פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

מה שהפך אותה לאפקטיבית*. טעות בהקלדה.

אה אם כך אז התשובה היא שאין לי מושג. לא יודע אפילו אם המחאה של הפנתרים הייתה בכלל אפקטיבית…

אני חושב ש"מארגני" המחאה מנסים מאוד מצד אחד לקיים מחאה לא אלימה ומצד שני מחאה אפקטיבית. אני חושב שהם משוכנעים שכדי לצלוח את הסיקור התקשורתי עליהם לייצר סייקלים של אימג’ים מעניינים מבחינה תקשורתית. חסימת כבישים מספקת את זה. מחאה לא אלימה באופן מוחלט לדעתי לא תספק את זה. אלא כשמפגיני ימין באים לספק את הסחורה… בקיצור זה הימור גדול מידיי לקנות את התזה שלך שזה מספיק.

כנראה שנישאר חלוקים בנושא. אבל הלואי ולא היה צורך. הלואי והתקשורת הייתה מסוגלת לשדר עוד צבעים חוץ מצהוב.

וואו, לא הייתי הרבה זמן. מישהו יכול לעשות לי אמלק?

נ.ב
אני תומך רפורמה.

נחסמת לשבועיים מהפורום :stuck_out_tongue_winking_eye:

אני חושב שתמיכה ברפורמה דומה למצב הבא:

תארו לכם שהממשלה רוצה לעשות רפורמה במערכת הבריאות. היא אומרת שהמצב הוא בלתי נסבל וחייבים רפורמה ואז במקום לעסוק בבניית בתי חולים, בקיצור תורים, בהגדלת תקנים, בהגדלת סל התרופות ועוד היא מחוקקת חוקים שמיטיבים עם הרפואה הפרטית ועם תיירות המרפא.

הרפורמה המשפטית המוצעת היא אך ורק פוליטית. אין בה דבר וחצי דבר עם האזרח הקטן.

רק תשבע פה קבל עם ועדה ששום ממשלה לא דואגת לאזרח הקטן. גם לא האחיזת פנים של הממשלה הקודמת.

בגדול, ככה זה עם שיטת ממשל + שיטת בחירות שכאלו. במקום כוח למחוזי והאצלת סמכויות נבחרי מדינת ישראל רוצים לשלוט בהכל, וברגע שהם מגיעים לכסא זיבי על כל הציבור, חרדים, חילונים, ערבים, ימנים, להטבים וואטאבר.

זו האמת האמיתית וזה הסיכום המלא על רגל אחת של כל הוויכוח פה. מכנה משותף לכולם שיש 0 אמון בנבחרי הציבור, אנשים שאולי על הנייר יודעים לעבוד ולהניע תהליכים, אולי פעם הם עשו את זה כשהם טיפסו במעלה ההיררכיה, אבל ברגע שהם הגיעו הם זרקו זין. וזה לגמרי מגיע מהראש - ביבי נתניהו - שאימץ את גישת חדלות אישים כדי לשבור שיאי קדנציות ואנערף. אני כבר לא מדבר על גנב/לא גנב, אני מדבר על אדם סופר כשרוני, חכם, תחמן לא קטן, איש עם יכולות לא הגיוניות (מעדויות של אנשים שעבדו לידו, האיש מרוכז וחד איזה 20 שעות ביממה, אין ספק שמדובר בעילוי) ודווקא בגלל היכולות הפנומנליות שלו הוא פשוט מאכזב עם גישת הנשב על התחת ונראה מי מתעייף ראשון, הפלשתינים, החרדים, החילונים, מי שזה לא יהיה.

מסכים במאה אחוז. ההבדל העיקרי הוא שראש הממשלה הנוכחי היא היחיד שמרשה לעצמו לדאוג אך ורק לעצמו ואפילו לא טורח להסתיר את זה.

