פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

אבל זה קשור
ברגע שאתה מכריז על שיוויון בפני החוק אז יש מתח מובנה על ההחלטה לא לגייס או לא לאפשר גיור. עזוב שזה לא אכפת לך אישית.

כן אבל אלה דווקא מקומות שלי קל להתפשר בהם…

נדב לא נורא , אנחנו לא מסכימים בנושא פוליטיקה, לא סוף העולם. הלואי שהפולטיקאים היו מתנהלים כמונו מזמן היינו עוברים את המשבר הזה.

אבל תשים לב, אתה כל הזמן סוטה הצידה. הטענה שלי זה שהמערכת (שהמשטרה בתוכה) כולה מה שנקרא באנגלית “weponzied” לטובת המחאה נגד הרפורמה. הבאתי לפה מספיק דוגמאות לזה בנושא הסירוב להתיצב למילואים, פינוי כבישים בזמנים שונים ובמחאות שונות. אני יכול להוסיף זה לא נגמר ויש עוד הרבה…

שוב אפילו הכתב לעניני פלילים של חדשות 12 ברהנו טגניה בשידור חי אמר שנגד האתיופים המשטרה הפעילה הרבה יותר כח.

אני לא נכנס אם הרפרומה טובה לא טובה חוקית או לא חוקית אני לא טענתי או טוען שאין לכם זכות לחסום כבישים (כתבתי במפורש שזה לא הומצא עכשיו) גם לא טענתי שאין לכם זכות למחאה, זה אפילו חובה שלכם.

הטענה שלי שהפגינים נגד הרפורמה קיבלו יחס vip מהמשטרה ובתי המשפט תקשורת (מינסטרים) והמערכת בכללי. הבאתי לפה ראיות לזה גם מהעבר הרחוק וגם מהזמן הנוכחי. זה לא שיש איזה הסכם חתום, פשוט המערכת משתמשת במפגינים בשביל ל"סכל" את הרפורמה.

שוב תלך ותשאל חרדים אנשי ימין ערבים אתיופים איך המשטרה טיפלה בהפגנות שלהם. מבטיח לך שהם יצחקו עליך בפנים אם תטען שהיחס שהמפגינים היום זהה ליחס אליהם או אפילו קרוב לזה.

אין פה נרטיב שיקרי כי קודם כל אני עוקב אחרי זה. אני ראיתי הפגנות שהמשטרה מפרקת ממכות חרדים ויותר מזה, ראיתי במו עיני בדרך מהעבודה ולבית איך המשטרה “כמעט” מעודדת אותם לחסום כבישים. אז או שאני על סמים אבל מה שאני ראיתי במו עיני באיזור קניון אילון הספיק לי להבין מה קורה פה.

דרך אגב אתמול ההסתדרות עשתה הפגנה לא חוקית ואין על זה שום ספק או ויכוח סמוטריץ רצה לעתור לבית משפט לעניני עבודה להוציא צו מניעה (שהוא היה מקבל ללא ספק) הפרקליטות החליטה לשבות ואז הוא רצה עורך דין פרטי ואז היועצת המשפטית “לא ענתה לפלאפון” מישהו עדיין מיתמם ולא מבין איך העסק עובד? או שאתם חושבים שאם הימין היה עושה הפגנה וההסתדרות היתה עושה שביתה כזו אז לא היה מתאפשר להוציא צו מניעה?

נ.ב אין שום הפתעה או צירוף מקרים שאתמול אחרי שביבי הקפיא את החקיקה המשטרה הפעילה יותר כח. פשוט מתישהוא גם היא מבינה שצריך לקפל את העסק.

ההתנהלות של המשטרה בין היתר, רק מראה כמה המערכת דחוף אבל דחוף צריכה לעבור רפורמה. ודרך אגב הביקורת שלי על הרפורמה הנוכחית שהיא לא נותנת פיתרון לזה בכלל.

טוב מאוד כך צריך להתיחס לסרבנות. בלי ציניות. טוב מאוד.

מסכים עם מגל לחלוטין שיעשו מטס יום העצמאות עם יש עתיד ויאיר לפיד מבחינתי, זה הבית האמיתי שלהם שיחסכו לי את המיסים שלי על המטס הזה.

https://twitter.com/YinonMagal/status/1640622259718041600

אמיתי או ספין?

אין לי מושג אם זה אמיתי. אבל אם הם חושבים שהם יקבלו את אותה תגובה שהטייסים קיבלו. אוי מחכה להם הפתעה.

