פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

לא אבל בן, תבדיל.

‘נעצרים’ כל מיני חבר’ה מההפגנות (משמאל ומימין) ואשכרה אף אחד לא מתקדם עם המעצד כולם משוחררים. כאילו, המעצר זה רק להרחיק אותם מההפגנה הספציפית או כי הם אשכרה עוברים על החוק? משהו פה גפוק בהתנהלות האעלק מכילה של המשטרה.

בלאנקו די. כל אלו שחוסמים עכשיו עושים אותו דבר מה שהיא עשתה רק שהם לא קטינים והם אפילו לא ממש נעצרים (מיעוט שנעצר זה רק ליחסי ציבור וכולם משתחררים אחרי כמה שעות.)

דרך אגב היא לא הקטינה היחידה שנעצרה נעצרו איתה עוד כמה עשרות…

ובכל הכבוד זה . אתה רוצה להגיד לעצמך ז.ל.א.ד זה לא באמת יהפוך ל ז.ל.א.ד

זה לא קשור אם היה נחמדה או לא או דעתך על מתנחלים. אם היא היתה קטינה שמאלנית שחוסמת כבישים עכשיו והיו עושים לה את אותו דבר הארץ היתה רועדת. כל מי שיגיד לי לא הוא פשוט אומר לא אמת.

לגבי השוטר זה נראה רע והוא הכה בה ללא צורך. אני לא בפוזיציה במקרים של אלימות, אם השוטר עבר עבירה צריך להענש. אבל גם זה אני רק ישים פה תמונות מפינוי של מתנחלים לטיפה פורפרציות ולמה שאני מתכון שהמפגינים היום מקבלים יחס של vip

עוד עדות :

https://twitter.com/Pninafinkel/status/1642315804635979777

אבל תן לי לנחש ז.ל.א.ד

אני מגנה אלימות משטרתית משתי הצדדים.

זה התחיל לפניהם. פשוט כל פעם מיעוט אחר אומר “למה נתתם למיעוט שלפני לחסום את הכביש ולי לא” ואז מותרים ובפעם הבאה זה מתחיל שוב.

לכן אני מרים ידים בקשר לזה.

המעצר זה לגמרי כדי להרחיק אותם מההפגנה הספציפית ועל הדרך ממה שאני מכיר מהמחאה הקודמת (רק לא ביבי) הם מקבלים האזהרה ועם ויעצרו שוב בהפגנה הבאה הם יואשמו בהפרעה לסדר (אומר ממקרה שהכרתי אישית).

אגב, זה בדיוק מה שהילדה בת ה14 עשתה… נעצרה, קיבלה “אזהרה” (מעצר בית אבל זה זמנים שונים ויחס שונה למתנחלים בכללי שלא נדון כרגע) חזרה להפגנה הבאה ונעצרה שוב.
לא נשמע לי לא סביר.

משה, חכה קצת שירגע המצב בארץ… ואז תיסע כל שישי לשייח גראח ותוכל לראות בכיף שלך שמאלים חוטפים מכות ומעצרים מנהלים.

“חבר מועצת עיריית ירושלים, מאיר מרגלית (מרצ), הביע שאט נפש לנוכח היקף המעצרים הנרחב בקרב המפגינים. “כאשר הימין מפגין, מתייחסים אליהם בכפפות של משי. בולטות עוד יותר התפרעויות החרדים החמורות””

*ציטוט מכתבה רנדומלית מ2009 על מעצרים בשייח גראח.

עד שאתה ואדון מרגלית היקר לא תבינו ביחד שעובדים עליכם בעיניים. לא יהיה פה שקט.

למה לא עכשיו? למה צריך פעם הבאה? הרי אלו לא מפגינים רגילים, אלו מפגינים מופרעים העוברים על החוק (בלי להכנס שמאל/ימין), עשית בלגן לא חוקי, קבל הרחקה מאירועים שכאלו. מה הקטע להרחיק מההפגנה הספציפית וזהו? החוק זה נו נו וזהו? זה לא גנון החוק שלנו, רק המשטרה והפרקליטות עושים את זה לכזה.

