פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

אני פה, שאל אחי ואל תתבייש.

יש למישהו הסבר סביר למהפך של קים? מדובר באחד הדברים הכי מוזרים שראיתי בחיים שלי.

סין החליטה שזה טוב לה, בהשפעה כזאת או אחרת של ארה"ב.

ה-little rocket man הוא לא הדמות החשובה פה להבנתי.

יש גירסה שהפרוייקט של פצצת האטום נכשל וקים מוותר על מה שממילא אין לו.

אמא שלי שלחה לי את הכתבה הזאת שהיא קראה מ"הארץ". חייב להודות שזה ריגש אותי

יש פה שני אלמנטים מרגשים מאד:

1. אמא שמפיקה צילום ברור ולא מטושטש
  2. מרקר

אם אני הייתי מצלם לא היו רואים כלום, הרעד בידיים עבר בתורשה מהצד של האבא :confused:

אבל מה בכל זאת מרגש כאן לא הבנתי… זה שהארץ טועה לפעמים? זה שספין הממלכתיות של בנט הצליח לעבוד על מישהו?

בטור התייחסו לכך שאולי בנט סתם עושה ספין, אבל זה עדיין לא משנה -
גם אם הוא ציניקן זה עדיין אומר שיש ביקוש לשפה אחרת ועצם קיומה של דרישה מאותו הסוג מעודדת מאוד בעיני (ובעיני הכותב).

אפשר שיתוף של מה התמונה מראה?

אוריה אני מת לכתוב משהו ציני ומתאפק

לא רעיון שלי אלא ספקולציה ששמעתי:
בגדול המדיניות של ארה"ב מול דיקטטורות כאלה כללה:

1. פירוק נשק בלתי קונבנציונלי, והפסקת התוקפנות.
  2. דמוקרטיזציה של המדינה (כמו עיראק, יפאן ועוד נסיונות). ועל כך עמדו כל הנשיאים מאז קלינטון.

ככל הנראה טראמפ ויתר על סעיף 2. הוא יתיר לקים להמשיך לשלוט במתכונת הנוכחית, ובתמורה יקבל ויתור על האטום. קים יקבל הפסקת החרם הכלכלי וכו’…

הסעיף השני פשוט לא עובד.

"שרות מפגינים הצליחו לחדור הערב (שישי) לחלקו הפלסטיני של מתחם מעבר כרם שלום, המשמש להכנסת סחורות לרצועה. המפגינים השחיתו תשתיות והציתו כמה מוקדם בשטח הפלסטיני. בנוסף, המפגינים פגעו בצינורות הגז ובדלק המועברים מישראל לרצועת עזה ומיועדים לשימוש תושבי רצועת עזה. מדובר צה"ל נמסר כי “זהו מעשה ציני הפוגע ברווחת תושבי עזה ובמאמץ ההומניטרי שמבוצע מישראל וממדינות רבות נוספות”.

גורם בפיקוד הדרום ציין כי מפקד אוגדת עזה, תא"ל יהודה פוקס למעבר כדי לעקוב מקרוב אחר הטיפול באירועים, לאחר שהפלסטינים פרצו את מעגל האבטחה. הוא הוסיף כי בעקבות ההתפרצות, נשקלת פתיחת המעבר ביום ראשון. בעקבות הנזקים שנגרמו, מסוף הדלקים והגז לא יפעל כמתוכנן."

אין ספק, מפגינים שקטים ושלווים. במיוחד העפיפונים שלהם עם בקבוקי התבערה.

אחרי זה לא יתביישו להתלונן שאין להם חשמל ודלק…

כן איזה חוצפנים העזתים האלה שלא מסכימים פשוט לחיות בשלווה תחת מצור.

הם קלטו שהאינטרס של ‘‘הכובש הציוני’’ שהם יחיו טוב ומנסים לסכל את המזימה.

נכון בגלל זה הכובש הציוני סגר אותם בגטו הצפוף בעולם.

בן דרור ימיני

“נציגי ההרס והחורבן , כל ישראלי, למעט מיעוט ערלי לב, מביט בצער בתושבי רצועת עזה. הלב כואב. אבטלה של 60% בקרב צעירים, מחסור חמור במים נקיים ובתרופות, חשמל שמגיע רק שעות אחדות ביום. רוב הישראלים רוצים לראות את עזה פורחת ומשגשגת. פעם, לקראת ההתנתקות, היו תוכניות להקמת “סינגפור של המזרח התיכון”. לראשונה בהיסטוריה הקצרה שלהם זכו הפלסטינים לריבונות, גם אם על שטח קטן. זו הייתה יכולה להיות התחלה נפלאה. לא כיבוש. לא התנחלויות. לא ישראל. המעברים לישראל ולמצרים פעלו לפי הסכמים שהאיחוד האירופי היה שותף להם. הסחורות זרמו. עולם שלם צפה בהם עם רצון אדיר לסייע. מוחמד דחלאן, שהיה ממונה מטעם הרשות הפלסטינית על תיק ההתנתקות, הקים צוותים עם 42 מומחים, שהיו אמורים להגשים את חלום סינגפור בסיוע הבנק העולמי. אבל במקום סינגפור קיבלנו אפגניסטן. משום שכל מקום שהג׳יהד צומח בו - התוצאה היא הרס וחורבן. ביום שישי הם פגעו באספקת הדלק לתושבי הרצועה. אין כאן הפתעה. הם נציגי ההרס והחורבן. בעיקר לעצמם”

הכובש הציוני צריך לתת להם להכניס כל נשק שהם רוצים, גם דרך הים, גם דרך היבשה ויותר מזה-הכובש הציוני צריך לתת להם עזרה בבניית שדה תעופה שגם יוכלו להתפתח בפן הזה וככה יגיעו יותר מהר לפגישות בנושאי שלום אהבה ורוחניות. הכובש הציוני אשם, הוא פשוט צריך לתת לחמאס להרוג אותו בשקט.

נכון כי הכובש הציוני ממש פציפיסט… אין לו נשק… הוא לא מעלה על דעתו להשתמש בו… אין לו שדות תעופה צבאיים… גרעין…