פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

גם בארה"ב יש בעיות בקשר למיעוטים ואותו דבר בארופה. לא חושב שאנחנו מושלמים, רחוק מזה. אבל אנחנו לא גזענים כמו שליאור אוהב כל כך לצייר אותנו.

אתה אומר שטוב לך ואתה לא רוצה לחיות במקום אחר, אז אולי אחנו לא כל כך נוראים? אתה חושב שליהודים במדינות ערב יש את אותם זכויות שיש לך?

אתה חושב, שאני ושביט וכל אזרח יהודי שפוי נהנים שבודקים אותך ? מה זה כיף למאבטחים? (היתי מאבטח ) אני יכול להבטיח לך שזה לא. אבל מה לעשות, אין שיטה יותר טובה שגם תאזן בין זכויות הפרט לביטחון. זה פשוט לא קיים. תסביר לי אתה, למה אף מטוס ישראלי לא נחטף? למה אף פעם לא היה פיגוע בנתב"ג. (לפחות ממה שאני זוכר) זה צירוף מקרים? אתה לא חושב שארגוני טרור היו " מתים" תרתי משמע לעשות שם פיגוע?

וחבל @Smer2017 לא עונה. אני “מת” לדעת מה המדיניות החדשה של המאבטחים בנמלי התעופה בארה"ב אחרי ה9.11 …

דרך אגב, לדעתי כל מי שלא עושה שרות לאומי או צבא לא צריך לקבל שיויון זכויות. זה תקף לחרדים שמאלנים ולערבים. וזה באשמת הבג"ץ וההמשלות החלשות שלנו.

אז סארי בוא תגיד מה הפתרון הכל כך הגיוני לבעיה.
וברור שבאירופה יש פחות בעיות הן לא מדינות בעלות סכסוך.
מדינות אירופה הן מדינות שהבעיות שלהן עם ערבים זה לרוב פלילי. יש שם אחת לכמה שנחם ניסיון פיגוע שגם מצליח כי הם לא מתגוננים אליו.
בישראל המצב שונה, יש פה עניין של פוליטיקה, עניין של דת, קרב על אדמת המדינה.
אבל אנחנו חיים במציאות בה כל יום יש ניסיון פיגוע, כל יום תופסים סכין או נשק.
אני לא צוחק ולא שומעים על זה תמיד אבל זו המציאות.
אם לא יעשו חיפוש כל כך יסודי בשדות תעופה תאמין לי שהפיגועים יופנו לשם.

סיטואציה מבאסת ללא ספק והלוואי שהיה פתרון טוב יותר, אבל כרגע אין, וסלח לי על החיים שלי לא אהמר בשביל שלכמה אנשים טובים כמוך (לא ציני) יהיה קצת יותר נחמד שם.

בין מדינות אירופה אין גבולות (לפחות לא באופן רישמי), לכן זה פחות רלבנטי להם. אבל תסתכלו על מפת הטרור שם, ועובדה שמתו מאות של ארופאים בפיגועים. לכן מהם לא צריך לקחת דוגמה.

באים לישראל, מומחי ללוחמה בטרור ממדינות זרות בשביל ללמוד את השיטה שלנו, כנראה שהם לא שמעו שאנחנו גזענים.

אתה יורה על אוטומט

אז שאלה, ציונות היא גזענות? או בחלקה?

אף אחד לא מטיף לך מוסר, אני רק אומר לך את האמת בפנים. האמת היא שערבים עושים פיגועים ולכן לא מעניינת אותי הנפש העדינה שלך, אני בתור אזרח ישראלי רוצה שיבדקו ערבים פי 5 גם אם הם שומרי חוק ובזמנם הפנוי עוזרים לזקנות לחצות את הכביש.

אני לא שונא ערבים. אבא שלי משכיר יחידות דיור ויש לנו דייר מהגדה שאני מכיר ואוהב מגיל 15, השכרנו המון פעמים לערבים שהם מבחינתי בני בית ולימדו אותי לכבד כל אחד. מה שעוד לימדו אותי זה כבדהו וחשדהו, ואני לא מתבייש להגיד שאני לא סומך ולא מאמין בערביי ישראל. זה לא אומר שאני שונא אותם. אולי אני גם שונא ישראלים כי יש לי המון חרא גם עלינו? מה הקשר? אי אפשר לבקר אוכלוסיה מסויימת בצורה אובייקטיבית ואמיתית?

