פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

שכחת להזכיר שאתה גם גר בהולנד (אז אני מניח שלא משלם מיסים בארץ), ואם אני זוכר נכון אתה גם סובל מאיזו בעיה רפואית כרונית, ככה שסביר להניח שעלית למשלם המיסים הרבה יותר מהאזרח הממוצע.

אז בתכלס אתה מתאים בול להכללה ש-whiterm עשה למתנגדי הרפורמה, לא? :wink:

מדהים. יש לנו פה אנשים מכל קצוות הקשת הפוליטית שמצליחים לדון אחד עם השני בלי לרדת לפסים אישיים, כולל משתמש חרדי הומו מצביע משותפת.

ויש לנו את WhitrRM1. כמו הבריטי שמגיע לארה"ב ולא מבין למה כולם נוהגים הפוך.
אתה באמת לא שם לב שאתה בערך הגורם המשותף היחיד לכל הריבים האישיים פה? זה לא מפריע לך?

@WhitrRM1

אתה יודע למה פה מסתדרים כולם כולל ויכוחים מרים בין תומכי ומתנגדי הרפורמה? כי אנחנו מכבדים אחד את השני.

אתה מבין לאיפה בלאנקו חותר? אנחנו פה מנסים לאהוב אחד את השני למרות השוני, את אף אחד לא מעניין פה אם אתה חילוני, דתי, עומד על הראש, לסבית משרת בצהל בתור טייס או משתמט. פה אנלנו מתייחסיפ לאדם כאדם. זהו, כל כך פשוט, כל כך יפה.

אלוקים עדי כמה אני מתוטכח דווקא עם האנשים שאני הכי מעריך. נדב, יוסי ועוד היד נטויה.

אני מכיר את אוריה מהפורום הנוכחי והקודם גם טיפ טיפה באופן אישי. אפשר לרדת עלי לצחוק עלי לקרוא לי ביבסט עיור אבל אוריה הוא נשמה עדינה. אוהב אותו מאוד. עד שהוא כותב פה ונותן לי טיפה גב אז הוא חוטף את זה.

בנאדם טוב . לשמור עליו בפורום זה מצווה וחובה! simp גאה!

ובחור חריף ביותר וסופר מנומק. הליכודניק הכי אינטליגנט שאני מכיר.

ואהוד בארסה אז בכלל

אגב, אפשר ורצוי גם להטריל מידי פעם :wink:
רק צריך לשמור על פרוםורציות ולדאוג לכוונות נכונות.

גם אחלה מוזיקאי ממה שאני זוכר…

למתנגדי הרפורמה תעשו טובה ותנסו להקשיב ללא דעה קדומה ולהבין מה אני מנסה להסביר לכם ולהזהיר אותכם

באמת תנסו להקשיב. אין חובה להסכים. אבל הראיון הזה הוא נורת אזהרה. אני חושש שעברנו את הרוביקון.

כן ואז מה אם לפעמים עולה לו הלייזר לראש?

אבל משה, זה נראטיב שקרי. ניסו להפוך את הממשלה לגוף ללא רגולציה, לא יכול להיות שזאת האמת מידה היחידה שיש לך לכבוד הדדי. היה ראוי וממלכתי לקבל צעד כזה בידיעה שיש לזה פוטנציאל לגרור את כולנו לתהום?

הרפורמה במתכונת הזאת היא מסוכנת ללא תלות באיזה צד אתה במפה הפוליטית. חבל שאתה בוחר לחשוב שלא רוצים במה שאתה רוצה בגלל מי שאתה ומה שאתה מייצג כביכול ולא בגלל התוכן של מה שהציעו.

היה משתמש בשם לייזר לא?
בקריאה ראשונה חשבתי שכתבת שלייזר עולה אליו לראש ושקראת לו סטלן :slight_smile:

לא אמרתי שלא תמחו או תפגינו נגד . אני דמוקרט ליברל. אבל אל תשברו את “צבא העם” בדרך (או מה שנשאר ממנו) הגלגל יתהפך. ומחר השמאל יעלה לשלטון. והמתנחל יחליט שפינוי ישובים זה ב “ציפור נפשו” מה תוכל להגיד לו?