כל מצביעי הימין כאן בפורום: כשהממשלה תלך נגד הלהט״ב נשים להם גבול. הם לא יעשו את זה.
בפועל: (צרצרים)

איפה אתם עכשיו עם החוק החדש נגד האימוץ של ילדים על ידי להט״ב?
איפה אתם עם הצעת החוק הקודמת על לימוד התורה?
איפה אתם עם הגידול הדמוגרפי המטורף שרק מחריף פה את הבעיה? לצד הגדלת הפערים בין חילונים לדתיים?
כמה עוד תרצו להשפיל את ה״שמאל״ לפני שתבינו שאתם דווקא יותר מסכימים עם אותו שמאל?

אתם מבינים שאשכרה רוב הימין היום הצביע למפלגות שמאל כלכלי וחברתי רק כי מכרו אותם בעטיפה ימנית?!?

עכשיו, אני אבין אם זה מגיע ממניעים דתיים, אני באמת מסכים שכל מי שמעוניין במדיניות הלכה הגיוני שיצביע למפלגות האלה. אבל כשאדם שמצהיר על עצמו כחילוני המעוניין במדיניות ימין כלכלית, איך אפשר לתמוך בצד הדתי שמעודד מדיניות שמאל כלכלית?

אין שום הצעת חוק חדשה שאוסרת על אימוץ ילדים ע"י להטב אין שום הצעת חוק של הגיוס

כל הדברים שכתבת היו גם תחת ממשלת שמאל ומה אתה רוצה שאני יעשה בקשר לגידול אוכלוסיה של החרדים יעשה להם דילול אוכלסיה באופן עצמאי???

הממשלה הזו גרועה מאוד וראש ממשלה שנראה עייף אבל מה לעשות אני איש ימין אני מעדיף להוריד לעצמי את היד מאשר להמליך שוב את לפיד וגנץ… מספיק היה לי מהחארות האלו שנה שלמה…

ואולי תתפלא אני לא איש ימין כי אני רוצה להשפיל את השמאל אלא מבחינה אידיאולוגית אני איש ימין.

אני למשל לא חושב שאתה איש שמאל בשביל להשפיל אותי…

אבל זה רק אני.

מתקן, שר הרווחה “רק” יצא נגד הנושא.
אתה מתאר לעצמך את יאיר לפיד מתראיין נגד הזכות של החרדים להוליד ילדים?
גם אני למשל לא מבין למה לגדל ילדים בחינוך חרדי, ועדיין זו זכותם המלאה. אני לא מתחבר לכך ולכן אני לא מגדל ילדים בצורה הזו.
מצד שני, כמו כל המפלגות האלה, הוא לא מסתפק בזכות לחיות את חייו בדרך בה יבחר, הוא מעוניין לכפות עליי לחיות את חיי בדרך שהוא יבחר.
לא יודע אם הבעיה היא במנהיגים או בציבור עצמו (והציבור עצמו הוא זה שבוחר במנהיגים). אחכה לתשובה של דן בנושא (שבאמת מעניינת אותי).

רוצה לדעת איך אתה רוצה לראות את המדינה. מהי המדינה האוטופית שלך ומה אתה עושה על מנת להשיגה.
האם המדינה האוטופית הזו כוללת 50% לומדי תורה ו50% שממנים את לימוד התורה?
האם המדינה הזו כוללת חופש לבחור עם מי להתחתן? מה לאכול? מתי לצאת? ובכללי לחיות את חייך מבלי שאחרים יכפו עליך לעשות משהו?
היום המפלגות החרדיות לא מאמינות בחופשים האלה והן גם לא מתביישות להגיד את זה ברבים!
זה כרגע לא חוק כי עוד אין להם את הרוב, אבל מה יקרה כשיהיו להם עוד 5 מנדטים? או עוד 10? אתה עדיין חושב שזה לא יקרה? זה לא מדע בידיוני, עם הקצב הנוכחי הם יגיעו לזה בעוד 10-20 שנה.
עם הרפורמה הנוכחית מה יעצור אותם מלחוקק חוקים כאלה?
אני ממש לא חושב שהם אויב או משהו, אני פשוט חושב שחשוב מאוד לצייר גבול ברור בין מה מותר לשנות ומה אסור, הרפורמה שרוצים להעביר מטשטשת את הגבול שמתכתחילה לא היה מספיק ברור.