אני משווה בין הפעולות שהקורבן עושה בשביל להתגונן. הערבים אחראים להמון פיגועים, שיבדקו אותם יותר גם לרכבות ולאוטובוסים מבחינתי. הישראלים אחראיים ליותר הרס בהוסטלים בחו"ל, שלא יכניסו אותם.

גם אתה וגם אני יודעים שישראל רכרוכית עם ערביי ישראל, ובמדינות אחרות זה לא היה נמשך 70 שנה…

לפי הספירה שלי, ביקרתי לפחות ב-25 נמלי תעופה שונים בארה"ב, כולל 3 בניו יורק, 3 בווישנגטון, 2 בשיקאגו, 2 בדאלאס, 2 בהיוסטון, אטלנטה, סאן פרנסיסקו, אוסטין, דנבר, בוסטון, דטרויט ועוד נמלי תעופה קטנים אחרים. בחלק מנמלי התעופה האלה ביקרתי מספר פעמים, והביקורים האלה התפרשו על פני התקופה מיולי 2006 ועד מאי האחרון— משמע תחת הנשיאות של שלושה נשיאים שונים. בהתחלה הייתי עם ויזת סטודנט (5 שנים), לאחר מכן ויזת עבודה (שנתיים וחצי) ומאז גרין קארד.

אני יכול לומר בביטחון רב שאף פעם לא הרגשתי אפליה כלשהי או יחס משונה הקשור לחזות שלי או לשם שלי. כאשר מגיעים לנמל תעופה בארה"ב (כולל באיזור ווישגנטון), ניתן להיכנס למתחם הנמל ולנמל התעופה עצמו מבלי לעבור שום בדיקה ביטוחנית או דרך מאבטחים. המפגש הראשון שלך עם איש ביטחון תעופה (TSA) מתרחש אחרי שעושים צ’יק אין והולכים למתחם הסגור (קרי האיזור ממנו מוכנים לעליה למטוס). הבדיקות הביטחוניות אותן עברתי במהלך השנים היו שגרתיות לחלוטין ודומות לאלה שאמריקאיים לבנים עוברים: עוברים דרך גלי מתכות (או מה שזה לא יהיה), ולאחר כמה שניות אתה כבר אוסף את החפצים. אני באמת ובתמים לא זוכר שאני או אישתי אי פעם הרגשנו אי נוחות.

הנ"ל גם מתייחס לביקורים בתחנות רכבת, תחנות מטרו ומרכזים מסחריים גדולים (כולל הפנטגון סינטר).

הניסיון שלי בבן גוריון היה מעורב, אך הרושם שלי השתפר בשני הביקורים האחרונים (2015 ו-2017). בביקורים קודמים הרגשתי שעברתי בדיקות שנוסעים אחרים לא עברו וכי לקח זמן עד שיכולתי ללכת בדרכי. אולם, אני מוכרח להודות שלא הרגשתי כך בשני הביקורים האחרונים (אולי אפילו יותר משני האחרונים).

היסיון הכי גרוע שלי היה בשתי נסיעות לישראל עם אל על-- אלה היו סיוטים, ומאז אני בכלל לא לוקח את אל על בחשבון (היו מקרים בהם שילמתי יותר בכדי לא לנסוע עם אל על).

לגבי מדינות אחרות, משה: מעולם לא הייתה לי בעיה בצרפת (כולל בקיץ האחרון, אחרי הפיגועים בפאריז), איטליה, ספרד וכו’. המקום היחידי בו הרגשתי שהקפידו עליי בגלל הרקע שלי או אולי האזרחות היה… קנדה (2012). אז באמת הרגשתי שהגזימו איתי— בודדתי לחלוטין בנמל התעופה של מונטריאל ובדקו כל דבר קטן במזוודה למרות שנחתתי שם (קרי, המזוודה כבר נבדקה בתל אביב). בארה"ב-- שום התנסות שלילית! אני כמובן לא יכול לדבר על התנסויות של אנשים אחרים, אבל איני גם זוכר שראיתי משהו משונה במשך השנים.

