פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

אני ידבר רק בשמי, אני לא אוהב את זה, אבל אני לא חושב שבשביל זה צריך לשתק מדינה שלמה לסרב להגיע למילואים וככל הנראה לשבור את הכלכלה צבא ואת המדינה . אבל זה רק אני…

יותר מזה, מהיכרות עם דרעי אם הוא היה שר אז הוא ושס וכל החרדים יקבלו את מה שהם רוצים ואז יותרו על הצעדים הבאים של הרפורמה. מי שמכיר את דרעי יודע שבליבו הוא שמאל סוציאליסטי .

כרגע מה שצריך לעשות זה לעצור, חד משמעית.

אחר כך מכנסים ועדה בין מפלגתית ומתקנים קודם כל את מה שאפשר להסכים עליו, ויש הרבה. וכן, אנחנו לא בנקודת ההתחלה. החידוש הוא שהציבור הליברלי יצטרך לקבל תשובות איך גם הוא משלב במארג החיים בארץ. מגיע לו כמו לכל ציבור אחר. ברגע שהאנד גיים הוא הועדה למינוי שופטים וכד’ - כנראה שאותו ציבור ימצא לנכון להמשיך במחאה.

(כבר הסכמנו גם על זה וגם על רוב הרפורמה שאפשר וצריך לעשות)

הם אומרים את זה בקולם.

לגבי מערכת המשפט, אין לי כל כך מה לחדש ואתה מכיר את דעתי: ביבי עצמו, להוציא את המשפטים שלו, פחות מעוניין ברפורמה וזו גם לא האידאולוגיה שלו, הוא מובל על ידי גורמים קיצוניים, אני עצמי בעד צעדים מסויימים, הכוח במשטר דמוקרטי הוא תמיד איזון כלשהו בין משילות לשלטון פקידים, בישראל לממשלה מלכתחילה יש כוח מוגבר כי היא שולטת ברשות המחוקקת.

בשביל זה צריך שהאופזציה תציע הצעה אלטרנטיבית משלה, איך אפשר לשנות. שיציעו ונלמד אותה. ברגע שיעצרו את החקיקה ושוב יחזרו לבית הנשיא יחזור שנית. יעבור עוד כמה חודשים ואז שוב המשבר יחזור.

אני רוצה לשמוע פעם אחת הצעה קונרקטית של השמאל שתחזיר את האיזון לבית המשפט תשנה את הרכב הועדה להרכב שופטים שתהיה יותר מאוזנת והוגנת לימין.

ספוילר אלרט האופוזציה לא תיתן כזו הצעה. זה אובדן המגרש הביתי שלה aka בית המשפט.

מה צריך לקרות עכשיו? צריך להפסיק הכל, לשמור כוחות למלחמה הבאה, שמתקרבת אלינו במהרה ובמקום לתת לנסראללה כרגיל לפתוח ראשון את המלחמה אנחנו צריכים ליזום. “בעל הבית השתגע”

בטוח הארוך יותר, לדעתי המדינה בצרה. הימין למד שהצד השני “שובר כלים” שהוא מאבד שליטה ואז גם הוא ובצדק ישבור את הכלים בפעם הבאה.

אבל לא נורא הטיסים בטח ישמחו לעשות טיפה מחסומים שמירות וכל העבודה השחורה שהעמך הרגיל עושה

משה, זה מפברואר:

לדעתי חלק גדול מזה אפשר להעביר. כמו שדוסקס כאן בעבר - מה שלוין ורוטמן באמת מחפשים זה השליטה המלאה במינוי השופטים ובנשיא העליון

אגב
ברור שאתוס צבא העם נסדר מאד וספק אם ישוקם. יש הרבה שמטיפים לצבא מקצועי, אבל אני חושב שצבא העם הוא דבר חשוב מאד למדינת ישראל. את חוסר הרצינות והמקצועיות של צה"ל כולנו, כנראה, מכירים מקרוב ויודעים שדרוש שיפור בהרבה אספקטים. עדיין - כשאתה מתגייס להגנת מדינת ישראל זה אומר שאתה מגן על כל חלקי הארץ וכל חלקי העם. לא חושב שאפשר להחליף דבר כזה כל כך בקלות.

