פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

צודק.
הנה 2 הראשונים שלא שווים בפני החוק אלא שחושבים שהם מעליו:
ביבי נתניהו
אריה דרעי

לא ראיתי אותך מתלונן על דיקטטורה נאורה בתקופת הקורונה. ימין ושמאל לא רלוונטיים במחאה הזו (ואולי בכלל במאה העשרים ואחת). דמוקרטיה לא מתחילה ונגמרת ביום אחד - יום הבחירות. המלוכנים חושבים שבבחירות בוחרים מלך. הנאורים חושבים שבבחירות בוחרים מנהל.

*אני אניח שהתכוונת לתומכי הרפורמה
איזה הכללה גזענית ומטופשת… צריך להיות ממש על הגבול של חולה נפש כדי לחשוב שאתה יכול גם לרדת לרמה של מישהו וגם להיות יותר טוב ממנו.

כרגע בעד. זה הדבר היחיד שיוציא אותנו מה lose lose.

זה לא שמאלני זו מילת גנאי, היא פשוט לא תואמת את ההגדרה של מי נגד הרפורמה.

אני לא אכנע לסוציולוגיה הבינארית של אוריה, אבל רק מההיכרות האישית שלי מי שתמך ברפורמה היה ברוב המקרים פרו ביבי בעיקר, ומעט מאוד אנשים בעלי נימוק מושכל או סיבות ספציפיות לצאת נגד בג"צ.

אתה צודק אוריה, בהחלט קשה יותר לדבר על מי נגד מי כשלא מסתכלים בצורה בינארית על האוכלוסיה, אבל מה לעשות שזו המציאות. גם על זה שמדובר על רוב שמאלני זה לא נכון גם בריאות עיני, כמו גם שההגדרה שלך ל"שמאלני" שקצת מוזרה לי.

“מכלול אמונות?” כנראה הרחיבו לך את הקשת בצורה שקשה להגדיר אותה (מבחינת דעות). אין ימניים חילוניים לדוגמא? הרבה שמאלנים שהכרתי בחיי לא מגיעים מאותו רקע (עדתי, סוציואקונומי וכ’ו). ניסית לתת פה השקפה שמצד אחת ספציפית, אבל במקביל אתה מדבר על תמהיל של תפיסות עולם. לא פלא שהאבחון הסוציולוגי שלך לגבי “מי נמצא בהפגנות” הוא בעייתי.

דוד שלי היה שב"כניק לשעבר שהיה חלק מפרשה מזעזעת בה השירות נתן לו פקודה ובשעת משפט פשוט התנקו ממנו. הוא שנים הוגדר כרוצח למרות שפעל במסגרת תפקידו, היה ליכודניק בנשמה, היה ח"כ בליכוד וגם הוא נגד הרפורמה. שמאלן או לא שמאלן?

זה יהפוך לשעשועון בסוף מרוב שתסבכו לכם את ההגדרות.

יופי. כי המנהיגים שנגד הרפורמה לא בעד שום הידברות… כי כפי שאתה יודע הדברות עם תנאים זה סתם הורדת ידיים.

זה פסדר, לא שרוטמן ולוין ניסו, אבל בטח שלא הצד האופוזיציוני.

הלוואי ויהיו עוד מתנגדי רפורמה כמוך ותומכי רפורמה (במתכונת שונה מהמוצעת) כמוני. אין כאלו, עושים לנו על המדינה אול אין חסר אחריות.

לא, התכוונתי למתנגדי הרפורמה.

קראת לי חולה נפש, אני מניח שאתה גם חושב שאני טרוריסט ומחבל. נגעתי לך בנקודה רגישה לכן אינך יכול לענות עניינית אז אתה יורד לפסים אישים?

הא, תסביר לי מה גזעני בהכללה הזאת ומה מטופש בה.
האם רוב החרדים משלמים מיסים ומתגייסים?אם הם משלמים מיסים, אז מה הכמות יחסית לחילונים?

