פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

א. אתה מדבר ממש מחוסר ידע. לא קרוב לנכון רמת הפיצוי שנתנו לעקירת אנשים מהבית שלהם, כמו גם כאלו שלא פונו מרצון נשארו עם הזין ביד. נאדה. להגיד על זה פיצוי זה לא רציני.

ב. ויכוח אידיאולוגי של בלי קרקעות x הציבור הסרוג ישרוד אבל בלי הדמוקרטיה השמאל לא - היפותטי ולא נכון. אין לך מושג כמה עדיין הציבור הסרוג מדמם מההתנתקות אתה פשוט לא רואה את זה כי הם למרות הכל מתגייסים באחוזים גבוהים והם הם הליבה של הפטריוטיות על הארץ, לא החרדים שמעניין אותם כסף, לא הערבים שרק רוצים להעיף אותנו לקיבינימט ובטח לא השמאל שברגע שיש לו הצעה טובה מחו"ל חותך מהמדינה ההזויה הזו.
(לפרוטוקול, הייתי בעד ההתנתקות. כיהודי חרדי. אז ועדיין)

ג. אתה מציע שאסמוך על ליברמן ולא על גפני? רציני? על לפיד? זה לא שאני סומך על מילה שמגיעה מחברי כנסת החרדים או אפילו הליכודניקים, מה שבטוח שאני כחרדי מרגיש את זה כבר תקופה, לא משנה מה אעשה - אהיה סוג ד. כחרדי ומן הסתם שמרן החברה האעלק ליברלית לא מוכנה לקבל אותי, לא בעבודה למרות שאני (לצערי) לא לומד תורה, לא במראה שלי עם הכיפה, וגם חברי שהלכו לצבא סבלו מניכור. מה שלא נעשה - נהיה מצורעים. לעד, לדראון עולם. אני באמת תוהה אם תתחיל פה מלחמת אזרחים במיקרו קוסמוס לארה"ב, אולי מתישהו הציבור החילוני הנאור ישכיל להבין שיש עוד אנשים ושיש שונים עם אורח חיים שונה שעדיין רוצים להרוויח ולתרום במדינה הזו ועדיין לשמור על ארוח החיים שלהם.

או שרק לערבים מותר הפרדה…

איפה הציבור החילוני לא מבין את זה? אני באמת ששואל!
האם הציבור החילוני דורש להעלות חרדים בכוח על תחבורה ציבורית בשבת? לדחוף להם בכוח חזיר לפה? אולי להכריח אותם להתחתן עם גבר?
הציבור החרדי זכאי מאז ומעולם לחיות את חייו ללא שום התערבות מצד החילונים ויותר מכך! הציבור החילוני הוא זה שממן בכספו (מיסים) את אורח החיים הזה ומגן בגופו (שירות צבאי) על אורח החיים הזה.
מי פה כן דורש כפיה של אורח החיים שלו על האחר? הציבור הדתי שמסרב לתחבורה ציבורית בשבת לציבור שאינו הוא, מסרב לאפשר לאנשים להתחתן עם בחיר/ת ליבם, ואם זה היה תלוי בו גם היה מסרב לנו דברים רבים נוספים.

באמת שאני חייב לדעת איך המסקנה שלך היא שיש פה כפיה חילונית על הציבור הדתי…

הפעם אני מסכים עם גב :slight_smile:

ומי שם שם את לוין ורוטמן? מי נתן לבן גביר להיות שר המשטרה? עזוב דן אם יש משהו שאני לא קונה זה ספינים של פרשנים פוליטיים שמחצרצים כולם באותה חצוצרה. אף אחד לא יצליח לשכנע אותי שהמהפכה המשפטית היא משהו שנכפה על נתניהו. הוא מנהל את האירוע. ובינתיים החוקים היחידים שעברו הם אלה שמשרתים אותו באופן אישי.

גב, עצור! אני מדבר בשם עצמי לא בשם אף אחד אחר. אני לא עו"ד של הציבור החרדי, באמת שאין לי כוחות לזה, כמו כן מן הסתם אני לא עומד באותו קו עם הליבה החרדית כך שכנראה אהיה עו"ד גרוע להסביר אותם.

אני גם פה לא מכליל ציבור שלם, חלילה לי. עדיין מכוון לסוגה של אנשים בהם יותר מצוי

אני לא מדבר על כפייה. לא על תחבורה בשבת, לא חזיר, לא על אלף ואחת דברים. זה לא הנושא שהעליתי.

