פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

לגבי זדורוב - לא התעניינתי מספיק בשביל לגבש דעה של ממש. אבל מה שכן - עם כל הביקורת שיש לנו על התקשורת הישראלית, וגם כאן די עצוב לי שחיים (ומוות) של אנשים הופכים להיות בידור להמונים - אבל אם בזכות התקשורת אדם חף-מפשע אחד קיבל את חייו בחזרה, אז התקשורת עשתה כאן את תפקידה ביג טיים.

ביבי זה כמו כתבי הקודש.

תמיד תוכל למצוא ציטוט שלו שתואם את הדעה שתרצה לייצג.

אני לא אומר דברים לא קשורים. אני מראה שאין פה שחור ולבן.
לסיבה של הסרבנות יש השפעה גדולה על היחס לסרבן.
הבאתי את היחס להרג כדוגמה.

אז מה דעתך על הסרבנות של הימין עכשיו?

אם היית מגנה את הסרבנות מהימין זה היה גינוי חד צדדי? לא גינית פה בעשרות פוסטים את הסרבנות משמאל כך שגינוי גם לצד השני לא תהיה חד צדדית?
להפך, כרגע אתה מגנה סרבנות באופן חד צדדי.

לא. שניהם סרבנים. אני פשוט לא תוקף/מקבל רק צד אחד.

זה ממש לא היה ברור שזה מה שהתכוונת, מאמין שלא רק לי.
כתבת פה לא פעם שהמסקנות שלך הן שהימין צריך ללמוד איך לשווק מהלכים ולהתנגד להתנגדות בצורה טובה יותר.
בשום שלב לא כתבת משהו על הצורך להקשיב למתנגדים ולשמוע מה יש להם לומר, באף אחת מהודעותיך. זו הבעיה שלי.
קל לדבר על דו קיום, אבל אין דו קיום בלי להקשיב לטענות הצד השני.
“חקיקה על אפכם ועל חמתכם”, או “ניצחנו, תתמודדו” אלה לא טענות שמעודדות הקשבה, ולא טענות שמעודדות פתרון עבור כולם.

מעולם לא יצאתי נגד אף אחד מטענותיך על התקשורת, אפילו הסכמתי איתן.
מעולם גם לא יצאתי נגד טענותיך על בג"ץ, אפילו הסכמתי איתן.
יחד עם זאת, הרפורמה הנוכחית לא טיפלה בבעיות הללו כמו שצריך, אפילו אתה כתבת זאת.
יותר מכך, רפורמה שדורסת חצי מהעם היא לא רפורמה סבירה.
רוצים שינוי? אחלה, בואו לדבר. לא עושים את זה עם חבל על הצוואר. זוהי לא הידברות, זוהי הכנעה.

בכל אופן עכשיו הכל תלוי בפוליטיקאים. מקווה שהם יצליחו למצוא פתרון הוגן יותר.
אנחנו כאזרחים צריכים להפסיק את הדיון על כן רפורמה לא רפורמה, ולהתחיל דיון על איך אנחנו יוצרים רפורמה שתהיה מקובלת על חלק גדול יותר בעם. רפורמה שנותנת מענה לדרישות התומכים אך גם נותנת מענה לחששות המתנגדים.

אתה מביא משהו שלא קשור למה שאני מדבר בשביל להסיט את הדיון. סרבנות אידואלגית לא קשורה לסרבנות על פקודה לא חוקית שהיא לא קשורה לפה.

איזה סרבנות של הימין יש עכשיו?

אם בעתיד תהיה סרבנות כזו זה תהיה תוצאה מצערת של הסרבנות של הטיסים. זה כל מה שאני מנסה להסביר פה.

אם הימין היה מסרב ראשון הייתי מגנה אותו, כמו שהתנגדתי לסרבנים בימין בזמן ההתנתקות. עכשיו והמערכת לא רק מתעלמת אלא מעודדת סרבנות משמאל אז הסיפור נגמר מבחינתי. (אם אני יופתע וינקטו צעדים משמעתים נגד הטיסים אני ידבר אחרת)

אין סרבנות כרגע מטעם ימין אז את מי אני יגנה בימין על זה? איפה הימין מסרב עכשיו?

יש סרבנות ממתנגדי הרפורמה (טיסים) אותם אני מגנה. הם משחררים את השד מהבקבוק ואת השד הזה אי אפשר יהיה להחזיר לבקבוק מתי שנוח לך. יהיו לזה השלכות.

ושוב אני, הנקמן, ההוא שמנסה לחפש צדק.

לא הייתה ‘טעות’ במשפט. אשכרה הרשיעו בן אדם עם ראיות דרדלה. למה הפרקליטים שהאשימו אותו לא ישלמו מחיר? האם מותר לרצוח ולא לשלם מחיר? האם מותר לסגור שדה תעופה בגלל גחמה של איש מסוים מבלי להודיע מראש ולהפסיד למאות ואלפי אנשים כסף - מבלי לשלם?