מה איתך?איפה שירתת?

ברוך הבא למועדון שאתה לא יודע שאתה חבר בו, מהיום אתה ביביסט שונא ישראל חרד"ל שונא להטבים ועוד אינספור עלבונות שהוא מטיח ללא סוף בכל מי שלא חושב בדיוק כמוהו.

אם אתה צריך עוד הסברים עוד על המועדון החדש שלך תפנה אלי בפרטי. אני יש לי כבר מנוי ותיק שם :slight_smile: וגם מנוי vip

היא הדבר הכי טוב שקרה למדינה.
לאורך שנים אני מדבר עם חבר טוב על (בין היתר) הבעיה הדמוגרפית. ובכל השנים האלו, נקודת האור שלי היא שהלא ציונים גם לא משרתים בצבא, ולכן עם כל העליונות הדמוגרפית בבוא היום יהיה להם קשה להשתלט על המדינה.

בסופו של דבר, השתלטות על מדינה דורשת כוח צבאי ושיטורי. מה שאתה קורא לו אנרכיה, אני קורא לו הליך דמוקרטי. הממשלה הנוכחית בחרה לא לייצג את העם. אל תמכור לי שלממשלה הזו יש רוב בעם, כי אין לה ומעולם לא הייתה ממשלה שיש לה רוב בעם. לממשלה יש רוב בכנסת, אבל אנחנו מעולם לא בחרנו בממשלה. בכל שנותי הבוגרות לא שמעתי שאנשים היו מרוצים מהממשלה שקמה לאחר הבחירות, ואני לא מדבר על הצד המפסיד, אלא על הצד המנצח.

גם הממשלה הזו לא נבחרה ע"י העם אלא הורכבה מסיעות בכנסת שנבחרו ע"י העם. כשתבחינו בזה ותבינו את זה יהיה לכם יותר קל להבין שהמחאה הזו היא כלל וכלל לא “שמאל”.

אתה טועה משה, זה לא קשור לחוק זה קשור לגופי האכיפה.
הממשלה הזו מנסה לקחת את המדינה בת ערובה, אבל אנחנו לא סוריה. אין פה שלטון צבאי של 20% מהאוכלוסיה על פני 80% האחרים.

הצבא והמשטרה בארץ הם העם. לשווא תמשיך להאמין שבתי המשפט נותנים הוראות מגבוה למפקד מחוז ת"א לנהוג במפגינים ביד רכה. המציאות היא שמפקד מחוז ת"א, הקצינים שלו והשוטרים שלו, ולא רק בת"א אלא בכל הארץ, חושש וחוששים מזה שיגנבו להם את המדינה.

ומי זה ששולח אותם לרסן את המפגינים? בן-גביר העבריין המרשע שהם עצמם היו צריכים לעצור ולהרשיע? ראש ממשלה שמזמן התנתק מכל מה שקורה כאן? שר משפטים עם אג’נדה נקמנית?

אתה לא מבין ולא רוצה להבין, אין פה אכיפה בררנית כלפי ימין או שמאל, העם הזה לא מוכן להשתלח בעצמו בשם מנהיגים שמנסים לשסות אותו באחיו ואחיותיו. מה שאתם בקנאותכם קוראים לו “סרבנות” היה צריך לספר לכם היטב למה “יש שווים ויש שווים יותר”.

אני מניח שאתה לו היית איש כוחות הביטחון, לא היית יוצא למשימה שתשלוף את אמא שלך מהבית שלה בגלל שככה מתחשק לבן-גביר או לביבי. היית אומר “עד כאן”. זה בדיוק מה שאומרים כוחות הביטחון. עד כאן, אנחנו לא נציית לפקודות של מי שגונבים מאיתנו את המדינה.

