פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

הרבה מאוד דיונים כאן יכולים להיחסך אם תחלחל ההבנה שבעיני השמאל דמוקרטיה היא למעשה דיקטטורה נאורה.

כל השאר זה פרטים.

כי רק טייסים היו נגד הרפורמה, ורק עובדי ההייטק? נפלת לפח של גנב הדעת בן גביר. הסיפור הוא זה לא שקול של הטייס היה שווה יותר מהקול של הגולנצ’יק, הקולות התאחדו נגד השטויות שהממשלה הזאת עשו, הסיבה שזה פורסם בשל האימפקט שלהם המדינה (כלכלי בעיקר אם מדברים על ההייטקסיטים). רוב האנשים יודעים שצריך רפורמה בבג"צ ובמקום לנצל ולבנות משהו הקואליציה חירבנה את זה והשאירה אותנו עם תל חורבות.

אני לא מבין איך אתה נופל לנראטיב הזה. יש אי ישיוויון ויש אי צדק, אבל בהקשר לרפורמה הזאת זה לא משקף. כי הרפורמה הזאת היא לא הייתה ימין נגד שמאל, או אשכנזים נגד מזרחים. מי שהלך להפגין לא היו רק טייסים או רק הייטקיסטים.

לא סתם השופרות בערוץ 14 בהלם מעצמם. הם טעו, עבדו עליהם. אין פה מלחמה על אידיאולוגיה, יש פה רק מלחמה של הפריווילגים האמיתיים בפוליטיקה.

עריכה:
תוציא קיטור, מה אני אגיד לך, אני לא יודע מה יגרום לך לראות את הציניות מאחורי הפעולות של הממשלה שלא רצתה בטובתך האישית בתור מישהו שיש לו אידיאולוגיה ברורה נגד בג"צ.

נדב הראתי כל כך הרבה פעמים את החוסר שיויון. כולל שמשטרה מפנה הפגנה של אנשי ימין ולא נותנים להם אפילו רבע שעה לחסום כביש צדדי ואתה עדיין מתעלם אז מה אני יכול להגיד לך? תבחר לקבור את הראש בחול. שהימין יעשה קמפיין של סרבנות בזמן ממשלת שמאל אני יבוא אליך וגם ידגים לך איך המערכת תדרוס אותם …

אתה יודע מה שאל ברהנו טגניה איך המשטרה טיפלה בהם לפני כמה שנים. שמה אני מבטיח לך שמפקד מחוז ת"א לא התחבק עם המפגינים.

הרבה ריבים יכולים להסתיים אם הביביסטים יבינו שדיקטטורה לא תעבור ונגמרו הימים שאנחנו העבדים הנרצעים של שונאי ישראל.

רק שתהיה לך בריאות שאתה חושב שתצליח לשנות את דעתו של אדם אשר מהלל מחבק מחבלים ותומך טרור מורשע.
לא ברור למה אתה מתאמץ להגיב לו ברצינות כאשר הוא מחזיק באותו נרטיב שקרי וטוחן ספינים, אבל בהצלחה.

וכמו שאמרתי בכל פעם, אני לא טוען שאין חוסר שיוויון, אני טוען שספציפית בנושא הרפורמה זה לא משתקף. כי מתנגדי הרפורמה לא היו רק שמאלנים, אשכנזים, הייטקיסטים שותי צ’אי לאטה והיפסטרים.

אתה ממשיך להתעלם מהכביש אה. אם למפגינים נגד רפורמה מותר לחסום את אילון לשעות כולל הרס חסר תקדים אז למה אסור לימין לחסום כביש באור עקיבא באותו היום ?

אתה ממשיך להתעלם מזה שאתה לא עשית מפקד אוכלוסין וראית מי חוסם את הכביש?

דרך אגב לא טענתי אף פעם שזה עניין רק של אשכנזים מול מזרחים. הטענה שלי זה ימין מול שמאל. רק להיות מדויק. אני אשכנזי

והיום אני מבטיח לכם שהרבה אנשי ימין מבינים את מה שאני מבין. אני לא מתכון יותר גם להתנדב למילואים ואני גם מקוה שהימין ישבור את הכלים. מקווה לא מאמין

תומכי המחאה מיתגו את עצמם בתור ההייטקיסטים, טייסים וכו’. להתעלם מהדומיננטיות הסוציולוגית בקרב תומכי המחאה (ומאידך בתומכי הרפורמה) זה סתם להתעלם מהמציאות.

@WhitrRM1
מה החלופה שאתה מציע וכיצד היא באה לידי ביטוי באופן דמוקרטי?

מי מבין ראשי מפלגות הימין לגיטימי מבחינתך כשחקן בזירה הפוליטית?

נדב, כמה אנשים תומכי הרפורמה אתה מכיר?