אני נוטה להסכים איתך בגדול אבל בקטן זה בעיה להכליל את הדיון הזה כי יש המון גורמים רלוונטים.
מה זה אומר עובר על החוק?
אם זה לחסום את הכביש אז זה כבר תלוי בכמה חוסמים, כי הרי אתה לא יכול לעצור ולהעביר במערכת עכשיו 400 אזרחים.
אם זה אלימות? פגיעה ברכוש? התנגדות למעצר (זה הראשוני שיוביל לאזהרה)? כן אני מסכים, יש לעצור אותם מכל צד.

אני מדבר על האלו שנעצרים. הרי חסמו את איילון הרבה אנשים, אני חושב שהיו צריכים לפנות אותם בכוח אבל עזוב. עדיין נעצרו איזה 15 או 20 חבר’ה? אלו צריכים לקבל הרחקה ממקום המעצר לאיזה חצי שנה, כלומר, הרתעה, פאקינג הרתעה וכבוד לחוק שלנו.

אם החוק שלנו לא מכובד לא אצל האזרחים, לא אצל המשטרה, לא אצל הפרקליטות, איזו מן מדינה נאורה אנחנו??

החוק שכבר קיים הוא קודש קודשים. זה כל הקטע בהתמסרות למערכת חוקים.

מצטער שאני משנה את הדיון פה.

הסיטואציה של ביבי - גלנט היא לא פחות מהזויה. שר הביטחון של שרדינגר.

היום פרצו למשרדים של פורום קהלת

https://twitter.com/KoheletForum/status/1642480104524619776

כל כך הרבה הזויים במדינה שלנו.

תנו כותרת חברים כי אני פשוט חסר מילים.

לקח לי רגע להבין למה אנשי פורום קהלת שהותקפו מאשימים את המתקיפים בחיסול העבודה המאורגנת, הדיור הציבורי ומדינת הרווחה.
טרלול מוחלט. אין איזה משפט הרצחת וגם ירשת לגבי הדברים האלה?

מזל שיש בליכוד אידיוטים כמו מירי רגב שלא מסוגלים להסתיר את האמת לאורך זמן רב.

לא כי גנץ וטרופר… טל, בחייאת

אני בדעה של קלמן ואח של סמוטריץ ששכחתי את שמו. הרפורמה הנוכחית מתה. ואסור למחנה הלאומי להכנס למלכודת מוות של המועמד הבא לראשות מפלגת העבודה, סליחה fake נשיא. צריך להקפיא את החקיקה להודיע שיש שנה של משא ומתן ללא מערבות של צד ג ולנהל משא ומתן רפורמה “רזה” יותר. ולהתחיל לעבוד מלמטה.

למירי רגב יש אינטרס “להרדים” את הבייס עם “זה לא נגמר” שכולם יודעים שזה נגמר. הפסדנו בקרב צריך לא להפסיד
גם במלחמה.

כמו שהתחלתי משרד התקשורת צריך להיות המשימה המרכזית הבאה של הממשלה. בהנחה שהטיסים יואילו בטובם לעשות רפורמה שם .

סרטון מוזר מאוד של יריב לוין לדעתי.(לא מתייחס לכתוב בציוץ)

https://twitter.com/attilus/status/1642798135587028992?t=0wuBJS7LjdTFLG21a0tf6w&s=19

@Paco-Pavon @mos56 מחזיר אתכם לדיון הזה. הם לא חיכו הרבה.

בחר אחד:

1. הציבור הימני במלואו או ברובו הגדול מאחורי הרפורמה.
  2. הבעיה שלך היא עם נבחרי הציבור, ולא עם ״הימין כציבור״ כמו הציטוט המקורי שלך.