לכן, רק למראית עין יש מפגינים ומולם משטרה. במציאות, שהממשלה הזו עושה הכל בשביל לא לפגוש בה, יש פה עם אחד שלא מוכן שיגנבו ממנו את המדינה שלו.

חחח. חשבתם שאם ביבי יגיד “לקפוץ” אז כולנו נקפוץ, ועכשיו כשאנחנו לא קופצים אתם חושבים שיבלבלו אותנו עם הכינויים “אנרכיסטים”. נו מילא…

יוסי ידידי אני מבין הרבה דברים אבל זה כבר לשפוך מים ולחזור כל הזמן על אותם הודעות אז תרשה לי להפסיק עם זה. אני אולי נשמע כמו אחד שלא מחמיא לכם אבל זו טעות. אבל כל הכבוד. הראתם לנו את הדרך. כל הכבוד על המחאה. באמת . מרשים לראות אנשים שנלחמים על האידואליגה שלהם. ניצחתם, לא סתם ניצחתם אלא הבסתם אותנו ואנחנו הפסדנו ולא מעט באשמתנו.

הימין צריך ללמוד מזה. גם צריך לזכור הרבה דברים. אני גם ישים פה לינק.

יוסי אני אוהב אותך, באמת. אבל אתה מזיין במוח פר אקסלנס.

לקחת את הצד של תומכי המחאה ולהחליט שזה העם האמיתי, ואת כל שאר תומכי הרפורמה להפוך לערב רב מבולבל, בור, שרק רוצה ביבי? כמו שכבר אמרת, את החרדים אתה מכיר מהטלוויזיה, וכנראה שכמו נדב גם אתה לא מכיר המון עם שתומך ברפורמה מבלי להבין בה מילה.

ההמון הזה מרגיש שרומסים אותו, אתה אומר מה פתאום! אתם סתפ ביביסטית טיפשים. זו יהירות מאין כמוה לחשוב שאתה מבין יותר טוב ממני מה טוב לי… וזו וואחד התעלמות מהבעיה הרעיונית העומדת בפני כל תומכי המחאה שבכלל לא קראו את הרפורמה שמשה זועק פה כמעט בכל פוסט.

אבל דן, אתה אמרת מעוניין בתצורה מרוככת של הרפורמה וכך גם אני, או חוקה באופן אידאלי. אין לך פה תומכי בג"צ. זה לא באמת כזה בינארי.

זה נכון, אבל אני לא חושב שאני מבין יותר טוב ממך מה טוב לך, ממש לא.

אני גם לא אומר שתומכי המחאה זה העם האמיתי, כלל וכלל לא אמרתי דבר כזה. מה שאני כן אומר זה שתומכי המחאה מורכבים מאנשים שמשרתים את המדינה. אם זה בשירות צבאי ואם זה במיסים. הרוב החילוני לא מעוניין ברפורמה, והרוב החילוני הוא זה שמזין את המחאה.

אפשר ליפול פה להתבכיינות והתמסכנות של פריפריה מול מרכז, טייסים מול טכנאים וכן הלאה. אפשר להתכחש לזה שיש פה רוב של תומכי הרפורמה שהם ביביסטים ותו לא. אפשר גם להתעלם מהמילים האלה של אופיר סופר, שר הקליטה מתוך הציונות הדתית שאומר את האמת המרה על כל מה שקורה פה מאז הקמת הממשלה:

“אנחנו נמצאים בטירוף, ישנם מעט מאוד תהליכים שצריכים לעבור באופן כזה. הסיבה היחידה להתנהלות כזו כוחנית בכזו רוח סערה צריכה להיות קיומית ביטחונית. מעבר לכך הכשלון שלנו בהובלת התהליך מחייב אותנו לקחת אחריות ולבנות אותו נכון ומחדש לא להאשים את הצד השני בחוסר האחריות שלו ויש לו מלא כזו. אין שום שינוי במדינה שנכון להוביל אותו באופן הזה. אני מודאג מאוד וסבור שעלינו לגלות מנהיגות”.