לגבי העובדה שאין פיגועים נגד מטוסים ישראלים-- מי שקורא את הדבר חושב שפיגועים נגד מטוסים בעולם מתרחשים כל יום. בכלל, מתי היה מטול נוסעים שהופל? מזכרוני: 1) מטוס רוסי על יד ארגון טרור (אבל הטרוריסטים לא היו על המטוס, כך שבדיקה ביטחונית לא הייתה משנה את התוצאה). 2) הפלת מטוס מעלי שמי אוקראינה על ידי ארגונים הנתמכים על ידי רוסיה. 3) הפלת מטוס גרמני על ידי עוזר טייס…גרמני… אופס!

הימין בארה"ב נוהג לומר שנשק לא הורג אנשים… אלא אנשים הורגים אנשים. הם גם מוסיפים ששום חוק לא ימנע אדם החולה בנפשו לבצע פשע.

אותו ימין גם אומר שפוליקטי קורקט הורג אנשים (אתה כנראה חושב באותה הצורה). זה מעניין, שכן אני יכול לטעון שלא הפוליטיקי קורקט הורג אנשים, אלא אנשים הורגים אנשים ואין שום חוק שימנע מאדם החולה בנפשו לבצע פשע… ללא קשר לפוליקלי קורקט!

אתה כנראה צעיר :wink: אבל הייתה תקופה שפיגועים בשדות תעופה ומטוסים היה יותר באופנה… עלינו זה פסח…
ו9.11 הוא הדוגמה הכי טובה לרשלנות של הבידוק הביטחוני ( לנו זה לא לא היה קורה)

שאני מדבר על תרבות הפולטי קורקט, אני מתכון שאם השב"כ יקשיב לאדון ליאור וחבריו. ויעשה את אחד משתי הדברים הבאים:

1. יפסיק לבדוק ערבים.
  2. יבדוק את כולם בצורה שווה.

אז או שתהיה השתללות של טרור בשדה תעופה כי המיעוט המפגע ינצל את זה או שנתב"ג יקרוס כי בדיקה של כל עוברי השב ללא הבדל גזע דת מין יגרום לשיתוק לחלוטין של הטיסות הנכנסות והיוצאות.

בסופו של יום אין שיטה יותר בטוחה ואין אפשרות לבדוק את כולם. זה לא גזענות, זה המציאות.

ולמה אין טרור על מטוסים? כי הבידוק הוא כל כך רציני.
כל מחבל שמצא נשק כלשהו אם היה מסוכל היה בא לשדה תעופה ועושה פיגוע גדול הרבה יותר ומול כל העולם.
בזכות אותן בדיקות זה לא קורה.
הלוואי שתא היינו צריכים את זה, רק לחשוב כמה כסף היה יכול להתווסף לקופת המדינה ולהיות מושקע במקומות אחרים אם לא המצב הבטחוני. אך זה המצב, וקל לדבר כשזה רחוק אבל תאר לך שאותו פיגוע בשדה תעופה היה קורה כשהבן שלך עליו, זה עדיין היה קורה כבדרך אגב או שאז היית מקלל את המדיניות הקלילה?

מה שכתבת על הימין בארצות הבאית הוא בדיוק מה שהתכוונתי. אם בן אדם מגדיר את עצמו ימין לא אומר שהוא על עיוור צריך להיות ימין בכל שאלה ושאלה!
אני תומך פה בדיון הזה בצד של הימין, אגב גם אהיה מוכן שמוסדות הביון יעקבו אחרי אזרחים כשזה מציל מפיגועים (מה יש לי להסתיר מהמדינה? ואם יש לי אז זה כנראה שאני פושע וזה עוד סיבה למעקב).
אבל בדברים אחרים אני שמאל לחלוטין, מכלכלה (סוציאליזם אל מול קפיטליזם, בכל זאת קיבוצניק) למחשבה על הסכם עתידי של החלפת שטחים (מסכים לגמרי אך לא בכל תנאי או סיטואציה).
לגבי ארצות הברית בתור אזרח שם הייתי מתנגד לנשק לגמרי. מה זה משנה שזה ימין או שזו דעה כביכול מקבילה לדעה שלי בארץ.