אחת הדרכים בעיני לנסות לתקן את הבעיה (בצורה רחוקה ממושלמת אך בהחלט עדיפה על כלום) היא לקרב את האוכלוסיות. בסוף כמו שאז דן אמר, החרדים לא מרגישים חלק מהמדינה בהרבה תחומים. איך אבל הם ירגישו חלק אם הם פשוט רחוקים מאיתנו בכל נושא שנבחר?
אם הם לא לומדים בבית ספר את אותם תחומים כמונו איך יהיה לנו ידע משותף? (ובכללי איך הם ישתלבו במקצועות שדורשים קצת מתמטיקה או אנגלית?) כמובן שזה גם יגדיל את ההכנסה הממוצעת שלהם ויקטין את התלות בכספי המיסים.
אם הם לא עושים צבא, איך הם ירגישו חלק בעם שצבא הוא אלמנט מאוד בסיסי בשיח?
עזוב, בוא נלך יותר אחורה, איך אפשר להרגיש חלק מאוכלוסיה שאין איתה בכלל חיכוך? בלי צבא, בלי עבודה, בלי נושאים משותפים, אין שום קשר בין האוכלוסיות. איך ננסה בכלל לגרום לצדדים להבין את האחר במצב כזה?

אז באמת אני שואל אותך, לאיזה כיוון אתה רוצה שהמדינה שלנו תלך? ואיך אתה, משה, פועל כדי להוביל אותה לשם.

אני חושב שבתקופה אחרונה חלק גדול מאוד מהאידיאולוגיה של הימין הפכה להיות בעיקר אנטי שמאל.
כאשר שמאל הפך להיות שם נרדף ל"לא ביבי" אז מן הסתם ימין הפך להיות שם נרדף לביבי.
אין לי בעיה עם אידיאולוגיה ימנית, אני פשוט לא חושב שהממשלה הזו מקדמת אחת כזו.
הממשלה הזו מתכננת להגדיל את הכספים שנשלם על מימון אורח חיים לא יצרני. זה ההפך המוחלט ממדיניות ימין כלכלי.

התשובה בקצרה מאוד ברורה זה לא באמת ממשלת ימין. אבל ממשלה שיש בה גנץ לפיד ומרצ בתמיכה של האחים המוסלמים היא בטח לא ממשלה שתייצג אותי.

לצערי אין לי פיתרון פוליטי. אין לי באמת מפלגה שתייצג אותי. היה פעם בנט ושקד אבל הם תקעו לי סכין בגב.

מה שעצוב בגוש שאתה משתייך אליו, שאתם כל כך שונאים את ביבי אבל כל הזמן מתעקשים לחזק אותו. והכי מעצבן ששום כישלון שלם לא יגרום לכם איזה חשבון נפש עם עצמכם אף פעם. תמיד תאשימו מישהו אחר במקום להביט במראה, כל פעם אתם מחזירים אותו לחיים אחרי שנראה שזה הסוף שלו.

כתבתי פה בעבר. אם בנט ולפיד לא היו רוקחים ביחד את אחד מתרגילי המרמה והפרת אמונים מהגדולים שהיו בפוליטיקה הישראלית, לדעתי עכשיו ביבי לא היה ראש ממשלה. שבנט עלה לו הדם להיות ראש ממשלה, ביבי באמת היה ברגע של שפל. גם בליכוד התחילו לדבר על זה. עכשיו? כל אחד שיצא נגדו יחשב בתור “בנט הבא”

אבל להסיק מסקנות מזה, לא תסיקו. כולם אשמים רק לא השמאל

גב הדמוגרפיה משתנה לטובת הימין והחרדים. יש בזה הרבה שמפחיד גם אותי, אבל המחשבה שאם יקום פה גוש שמאלי אז פתאום ישראל תהפוך להיות מדינה ליברלית חילונית והחרדים יתגיסו היא עבודה בעינים פשוט לרמות אנשים נטו . גנץ לא סתם אמר לפני הבחירות שאם הוא יהיה ראש ממשלה הוא יתן לחרדים צק פתוח. ולפיד אמר שלא תהיה לו בעיה למנות את דרעי לשר…

דרך אגב. לפיד וגנץ מבלבלים את המח על גיוס חרדים. תשימו לב שהם “שוכחים” להכניס את הערבים.