אבל זה לא משנה את המציאות. הממשלה הזו היא ממשלת זדון והיא יותר גרועה ממשלת רבין שהביאה לנו את הסכמי אוסלו. להתעלם ממה שקורה במדינה ובזירה הבנילאומית תוך כדי חזרה על כמה הרפורמה היא טובה לכם זה וואחד עצימת עיניים.

אבא יוצא עם הבן שלו לנהיגה אחרי שהילד קיבל רישיון. כבר ביציאה מהחניה הילד משפשף את האוטו, אבל האבא אחראי ובוגר ואומר “לא נורא”, צריך לתת לילד את הביטחון שלו. ביציאה מהרחוב הילד משפשף אוטו חונה, האבא האחראי יוצא ומשאיר פתק על החלון עם הפרטים ומורה לילד להמשיך לנהוג. בכניסה לצומת הילד לא עוצר בעצור ועושה תאונה קלה, שוב האבא מחליף פרטים. כמה לדעתכם האבא צריך להמשיך לחזק את הילד שלו ומתי צריך לעצור? האבא צודק, חשוב לחזק את הילד אבל מתי המחיר יהיה גבוה מדי? כשהאוטו יהיה טוטאלוס? כשהילד ידרוס הולך רגל? תאונה חזיתית על כביש מהיר?

יופי שלאבא יש אידיאולוגיה, אבל המציאות היא גורם שצריך להתחשב בו.

יופי שהרפורמה שלכםן מוצדקת, אבל ההתנתקות מהמציאות ממש לא.

אני מסכים. אבל הדרך לפתור מחלוקת היא בהידברות. כל צד עושה תנאים שרק מעלים על העץ יותר, להגיד שמתנגדי הרפורמה צודקים בעידוד האנרכיה זה להגיד שתומכי הרפורמה צודקים.

לא אלו ולא אלו צודקים, לא מגיעים לעמק השווה כשמותחים את החבל משני קצותיו, והנה, אוטוטו זה נקרע. מה יהיה בהפגנה היום בין הימין לשמאל? אללה יוסטור. נתפלל

@Josepe

דבר ראשון לא תומך ברפורמה. תומך בשינוי מהותי בבית המשפט ובבחירת שופטים. בכל השאר אני לא מבין ולא קראתי את הרפורמה כדי שאביע דעה עליה.

דבר שני, אתה יודע כמה כאלו המשרתים את המדינה ותומכים ברפורמה? מה אתה גנוב למחוק שלושת רבעי צבא של קרבי רק כי זה מתאים לאג’נדה? אתה יודע טוב מאוד שאחוז גבוה מאוד זה חובשי כיפות סרוגות שמשרתים בצבא, ואחןז גבוה מהם בעד. זה לא ביבי והחרדים וזהו. מאחורי ביבי עומד המון מהעם שמשרת בצבא ומשלם מיסים.
(אגב, חרדים משלמים מיסים, לא יודע על מה אתם מדברים)

ראש הממשלה לא מתפטר. אני שואל מה לדעתך ראוי לעשות בהינתן וזה המצב?

בטוויטר אני לא כותב מילה על פוליטיקה ואין לי מושג איך הגעת אליו.

מה זה ימני בשבילי? משהו כמו -
מכלול של תפיסות עולם עם תמהיל של שמרנות, לאומיות לא מרוסנת ליד גבול הלאומניות, חוסר אמונה ברשויות לא נבחרות, הערכה/אמונה כלפי דת, רקע סוציולוגי הטרוגני למעט דתיים/חרדים שגרים בקהילות סגורות ותפיסת עולם פוליטית של מיעוט בתרבות.

הליכוד שם, הדתיים למיניהם מתפזרים בכל מיני דרכים. בעידן הנוכחי האמונה ברשויות לא נבחרות משחקת תפקיד משמעותי יותר מבעבר וזו אחת הסיבות לכך שחרדים היום משתלבים יותר בקלות עם הליכוד (לא רק המפלגה אלא הבוחרים).