יש פה מציאות חדשה. אתם ניצחתם אין פה ספק. הקואלציה עשתה כל השגיאות האפשריות כועס על הימין לא פחות מהשמאל. אבל אל תספרו לעצמכם שזה היה מאבק פייר. אף קבוצה אוכלסיה אחרת לא היתה מקבלת את תנאי VIP שמתנגדי הרפורמה קיבלו. גם לא הערבים. זה פשוט לקבור את הראש בחול… ראיתם את התמונות של אתמול מאיילון ועדין אתם מספרים לי שזה בסדר?

אני רוצה שביבי ילך הביתה. יהיה פה סדר חדש בימין עצוב לי היום ואני גם כועס.

נ.ב שוב שלא יהיה ספק. המחאה היתה מרשימה. הימין יכול רק לקנא בכם. לנו יש את הביבסטים שעסוקים כל הזמן בלצעוק “היידה ביבי” בטויטר. איזה מופע עליבות של הימין. בגלל זה אני כועס על הימין לא רק על ביבי.

השמאל יודע להילחם על מה שחשוב לו. אני במובן מסוים רק מקנא בהם.

תומכי רפורמה שהם באמת מבינים מה המשמעות של הפורמה? לא הרבה בכנות.

דוד של אשתי שהוא לחלוטין תחת ההגדרה של ביביסט לטוב ולרע. לזכותו יאמר שהוא היה ישב בועידות כי הוא היה שייך לאכ"א.

קולגה שעובד במשרד הייטק שאני עובד בו.

חבר טוב מהבית אשכנזי רופא שהתפקד לליכודניקים החדשים, ועדיין מתקשה לתת טיעון טוב לטובת מה שקורה פה.

כל היתר מפה. מנגד, מתנגדי המחאה שאני מכיר שלא יודעים בכלל מה הרפורמה אומרת יש המון.

מי ומתי? מאיפה הביטחון הזה שזה רק שמאלנים שם בחוץ. יותר מזה, מה זה שמאלני בשבילך? אם זה אנשים שמתנגדי שילטון ביבי אז אתה לא טועה, אבל האם הם בהכרח שמאלנים?

ועכשיו הימין צריך לעשות חשבון נפש. וזה יתחיל שכל האפסים תומכי ביבי בליכוד יעופו משם. מתחיל בדסיטיאל ימשיך בקרעי ובכל הלקני ישבן של ביבי.

שרת ההסברה עלאק כמות הנזק שהיא גרמה בכמה שבועות של עבודה זה פשוט לא יאומן.

@Uriah

אתה מבין למה ביבי חטף ממני אש כל כך? תסתכל על כל מי שהוא קידם בליכוד, זה גם מי שעזר לקבור אותו עכשיו וזה כולל גלנט. קרעי ודסטיאל אני מקווה שלא יהיו יותר במערכת הפוליטית. צמד מביכים.

והחרדים? אוי ואבוי שלפיד יעלה לשלטון אני מת לדעת אם הם יחשבו "אולי כל החוקים שנועדו להוציא עינים לחילונים " זה לא היה כל כך חכם מצידנו? אולי? גפני הכי איכזב אותי לרעה אצלם. הוא היה תמיד נראה לי כמו חבר כנסת מתון וחכם בכנסת הזו הוא היה גדול המטרילים של החרדים.

לגבי בן גביר כמו שכתבתי, לא היו לי ציפיות ממנו והכישלון שלו היה ידוע מראש. טוקביסט היה וטוקביסט ישאר. גם המפלגה שלו אותו דבר כמעט כולם שם. חוץ מוסראלוף יחיד שעשה שם עבודה.

סמוטריץ ישאר בתור אכזבה. כמה פוטניאל היה לו אבל הקנאות הדתית שלו הכניעה אותו. חבל.

הגיבורים הטראגים שלי זה לוין ורוטמן. כמו חילים שנשלחו לקרב והמפקדים והחילים שלהם הפקירו אותם. חבל.

אתה מבין איפה אתה חי? להגיד מתנגדים שלא מבינים מילה מרפורמה = תומכים שלא מבינים מילה מהרפורמה.

העניין שאתה לא רואה את כל האלו שתומכים ברפורמה מבלי להבין מילה בה. וכשאתה תראה אותם בחוץ מחוממים על מה שקרה פה, אתה לא תראה בכלל את זה כניצחון. דרסו פה צד שלם כי החליטו לעשות און אין בלי הידברות, ייתכן שאתה מצדיק את האנרכיה הזו כי דרסו צד אחר, עם זאת הוטו שהאופסיציה לא הייתה מוכנה להידברות היא היא מוציאה אותה רעה בכל הסיפור. לוין ורוטמן כבר הבינו והחלו להתקפל ולהפחית נפח מהרפורמה, העיקר שהצד השני יסכים לבוא לדבר.