מביך ממש (את סג"ל, לא אותך)

לך, אתה כנראה לא דוגמה מייצגת

אני לא סוטה הצידה, אתה הופך את הנושא של הדיון למשהו אחר. קודם זה היה בג"צ שצריך לנטרל אותם כי אנחנו חיים בדיקטטורת בג"צ (לא חסכת בציוצים על חוסר הצדק של בג"צ), ואז היו המחאות והכעס על ההייטקיסטים ולמה הם חשובים ומוכרי הנעליים לא, ואז למה להם מותר חסימת כבישים ולהם אסור, ואז הסרבנות. אני לא סוטה מהנושא, כי העיקר מבחינתי היה ונשאר הרפורמה המשפטית של לוין.

כבר אמרתי כמה פעמים שבהתייחס למחאות מי שבאמת נדפקו הם האתיופים (האוכלוסיה הכי מקופחת BY FAR במדינה) והמתנחלים. לא ימין, לא שמאל, הם.

אבל נכנסת, ורצית שלא נחיה בדיקטטורת בג"צ והעדפת את דיקטטורת הממשלה. יצאת בטענות נגד חסימת כבישים (כמו גם דן).

אני לא אכנס על איפה המחאות עצמן היו יותר אלימות, אבל אני לא אתכחש (או התכחשתי בשום שלב) שהיחס למפגינים מתנחלים או אתיופים הוא חרא.

הנראטיב השקרי הוא להפוך את זה למחאת שמאל, הייטקיסטים, אשכנזים, טייסים ועוד אליטות. זו לא מחאת אליטות, אין לנו מספיק אליטות במדינה שיצאו להפגין. מנסים להריץ את הסיפור של “של מי הקול שווה יותר” וזאת שטות גמורה. אני מכיר אישית מספיק ג’ובניקים, לוחמים, שריונרים תותחנים ומה לא נגד הרפורמה הזאת. ערוץ 14 ואראל סגל יעלו מעכשיו כל אדם ספציפי וינגנו כינורות ברקע כאילו הוא מייצג לבד את כל כל טכנאי המטוסים בארץ. וכמה יפה בעצם שבחרו טכנאי מטוסים מול הטייסים.

כמות הדמגוגיה והמניפולציות הזולות שערוץ 14 מאכיל אנשים מכאיבה בעיניים. אני כבר הפסקתי לראות את ערוצי 12 ו- 13 (וחדשות בכלל) כי אני לא מאמין בתכנים שאני רואה שם מאז הקורונה. ראיתי קטעים מערוץ 14 רק לראות אם אולי אני טועה, או מה אנשים שאני מכיר מתרעמים או משתפים ברשתות. הכל דמגוגיה, הכל ניסיונות להפוך את זה למלחמת ימין מול שמאל, טייסים מול טכנאים, והקול של מי שווה יותר. מנגנים בקלות מידי על הפצעים של העם שלנו, מנסים למצוא כל סיבה אפשרית להצדיק את הרפורמה שמטרתה היא להציל אנשים ספציפים.

אתה רוצה להגיד לי שהנושא זה “מי שווה יותר?” הנושא היה ונשאר הרפורמה המזורגגת הזאת. אתה נוטה להגיד דברים כמו “בסוף יפול לכם האסימון”? אני לא עיוור, ואני מודע למה שקורה, וזה מצער לראות שיש אנשים שמרגישים שלא מקשיבים להם, או שלפחות גורמים להם להרגיש ככה, אבל עם כל האמפתיה אין סיבה בעולם להעביר את הרפורמה הזאת. אם תבין שזה היה ונשאר הנושא, וזו המטרה הסופית של כל הסיפור הזה אתה תראה כמה וואטאבאוטיזם עושים בשביל לתת לגיטימציה לרפורמה ודילגיטמציה לכל דבר שמתנגד לה.

נכון אני באופן אישי נגד חסימת כבישים באופן כולל. לא משנה מטרה צד או מניע. אבל הרמתי דגל לבן . כמו שכתבתי זה בכל הפגנה ובמדינה הזו קורה אין צדק ואין דיין פה. עקרוני, חסימת כבישים פוגעת בעיקר בחפים מפשע אבל אין לי כבר מה לעשות מול זה ואי אפשר למנוע מאוכלסיה מסוימת לחסום כבישים אחרי שפעם שעברה איפשרו לאוכלסיה אחרת . זה נהיה חסר טעם להתנגד לאקט הזה של חסימת כבישים. אבל אם מאפשרים לתומכי רפורמה לחסום כבישים אז גם למתנגדים של הרפורמה צריך לאפשר את זה.