שיאיר לפיד יבוא עם זה.

שופטים מחוץ לועדה. אין על זה משא ומתן מבחינתי. זה לא קיים בשום מדינה וזה לא נורמלי. מוכן שהם יהיו רק בגדר יועצים.

אפשר לותר בכלל על פיסקת התגברות זה מיותר לגמרי מבחינתי.

ועדת שופטים תורכב משיויון בין קואליציה ולאופזיציה שהשובר שיויון היה מועמד מוסכם שהיה לא פוליטי ומאוזן ככל האפשר. סטייל יובל אלבשן או דניאל פרידמן .

פרוטוקולים של הועדה לשופטים חיבים להיות פתוחים לציבור.

סבירות מבחינתי להגביל את זה על החלטות ממשלה אבל להשאיר את זה על מנוים של שרים או מנכלים. זה באמת אבל לא משהו שאני ילחם עליו. כמו שכתבתי שופטים פשוט ימציאו שם חדש ואז יתערבו בשם אחר.

ביטול שיטת הסיניורטי בבית משפט העליון.

שימוע לשופטים בועדת הכנסת בשידור ישיר בטלויזיה. כל שופט לעליון יצטרך לענות על שאלות בדיוק כמו מה שקורה בארה"ב

זה מה שחשוב לי בהתחלה.

כמובן שיש עוד וזה פיקוח על הפרקליטות תיקון המשטרה ושיפור השירות של בתי המשפט באופן כללי.

אחרי השבר הזה, לדעתי אין ברירה לחשוב על זה. אני למשל לצערי עברתי את הגיל. אבל אם הייתי בגיל המתאים, הייתי מרים אצבע משולשת לצבא אם הוא היה מעיז לקרוא לי. שיקראו לטיסים מבחינתי. הם הרי ישראל הראשונה והעליונה לא? אני סתם הייתי טנקיסט מעפן בסדיר.

כאן מסבירים יפה על עילת הסבירות, איך היא הורחבה, מתווה סולברג, תמריצים לא טובים שעלולים להיווצר (כמו למשל לא להחיל את עילת הסבירות על נבחרי ציבור) ופתרונות אפשריים:

@mos56 יש מבחינתך אישית מניעה לשבת לדבר על חוקה?

מבחינתי אתה יכול לדבר איתי על הכל… אבל כל עוד יש חרדים וערבים לא תוכל לעשות פה חוקה.

אתה רוצה חוקה? לדעתי צבא מקצועי יכול לעזור בזה. כי אז החרדים לא יפחדו שתכפה עליהם גיוס במסגרת החוקה.

חוקה זה הפיתרון האידיאלי ולכאורה הייתה אמורה להיות הדרישה העיקרית, אם לא היחידה, של האופוזיציה וארגוני המחאה השונים. העובדה שכמעט ואף אחד בכלל לא מזכיר את האופציה הזו היא בעיניי אחת הריאיות המרכזיות שהכל קשקוש פוליטי, אין כאן דאגה כנה ואמיתית לעתיד הדמוקרטי של המדינה אלא מניעים פוליטיים (האופוזיציה) או שילוב של שנאה אישית לביבי ופחד אמיתי של מאיבוד שליטה במוקדי הכח (ארגוני המחאה).

אי אפשר להציע חוקה לנאשם בפלילים. הדיון פה מפגר כי הוא מתייחס לנתניהו כמשהו לגיטימי שיכול לקרות במדינה נורמלית. הימין העמיד עבריין מושחת בראשות הממשלה ולא מבין למה משלמי המיסים ומשרתי הצבא מתמרדים. הזיה.

אני די לא משתתף בדיון אבל עדיין חייב לשאול אם לא נמאס לך לחזור שוב ושוב על המנטרה הזאת כשכרגע לא ברור בכלל אם יש לה אחיזה במציאות?

איזו מנטרה?