אבל הצד השני אמר שכל עוד יש ביבי לא יושבים. אלו המילים של ראשי המחאה אתמול.

אתה מבין? אין רצון ליישר את ההדורים, יש רצון או להכניע את תומכי הרפורמה בנוקאאוט, או לצאת מולם למלחמה עם אש חיה.

לא יודע איך אדם נבון כמוך לא רואה את זה בתור Lose lose situation

לצערי אני כן.

אני מצר על זה שלוקחים אנשים שמאמינים בימין ברמה האידיאולוגית ומכניסים אותם לסיטואציה כזאת. כי הפרספקטיבה שלי לא שונה.

אני בעד כלכלה ליברלית

אני לא מאמין בפרטנר

אני מאמין בעונש מוות למחבלים

ואני מאמין בצורך ברפורמה לבג"צ.

אני נגד השתמטות.

אני לא מאמין בשטויות שביבי ניסה לעשות וברפורמה הזאת שכל מטרתה הייתה להציל את התחת של עצמו. אח שלי, אני ימני, פשוט מסרב להיות ביביסט.

לא רק שמאלנים, אבל השמאל הוא הדומיננטי. זה די מעייף להגן על הכללות לא מושלמות, אפשר לקבור את הת’רד אם ניקלע לדיוני ה"בהכרח".

מה זה שמאלני בשבילי? משהו כמו -
מכלול של תפיסות עולם עם תמהיל של ליברליזם, לאומיות מרוסנת ליד גבול הפוסט לאומיות, אמונה ברשויות לא נבחרות, חשש/בוז כלפי דת, רקע סוציולוגי הומוגני ופטרנליזם תרבותי.

שמאלני זה לא מילת גנאי. אבל אני לא מבין למה מתעלמים שרוב אנשי המחאה זה אנשי שמאל. אני חושב שרוב מי שבעד הרפורמה אלו אנשי ימין. לא מבין מה הבעיה פה.

דרך אגב תופתעו גם “ביביסט” זה לא גנאי רק אנשים שחושבים אחרת ממכם.

אתה בעד הדברות או לא? זו השאלה האמיתית (הדברות כרגע, לא בתנאים ובסיטואציות אחרות).

כשתדע לענות עליה לעצמך כי אני לא פקטור תדע אם אתה באמת רוצה לקדם את המדינה או שאתה אנרכיסט שמוכן לשרוף את הכל עד שדרישותיו המלאות יתמלאו. ביבי עם כל השנאה נבחר חוקית לחוקים שאתה מציית להם. אם אין להם משמעות אצלך מתי שלא נוח, למה שווים החוקים?

אני בעד הידברות רחבה. אין לחץ, אבל סופר רצינית מתוך ידיעה שמה שקורה כאן עם בגץ זה חסר תקדים. גם סער וליברמן שהציעו בעבר חלופות קיצוניות בהרבה מלוין ‘כרגע’ משחקים את המשחק אבל גם הם מסכימים לרפורמה. משום מה אין קול אחד במחנה האופזיציה שאומר חברים! באו נעצור להדברות יחד.

סער וליברמן תמכו ולא מזמן ברפורמות הרבה יותר קיצוניות ממה שלוין ורוטמן בגירסה הכי קיצונית שלהם הציעו.

עכשיו פתאום הם שכחו את זה . מעניין למה.

את גרינצייג אי אפשר להאשים שהוא ביביסט ואני מסכים איתו עם כל מילה.

"https://twitter.com/avishaigrinzaig/status/1640259673524772865

"החודשים האחרונים לא היו ימים שיש לממשלה במה להתגאות. חברי הממשלה וחברי הקואליציה עשו טעות אחר טעות אחר טעות. טרלול.

אך לא פחות מכך, החודשים האחרונים הם כתם בל יימחה על מערכת אכיפת החוק, ובראשה על היועצת המשפטית לממשלה, על אכיפה בררנית.

כולם שווים בפני החוק, אבל יש שווים יותר."

נתחיל בצעד הראשון, התפטרות של רה"מ הרחקה של כל אדם שמואשם בפלילים מהחיים הפוליטים.
אני צריך שתגדיר לי מה זה ימין בשבילך. אם אתה מגדיר את הליכוד, החרדים, הציונות הדתית, מפלגת נעם ועוצמה יהודית כימין אז כאדי שתבדוק את ההגדרות שלך שוב.
עפ"י מה שאתה כותב פה, ובטוויטר אתה לא חזק בהגדרות.

מילא, איפה שירתת?

מתנגדי הרפורמה מציגים את עצמם כאוהבי ישראל וכאלה שמשרתים בצה"ל. אבל זה פשוט שקר, רוב הינם לא עובדים, לא משלמים מיסים וחיים על חשבון משלם המיסים.
להתגייס צה"ל?פחחחחחחחחחח, הם בעד השתמטות ומעודדים סרבנות.