אתה לא מבין , ברור שאני בצד של הרפורמה. אבל זה לא העניין. אני טוען שהמערכת שבתוכה המשטרה נתנה רוח גבית למחאה ובצד שני ניסתה לפגוע בתמיכה ברפורמה והוכחתי את זה עם הכביש ההוא.

הטענה שלי שאף אוכלסיה שיצאה להפגין בעבר לא קיבלה יחס vip מהמערכת כמו המוחים נגד הרפורמה. ויותר חמור וזה מה שהכי מרתיח לי את הדם, לא רק סלחנות לסרבנות אלא אפילו עודדה סרבנות שזה הכי גרוע.

תבדוק מה עושים לחרדים בירושלים ואז תחזור אלי. רמז שם מפעלים כלי שנקרא בואש לא רק מכתזית ושמהכתזית עובדת היא גם משפריצה מים מזוהמים… וגם כיון מאוד ישיר על מפגינים

זה ההרגשה שלנו. ואנחנו נשלם את המחיר על זה. זה לא קמפיין של ערוץ 14 (שמעודד את זה) זה הרגשה של מי שבחר בממשלת ימין ועכשיו מבין שהקול שלו לא היה שווה.

מה אתה אומר על העצומה שדן הביא? גם קמפין של ערוץ 14? אתה לא מבין שזה התוצאה של העידוד של הסרבנות? אתה מתכחש שהתקשורת עודדה פה סרבנות?

גם בסוף אתה סוטה מהדיון . אתה יכול וזכותך להתנגד לרפורמה וזכותה של המחאה ללחוץ על הממשלה אבל ברגע שהתחיל קמפיין הסרבנות זה לחצות קו אדום בוהק מבחינתי. הצד שמנגד “שיכור כח” לא מבין את זה. אבל כמו שאמרתי אני ושאר אנשי הימין רושמים הכל. מה שמותר לכם יהיה מותר גם לנו בעתיד.

ופה אני יסכם, ניצחתם אותנו. אנחנו הובסנו (אנחנורק לא יודעים את זה עדיין) המחאה הצליחה במטרה שלה. עמדתם במשימה שלכם כל הכבוד. אבל הכל נרשם בפנקס שלנו.

בעיני הממלכתיות נגמרה.

אני גם מסכים שזה סוף עידן ביבי או לפחות ההתחלה של הסוף שלו.

1. אחרי שביבי ילך לא יהיה פה ראש ממשלה שיעיז לגעת במערכת המשפט. אנחנו ניכנס לעידן שמערכת המשפט תהיה אפילו עם יותר כח עכשיו.

2. אם בכל זאת אני יופתע והיה פה ראש ממשלה אחר שינסה לעשות רפורמה מעניין אותי אם גם אז תהיו נגד… או איך תגיבו שגם אז המערכת תנסה להגן על עצמה. בקטע הזה אני באמת רוצה שביבי ילך. שיעזוב אותנו ושהמסכות יוסרו מכולם.

גיור רפורמי לא מעניין כמעט אף אחד. שוויון בנטל מעניין הרבה אבל לא מהסיבות הנכונות. זה לא צורך בטחוני. קל מאוד להתפשר שם.

דיברתי האמת על המוחים עצמם. רוב המחאות שיצא לי לעבור לידן בכביש הסתכמו בצעקות “בושה” והנפת דגלים, מחאת האתיופים לדוגמא הייתה משמעותית יותר קשוחה ממה שיצא לי לראות. אתה לא חושב שגם לזה יש אפקט ליחס שמקבלים?

השאלה היא אם הרפורמה גם משרתת את הרצון של כל מי שבחר בממשלה הזאת.

בכנות, הוא לא שיתף מקור אז אין לי דעה עליה. אני נמנע מלהסיק דברים על פוסטים שאני לא יודע מה המקור שלהם ובקלות גם קל לזייף אותם.

כאילו דיברתי לקיר. כנראה שבעיניים שלך כבר סומנתי. אני שמאלני כנראה ואפילו לא ידעתי. בוא נבחן את זה מההגדרה המאוד מרשימה של אוריה:

אשכנזי, נתנייתי יוצא מודיעין, חילוני, שומר כשרות, נשוי לחצי מרוקאית חצי טריפולטאית מאשדוד. מאמין שאין לנו מדינה אחרת והעם היהודי לטובתו צריך להישאר בישראל כי האנטישמיות בחוץ (לצערי) היא לא צ’יזבט. נגדכפייה דתית, אלא ללמוד לבנות מימד של כבוד הדדי שיאפשר ליהודים לחיות פה ללא קשר לאמונתם.

מעניין אם אני עומד בזה, או שאולי אין טעם ושכנעו אותך.

image

כנראה שזה אני ולא ידעתי.