אני גם מנסה להפסיק לדבר על הרפורמה כי זה כבר ז"ל . זה כמו לדבר על גופה.

נבואה ניתנה לשוטים. אני לא יודע. זה תלוי אם הממשלה תשרוד.

אתה נותן יותר מידי (או פחות מידי תלוי מי מסתכל) קרדיט לאזרחי ישראל.
תוך חודשיים שלוש ארבע חמש כולם ישכחו מזה וימשיכו הלאה .

יותר ניחוש מושכל מנבואה אבל אני מקבל לגמרי.

היה יותר ממשתמש

גם סוחר?

יש למישהו הסברים על המשמר הלאומי? מה זה אמור להיות? לשם איזו מטרה? תחת איזה גוף? מי הולך להרכיב אותו?

היי דן, תתפלא, אנחנו לא רחוקים מאוד בדעותינו על אף ששנינו כביכול בצדדים הכי מנוגדים שיש במפה הפוליטית, אני רוצה לחזור על משהו שכתבתי לא פעם,
אנשי הפורום פה לא בעד בג"ץ, הם בעד שיהיה מנגנון חוקי במדינה שלנו שישמור על זכויות האדם שלהם.
גם בהפגנה, חצי מהנאומים ואפילו השירים, כוללים בתוכם את המילה “חוקה”.
רובינו מסכימים שמשהו מאוד מסריח בהתנהלות של בג"ץ אבל אם רוצים לתקן על ידי הרס, צריך לקבוע מספר חוקי יסוד שלא יוכלו להפר בזמן הבניה של המערכת החדשה. מסמך כזה נקרא חוקה.
אני, וכפי שנראה פה, רוב השמאלנים, שהמפלגות להם הצבענו מאוד מפולגות, מסכימים עם רוב הטענות כנגד בג"ץ וכנגד אליטה משפטית.
הדבר היחיד אליו אני לא מסכים הוא שיפרקו אותם מבלי לתת לי מנגנון הגנה אחר.

קח את צה"ל כדוגמה. נניח הצמרת הביטחונית הייתה מתגלה כאליטה שגם בה רק שמאלנים יכולים להתקדם. נסכים כולנו שצריך יהיה להתערב במצב כזה, האם מישהו פה היה מעלה על הדעת לפרק את צהל לפני הקמת גוף חדש שיגן על המדינה?
כמובן שלא, הרי מאוד מסוכן שמדינה תהיה ללא הגנה כשמסביבה מדינות שרוצות להשמיד אותנו. אז ככה אנחנו מרגישים בנוגע לבג"ץ.
אני ממש לא מעריץ של בג"ץ, אני לא תומך בהמון דברים שקורים פה, אפילו ביטחונית לא הייתי קורא לעצמי שמאל (כלומר אני לא ביבי ולכן שמאל), אבל המאבק של העם פה הוא לא על בג"ץ, הוא על מנגנון כלשהו שיגן עלינו, האזרחים.
ההפגנה היא לא נגד ביבי במהותה. כלומר כמובן שהיא נגדו במובן מסוים, אבל ביבי שולט במדינה כבר 14 שנה, ומתוכן הוא עם תיקים כבר שנים רבות גם כן, ועדיין אף טייס לא סירב מילואים לצורך העניין.
מנסים להפוך את ההפגנה למשהו שהיא לא, וזה רק מגדיל את השסע בעם.

@mos56,
קול של טייס לא שווה יותר מקול של גולנצ’יק. גם הגולנצ’יקים מפגינים. הבאתי לפה באחת ההודעות אתמול את נתוני הגיוס לקרבי וממש אפשר היה לראות שחילונים לא מתגייסים פחות לקרבי. מדובר בעיוות שנועד להמשיך לפלג בינינו כשגם אתה וגם אני הם אותו רוב שעושה שירות קרבי, מה שמצחיק עוד יותר שמי שתוקף אותנו הוא אותו אדם שהשתמט משירות צבאי (שלא נדבר על קרבי).
שנינו אפילו שיריונרים (ממה שסיפרת) ויכול להיות ששירתנו באותו גדוד ובקלות יכולנו למצוא את עצמינו יחד במילואים.

