פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

אנרכיה זה לראות מישהו עובר על החוק ולהחליט לטפל בו לבד.

אני לא מדבר מהי ההגבלה, מה הגדרת מחיצה (דגל זה לא מחיצה, נכון. אבל גם לא צריך בטונדות בשביל להגדיר מחיצה מהי) ומה היה בפועל. אני לא מדבר על הארגון הנ"ל שכנראה שהוא לא בדיוק תמים. אני מדבר על הגישה של אנשים לקחת את החוק לידיים. זו חוצפה. זה מפתח לאנרכיה.

אני חושב שהמושג אנרכיה הפך להיות מגוחך. אם אני רואה לכלוך על הרצפה ומרים אותו לפח אני לא אנרכיסט בגלל שלא חיכיתי לאגף התברואה שיבוא לטפל במפגע. אם שמתי דגל במטרה לייצר מחיצה אז הדגל הוא מחיצה. הדתיים התגרו בחילונים והחילונים התגרו חזרה. אף אחד לא תמך בביטול המשטר.

אז שיקחו ת’מחיצה לא צריך לאכול במבה מול מישהו שצם…

בכל אופן, אני לא נוטל את החוק לידי, ואני מדבר שאני רואה עבריינות לא על לחכות עד שמישהו יעשה את העבודה שלו בלהרים עטיפה. יש פער

תגיד דן בלי קשר לויכוח המשעמם שלנו, המטרה בתענית היא להתענות?

להקריב את עצמנו בקטנה. אבל זה רק טעם המצוה.

העקרון הוא שהתורה אמרה. גזירת הכתוב.

“ועינתם את נפשותיכם, בתשעה לחודש בערב, מערב עד ערב תשבתו שבתכם”

ואני נכנס פה לדיונים שהבטחתי לאורי @whykds הסבר יותר מפורט לגבי שיטות לימוד תורה.

אם זאת הייתה המטרה, התורה הייתה מצווה לצפות במשחק של ריאל/בארסה, עם אנצ’לוטי/צ’אבי כמאמן, מול חטאפה, ועם שיפוט של הליגה הספרדית.

קשה לי להאמין שעשרות מחבלים, כל ההנהגה של לפחות 2 ארגוני טרור, בטח המפקדות באירן ובלבנון, צלמים, מפעילי ציוד רב, כולם ידעו על המתקפה והמוסד, השב’‘כ ויחידות הסייבר של צה’'ל לא ידעו כלום.
מה שמאות אנשים יודעים לא יכול להיות סוד.

משהו מסריח פה. אני לא מאמין שבהנהגה שלנו לא ידעו כלום.
אני חושב שהם רצו תקרית קטנה כדי להסיח את הדעת מכל שאר הדברים, אבל האירוע יצא מהשליטה לגמרי.

תיכף ייצאו הפוליטיקאים יתחילו להאשים אחד את השני. האופוזיציה תאשים את הממשלה, ביבי ואחרים יאשימו את הממשלה הקודמת.

אני מסכים איתך, זה קונספירטיבי בטירוף אבל אני פשוט לא מאמין שאף אחד לא ידע על כזה מבצע

אין סיכוי כזה שעזה, מקום כלכך פצפון עם כלכך הרבה טכנולוגיות ריגול, תצפיתניות ומערכות משוכללות על הגדר
ואף אחד לא יודע מה עומד לקרות? אף אחד לא יודע בזמן אמת מה קורה?

מרגיש כאילו מקריבים אותנו לצרכים פוליטיים, עצוב לי ממש

בטלויזיה יושב פנל של 10 אנשים וכולם שואלים אחד את השני איך מחדל כזה יכול לקרות ואיך המודיעין לא ידע כלום.
אף אחד בשידור לא רוצה לדבר על האפשרות הסבירה יותר - ידעו, אבל בחרו לתת לזה לקרות.

אני לא יודע למה עשו את זה, יכולות להיות סיבות רבות.
אולי עשו מה שהבריטים עשו כשפיצחו את האניגמה. נתנו לגרמנים להצליח פה ושם כדי לא לחשוף את הפיענוח, ושמרו את זה למשהו שהיה שווה יותר מבחינתם.

שששש אסור לרמוז למשהו שיכול להישמע קונספירטיבי, גם שהמציאות מכה בך באלפיים קמ״ש אסור להתייחס לפיל שבחדר
טרקטור בא ומוריד את גדר הגבול כאילו זה טיול קלאסי של יום שבת בצהריים ואין שום תגובה
משתלטים על מוצב ואין שום תגובה

כבר שנים מפמפמים לנו שיש יחידות מיוחדות שהוכשרו לתגובה מהירה במקרה ותהיה פלישת מחבלים לישובים על העוטף, שום כלום

אבסורד אבסורד אבסורד

אני כבר לא תמים כמו פעם, אבל שהתאוריה שלכם תעבוד צריך שיתוף פעולה של כל החילים הפשוטים של צהל בגיזרה וזה מאות אם לא אלפים.

קונספרציות כמו שלכם עובדות רק אם יש מספר מועט של יודעי דבר אי אפשר לקיים כזה דבר שיש כל כך הרבה משתנים בדרך…

למרות שאני כבר לא תמים. ואני בטח לא יתקוף אנשים שחושדים במימסד וחוסר אמון כזה.