צריך לפרק את “צבא העם” (שלא באמת קיים) ולהקים במקומו צבא מקצועי.

נ.ב בסוף לא יצא לי קצר… חחח

מסכים, גם אני בתור אדם עם אידאולוגיה ימנית מאוד מודאג אחרי שראיתי את הטיקטוק ההוא.
אבל הבעיה היא שאין ממש פתרון. מפלגות השמאל הן לא אלטרנטיבה.

אדלשטין גלנט והשלישי שאני לא זוכר את שמו ואליהם יצטרף ביתן (שתנו לי לנחש בתמורה יגלה שכתב האישום נגדו יתבטל) ונראה לי שאין לקואליציה יותר רוב להעביר שום חוק.

כנראה שפרימיריז זה באמת שיטה גרועה. צריך לחזור לימי הועדה .

להבנתי השלישי זה אבי דיכטר, ראש השבכ לשעבר.

נראה לאיפה זה יתגלגל.

אם אבי דיכטר מצטרף זה כבר בחירות חדשות באופק חחחח

אני האמת רוצה שזה יגמר יהיה פה ראש ממשלה חדש ואז אותו ראש ממשלה יעשה מה שאתם רוצים וזה רפורמה בהסכמה ובנחמדות ובנימוס ובטון של דן מרידור רק בשביל לראות איך בתמורה מגלגלים אותו מכל המדרגות.

זה כל מה שאני רוצה. כדי לשמוע את התירוצים שלכם אז.

בג"ץ ימשיך להיות עם הברך על הגרון שלי ושל הימין בישראל.

שבת שלום אפשר לחזור לכדורגל. יותר מעניין

חוכמה גדולה לאיים כשהכנסת יוצאת לפגרה…

נתניהו מבחינתו העביר 2 חוקים שמאוד עוזרים לו במשפט והציבור הטפש חושב שלוין הכריח אותו.

האמת זה הדבר העיקרי שאני לא מסכים עם המחנה שלי, ואני מאוד מקווה שישתנה אחרי כל מה שקרה לאחרונה. שיבינו שאי אפשר בנפרד.
כתבתי לא פעם פה שאני מתנגד למדיניות הרק לא ביבי ואני מאוד מקווה שהפוליטיקאים שלי יפעלו בהתאם.

כמובן שלא, שום שינוי כזה לא קורה ברגע.
הרעיון מאחורי נתינת תמריצים הוא להפוך שינוי לכדאי.
הממשלה הנוכחית שואפת לקדם תמריצים הפוכים, תמריצים שמרחיקים את החרדים מהחברה, תמריצים שיגרמו לציבור הזה לעלות לנו יותר ולהכניס לנו פחות.
תמריצים שכאלו יעלו למדינה המון בכספי מיסים, ורק יחמירו את הבעיה הקיימת גם היום של חוסר השילוב של החרדים בחברה.
מדובר בסוג של מעגל שבלי תמריצים לא נצא ממנו, גם איתם זה לא פתרון קסם כמובן.

אם נרצה, זה קצת כמו מה שהבינו בקיבוצים בעבר.
בקיבוצים בעבר כל אחד תרם כמה שיכול היה לתרום וכולם היו מתחלקים בתמורה שווה בשווה. זה כמובן עבד נהדר כשכולם רצו לתרום, אך כשהזמנים נהיו פחות קשים, אנשים הבינו שאין להם מה לתת 100% אם הם יקבלו את
אותה תמורה גם עבור 50%.
במילים אחרות, הקיבוצים לא תמרצו שאפתנות ועבודה קשה ולכן אנשים עם הזמן היו פחות פרודוקטיביים.
אנשים שראו שהם שווים יותר חשבו פעמיים אם להמשיך בקיבוץ וראינו גם גל עזיבות לא קטן בשל כך של האנשים שמבחינה כלכלית היו שווים יותר משקיבלו בקיבוץ.
זה גרם לקיבוץ להחליף את המודל, בגלל זה הרוב המוחלט של הקיבוצים היום כבר לא מחלקים את השכר שווה בשווה, אלא נותנים תמריץ בצורת שכר לפי התועלת מהעובד, כמו בכל מקום אחר.