למה במדינה הזו, מספיק להגיד ‘סליחה הייתה טעות’ וזהו?

אתה כמובן שואל שאלות טובות. שוב אומר, לדעתי ביבי עבר איזשהו סף שהוא כבר לא ניתן לעיכול יותר על ידי חלק עצום בעם. מה הלאה - כן, אני חושב שכרגע הכלי היעיל לשיפור העמדות הוא לדרוש עם מידת מה של אגרסיביות. העתיד? מי יודע. דינמי מידי. יכולים לקרות כל כך הרבה דברים שיטרפו את הקלפים כך שאני מאמין שאין מה לחזות שנים קדימה. כרגע אין פיתרון, אבל הזדמנויות נוצרות, בטח בקצב של הפוליטיקה בארץ. להכניס את גנץ כרגע זה יותר נזק מתועלת.

אתה בטוח שזה היה טעות שלהם?

לא. אבל מי שזלזל בחיי אדם ו/או גכם לעוול הזה צריך לשלם, ולא בכסף, בכלא.

שוקינג: מפגיני ה"ימין" חוסמים את איילון ובן גביר לא משתולל על איך נותנים להם…

כי זה מותר לפי חוקי המשחק החדשים. מה הבעיה עם זה? ד-מ-ו-ק-ר-ט-י-ה!

בן גביר ביקש מהמשטרה להיות אלימים כלפי המפגינים ולא לתת להם לחסום כבישים.

האם יתכן שהשר עושה איפה ואיפה?

אז מה הוא צריך להגיד למשטרה לשבור את העצמאות של תומכי ימין אחרי שרק השבוע חסמתם את אילון ליותר משלוש שעות בשביל שהוא היה “מאוזן” בשבילך?

אולי אחרי ששתי המחנות חסמו את אילון בשבוע אחד אז להפגנות הבאות ללא הבדל מין דת וגזע נוכל להגיע למסקנה שמשטרה במדינה מתוקנת צריכה לאכוף את החוק ואם החוק אומר שחסימת כבישים זה לא חוקי אז שיאכפו את זה על כולם.

אבל על מי אני עובד.

מי זה חסמתם?

חד משמעית כן. אם הוא דורש שלא יחסמו כבישים, הוא צריך לדרוש את זה תמיד.

אבל הוא לא דורש את זה, נכון? והוא התבטא שנה שעברה באחת הוודעות שהפגנות = חסימת כבישים = דמוקרטיה, נכון?

כלומר, כל עוד זה מתאים לו וזה המחנה שלו אז חסימת כבישים זה חלק מהדמוקרטיה, וכשזה “השמאל” אז צריך להרביץ למפגינים.

אתה באמת רציני ולא מטריל אותי? זה אותו דבר עם הדיון מול גב.

אני לא סובל את בן גביר, באמת שלא. לא הצבעתי לציונות הדתית קודם כל בגללו. אבל זה טיפשי. מה אתה רוצה ממנו עכשיו? “תשמעו רק השבוע הם חסמו את אילון ושרפו מכל הבא ביד את אילון אבל בוא נפנה את הלחי השניה ונהיה חמודים?”

הוא מספיק בצרות אצל הימין עכשיו ( הוא היה בלוף לפני ובלוף היה גם עכשיו) עד שגם יתאבד פוליטית ומוסרית מולו?

כמו שכתבתי , עכשיו שכולם שיחררו קיטור וחסמו כבישים אפשר לחזור למה שהצעתי ולהודיע שבהפגנות עתידיות לא יאפשרו לחסום כבישים בטח לא צירים מרכזים ללא קשר למי מפגין . זה לא יקרה כי אנחנו חיים במדינה מפגרת.

המשטרה לא מנעה מהמפגינים בכלל לרדת לאיילון! המשטרה לא מנסה לפזר אותם! ההערכה היא שאיילון, שסגור כבר שעה, יהיה סגור עוד שעתיים.

אז על כל שמאלני שימצא עובר על החוק צריך לתת לימני לעבור על החוק בשביל שיווין? פעם הבאה ששמאלני ירצח מישהו, ניתן פס לימני לרצוח? איך ההיגיון הזה עובד?

המשטרה הייתה ביזיון בכל הפעמים הקודמות כשהיא לא הצליחה למנוע מאנשים לחסום כבישים. בפעם האחרונה היא אפילו נתפסה עם המכנסיים למטה, כשמבלי התראה עשרות אלפים פשוט יצאו ספונטנית לרחובות וירדו לאיילון. הפעם? בן גביר נותן לאנשים לעבור על החוק במודע.