השמאל לא מתנגד לרפורמה במערכת המשפט, השמאל מתנגד לרפורמה במערכת המשפט ללא מנגנון חלופי שיבטיח הגנה על הדמוקרטיה. באמת חשוב לי שתבין את זה.
אני לא פוסל את הקול שלך, אלא אם הקול שלך מתעקש לכך שלא יהיה שום מנגנון הגנה.

@Cockroach_Crazy שאל לא פעם, מה עכשיו?
חשבתי על זה והגעתי למסקנה, זה הזמן של שני הצדדים בעם לקרוא לפוליטיקאים להפסיק במשחקי הכוחות ולהפסיק לעשות שרירים ולהתחיל לדבר. הפער לא גדול כמו שמנסים להציג אותו.
הימין לא אמור להתנגד לחוקה ולרגולציה כלשהי (מאוזנת! לא כמו שקורית עכשיו) של הממשלה.
השמאל לא אמור להתנגד לרפורמה כלשהי במערכת המשפט. השמאל לא אמור להתעקש על כך שהשופטים ימשיכו להבחר מאותו מגזר.

זה המקום שלנו האזרחים להסביר טוב טוב לעומדים בראש שהם עובדים בשבילינו. שיפסיקו להשתמש בנו למען משחקי האגו שלהם ויתחילו להבין שיש פה מדינה לנהל!
אני לא רואה דבר כזה קורה לפני שהחקיקה תעצר, ואני חושב שזו חובה של השמאל דווקא ליזום את התיקון החדש לרפורמה דווקא אחרי שהרפורמה של הימין תחוסל.
אני חושב שגנץ וסער הם האנשים הכי נכונים להתחיל מהלך שכזה. היחידים ששמרו על עצמם ממלכתיים יחסית בשמאל בתקופה הזו.

מדברים פה כל הזמן על רוב או מיעוט, בסוף האירוניה הוא שאם נשאל אדם ממוצע כמה הוא מסכים עם האנשים בהם בחר התשובות יהיו מאוד נמוכות, פשוט שעם האחרים הוא מסכים פחות.
משל הכבשים, הזאב וכלב השמירה מאוד מדויק פה. בסוף במקום שאחד הכבשים יקום, ההתלבטות ממשיכה להיות בין הזאב לכלב, כל אחד חושב מצביע לפחות מסוכן במקום שאחת הכבשים תעלה לשלטון.
אנחנו הכבשים האלה.

בתור מי שהתחיל את דרכו בפורום בתרגום כתביו של יוהאן קרויף, אם יש פה מישהו ששפת השקר היא שפת אם עבורו אשמח לתרגום דבריו של העבריין.

שום דבר ממה שאתה כותב פה לא סתרתי ולא אמרתי שלא.

אתם ממשיכים להתעלם ולחשוב שאם תמשיכו לשקר לעצמכם השקר יהפך לאמת.

. לא טענתי שאין אנשי שמאל שמשרתים בקרבי בגולני ובכללי . זה בכלל לא הטענה שלי.

“כתב האישום” שלי וגיביתי את זה בעובדות זה:

1. הסרבנות אצל הימין בהתנתקות ובאוסלו במיוחד בציונות הדתית (ותאמינו לי שהציונות הדתית ארץ ישראל השלמה חשוב להם אפילו יותר ממה שלכם חשוב בית משפט העליון) הייתה אבל בהיקפים הרבה יותר מצומצמים ממה שעכשיו. התקשורת לא התיחסה אליהם בתור גיבורים ולא עודדה אותם ההפך הם קיבלו גינוי ציבורי והפכו להיות מוקצים. יותר מזה אותם אנשי תקשורת ומובילי מחאה שבזמן ההתנתקות היו מוכנים שיזרקו אנשי ימין לכלא על סרבנות היום פשוט מאוננים על סרבנים משמאל. דן חלוץ למשל דוגמה הכי טובה לזה…

2. סרבנים מהצד הימני נענשו בצורה מאוד קשה. הדחות מהיחידה ועד עונשי מאסר. סרבנים מהצד השמאלי אפילו לא ספגו “נו נו נו”

3. בנוגע להפגנות. אני הדגמתי מספיק איך לימין עצרו ילדים זרקו אותם למעצר עצרו אוטובוסים בדרך להפגנות. ולא היה סיכוי שהיו מאפשרים להם לחסום את אילון בצורה כזאת.