מספיק גורם בכיר מאוד שאומר - ״לא צריך כוננות, הכל בסדר, נשחרר חצי מהצבא הביתה לחג ושאף אחד בבסיס גם לא יהיה בכוננות״ והחייל הפשוט יבצע

יכול להיות שאני סתם מפליג למחוזות רחוקים מתוך תסכול ועצבים, אבל באמת אין שום הסבר מתקבל על הדעת לדבר הזה

אחות של בת זוגתי שירתה בבסיס שם, ברעים, היא אמרה שאין אפשרות של משהו לעבור ליד הגדר בלי שכל הבסיס יודע ובלי שמקפיצים לשם כוח

לא יודע מה להגיד לך אחי, אח שלי הוקפץ לשם ואני אכול סרטים וכעס במילא

לא נכון. מספיק שישתיקו מודיעין קריטי.
בדיוק כמו שהבריטים עשו עם אניגמה בזמנו.

מה יש חילים מאחורי המצלמות ובעמדות? בשביל זה צריך שהם בעצמם יתעלמו.

אני מאמין שזה רשלנות פושעת ולא משהו יזום. אבל אני ישקר אם אני יגיד שאני יצא נגד התאוריה הזו. הקורונה לימדה אותי לצאת מהנאיביות ולגלות הרבה חוסר אמון במימסד. למרות שאני עדיין חושב שזה רשלנות פושעת ולא מתוך זדון.

חיילי מודיעין פשוטים מעבירים מידע למפקדות שהן מרכיבות סוג של פאזל מכל הידיעות המפוזרות הללו, שהן מעבירות לבכירים ומיותר גבוה מהם יורדת הנחייה ברמה מערכתית. איפשהו באמצע הדרך יש כל מיני קצינים תורנים וסמי בכירים שיכולים להוריד הנחייה בזמן חירום ולא ברור איפה הם היו. החיילים הפשוטים שאוספים מידע לא מעבירים הנחיות.

מבחינת הסקאלה של התקיפה הזאת, זה רק מקומם של הדרגים הבכירים ביותר להגיב. אשתי שהייתה קצינת מודיעין אמרה שיש תרגיל שמעבירים בבה"ד 1 לקציני מודיעין שאמור לדמות סיטואציה של כמו של יום כיפור. זו לא בעיה של איסוף מידע, אלא ההבנה איך להגיב ומה לעשות איתו.

זה מזכיר לי כיתוב שבזמנו הצחיק אותי כשהייתי בקורס ביחידה:

“גולדה פישלה אנחנו מקבלים בראש, עד מתי אוקטובר 73.”

אגב אומרים עכשיו ששלחו מילואימניקים לרכבות בצהרים, כשהרכבת צפוייה לפעול רק במוצ"ש. לא יודע אם לצחוק או לבכות.

יותר מדי כשלים שונים שקרו בו זמנית בכמה ארגונים שונים שמודיעין זה עבודתם.
בצד השני מאות אנשים ידעו על זה, תיקשרו בינהם, תיאמו, והיו תזוזות בשטח.
לכן יותר קל לי להאמין בתאוריית קונספירציה מלהאמין שאף אחד לא ידע כלום.

דימטרי בסופו של דבר את המערכות האלו מפעילים חילים פשוטים. הם רואים מה שרואים. אתה חושב שהם רואים ומשתפים פעולה? אם נגיד בועדת חקירה שתקום הם יגידו שהם העבירו התרעות בזמן אמת והדרג הבכיר התעלם מהם אז אולי אתה צודק.

פשוט אני לא מאמין שכזה דבר יכול להתקיים בנפח כזה גדול של אנשים. אולי אני רוצה להאמין בזה כי האלטרטיבה היא נוראית יותר.

בסוף חוסר התגובה הוא הזוי!! חייבת להיות תגובה מיידית, בתור טנקיסט שתפס קו עזה לפני שנתיים וחצי - עצם זה שהם הגיעו 500 מטר לגדר כשאין טנקים וכוחות כבר בירי על העמדות זה מחדל

וזה כבר לא קשור לממשלה, מודיעין וכמות הכוננות ומה שתרצו, לא היו צוותים בשטח? לאורך כל הרצועה יש מוצבים עם כוננות חיר וטנקים בדיוק בשביל רגעים כאלו

גם אני שרתתי בגולני ותפסתי קווים בעזה, לא מבין באמת איך הגיעו לגדר וחצו אותו בלי שכל הגזרה קמה.
עוד בתקופתי מחזור נוב 12 נהלי הפתיחה באש על כיוון הגדר היו מפגרים והיינו מדברים על זה המון. מה יש לאשנים לעשות מאה מטר מהגדר אם הם לא מחבלים וזה כמובן ללא אישור, אז היה ירי לרגליים למרות שלדעתי זה היה צריך להיות ירי על מנת שיבנו לא להתקרב). מה שקרה פה זה מחדל כולל של כל הכוחות גם בשטח. זה פשוט לא הגיוני מה שקרה פה.