר ואפילו חובה לסרב פקודה. לצורך העניין שממשלה נבחרת מחליטה לפנות ישובים בצורה חוקית (עזבו שזה היה הליך מסריח) חובה לקיים את הפקודה. ואם ממשלה חוקית מעבירה רפורמה משפטית בכנסת כמובן בצורה חוקית אז גם חובה לקבל את המרות שלה.

ברגע שמנסים לשבור את הכלים בצד אחד הצד השני ישבור גם את הכלים בתור שלו אז שהיה לנו בהצלחה עם זה.

אם בוחרים לסרב פקודה אז צריך גם לקבל את העונש על זה.

יש גבול לדמגוגיה חביבי… אף אחד לא מציע לבטל את כבוד האדם וחירותו. או שאתה טוען שזה לא כתוב גם עכשיו?

לפי הלוגיקה הזו גם בגצ מאיים על הדמוקרטיה, כי יש לו את הכוח למנוע נישואין חד מיניים בהינף יד. הרבה דברי טעם אתה כותב בדיון הזה, באמת, כולל דברים ששינו את דעתי (חושב שצריך להיות אטום במיוחד כדי לא לזוז סנטימטר לאור ההודעות פה, וזאת מחמאה לדיון ולכולם). אבל גם הרבה דוגמאות לעיוורון הקשה של השמאל, ובמקרה הזה צר לי לומר שגם קצת שטחיות.

אני מבין למה פוחדים להתעמת עם שמחה רוטמן הוא רוטוילר שלא רואה ממטר.

אני בצורה מסוימת יכול להבין את הסכנה בו, למי שלא מכיר אותו, רואים איזה חובש כיפה אשכנזי וישר חושבים לפלף . מה שהוא עשה מהפרופסור שם צריך להיות לא חוקי :joy:

ראשית, לא אמרתי שמבטלים את כבוד האדם וחירותו.

שנית, אתה מדמיין את זה כאירוע בזמן, אבל זה לא רגע אחד. היחלשות הדמוקרטיה היא רצף של מהלכים. פה יבטלו פונדקאות ללהטב"ים, שם נישואים אזרחיים, אחר כך אולי יבטלו תחבורה ציבורית בשבת בחיפה, קצת נשים מאחורה באוטובוס… לאט לאט.

יש בזה מן האמת. ואולי פה בפורום אפשר קצת אחרת. אבל כמו שכתבתי לדוד כמה הודעות למעלה: אנחנו קצת בסיטואציית חירום עכשיו. הדברים הופכים למעט יותר בינארים מהרגיל. גם אם זה קצת זלג להודעה הזו של צ’רי פיקינג מהטוויטר, שבימים כתיקונם הוא פחות הסגנון שלי, מודה.

‘לפי הלוגיקה הזו גם בגצ מאיים על הדמוקרטיה’ - לפי הלוגיקה, סבבה. זו דוגמה טובה. אבל הוא לא עושה זאת כרגע (והוא כאמור לא כזה חזק כמו שעושים ממנו, והרשות המבצעת מאד חזקה וכל מה שנכתב פה כבר). ההתפלפלות הלוגית זה יפה, אבל בפועל אנחנו מחליפים את זה באיום שאני כן רואה אותו מתממש, בטח עם הוקטור הדמוגרפי הברור. המטרה לא צריכה להיות לנצח בויכוח.

השמאל אכן עיוור (בדיוק כמו הימין - זה הודגם יפה עם חסימת הכבישים).

אגב, מעניין לשמוע את דעתך על מה שכתבה הסולידית. מציטוטיה הבולטים:

"הדבר היחיד שמבחין בין מדינת ישראל למדבר הערבי הנחשל שסביבה הוא קיומה של אוכלוסיה חילונית משכילה עם זיקה תרבותית חזקה לערכי הציוויליזציה המערבית.

“השבט הלבן” לא אחראי לכישלונות שלכם או של הילדים שלכם. אתם אחראים."

"עוד רגע תספר על ג’ים-בוב אמזלג והקלברי לוגסי שהובאו באוניות מאפריקה ושועבדו לעבוד בקטיף הכותנה.

מי שתולה את הכישלונות שלו בעוולות שעשו או לא עשו לסבים שלו לא מחפש להתקדם. הוא מחפש להיתקע."

"איך בדיוק. הסבים שלי עלו לירושלים מסמרקנד שבבוכרה בשנות השלושים אז טכנית אני יותר מזרחית מכל מרוקאי פה :slight_smile:

ספרי לי על “התהליכים החברתיים המוכחים”, כי התהליך שאני רואה הוא חבורה של אנשים שבשם תאוות נקם קורבנית ב"שבט הלבן" החליטו להפוך את ישראל לדיקטטורה ערבית המונהגת בכוח הזרוע"

היום בוועדת החוקה רוטמן פותח את דבריו בתיאור ידו המושטת שלא פוגשת יד אחות.