אני מדבר על זה שלמרות שאני עובד ומפרנס את עצמי (מעולם לא קבלתי תקציבים, אנחנו לא משפחה ברוכת ילדים, הורי עבדו, מעולת לא היה לי תקציב מיוחד. מעולם) אני תמיד אהיה בצל. לא אתקבל למשרות שאני מעוניין נטו בגלל חזותי, נטו בגלל השקפותיי למרות שלמשרה הזו אין שום הקשר למצב הדת ו/או השקפת עולם. נטו עבודה וכישורים אותם יש לי - לשמחתי.

במרכז קרה בכמה מקומות שעקפו עלי בתור כאילו זה מובן מאליו, כאילו אני לא בן אדם, היחס אלי תמיד היה כסוג אחר בגלל שכל חפצי זה לשמור שבת וכשרות (על פי המראה המאפיין שלי).

גם אצל ערבים זה קורה. גם ערביות המגיעות עם חיג’אב סיכויים להתקבל לעבודה נמוך יוצר מאשר אילו באו בלי, למה? כי זה ‘חשוך’ ללבוש לבוש דתי.

איך צחקתי עם שני המרצים שלי היום (חילונים לחלוטין) הם שאלו אותי מתי מחייבים אותם לבוא לעבודה עם שטריימל… לגמרי בפאן.

לגמרי מה שגב. אם החרדים היו באים עם תוכניות אופרטיביות שמטרתן להשתלב בחברה - החילונים היו הראשונים לקבל אותן. בגלל זה ליברמן היה מוכן להוציא הרבה כסף כדי שבבעלז ילמדו לימודי ליבה. ביום שאראה מפלגה חרדית חדשה שדוגלת בשילוב אמיתי שלהם בחברה הישראלית, אז אהיה מוכן להיות רגיש לקשיים האמיתיים שאני מאמין שיש לך כחרדי. בדיוק כמו שתמיד בזתי לערבים שמצביעים למפלגות הערביות ומתלוננים על גזענות (היה שינוי חיובי עם מנסור עבאס, נראה אם תהיה לזה המשכיות).

דן, המפלגות החרדיות בכנסת הם הפרצוף שלך ושל כל חרדי אחר במדינה. והם בזים לי למשה, לגב ולליאור, למרות שאנחנו נמצאים בארבעה מקומות שונים לחלוטין על המפה הפוליטית. הם כופים עלינו איך לחיות את חיינו, והאנטגוניזם כלפייך הוא הנזק המשני שלהם. אתה לא יכול לצפות שנעשה את ההפרדה הזאת.

בנושא קצת אחר - אם אני חסן נסראללה - למה בעצם לא לתקוף בשבועות הקרובים? אני יוצא מנקודת הנחה שהוא מתכנן עוד מלחמה בחמישי חייב. מה הסיכוי שתהיה לו שעת כושר טובה מזון?

רציני? יודע כמה חרדים לא הצביעו למפלגות החרדיות? (דודים ודודות שלי, בני דודים שלי ועוד שאני מכיר אישית) שמת לב שלמרות הגידול הדי גבוה - גם אם הואט - עדיין זה לא מתבטא במנדטים? שאלת את עצמך למה? הנה התשובה.

זה כל מה שאני בא לטעון פה, זה סופר חשוך וגזעני להגיד שחבורת החרדים הם הפנים שלי. מה זה החרא הזה? כמה אפשר לספוג רמה ירודה כזו פר אדם? תתייחס אלי כאל עצמי, גם ככה זה סופר מורכב במדינה שלנו.

את הנציגים החרדים אתה יכול לקלל עד מחר, כנראה גם שברוב המקרים אצטרף אליך.

עריכה:
קראתי שוב את ההודעה שלך ואני מתפלץ על שורה. אני בז לך? למשה? לגב? לליאור אחד מחברי הרשת הטובים ביותר שלי מהניהול בספורטאנטר עובר לפה, עד הפסקת בת שנתיים עם דיבור צפוף במסנג’ר וחוזר לפה? למי לא הבעתי כבוד? כי אני לא עונה מיד לטענות ששולחים לי בערב שבת? בחיי שאיני מבין את ההכללה הזו. צא מרמת העצבים שלך על הציבור החרדי, כמו שאני רואה את גב וליאור ויודע שלא כל השמאל הוא עברייני כך גם לא כל חרדי רוצה לחרבן לחילוני ת’חיים. תגביה את עצמך מרמת הכללה מפגרת שכזו.

זו תהיה הטעות הכי גדולה שלו. הכל קורה עכשיו, זה רק יאחד את השורות. כרגע הוא צריך להמתין ולתת להתפוררות להמשיך לקרות מעצמה.