מנפלאות התעמולה הפלסטינית:

https://www.10.tv/news/166168

וואו, זה נושא כל כך מורכב ורגיש וכל כך קשה לדיון… הנה שני הסנט שלי:

בפעם הראשונה שטסתי, בשנת 2000 אני חושב, טסתי עם הכיתה שלי, אז עברתי בידוק רגיל ורגוע.
השוק הגיע בשנה אחרי, שטסתי לבד, הייתי בן 18,והייתי היחיד שעבר חקירה ממש ממש ארוכה שהאמת לא הייתי מוכן לה. זה היה מקומם ומשפיל, כי צעיר שכמותי, לקחתי את זה באופן אישי… לא הבנתי למה אני עובר את זה לבד במיוחד שאבא שלי נלחם בשביל המדינה, והבן דוד שלי רק נפל בעזה לפני מעט מאוד זמן.

אחרי זה עזבתי לאיטליה ללמוד וכל פעם שטסתי עברתי את אותה החקירה המייגעת וחסרת התועלת, כמו למשל כל פעם שירדתי מהמטוס היו שמה מאבטחים שעיכבו את כל הערבים אחרי הירידה במדרגות ולפני העליה לאוטובוס ושאלו את אותן השאלות האידיוטיות (למשל, כמה זמן אתה מתכוון להישאר בארץ?? “אני אשאר בבית שלי כמה שבא לי, הבנת???”… מנהג מגונה שהופסק מאז כי היה ממש אבל ממש חסר תועלת), פעם נפלתי על בני זונות שצחקו על הדברים שיהיו לי בתיק וזרקו הערות מעליבות בזמן החיפוש ואני הייתי משותק כי לא ידעתי מה הן הזכויות שלי ומה אני יכול לעשות…ופעם אחרת מישהי בדקה לי את הדרכון, וכשהבינה שאני ערבי קראה לבחור שהיה קרוב: “בוא לפה, אתה חייב לעשות את הדבר הזה שאתה הכי אוהב לעשות”, העלובה הקטנה אמרה את זה בחיוך, ואני תהיתי לעצמי מה זה אמור להיות… האפס שבא חייך אליה ובדק אותי עם מגלה המתכות. אההה יפה. אני בטוח שבטחון המדינה לא השתפר יותר מדי בגלל ההשפלות הנפלאות והמיותרות הללו, נכון שביט?

העיקר הוא שלטוס היה סיוט. כי זה לא היה סתם בדיקות שקטות ומקצועיות, היה אשכרה שמה אלמנט של השפלה, פרובוקציה והתעוללות, ולא, את זה לא רק אני מספר. לכולנו יש סיפורים דומים.

אבל הסיוט האמיתי הגיע אחרי שנה או שנתיים כשעשיתי את טעות חיי וחזרתי מאיטליה באלעל… ומה אגיד לכם, הזיכרון מהיום ההוא עדיין מעורר בי כעס שלא נגמר. כי יש לבדוק, ויש להשפיל עד עפר בלי שום צורך. וביום ההוא הושפלתי עד עפר.

כי כדי לטוס מאיטליה לישראל יש טירמינל מיוחד, רחוק מכל האנשים שטסים לשאר העולם, ושמה ברגע שהבינו שאני ערבי לקחו אותי עם עוד שני ערבים והושיבו אותנו במשך שעה וחצי (!!!), על כיסאות, מול כל האנשים שהיו בתור להיכנס לדיוטי פרי, וכדי להוסיף חטא על פשע גם יחף!!! כולנו היינו יחפים, מול כולם, כאילו היינו מינימום מחבלים.

לקחו לנו את הפספורטים והתיקים לבדיקה, בזמן שאנשים בתור הסתכלו עלנו כל הזמן ואני הייתי בהלם מוחלט. כאילו, יפה, לקחתם לי את הנעליים, אבל למה להשאיר אותי יחף?? למה לא להושיב אותי בחדר, אפילו עם שוטר אם אני כזה מסוכן, במקום להשאיר אותי מול כולם שיסתכלו עלי כאילו אני פושע או משהו??? ולא אוסיף את זה שמאבטח אחד צחק עלינו ואמר דברים פוגענים ומשפילים.

עכשיו, אני לא פתית שלג רגיש שבוכה מכל דבר, ורוצה safe space ועוד שטויות, אבל כשאני נמצא בעמדה כל כך חלשה, כשאין לי מושג מה הן הזכויות שלי, מול מי אני עומד, מה הוא יכול לעשות לי או לא, כשאני יחף, וכולם מסתכלים עליי, לבוא ולהצטלבט עלי מול כולם זה היה קשה, מאוד קשה. ירדו לי דמעות מההשפלה הנוראית וחוסר האונים.