4. ברק הורה לבית משפט העיליון לתת שעות נוספות על מנת להעביר את ההתנתקות ללא תקלות. (מילים שלו)

פה בית משפט אפילו לא עוצר שביתה שלכולם ברור שהיא לא חוקית והיועצת המשפטית לממשלה מונעת מסמוטריץ יצוג משפטי על מנת שלא יערער לבית משפט. אתם מבינים כמה זה משוגע???

אני יכול עוד להמשיך בחוסר צדק הזה. אבל כולם הבינו את הרעיון. זה שיש היום שתי סוגי אזרחים במדינה ואני הוא אזרח סוג ב זה לא דעה זה עובדה.

אתם מוזמנים להמשיך לשקר לעצמכם ולהגיד ז.ל.א.ד אבל הבעיה שאתם לא לבד במשחק הזה. הימין לומד את שיטת הפעולה הזו טוב טוב וגם יישם אותה בהמשך. אני באמת מקווה שעוד כמה שנים כולנו לא נתחרט על זה.

מה היה התסריט הכי חיובי? שפשוט תעבור הרפורמה של לוין ללא התנגדות?

לא מבין את הקשר באמת שלא

אני לא חולק על הזכות ואפילו החובה שלכם למחאה אני מוחה על האי שיוין כלפי החוק שיש פה.

תעבור סעיף סעיף ותגיד לי אם חוקי המשחק של המחנה שמתנגד לרפורמה זהה לחוקי המשחק שהמחנה תומך ברפורמה.

וכן אני ציפיתי ממכם לשמור על איזשהוא קו אדום במחאה

אותה דרישה שהיתה לי ממתנגדי ההתנתקות אני דורש ממכם . וזה לא לאפשר שימוש פוליטי בצבא ולא לאפשר סרבנות. העובדה שזה הפך להיות דעה שנויה במחלוקת מראה על גודל הבעיה.

ואם הסרבנות בתור אמצעי לסחיטה פוליטית של הממשלה זה לגיטימי לצד שלך אז למה שהצד שלי ישמור על ממלכתיות?

אני יחזור עוד פעם ההתגדות שלי לסרבנות זה לא פוזיציה אני מתנגד בתוקף לסרבנות גם ימין וגם משמאל.

כל זה נכתב בלשון עבר . לא יותר . מהיום סרבנות ומחאה שתגיע לשיתוק של מדינה זה יעבוד לשתי הצדדים.

נתראה חברים שגנץ או לפיד יעלו לשלטון מקוה שתפגינו את אותה סלחנות גם לימין.

בגדול , אני לא נגד סרבנות בגלל שאני בעד הרפורמה. אני נגד סרבנות נקודה. גם שהסרבנות היתה בצד הפוליטי שלי .

גם אם הייתי חושב שלוין ורוטמן דיקטטורים הייתי נגד סרבנות חד וחלק. כי להרוס את צבא העם יהיה לזה השלכות קשות הרי זה לא באמת יגמר פה נכון?. אני יביא לפה את חיים רמון כי נאום הלויתנים כל כך מתאים פה לכם:

“כמו לויתן שאיבד את חוש הכיון שלו אתם מסתערים על החוף שוב ושוב ורוצים להתאבד ואני בכוחי הדל דוחף אותכם על המים החיים ואתם לא רוצים לא רוצים ואתם מתעקשים להתאבד מתעקשים”

כי זה בדיוק מה שיקרה למדינת ישראל אם הסרבנות תהפוך להיות “כלי לגטימי” להשגת מטרות פוליטיות חשובות ככל שהיו, אני מדגיש לא המחאה היא הבעיה שהיא כמובן לגטימית, אלא הסרבנות. ואני בכוחי הדל מנסה להזהיר אותכם ואתם לא מקשיבים לי אלא רוצים להתאבד על אוהלה של בית המשפט העליון . .

אוי חיים רמון תמיד ידע לדבר רק חבל שהוא היה חרא של שר.