זה לא רע, תודו

וואו, זה מידרדר מהר מאד. תמונות עצובות (ברור לי שיש משני הצדדים וכו’)

https://twitter.com/JoshBreiner/status/1683535294488821775?t=FkpuIEpN0AZBWihiu7coqw&s=19

דן כתבתי לך את זה בשיחה ביננו בפרטי ואני גם יכתוב לך את זה פה. אתה לא הבעיה שלנו, ההפך מזה, אבל הבעיה שהפולטיקאים של המגזר שלך , בחלק גדול בצדק, פשוט גורמים לשינאה . אני הייתי בירושלים בגירושים של אחי השבוע לספר לך איזה חויה איומה זה היה בשביל כולנו? וזה עוד שהגירושים שלהם הסתימו יחסית בשלום והם עדין חברים… לא רוצה לחשוב מה קורה במקרים שזה יותר רע מסתיים…

הציבור החרדי סובל כמונו, הוא סובל מהזנחה של המימסד שלו שפשוט רוצה להשאיר אותו בעוני וללא השכלה.

אני מתקשה לראות את המצב הנוכחי ממשיך ללא פיצוץ

אם באמת היו רוצים לעזור לציבור הזה ולנתק אותו מהקרימינלים שמנהלים אותו, היו מציעים הצעות שמכבדות אותי כדתי וחרדי. כשכל ההצעות לטובתי זה ‘להיות חילוני’ אין פלא שרוב הציבור עדיין יצביע לאותם ראשי הציבור החרדי.

בתכלס, אין אלטרנטיבות. אולי קצת הציונות הדתית שבחלקה צועדת יד ביד עם רעיון החרדיות (מבחינת דת) וגם קצת הליכוד ששם מכבדים מסורת ולא מתכוונים להרע או לשנות את החרדים - מדתם. כל השאר רק חיפשו להרע לנו, לשנות אותנו. הרי יהודים גלותים אנחנו… זמן ל update

דן בבית ספר שלך שלמדת כילד איך הציגו אותי החילוני? שואל באמת.

איזה הצעות לא מכבדות אותך כחרדי או דתי?
להפך! כל הניסיון להכניס את הגיוס ולימודי הליבה לקהילה החרדית נועד כדי שתהיו חלק מהחברה.
כמובן שיש לו מטרות אחרות, כלכליות בעיקר, אבל אף אחת מהן לא נועדה כדי לפגוע בכם. להפך! מבטיח לך שתראה קשר של סיבתיות בין אנשים שלמדו לימודי ליבה להכנסה שלהם, ובין אנשים שעשו צבא לתחושת השייכות שלהם.

למה לימודי ליבה נוגדים את היהדות? האם אי אפשר לעשות זאת לצד לימודי תורה?
למה שירות צבאי הוא חטא? מה נראה לך שבני ישראל עשו מול הפלישתים?
עזוב, בוא נלך קרוב יותר, מה עשו היהודים עד 1948? אתה חושב שהמאפיות שהם קנו מהן לא עבדו בשבת? או שהחנויות היו כשרות בהשגחה מסוימת? או שכל העולם סביבם פסק מלאכת ביום שישי?

אפשר להיות יהודים גם בלי לדרוש מהסביבה לפעול באותו אופן. אתם גם בסביבה מכבדת סך הכל. בסוף איש לא נוסע כמעט בכיפור ומכבדים אנשים ששומרים כשרות. אף אחד לא מתכנן לעשות דווקא לאף אחד.

חשוב לי לציין ששום דבר פה לא נגדך. אתה באמת נשמע לי בן אדם זהב! אם כולם היו קצת יותר כמוך (משני הצדדים) לא היו לנו בעיות.
פשוט לא מסכים עם הצד שאתה מעלה כאן בדיון

משה וגב, אגיב לכם מחר בת’רד של הדת (נשאיר לפה את הפוליטיקה).

אחרי יום עמוס (ומחורבן), כמו גם לאות מהמצב שגם משפיע עלי - גם אם לא כתבתי זאת בת’רד הכתיבה משחררת.

ייתכן שחוק יסוד לימוד תורה יוציא אותי לקפלן. זאת חרפה שאין לה שום תירוץ. אסטרטגית - לא ברור לי מה המטומטמים האלה עושים. ברור שהם רוצים למגן את עצמם מול בג״צ אל מול חוק גיוס, אבל בחייאת - זה כאילו הם מנסים למקסם זעם. אין יותר אצבע בעין מהדבר הזה.