בעיני זה סמנטיקה אז אני ישנה את ההגדרה ומה שכתבתי:

בעיני רוב מי שבעד הרפורמה מחזיק בדעות ימניות או הצביע ליכוד וימינה. אני לא חושב שזה חשוב ההגדרה. אבל אני ינסה לכתוב מהיום תומכי רפורמה מול מתנגדי רפורמה. קיבלתי את התיקון שלך :slight_smile: אתה צריך להיות סלחן איתי זה ההשפעה של כל הסמים שעישנתי בתאילנד…

נ.ב תמונה של בנט זה לא התמונה הכי טובה רק אומר

מה שמעניין זה מי נגד הרפורמה, וזה לא מי שמחזיק בדעות שמאלניות בלבד, ולא מי שהצביע שמאלה מהליכוד בלבד.

זו הנקודה שנדב מנסה להעביר.

אני שמח שעכשיו גם הימין מתחיל להיות סרבן. מכמה סיבות:

1. שיוציאו את זה מהמערכת. שירגישו טוב עם עצמם שהחזירו לנו. העיקר שהם יגלשו לאלימות.
  2. שעכשיו הפנים האמיתיות של אלה שקראו לסרבנים בוגדים יצאו לאור. הימין הציוני שלא מוכן לפוליטיזציה של צה״ל עושה פוליטיזציה לצה״ל, ועוד על הרבה הרבה פחות.
  3. בדיון הבא, כשרבים מי הוא הציוני פה במדינה, שיזכרו שבשני הצדדים יש סרבנים, אבל רק לצד אחד מותר בחוק להשתמט, והוא גם לא מתבייש לעשות זאת. (מוזמנים להסתכל מה הוא אחוז המשתמטים מהקואליציה).

עכשיו גם נחזור לדיון הקבוע שאתם שונאים, זה לא אותו דבר. מה לעשות שלסרב בגלל שמפרים את החוזה של המדינה עם החיילים זה לא כמו לסרב על כך שלא מפרים את החוזה :man_shrugging:

מקווה שכל מי שיצא על הטייסים ייצא גם על הימין שמסרב להתייצב.

אני רק שאלה - ה"ימין" לא סיפר לנו שהממשלה הקודמת חייבת להתפזר ברגע שהיא איבדה את הרוב בסקרים? לא דמוקרטי הם קראו לזה.

אני רק עוד שאלה - למה הם לא בדקו את נתניהו מול גנץ בלי לפיד? הרי ברור שהוא לא רלוונטי. אולי כי ה17% של לפיד יעדיפו את גנץ או אפילו בת יענה בראשות הממשלה, והמצב האמיתי הוא 57-44?

65% מכלל המשתתפים בסקר חושבים שיש להחזיר את גלנט לתפקיד. בחלוקה לגושים, בקרב תומכי האופוזיציה 90% חושבים שיש להשיב את גלנט ובקרב תומכי הקואליציה רק 41% חושבים כך לעומת 49% שחושבים שלא.

אני חושב שלהכיל ולהתעלם זו טעות קשה. אפילו שעיר לעזאזל אחד שישלם את המחיר ויראה הצהרתית שהשימוש בצהל הוא פסול וזה לא עובר בשתיקה.

אני מקווה שזה הודעה סאטירית.

אבל אני לא מסוגל לא לענות לזה.

אתה באמת רציני?

כאילו מה היה כל קמפיין הטיסים? מדהים זה האימ אימא של הפולטיזציה של צהל הם הפכו את חיל האויר לזרוע הצבאית של יש עתיד. אני צוחק פה

א שלפיד וגנץ מציעים לחרדים הרים וגבעות ואז זה לא אכפת לך כל כך. אתה עושה רשימות מי עשה צבא ומי לא? רשימה המשותפת ועבאס למי הם שיכים?

מי שמתחיל בצד אחד לסרב גם הצד השני יעשה את אותו דבר. המתנחלים שנשלחו לגוש קטיף זה היה בשליחות המדינה ואחרי ששרון רימה אותם בבחירות. גם הם היו ובצדק יכולים לומר שהיה להם חוזה עם המדינה. עדיין זה לא הצדיק סרבנות.

כי זה כן אותו דבר. לא משנה כמה אתה תגיד זה לא אותו דבר זה לא באמת לא יהפוך להיות לא אותו דבר. סרבנות זו סרבנות נקודה. עכשיו העיקרון הזה נשבר.