אומר מנסור עבאס שמאחר והחוקים קשורים זה בזה יש לדון עליהם כמקשה ולא בנפרד. עוברים הלאה.

יושב פרופסור ומציג את הצעתו למנגנון משופר לבחירת שופטים. עוברים הלאה.

דיבורים דיבורים. הכל מראית עין של דיון כשבפועל החקיקה אינה משתנה ואינה מושפעת מהדיון. זו ההצעה של הקואליציה: מוכנים לדבר עד מוות בתנאי שדיבורים לחוד ומעשים לחוד.

הכנסת היא בעצם המקום בו מתקיימת מראית העין של דמוקרטיה ישראלית. היא כל כולה בחסות הרשות המבצעת.

המדהים הוא שהרפורמה הזו היא באמת כל כך קיצונית. תוך כדי שטוענים שלא נשקפת סכנה לדמוקרטיה כי עדיין 61 חכ"ים לא יימצאו כדי לבטלה נמצאים 64 כאלה ואף אחד לא פוצה פה.

אבל כן אמרת שמסרבים לכתוב משהו… ולא כל כך ברור לי איפה, ומי כן היה מוכן לכתוב אותו.

מעניין אותי מאד למה זה מעניין אותך… חותם על כל מילה בעיקרון. אני ממש מתעב את אב"ח, אמסלם ודומיהם, והמרקסיזם הימני הוא שילוב מדהים של כל מה שאני שונא בימין ובשמאל יחד. חשדת אחרת?

הדבר היחיד שבולט לי הוא הפסקה האחרונה שבעיני לוקה בדמוניזציה מוגזמת, ואף מתנגשת עם ציוץ קודם שלה שהבאתי בעצמי לכאן לפני איזה 1000 הודעות. אשיב בציוץ ‘יריב’ משלי שמעניינת אותי דעתך עליו:

https://twitter.com/tomerpersico/status/1634871382545768449?s=48&t=zIg-ui0jNqq0BRpwLFLNTg

איכשהו פיספסתי את זה, אבל רבאק - הנחת המבוקש טייק 5005.

כל יתר ההתנהלות שאתה מתאר היא סופר בעייתית אבל לא קשורה לרפורמה וקדמה לה בהרבה. כולל בממשלה הקודמת (שאפשר להגיד שאני מחסידיה) לא פעם ולא פעמיים.

לא באו לוועדות - התלוננת ששום דיון לא רלוונטי אם הוא לא בוועדות. מגיעים לוועדות - שום דבר לא משנה אם הוא לא משנה את החקיקה תכף ומייד. הודעה אחת הקואליציה לא צריכה להתחשב באופוזיציה, הודעה אחרי זה - זו דיקטטורה אם לא משנים את החקיקה במיידי לאור עמדת האופוזיציה ו/או מומחים (ולי לפחות די ברור שהחקיקה הנוכחית לא תעבור כלשונה בסופו של דבר).

המו״מ בפועל כמובן לא מתקיים ולא יכול להתקיים בתוך הוועדות, מה שיש שם מאז שיש שם מצלמות זה לכל היותר מראית עין של דיון ומחזה עבור מהדורות החדשות.

בינתיים רוטמן אומר על פשרת פרידמן אלבשן שזהו ״תחילתו של מו״מ״. ברור לאן נושבת הרוח, וזה לכיוון הפשרה שליאור מתכחש לקיומה ולאפשרותה. מה שכן, אני עוד צריך לגבש את דעתי על המתווה הזה - במבט ראשון, יש שם יותר מדי דברים שמצריכים אישור של הכנסת הבאה בקריאה נוספת, שזה אולי נשמע מעולה - אבל יצור תמריץ גדול מאד להפיל ממשלות סתם ככה ובקצב גבוה (באופן יזום על ידי הקואליציה).

אתה קצת עושה סלט מהדברים…

בעשור האחרון, אחרי שנתניהו הזנה את הכנסת באופן מוחלט והפך אותה לפיון גמור, לא הייתה רמת דיון בוועדות הכנסת, אבל גם לא היה ניסיון לבצע מהלך כל כך אקוטי בהשפעתו. במקום בו אין דיון רציני מוטב אי-חקיקה או חקיקה שולית על פני חקיקה על סטרואידים שמסכנת את עצם קיומה של ישראל כדמוקרטית. החידוש היום הוא לא ברמת או היעדר רמת הדיון אלא בהיקף החקיקה.

הסיבה שיש רק מראית עין של דיון היא לא המצלמות אלא עמדת יושב ראש הועדה שמוכן אך ורק לנהל מראית עין ללא השפעות ממשיות על הליך החקיקה עצמו.