למה שאתה אומר יש פתרונות במסגרת חוקה או חוקי יסוד.

דוד, יאיר לפיד הציע חוקה כמה פעמים במהלך המשבר הנוכחי. גם ליברמן, העבודה, גנץ, יתמכו כולם… אני מניח שאתה מבין איזה צד יתנגד.
במהלך השנים היו נסיונות של עמותת חוקה לישראל, המכון הישראלי לדמוקרטיה ועוד. עד עכשיו לא הייתה לכך תמיכה פוליטית.

יש איזשהו זיק של תקווה שהמצב ידרדר עוד יותר אבל מעז יצא מתוק והצדדים יבינו שצריך לכונן חוקה.

זאת.

אני מבין שאתה לא עוקב אחרי המשפט? ההגנה אפילו לא מנסה להתמודד עם חלק מהאישומים. לא תהיה לשופטים ברירה, גם אם הם ממש יתאמצו (והם די מתאמצים) הם לא יצליחו לזכות אדם שאין לו כתב הגנה.

נראה שמי שלא עוקב אחרי המשפט זה דווקא אתה.

אין לי רצון להכנס איתך לקרב התנגשויות אבל אם מכתב מפורש מהשופטים שבו הם אומרים שהם המליצו לפרקליטות ללכת לעסקת טיעון כי אין כל-כך בסיס לאישום אז כנראה ששום דבר לא ישכנע אותך.

אגב, את הפרסום הראשוני לכל העניין הזה לא הביא עמית סגל או איזה כתב שמזוהה עם הצד הימני אלא דווקא ערוץ 13 ואחד הכתבים שהכי מזוהה עם האג׳נדה נגד נתניהו.

השופטים יכולים להמליץ מה שהם רוצים אבל יתקשו מאוד לזכות את נתניהו במרמה והפרת אמונים, גם ב4000 וגם ב1000. ההגנה לא הצליחה להוכיח שמדובר במתנות בין חברים ולא הצליחה להוכיח שהמתנות היו דו סטריות. ההגנה לא הצליחה להוכיח שוואללה פעל כפי שפעל כלפי אחרים ולא הצליחה להוכיח שנתניהו נמנע ממצב של ניגוד עניינים. להפך. אפשר לזיין את השכל עד מחר בתוך הפה של עמית סגל או בערוץ 14 אבל חוק הוא חוק וההגנה של נתניהו לא מחזיקה מים.

באמת שהעיוורון הטוטאלי מדהים בצורה בלתי רגילה.

להזכירך, מי שייקח את ההחלטה במשפט הזה הם, לגמרי במקרה, אותם השופטים שבצעד תקדימי המליצו לתביעה בלבד ללכת להסדר של עסקת טיעון לאחר שכנראה שמעו את הדברים עד כאן והחליטו דווקא שהקושי יהיה בלהאשים.

כמובן שאותך ההגנה לא שכנעה רק שלא אתה זה שמחליט.

ברור שהשופטים הפחדנים האלה מעדיפים עסקת טיעון. כמו שמנדלבליט הפחדן לא האשים בשוחד ב1000 ולא האשים את שרה נתניהו. אבל את החוק הם לא יכולים לשכתב. בניגוד למה שנתניהו טוען שופטים הם לא כל יכולים.

אם אתה טוען שנתניהו יזוכה בארבעת האישומים אז אתה העיוור היחיד כאן.

לא טענתי שהוא יזוכה בהכל אבל ה׳שוחד מרמה והפרת אמונים׳ שצעקו לנו בלי הפסקה בכל מערכות הבחירות האחרונות מתברר שלא כצעקתה.

בכל אופן,
אני חי בשלום עם הדעה שלך שאני העיוור והאמת אצלך כשמנדבליט, השופטים והכתבים שדיווחו עד היום X ולפתע נשמעים אחרת, כולם פחדנים ולא מבינים כלום.

אבל אם הוא לא יזוכה מהכל הרי שידובר בעבריין מורשע… לי זה לגמרי מספיק. מה אכפת לי איך הוא ינסה למסגר את זה ציבורית?