ברור שזו שגיאה אסטרטגית קשה, זה מעיד על חוסר מודעות עצמית קיצוני ברמות. זה ירייה ברגל.

בגדול, זה צעד שאמור לשמח את כל המתנגדים ותהיה לצעדים כאלו השפעה עמוקה מאוד בבחירות הבאות. אני לא רואה סרט שה"ימין" יקים את הממשלה הבאה.

מה שמצחיק, זה שיושבי הממשלה הנוכחית (ובוחריה) התלוננו פעם אחר פעם בזמן הממשלה הקודמת, שזו ‘ממשלת האסון והחורבן’ שכל כוונתה היא להחריב ולהרוס, ושהיא רק רוצה להכניס אצבעות בעין של הציבור שלא בחר בה - כשבפועל, לא היה שום-דבר מהסוג הזה. לא ‘גזירות’ החד-פעמי והשתייה המתוקה, שלא כוונו בכלל לציבור החרדי (כאילו יש ציווי מהתורה על קוקה קולה ושרוול כוסות חד"פ. אם כבר להיפך, מדובר בחוקים שאמורים לסייע קודם כל לאוכלוסייה מוכת הסכרת וההשמנה הזו, בגלל המודעות הנמוכה לספורט ובריאות) ; לא הצעדים הבונים לפתיחת השוק, כאילו כדי ‘לפגוע בחלשים ביותר’ (בדיוק להיפך) ; ובטח לא בשמירה על הביטחון, שם הממשלה הקודמת עשתה הרבה יותר ו’הכילה’ הרבה פחות מאשר ‘מר ביטחון’ בנימין נתניהו.
המקום היחידי שהטענה הזו עוד איכשהו הייתה רלוונטית, זה הקיצוץ בסיוע הגנים למשפחות אברכים - אבל מה לעשות, תקופה כלכלית לא פשוטה, והיו הרבה קיצוצים כואבים.

ועכשיו, לא רק שהממשלה הנוכחית עושה בדיוק את זה - מכניסה עוד אצבע ועוד אצבע בעין של הציבור שלא הצביע לה (וגם של חלק לא מבוטל של הציבור שכן הצביע לה) - היא גם יורה לעצמה ברגל, ותשיג בסופו-של-דבר בדיוק ההיפך ממה שהיא רוצה.

שלא נתבלבל. החוק הזה לא יעבור (הליכוד כבר מיהר להתנער ממנו). אבל הזחיחות והאופן שבו חברי הקואליציה והממשלה מתנהלים בימים לא קלים בכלל, יביאו עליה את קיצה. במקום לנצל את ההומוגניות הייחודית של הקואליציה להעביר בקלות דברים שנמצאים בליבת ההסכמה הקואליציונית, בכל פעם הולכים לבדוק את גבולות ההזיה והשיגעון.

בחיי שאני לא מבין את המטרה, וזה מפוליטיקאים מנוסים ביותר שכבר שנים שם. כל חברי יהדות התורה יודעים בבירור שהחוק הזה לא יקודם - לא ע"י הליכוד כמו גם חובשי הסרוגות למינהם.

מה הריווח להגיד דבר שבטוח לא יקרה? הם מקוששים קולות? לא מצליח להבין. בינתיים מי שהרוויח הכי בגדול זה גנץ, המישהו שמוציא לו את המכתבים ומדברר אותו ברשת גאון פירסומי.
(זה לא הוא עצמו, ראינו אותו מדבר לא פעם וחא פעמיים)

זה הטרלה של חבר כנסת חרדי בודד והנה דן קישור למה שניסתי להסביר לך אתמול. הלואי שהחרדים בעצמם יבינו כמה ההנהגה שלהם פשוט גורמת להם נזק עצום בטווח הארוך . החרדים בעצמם צריכים לשאוף להתשחרר מכל הגפני והגלוקוף שלהם לפני שאני והחילונים נבוא ונשחרר אותם כי רק הם יכולים לעשות את זה.

לא שונאים חס וחלילה אותך אבל מה לעשות שאתה לא יכול לטעון לכפיה חילונית במצב הזה.

דרך אגב הכי מאכזב אותי זה גפני. הרבה דברים היה אפשר להגיד עליו אבל טיפש ואחד שדוחף אצבעות לעינים של החילוני אי אפשר היה להגיד על הפוליטיקה שלו. אבל בשנה האחרונה הוא הפך להיות טרול מהמדרגה הראשונה. פשוט איבד את עצמו וחבל.