נגמר הסיפור של הממלכתיות מבחינתי. כל מי שרוצה לסרב מהיום מוזמן מבחינתי, לא ישמע מילה אחת של גינוי ממני. יותר מזה, אני עברתי את הגיל, אם הייתי בגיל של מילואים יכול להיות שאני הייתי גם מסרב.

דרך אגב בצורה מאוד מגושמת אתה גם מחזק את מה שכואב לי באופן אישי בכל הסיפור הזה. טוב מכיון שאתה כתבת פה “הימין” אז אתה מתיר לי גם לקרוא לזה ימין או שמאל… אז בצורה מאוד מגושמת אתה מחזק את הנקודה שלי. מתנגדי הרפורמה השתמשו בסרבנות בתור כלי להכניע את הממשלה אבל שתומכי הרפורמה יעשו את זה בעתיד אז כל הצבועים יקפצו עליהם וידרשו להעניש אותם . אני ממליץ לזכור את כל העיתונאים והפרשנים שהיו עם הלשון בחוץ בתחת של הטיסים ואז שבעתיד הימין יעשה קמפיין סרבנות לראות איך הם נכנסים בזעם קדוש באותם סרבנים של הימין.

זה לא תיאורטי, מוזמנים לראות למשל מה דן חלוץ עשה בתור רמטכל לחילים כולל חייל שבסהכ לא לחץ לו את היד ואיך הוא מעודד סרבנות היום. אבל זה בסדר. אני צריך להראות את הלחי השניה למחות את הרוק ולגנות את הימין שהוא יסרב. הבנתי אותך גב. אחרי זה נעלבים שאני כותב משרתים ואדונים פה.

הכי מצחיק שאחרי שבאופן סופי הרפומה תהיה ז"ל כולנו הרי כבר מבינים את זה. יגידו שהטיסים גם צריכים לקבל פרס ישראל על הסרבנות שלהם.

זה לא יעבוד יותר חבר. הממלכתיות מבחינתי מתה. אני לא יגנה יותר אף איש ימין שיסרב פקודה או שיסרב לעשות מילואים. כל איש ימין שיעיז לעשות את זה מבחינתי יכול לעבור לשמאל.

https://www.kan.org.il/item/?itemId=148894&fbclid=IwAR016ps0fp-rzAvhYskqzdL-EAk1fyBkwfHj8eOGPN6eyCVPhGuxeyyYbnE

איזה ביבי, ביבי שלנו?

טל, עם כל הכבוד מה שעצוב פה זה שאשכרה יו"ר ועד עובדי רש"ת אומר שהשביתה לא הייתה חוקית רק הוא נענה ליו"ר ההסתדרות להשבית את שדה התעופה וכך מאות ואלפי אנשים הפסידו כסף, ואין אפילו את מי לתבוע… אבל לך מה שמעניין זה תרגיל פוליטי שביבי עשה אם בכלל זה נכון (מתאים לו, אין לדעת).

מדינה שהחליקה על השכל. אנחנו הצעצוע של 120 מטונפים שפשוט מתייחסים לכסף שלנו או לרצונות שלנו כאילו הם אינם. את מי מעניין ביבי שהמשטרה היא מערכת עבריינים, שיש ועד הסתדרות של עבריינים, ושגם הצבא כבר הוא ראי לפוליטיקה במקום שיגן עלינו, כמו שאמר קהלני היום: באיזו זכות טייס אומר שהוא לא יגן עלי - אדם בן 79 שהגן על המדינה לפני שאותו הטייס נולד - רק בגלל שהוא לאוהב את ביבי או את סמוטריץ??

אוקיי, אז תחבורה ציבורית בשבת או נישואים אזרחיים או לימודי ליבה

אפשר להכניס סעיף שהסכמות לגבי הסטטוס קוו יושגו במהלך מוסדר של הידברות בתוך x שנים… לא הייתי מתלה כינונה של חוקה בכל נושא ונושא.

וסתם בשביל הכיף:

תחבורה ציבורית בשבת - החלטה של רשות מקומית בהתאם לתלכיד הקהילה

נישואים אזרחיים - נישואים זה מוסד דתי. רק צריך להבטיח שזוגות לא נשואים בישראל יקבלו זכויות שוות.

לימודי ליבה זה משהו שאני מתחבט לגביו. מכל כיוון מדובר בכפיה או מניעה. אם לא מחייבים לימודי ליבה מונעים מהילדים לצאת מהחברה בה הם חיים. אם מחייבים לימודי ליבה כופים אורחות חיים על חברה ומונעים ממנה לגדל את ילדיה לפי אמונתה.

לפעמים אני דומה לליאור הזה יותר ממה שחשבתי.

יום אחד אפגוש אותך י’אח