אם ביבי לא היה חלש ורופס, הוא היה מודיע לו היום על סיום תפקידו.

כאילו לא יתנו למפגינים של היום לחסום אבל בשבת כן יתננו למתנגדי הרפרומה זה ההיגיון שלכם אה? או שאתה תשקר לי ותגיד שבשבת ימנעו ממתנגדי הרפרומה לחסום?

אתה כל כך בפוזיציה שזה מדהים. אפילו מייאש.

ההצעה שלי היא הכי הוגנת לכולם…

א. לפי מה שאני יודע, בכל הפעמים הקודמות המשטרה ניסתה למנוע מהמפגינים לרדת לאיילון. הפעם היא אפילו לא ניסתה. פשוט נתנה להם לרדת לאיילון.

ב. כפי שכבר התבטאתי פה בעבר - אני נגד חסימת כבישים בלי הבדל דת, גזע ומין. צריך לקנוס כל אדם שחוסם כביש ורנדומלית גם להגיש אישומים פליליים נגד חלק מהם.

והשר? הוא נותן לחבר’ה שלו לעבור על החוק. פאקינג שר בישראל.

בכלל לא מפתיע חוסר הגינוי מהימין, ועדיין מחכים לצל שיוציא את כל התיעודים שיש לו על מפגיני שמאל אלימים…
המשטרה לא נכנסת לעימותים באופן כללי והטענה שהיא רכה עם מתנגדי המחאה זה שטויות. פאק לפני שנתיים עשו פה לינץ ביהודים והם לא הזיזו אצבע. במירון דרסו אחד את השני והמשטרה לא הזיזה אצבע. המשטרה כושלת בגלל סיבות לא בגלל שהם מרחמים על מפגינים
ומשהו שיושב לי על הלב - לפחות רוב במפגינים שרואים בטלויזיה בעד הרפורמה הם גברים בחזות ציונות דתית. פעם חשבתי שהם יהיו החוט המקשר בין חילונים לדתיים, ועכשיו הם הציבור שאני הכי סולד ממנו

משטרה ופרקליטות פשוט פח. אני מבין שזה לא איפה ואיפה אלא חדלי אישים ברמה משוגעת.

לא יודע מאיפה מתחילים את הניקוי ואיך בכלל. אבל מה שבטוח - בשבילי זה בטח לא בבית המשפט.

נקיון רציני לפי הדירוג הזה, פרקליטות, משטרה ואח"כ ההסתדרות. אם ננקה את זה לא נצטרך לנקות את בית המשפט בכזו קיצוניות.

טל מספיק לבלף, אני ראיתי במו עיני איך המשטרה כמעט מעודדת חסימת כבישים של מתנגדי רפורמה רק לפני שבוע … הם פותחים רגלים ואחרי כמה שעות של התבוננות כאילו הם ביום כיף עושים פוזות עם מכתזית שמשפריצה טיפה מים …

אבל לסיים את החילופי דברים פה כי זה באמת לא רציני אני רק יזכיר שהיועצת המשפטית לממשלה אסרה על בן גביר להתערב בהחלט מבצעיות של המשטרה וחובה על כל שר בממשלה למלא אחרי הוד מעלתה לא?

רואים לכם ומרחוק

כמו שאמרתי אפשר אחרי שכל צד הוציא קיטור על חסימת כבישים, להחליט על מדיניות עתידית שלא תאפשר לאף צד לחסום כבישים. כי בסופו של יום זה אקט אלים שרק גורם סבל לאזרח הפשוט. ברור לי שהפוזיציה של כולנו, תנצח וכל צד לא יותר פה ובסופו של דבר מי שמשלם את המחיר זה האזרח הפשוט שבסהכ רוצה להגיע לעבודה או לביתו.

כי בסופו של יום, זה מאבק של שתי כוחות נגדיים שרואים בנו, האזרחים הפשוטים, נזק קולקטיבי שמחייב את המציאות. עצוב

משה, אם בן גביר מתנגד לחסימות כבישים וקורא למשטרה לעצור את השמאלנים, הוא צריך לנהוג כך גם כשהימנים חוסמים כבישים. זו בדיוק הנקודה שלי גם מהדיון הקודם.
אתה נגד חסימת כבישים? אחלה, תתנגד לכל הצדדים לא רק לצד שנגדך.

חלאס זו כבר צביעות להתעלם מהעניין הזה.
אני לא מצפה ממנו לנאום אלים כמו שבוע שעבר, אבל לפחות להתייחסות של סימון וי.

אני לא מאשים את המפגינים הימנים, לגיטימי שירצו לחסום כבישים, אני מאשים את בן גביר שמעודד צד אחד לחסום כבישים ומאיים על הצד השני.