למה אתה רוצה לדעת?

מעולם לא כתבתי משהו שדומה לציטוט הנ’'ל ואין לי מושג למה אתה מייחס אותו אלי.

נתחיל בכך שיתפטר.

נתת לי פה הצגה מושלמת של פאנט דתי.

למה אתה מתחמק מלענות?

לא ברור לי על סמך מה קבעת שאני מייחס משהו אלייך, אני רק משתמש באותה צורת התבטאות שאתה משתמש בה.

אז בעצם יש אדם נוסף בטוויטר אשר מחזיק באותן דעות ומתנסח בדיוק אחת לאחת כמוך. קוראים לכם בדיוק אותו הדבר.
וואלה, פעם ראשונה שיצא לי לפגוש דבר כזה בטוויטר.
אם תצטרך לינק למשתמש, תגיד ואפרסם.

שירתתי ביחידה מודיעינית לאחר שאבא שלי לא הסכים בשום פנים ואופן שאלך ליחידה קרבית היות והוא סבל מהלם קרב, הוא שירת בתל סאקי - אחד הקרבות הקשים ביותר בדרום הרמה.

הוא גם לא רצה בן בכלל מאותה הסיבה וגם לא רצה שאחותי תתגייס (השתחררה לא מזמן כסא"ל).

הוא הוציא איכשהו קל"ב לאחר שהפך את הצבא.

מרוצה?

רגע. עצור הכל ותחזור לקרוא את מה שכתבת…
כתבת שמתנגדי הרפורמה (שזה אתה כן?) מציגים את עצמם שאוהבי הארץ שעשו צבא…
אז אתה בעצם מנסה להתוודות פה שאתה משקר לגבי השירות הצבאי שלך?

הצגתי דפוס פעולה מסויים ומה זה משליך על האדם הפועל כך לדעתי. אם אתה מרגיש שקלעתי בול וקראתי לך חולה נפש אזי אתה מסכים איתי שאתה יורד לרמה הכי נמוכה אבל חושב שאתה מעליהם?

אגב אני לא מניח שאתה מחבל ולא שאתה טרוריסט.
לא טענת שום דבר ענייני אז אין על מה להגיב עניינית חוץ מהגישה המגעילה שלך.

אם אתה צריך אותי כדי שאלמד אותך לא להיות גזען אז אתה כבר אבוד לצערי.

כן אציין נקודה מאוד חשובה בעיני-
הבעיה האמיתית והכי כבדת משקל של כולנו פה ביחד היא אנשים כמוך מהימין, ואנשים כמוך מהשמאל.

אהלן אני בן, נעים מאוד. שלומי מצויין תודה. מה שלומך?
אני משתמט גאה ומצביע מרץ כל חיי ו**מתנגד לרפורמה ובגדול ב"מחנה שלך" ** (אם כמה שזה מביך להיות איתך באותו מחנה :confused: )

*סורי הייתי חייב

לא מנומס… הוא לא חייב לענות… זה פורום אינטרנטי. אנשים יכולים לספק פרטים אישיים ויכולים לא לספק. אתה מדבר כאילו הוא חייב.

אין עליך בעולם בלאנקו.

איך זה שאני בפורום מסתדר איתך ועם ליאור, אה? חרדי הומו ואחד שמצביע למפלגות הערביות.

ולא, זו לא בדיחה. הבדיחה על חשבוננו ברחובות

עצוב שזה מפתיע אותך אבל זה לא מפתיע.
מחנכים אותנו כל החיים שהקרב הוא בין שמאלנים לימנים, דתיים לחילונים, אשכנזים למזרחיים, עשירים לעניים… שאמשיך?

בסופו של יום הקרב האמיתי הוא בין אנשים חארות לאנשים סבבה.