לעניין עצמו:

1. מעולם לא קיבלתי את הטענה שהרפורמה היא קץ הדמוקרטיה או משהו קרוב לזה. משהו יכול להיות תת-אופטימלי ואפילו גרוע, ועדיין לא להיות שינוי שיטת המשטר. דיונים על איזונים ובלמים קורים בתוך כל דמוקרטיה, המילה ״דמוקרטיה״ היא פשוט שם למנגנון קבלת החלטות. שינוי חוקי יסוד זה משהו שקורה ברוב הממשלות.
  2. אני חושב שלאורך הדיון הזה הדגמת מצוין את העמדה שלי - זה לא ויכוח על דמוקרטיה אלא על ערכים וכוח, ולכן באופן מעגלי משהו הטענה שלך אומרת שהימין פחות שמאלני/ליברלי. האם אני מעדיף חסימות כבישים ורודנות של בג״צ/ערכי הליברליזם על רודנות של קרעי, גפני ובן גביר? כן, אבל זה תמיד היה נכון.
  3. אפילו לגבי הנקודה האחרונה אני חייב לסייג. השמאל מרכז מראה צדדים סמכותניים משמעותיים מאד לאורך כל האירוע הזה, ע״ע התגובות של לא מעט פעילי שמאל בולטים שמצדיקות את הפריצה (השניה!) למשרדי קהלת ואת ההתפלספויות המחליאות על זה שלא מדובר באלימות, השענות מסיבית על ביטחוניזם ועוד ועוד.

בשורה התחתונה, מעולם לא הרגשתי פחות בבית בשני הצדדים כאחד (שזו נקודת המוצא שלי גם בימים רגילים). המניות של הימין ירדו אצלי יותר בחודשים האחרונים לעומת אלה של השמאל, חד משמעית. פוליטיקת זהויות מהסוג הגרוע ביותר ברשתות ובתקשורת, התנהלות שכונתית והצעות חוק בזויות. אבל זה לא הופך את השמאל ליותר ״דמוקרטי באופן מהותי״. אם זה יוביל להסדר חוקתי עדיף או משהו שמסדיר חוקה אני מוכן לאכול ארגז של כובעים, כרגע אני חושב שזה בעיקר wishful thinking שלך ולא רבים אחרים. רוב המחנה לא יודע מה זה real politic, רוצה תמיד ללכת עם מדינת רווחה סטייל שבדיה ולהרגיש בלי, רוצה להכניס אצבע בעין לצד השני ומוכן לנרמל כמה וכמה דברים שבעיני הם גם קו אדום וגם יחזרו אליו כמו בומרנג.

בפינת האופטימיות: הופתעתי מאד לטובה עד כמה הרצונות הבסיסיים של המוני אנשים מתיישרים עם שלי, ולחלקם לא באמת משנה הדרך. הופתעתי מאד גם מהסנטימנט הפטריוטי, דגלים וכו׳, שהלוואי שבמחוזות הימין היו מברכים עליו קצת יותר. אם זה יתועל לתנועה ליברלית אמיתית בישראל - נהדר, מוכן להודות שצדקת לאורך כל הדרך. אני, כאמור, בספק, כי השמאל הישראלי ליברלי בעיקר במטרותיו (בערך, גם על זה יש לי שלושים כוכביות) אבל מבולבל מאד באמצעים.

משהו עמוק נשבר. שני הצדדים לחלוטין בתוך נרטיב המלחמה, ואם דמוקרטיה פרלמנטרית היא משהו פרט להכרעת הרוב - זה אמון מוסדי ביכולת לקבל החלטות ביחד. אז ליאור יאשים את המשמעת הקואליציונית ורוטמן וביבי ולוין (בצדק), והימנים יאשימו את בג״צ ואיך שהוא מוציא את הערמונים מהאש ואת הטייסים ואת ההסתדרות (בצדק), ובסוף יש לנו ״גירעון דמוקרטי״ עמוק בתפיסת העולם של שני הצדדים.

אם עצם העובדה שנועם סולברג הוא שופט שמרן מעולה היא לא סיבה מספיק טובה לזה שטוב שהוא שופט בעליון, אז לפחות בשביל חוש ההומור שלו:

נתקלתי היום באיזכור ל"החוק למניעת פעילות מיסיונרית" ואני לא מצליח למצוא אותו בשום אתר ממשלתי.
יש פה מישהו שמכיר את החוק ויכול להרחיב לגביו?
אם אני מציע לחרדי קטין לטעום בייקון אני יכול להכנס לכלא?
להציע לחילונים קטינים להניח תפילין זה לא מיסיונריות?
או שזה חוק רק לנוצרים ומוסלמים?

זה חוק שנועד ליצור בלגן אל מול ארהב. אין לי הסבר אחרי אליו.