החרדים לא אנשים רעים, המודל הסוציאליסטי שלהם יעבוד נהדר אם באמת כל העם היה רואה את החשיבות של תרומתם, אבל כשגם בימין לא רואים את זה, נוצרת בעייתיות.

לדעתי זו הסכנה מספר אחת במדינה וכל חקיקה צריכה לתמוך באיזשהו עיגון של עקרונות של חופש כלכלי עבור האזרחים.

אם תשאל אותי, הימין-שמאל שמשפיע על חיינו בצורה המשמעותית ביותר הוא הכלכלי.
בוא נהיה כנים, מבחינה ביטחונית דברים לא ישתנו בצורה דרסטית תחת אף ממשלה, אפילו ממשלה ימנית קיצונית כמו הנוכחית לא עושה דברים שונים משראינו ב15 השנים האחרונות.

גיוס חרדים זה יותר סיסמה ממטרה אמיתית בעיני.
אני לא חושב שצריך לחייב אותם ללכת לצבא בכוח. צריך לתת תמריצים למי שעושה צבא וכמובן להפסיק לתמרץ את
מי שלא.
רוצים לא לעשות צבא בשביל ללמוד תורה? סבבה, המינימום הוא לא לתמרץ את זה כלכלית. הממשלה הנוכחית רוצה לתמרץ כלכלית אדם שהולך ללמוד תורה באותה צורה בה רוצים לתמרץ אדם שהולך לסכן את חייו בגבולות המדינה עליה כתוב בתורה.
אני בספק שאפילו דן ילשוב שזה הוגן, והוא עוד כן מאמין בתורה.

אגב, לא תריך להתמם, שנינו יודעים שיש הבדל בין ערבי לחרדי בנושא הזה. הבדל שנעוץ באמונה במדינה בכלל.
מה גם, שבתרומה הכוללת, היום ערבים תורמים למדינה יותר. משק בית ערבי עולה למדינה 300 שקל בממוצע לעומת 2300 למשק בית חרדי. לשם השוואה משק בית חילוני מכניס למדינה כ2300.

קשה לי לדבר ככה באוויר, כי זה דיון של מספרים, אך באופן כללי אני מאוד תומך ברעיון.

.

אני הייתי שמח לראות את הרפורמה שתגיע בהסכמה רחבה פשוט עוברת.
עם כמה שכיף להביא לפה ״אמרתי לכם״ אני אעדיף לא להיות נביא של בשורות רעות…

משהו כללי קצת-
אני לא מתעסק הרבה בפוליטיקה (אני מניח שזה ניכר בתגובות שלי פה… בכמות ובאיכות חח )
אבל יש משהו אחד שמשגע אותי.
בימים שאני כן נכנס לזה טיפה יותר בעיקר בגללכם/בזכותכם אני נתקל באותה תופעה שחוזרת המון.
פולטיקאים משני הצדדים משקרים חופשי למצביעים שלהם ובמקרים המאוד נדירים שאני עוד רואה שמעמתים אותם עם זה, פשוט נראה שזה רגיל ולא אכפת להם אפילו כבר.
בתור “צופה מהצד” אני לא מבין איך אין מחיר לשלם על שקרים (לא מדבר על הפרת הבטחות או חצאי אמיתות) האם לכם בתור צד בעניין זה לא מפריע? אני לא רואה שום דרישות גם שיהיה לזה מחיר (אולי כי אני לא מעורה מספיק?).
מקווה שלא ישתמע פה שאני מאשים את הבוחרים בזה אבל ברור שגם להם יש חלק במצב כי הם מאפשרים את זה.
לא עדיף לכולנו ללמד אותם שיש מחיר לשקרים שלהם? לגרום להם לשלם על זה עד שנגיע למצב שזה לא מקובל בכלל?

למה שלא תאשים את הבוחרים? הם לגמרי אשמים. פני הפוליטיקאים כפני העם.

בני אדם הם טראש אין לי ציפיות מהם… קוויתי לפחות שיהיה להם ציפיות ממי ששולט בהם.