אני לא אומר לא לבדוק, אבל מה שעברתי היה סתם התעוללות והשפלה, שלא הוסיפה שום דבר לאף אחד. למה זה הועיל בדיוק שאנשים הסתכלו עלי בזמן שהשפלתי מבט כל הזמן??

מאז עבר יותר מעשור, ואני נשבעתי שאמות לפני שאני טס עם מטוס ישראלי. בחיים לא יקרה עוד. ומאז זה לא קרה כמובן, גם במחיר של אי חזרה לארץ להמון זמן או עם כרטיסים יקרים.

אהה, וזה לא רק כי אני גבר. גם אחותי עברה חיטוט והשפלה דומה, ועל זה מוסיף הטרדות מיניות (והיא לא מהסוג שמתלונן על כל דבר) ובקשת מספר טלפון מבחילה שברגע שאמרה לו “לא” האפס ענה שהוא יכול להשיג את המספר אם הוא רוצה. אחלה גבר ופטריוט. אחלה ניצול מרות ומעמד.

אז אין לי מושג כמה ההתנהגות הזו הגנה על המדינה, במיוחד שהם עשו את זה למשפחה שהיא אולטרה תומכת ישראל, עם בנים ששרתו בצבא ואחד שנפל בשירות, עם אבא שנלחם בשביל המדינה ואחות שמשרתת עכשיו. ואם זה הם עושים לנו… מה הם עושים לאחרים? לא רוצה לדמיין האמת.

כל זה בא להגיד כמה זה מצב מורכב ורגיש.

אז על איכות החזרה לארץ במטוס ישראלי ומה הוא מד ההשפלה העכשיווי, אני לא יכול להגיד כלום כי אני לא מתקרב אפילו למטוסים ישראלים, אבל אני חייב להגיד שבנתב"ג שמעו את התלונות, ועכשיו שטסים
זה הרבה יותר נעים… הבודקים נראים הרבה יותר מקצועים, מהירים, לא משפילים ואפילו נחמדים. הם לא עוקצים ואומרים שטויות ומעכבים על כל שטות, ואני… אני מקבל את זה שאני בא מאוכלוסיה שיש לה פוטנציאל רציני לעשות בעיות, ומבין לצערי שישראל חייבת לבדוק הכי טוב שאפשר. אז בגלל שאלמנט ההשפלה האישית כמעט ונעלם לגמרי או הורד למינימום ההכרחי, אני כבר לא לוקח את זה באופן אישי כמו שעשיתי שהייתי צעיר, עונה באדיבות על הכל ומחכה שיעבור הכי מהר שאפשר.

מהכפר ממנו אני בא אני שומע ורואה דברים… ואני מסכים שרוב ערבי ישראל רוצים רק לחיות בשלום, אבל יש מיעוט רציני שהוא מסוכן ביותר, תומך חמאס ודאעש מוצהר, שאם תהיה לו הזדמנות יהרוג המון אנשים. אז בגלל זה מה שליאור מציע הוא לא פרקטי.

ושביט, אני לא מכיר אותך אישית, אבל אתה כותב בצורה מעצבנת, מקוממת, מתנשאת וחסרת רגש, במיוחד שאתה כותב על דברים שבאופן ברור אתה לא מכיר מספיק. גם אם אתה אולי אולי צודק בכמה נקודות, הייתי מציע לך לבדוק איך אתה מתנסח, במיוחד עם מישהו כמו סרי.

אבל המדיניות לא תןמכת בהשפלה. את ההשפלה שעברת עברת על ידי בן אדם שבחר להגיב ככה למצב. לא מצדיק אותו בכלל.
האם הבידוק נעשה בצורה נכונה? כנראה שלא אם ככה יצאת משם. אבל הוא חייב להיעשות.

כדי לפתור את הבעיה הבטחונית צריך לעשות דברים גרועים הרבה יותר (טרנספר או השמדה) או להגיע להסכם שלום שירצה את כולם (חמאס פתח דעאש וכל ארגון אחר, כלומר לא יקרה כל עוד יהודים ירצו לחיות בארץ).
עד שלא נפתור את הבעיות האלה נאלץ להתמודד עם המצב, וכן המצב הוא שיש חלק מהאוכלוסיה הערבית החיה בקרבינו שרוצה להרוג אותנו ותעשה הכל כדי שזה יקרה. והפיגוע שיש כל יום בנוסף למה שקורה בעזה כל שעה רק מחזק את זה.