אני כמובן לא מתכחש לפשרת פרידמן אלבשן ואני לא יודע מה גורם לך לטעון זאת… להפך הם הופיעו היום בועדה. לא הספקתי לראות עד הסוף (אולי אשלים בהמשך) אבל השאלה היא מה קורה לאחר שהם מציגים את הפשרה. כי לפני יומיים גם הוצגה פשרה מעניינת. דפדפו אותה הלאה והמשיכו בחקיקה. השאלה היא מה תעשה הקואליציה עם ההצעות הללו כי היא הרוב.

האמת גם אני לא הבנתי את הטרלול הזה. הם באמת לא רואים את הבעיה? המינימום שהייתי מצפה זו דרישה ל-2 כנסות עם הפרש של 5 שנים לפחות בין הקריאות או משהו בסגנון. כן, זה יקשה מאוד על חקיקת חוקי בסיס בתקופות זמן קצרות במקרה הצורך, אבל זה חלק מהמטרה, לא?

אבל בתכלס, אני בכלל לא מבין את הצורך גם בזה. תכריח 75-80 ידיים לחוקי יסוד (או חוקה/תיקונים לחוקה, סיים שיט) וסלאם על ישראל. אין באמת צורך ב-2 כנסות וכל זה.

הם ניסו לרבע את המעגל. נציגי הקואליציה הצהירו שרוצים רוב של 61-65 אז בניסיון לא לסתור את ההצהרה כדי שאף אחד לא יצטרך לרדת מעץ ציבורי אמרו, סבבה אז נישאר על 61 אבל על פני שתי כנסות. זו הבעיה בהצעה באופן כללי. היא יותר מידי מושתתת על הצהרות מחייבות ומעט מידי על היגיון בריא

בתכלס, קיים סיכוי (קלוש לצערי) שמעז ייצא מתוק ואיכשהו מכל הבלאגן הזה ייעשה סדר רציני. פחות חשוב אם זה חוקה או חוקי יסוד, אבל אם איכשהו מכל זה באמת בהליכי חקיקה יפרידו בין חוק רגיל לחוקי היסוד תוך כדי דרישה שחוקי יסוד יחוקקו ברוב גדול הרבה יותר (שוב, נניח 75), ועל הדרך גם יאשרו מחדש ברוב זה את חוקי היסוד הקיימים - יצא הפסדנו בשכרנו.

אבל אין סיכוי, הפוליטיקאים שלנו לא מספיק אחראיים בשביל זה, למרות שאני בטוח ש-90% מהם מבינים היטב שזה הדבר הנכון ביותר למדינה כרגע. הבעיה העיקרית היא שהעם מספיק מטומטם בשביל שישתמשו בו כאדיוט שימושי וימשיכו עם הפופוליזם הנוכחי. וזה נכון ל-2 צדדי המתרס.

אה, אוקיי.
זה לא ש’ביקשו מהם לכתוב והם סירבו’. לוקחים את היכולת לפקח על זה, אבל הם מסרבים להשאיר אותנו עם משהו ‘כתוב’ ביד, אלא הבטחות באוויר.

כי עוד לא הצלחתי לפענח אותך עד הסוף. שיערתי שזו דעתך (די דומה לדעתי, גם באשר לפסקה האחרונה).

הציוץ של פרסיקו נכון לדעתי. בכלל, פרסיקו אדם די שקול ונקי מפוזיציה. האמת שמנכ"ל הפורום, מאיר רובין, בזמן הקורונה הפך את עצמו לקריקטורה ברמה שזה כבר עורר אצלי סימפטיה. וברצינות: ניכר שהם עושים עבודה רצינית, וכמובן שאינם בוגדים. מן הסתם, אישית אני לא מסכים איתם על הכל. לשני הצדדים, בעיקר לאלו שבקצוות, יש מחלות שממש סותרות את האמונות שלהם. אצל השמאל זה מתבטא בסתימת פיות ואיום ממשי על חופש הביטוי, או פוליטיקת הזהויות שהוא מציין כאן.

פרשת משפטים בושה

https://twitter.com/kann_news/status/1635341092672380944

ואיכשהו מפרשת פגסוס שהתגלתה היום במלוא כיעורה לא מדברים פה מילה. אעלק דמוקרטיה… משטרת האינקוויזיציה.

עזוב משגב מאיים על ראש הממשלה ושתי שוטרים שואלים אותו שאלות ובצדק זה סוף הדמוקרטיה.

פרשת משפטים בושה מעקבים איזה אומללה לתחנה פותחים תיק פלילי ועינוי דין אבל מנדלביט גיבור!

אם זה נכון אני יתאכזב. אני רוצה גם שישללו מהם את “הסבירות”.

מישהו יכול בבקשה להסביר לי מה נסגר עם ביבי והלמ"ס, בצורה שלא מוציאה את ביבי רע?