הציונות עצמה איננה גזענות, שים לב. הטענה היא שכדי להישאר בחיים, כלומר לא להפוך למה שנקרא ׳מדינת כלל אזרחיה׳, היא צריכה לעשות דברים קצת מלוכלכים.
היום הרבה אנשים שהיו שם ב- 48 אומרים שהיה מלוכלך. לא סתם- כנראה כי ב-48 היה מלוכלך. וגם היום בשטחים זה מלוכלך.
נשאלת השאלה היכן האיזון. אם לשים רגע בצד את סוף הציונות (אפשרות נפרדת שטומנת בחובה בעיות לא מעטות), אני סבור שדברים יכולים להיעשות כרגע בהרבה פחות פגיעה באוכלוסיה שלמה שהיא חלק מהחברה. לטעמי, אפילו בדיון הזה ישנן הוכחות לכך. מצד שני, אני כן מכיר בזה שישנם מקרים חריגים (כמו אלה שציינתי קודם).

האווירה הכללית היא אווירה מגעילה של הקצנה בגלל אינטרסים של פוליטיקאים. מקווה מאד שאתה לא תאמין לכל מה שמספרים לך. אגב, גם באשר לבעיה המוסלמית באירופה, אני חושב שבארץ יש נטייה להגזים בקשר להיקף הבעיה.

אף אחד לא כתב לגבי אופן הבדיקות, אני מגנה ומתנגד לכל השפלה מיותרת ולא נחוצה. אף פעם לא תמכתי בהשפלת ערבים, אלא בבדיקה רצינית וכן יותר מקיפה. אתה בעצמך מבין את הנסיבות. לגבי האופן ואם זה באמת ככה, אני חושב שאת האנשים האלה צריך להכניס לתא. זה הכל. אבל לטעון שזאת גזענות זה בכיינות ואטימות למצב של היהודים.

אני מצטער אבל אני לא רואה בעיה בהתנסחות שלי. רציתי להעביר נקודה מסויימת, אין פה משהו אישי. אם מישהו נעלב קבלו את התנצלותי.

עכשיו לנושא אחר, לדעתך הקהילה הערבית מנסה להיות חלק ממדינת ישראל? מה עמדת ערביי ישראל למדינה? אתה חושב שהחינוך של ערביי ישראל תורם או שהוא מפלג? בקיצור, מה הלך הרוח בבתי הספר הערבים בישראל? נגד המדינה והיהודים או בעד השתלבות?

אתה מחפש חלוקות דיכוטומיות. המציאות יותר מורכבת

אין שום צל של ספק שאף אחד פה לא שמח על השפלות חסרות תועלת כאלה. אני בטוח במיליון אחוז שהמדינה לא רוצה לפגוע כך באזרחים שלה, במיוחד באלה שהם שומרי חוק.
ואכן רואים שהמדינה הקשיבה, כי כמו שציינתי, אני הראשון שאומר שיש לבדוק את האוכלוסיות הללו במינימום אי נעימוית, ואכן נתב"ג הפך עכשיו למקום נעים מאוד לנו, למרות שהם עדיין בודקים בצורה מצוינת.

הרי כולנו יודעים שהמודיעין יודע מספיק על כל ישראלי שנכנס לנתב"ג, ויש שמה מצלמות שמזהות אנשים ועוד המון אמצעי אבטחה סמויים ששומרים על כולנו עם המינימום ההכרחי של אי נעימויות.

וכן, עדיף פי כמה קצת אי נעימיות לפני טיסה על חטיפת מטוס על ידי ערבי ישראלי שיכול להרוס לעד את הקצת שנשאר מהדו קיום שיש במדינה.

לכן אני לגמרי בעד כל בדיקה, שנעשית במקסימום רגישות ושמירה על הכבוד של הנוסעים, כדי להבטיח שאסון כזה לא יקרה.

בחיים לא טענתי שזו גזענות. אני דווקא חושב שיש איזון טוב, בגלל שכמו שאמרתי, בכפר שלנו אשכרה יש אנשים שהלכו לשרת את דאע"ש, והרוב תומך בחמאס ובמלחמה שלו על ישראל, גם אם לא באופן אקטיבי, הם תומכים באופן פסיבי. אם כן, אני לא הייתי בוטח באנשים כאלה. וכל עוד אין דרך לזהות אותן בוודאות, הבידוק הזה הכרחי ביותר.

בתוך תוכם כלום מבינים כמה ישראל טובה להם ועדיפה פי מיליון על כל מדינה ערבית או מוסלימית בסביבה.
מוסלימים בחיים לא יודו בזה, והמון נוצרים, שאני חלק מהם, יודעים שביום שישראל לא תהיה עוד, אנחנו נעבור השמדה אבל אין להם את הביצים לצערי להגיד את זה בקול רם ולהגיד אני רוצה להיות חלק אינטגרלי ממדינת ישראל על כל מה שמשתמע מכך.

הח"כים הערבים שנואים על ידי המון ערבים, אבל יש מי שמצביע להם וממשיך לתת להם במה להרוס לנו כל אפשרות לדו קיום וחיים נורמלים בישראל.

אז באופן כללי יש רוב (לא מוחלט) שקט שממש רוצה להיות חלק ממדינת ישראל, אבל המיעוט הגדול מאוד והקולני יוצא נגד זה, ויש מעט מאוד אנשים שמתנגדים לו.

שאלה חכמה. אני למדתי בבית ספר פרטי, לא קיצוני וזה, וכל הסאבטקסט של הלימודים שמה היו אנטי מדינת ישראל. אני מודה בזה בצער מאוד מאוד גדול.
הייתה אג’נדה מאוד מאוד ברורה של בית הספר נגד המדינה והמוסדות שלה, ועודדו בדלנות וטיפוח זהות פלסטינית על חשבון הישראלית.
אם זה בהזמנת ח"כים ערבים שהרצו אצלנו, סרטים פרו פלסטינים, לקרוא למחבלים מתאבדים" פידאיינן (שזו מילה אצילית שמתארת מישהו שמקריב את החיים שלו למדינה) ולקרוא לכל פרו ישראלי כמוני בוגד.

ובית הספר שלי היה אחד המתונים…אז אני לא רוצה לדמיין מה קורה בביתי ספר אחרים…
ואני אומר שהמדינה מפקירה לחלוטין את התחום הזה והיא חייבת להיכנס בו בכל הכוח. כי אם לו, ימשיכו להזריק את האג’נדה הנוראית הזו לדורות העתיד וימחקו כל אפשרות לדו קיום נורמלי.

מסכים איתך לחלוטין שיש הקצנה. אבל של שתי הגופים הפוליטים. זה לא רק בארץ זה גם בעולם. אין שום דיאלוג ושום רצון אמיתי להגיע לקונסנזוס והסכמה בין שתי הגושים. צד אחד רואה בשני בוגד והצד השני רואה בצד הנגדי נאצי או פאשיסט

אין שום הגזמה, ההגירה הבלתי חוקית של מחפשי העבודה, גרמה להשלכות רציניות בגוש האירופאי.:
בבריטניה הברקסיט , באיטליה עליה של ממשלה ימין שמתנגדת בצדק לאיחוד הארופאי, בפולין הונגריה וסלובקיה עלו ממשלות ימין ובגרמניה אנגלה מרקל אולי תאבד את השלטון בגלל הרפיסות שלה מול משבר הפליטים.
הדמוגרפיה בכל ארופה משתנה ובכיון מנוגד לילדים הארופאים…האלימות והטרור של חלק ממחפשי העבודה בעליה מתמדת.

ברגע שאיטליה תגדל ביצים ותפרוש מהאיחוד יחד עם בריטיניה זה יכול להביא את סופו של האיחוד.

דרך אגב, בארץ חוץ מיחזקאלי בערוץ 10, כל התקשורת היא פרו איחוד ארופאי בגישה שלו במשבר הפליטים, אז אני לא מבין למה אתה חושב שאצלנו הנטייה להגזים.

רק שצד אחד הוא במובהק אלים יותר מהשני

הברקזיט לא קשור למוסלמים, אלא לתחושה של ׳גנבו לנו את המדינה׳. אלו אותן רגשות בדיוק שהביאו את טראמפ להיבחר. לא מדובר בכעס על מהגרים חסרי כל. לטעמי המקרים פשוטים יחסית. למשל: אדם עבד פעם בתעשיית המכוניות באמריקה, הייתה לו משכורת רגילה כמו לאנשים סביבו והוא חי סבבה. עם הזמן היתרון היחסי של ארצות הברית כתעשיינית ירד, המשכורות בענף הרכב ירדו ביחס לתעשיות כמו הטק, ומי שהיה פעם אמריקאי מן השורה עם חיים נחמדים ושלווים - הפך לאדם שביחס לאחרים מצבו טוב הרבה פחות. בינתיים באו סינים והודים והמוכשרים מכל העולם כדי לעבוד באמריקה ו׳גנבו את אמריקה הישנה׳. לא חושב שיש פה קשר לאסלאם.

מניין לך שיציאה מן האיחוד הוא הדבר הטוב לאיטליה? לכלכלה הבריטית, לדוגמה, זה רק יזיק. האיחוד האירופי טוב לכלכלה, סחר חופשי טוב לכלכלה.

אתה מתייחס לדברים שלו ברצינות?
המוסלמי undercover שלו זה בדיחה. אם היה מישהו ערבי (סתם דוגמה) שלומד עברית כמה שנים והיה עושה undercover כזה אצל נוער הגבהות, מישהו חי בסרט שהוא לא היה מתגלה?
שמעת פעם את הדיווחים שלו על סוריה אצל לונדון את קירשנבאום? אני די בטוח שאפילו הוא לא מכיר את הארגונים עליהם הוא מדווח, כל יום דיווח שונה כמובן.

אני את סידרה האחרונה שלו לא ראיתי מלבד הפרק הראשון, ואני לא צופה בו כמעט. אני קורא דיוחים שלו בfb וזהו.

להגנתו, בסדרות הראשונות שלו, “אללה איסלם” הוא דיבר על נושאים שהיו אז רק בהתחלה. כמו הרצון של הקיצונים המוסלמים לבצע הפיכה באירופה , חוקי השריעה. דיבר על היציאה של מוסלמים ארופאים למזה"ת (ומה שבאמת קרה) וחזרה שלהם לארופה לבצע פיגועים. מה שבאמת קרה. והכי חשוב, הוא היה הראשון שהציג לי את מה שנקרא באנגלית :
"no go zones " שכונות של “פליטים” מוסלמים שהרשויות לא מעיזות להכנס לתוכם, כי כל כניסה עלולה להצית אינתיפדה חדשה בארופה. הוא היה מהראשונים שדיבר על זה. ושהוא אמר את זה בזמנו, קראו לו גזען והכחישו את זה.

היום אפילו אנגלה מרקל מודה שיש שכונות כאלו…

אתה שואל את למי אני באמת מתיחס? יש אנשים בודדים שאני מייחס להם חשיבות והשפעה על חיי בהקשר הפוליטי.

דוגלאס מורי douglas murray סאם האריס- sam harris. בנוסף יש גם את בן שפירו. אבל הוא יותר מתעסק בפולטיקה אמריקאית.

אני כרגע הזמנתי את הספר של דוגלאס מורי “the strange death of europe” קראתי חלקים ממנו, וזה מרתק. הוא כותב שם על כל משבר הפליטים בארופה מהרגע הראשון שמרקל אישרה להכניס אותם לאירופה דרך הברקסיט, הפשיעה והטרור , הכישלון של הmulticulturalism

יש גם את Ayaan Hirsi Ali שאין לי מושג איך כותבים את השם שלה בעיברית. שיש לה סיפור חיים מרתק.

בישראל גדי טאוב הוא הפתעה חיובית.

לגבי השאר, אני יענה בהמשך.

על מה אתה מדבר?
אם אתה רוצה לדבר על הקיצון הימני האלים דבר גם על הקיצון השמאלי שתומך באנשים שקוראים להשמיד אותנו.
הקיצון הוא לא דוגמה לכלום, השמאל הוא לא אלה שדוחפים מצלמות ומוציאים תמונות מהקשרם כדי לשרת את האג’נדה שלהם, והימין הוא לא אנשים ההולכים לכפר ומתחילים לירות על אוטומט.