פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

אין מה להשוות בין מידת האלימות של הימין ושל השמאל. הימין דתי יותר, משיחי הרבה יותר וכבר הוכח יותר מפעם אחת שהוא נוטה לאלימות (לא באמת צריך דוגמאות, נכון?). וזה ממש לא הקצה של השוליים - חצי מדינה עושה שייר לסטטוסים של הצל.
אין שום קשר לטענות הפוליטיות שיש לך אל השמאל.

יש קיצון ויש מתון.
להכליל את כל הצד לקיצון יהיה כמו שיגידו שלשמאל המדינה לא חשובה וימכרו אותנו לפלסטינאים.
בואו נדבר על דעות הרוב ולא על המיעוט.

אגב אם כבר בשמאל יש הרבה יותר קיצוניים, תחשוב על זה שהמפלגות הערביות אשר מונהגות על ידי מנהיגים תומכי טרור מקבלות מעל 10 מנדטים כל בחירות.

המפלגות הערביות הם לא שמאל, יש בהם ערב רב של אידואלגיות, חלק מהם חילוני וחלק מהם איסלמסטים. הם פשוט רצים על המצע היחיד שמאחד אותם ביחד וזה שנאת ישראל והרצון שלהם להשמיד את המדינה הציונית…

אם נדבר על זה אז לדעתי יש חוסר של מפלגה ערבית מתונה.
הרי המון מהקולות של המתונים הולכים לאותן מפלגות פשוט כי בנוסף לתמיכה בטרור וברצח של יהודים הן טובות יותר לערבים מבחינה כלכלית.

הימין בארץ נוטה יותר לאלימות, השמאל סבלני יותר כלפי אלימות שמגיעה מחוץ לחברה. כשיש פולריזציה (אירופה ובמידה רבה גם ארצות הברית) שני הצדדים יכולים לגרור את החברה למקומות מאוד מכוערים.

הרשימה המשותפת היא שמיכת טלאים שנרקמה בלית ברירה והמכנה המשותף הוא אנטי-ציונות. חד"ש זה סוג של שמאל עמוק, בל"ד והמפלגות האיסלמיות לחלוטין לא.

ההודעות של סמיר ושל רביע מרתקות, גם אם קשה לגזור מהן מסקנה מאוד נראטיבית באופייה ואולי דווקא בגלל הסיבה הזאת.

מפלגה ערבית מתונה חסרה בארץ כמו ליגה מקומית של הוקי קרח - כשאין ביקוש אין היצע.

חברי הכנסת הערבים “המתונים” (פריג’ ממרצ, בהלול מהעבודה) רחוקים מעמדותיהם של חבריהם למפלגה, הם שם בתור עלי תאנה בלבד.

מעניין איך כולם פה שרי ביטחון. פרופיילינג זו שיטת עבודה פרימיטיבית ומטופשת שמתבססת על הכללות גסות ומתבצעת על ידי אנשים שהם די סתומים.

פרופיילינג היא גזענית זה נכון אך הכרחית.
זה משהו שאנחנו כבני אדם עושים בתת מודע אפילו.
יבוא אליך רוסי גדול עם גופיה לבנה ויגיד לך “בוא שניה” ואתה תבוא אליו לחוץ יותר מאשר עם אישה יפה וקטנה תקרא לך.
זו דוגמה אבל קח אותה לאן שאתה רוצה.
אז למה זה ככה אצלינו? אולי באמת הסטריאוטיפ מגיע מאיפהשהו?

במקרה הזה לא מדובר במשהו מומצא, כל בפיגועים שנעשו במקומות ציבוריים כנגד אזרחים היו מצד מוסלמים.
בשדה תעופה אין הרבה סכנה של תקיפה עקב ריב או משהו בסגנון, אם תהיה שם תקיפה היא תהיה ממניע לאומני, משמע מצד מוסלמים כנגד אזרחים ישראלים.

תפסיקו להתמם.

לא אני לא אומר כל הערבים מחבלים, ולא צריך להשפיל ערבים. אבל בהחלט לגיטימי לעשות בשדות תעופה חיפוש יסודי יותר על ערבים.

שמעתי קודם ריאיון בגלי צה’'ל עם מני נפתלי, וסלחו לי… זה פשוט מדהים שהתקשורת עדיין לא קולטת שהיא מבקיעה גול עצמי. ההתעסקות הזו בשטויות מגוחכת, אבסורדית ושקופה. את אף אחד לא מעניין שנתניהו קונה המון נירות ריחניים ומגבונים. מה גם שרכישות בסופר של 40 אלף שקל לארבעה חודשים לא נשמע לי כזה נורא כשמדובר בראש הממשלה. מדברים שם על גלידות פיסטוק, נראה לכם שזה באמת היה סיפור אם אובמה היה מזמין גלידות פיסטוק על חשבון משלם המסים האמריקאי? בדיחה.

וכאילו רק כדי לאשש את מה שחשבתי, עולה רגע אחר כך נהג מונית “עמך” לשידור כדי להגיד בדיוק את זה. המתקפה המגוחכת על משפחת נתניהו רק מקבעת אותו בכיסא. אם לא הייתי יודע טוב יותר עוד הייתי חושב שזו קונספירציה מבית מדרשו.

מעודד אותי לראות שעם ישראל לא כזה מטומטם.

אתה שוב עושה לה הנחות, כמו כל הציבור שתומך בנתניהו.
האם זו הפרשה החמורה בתולדות המדינה? לא. יש כאן שחיתות? כן. זה חמגשיות? לא, מסעדות יוקרה. האם גם פרס הגדיל מאד את תקציב בית הנשיא וזה עובר בשקט? כן (יותר לקידום נושאים ופחות לאוכל, אבל זה נושא אחר). האם שרה עושה קומבינות ומעורבת בעניינים יומיומיים שקשורים למדינה? כן. היא פוסלת מינויים ואנשים בתפקידים בכירים? כן. זה תקין? לא. זה מאד מעניין כי כנראה שהיא משוגעת? כן. היא שולטת בביבי? כנראה שכן, אחרת הוא לא היה נותן לזה לקרות.

אני עושה לו הנחות כי זה לא חשוב. כשכל התקשורת מתגייסת להפיל את ראש הממשלה וכל מה שיש לה להגיד זה שהוא מזמין ארוחות לאורחים על חשבון המדינה (מה שנשמע לי הגיוני בלי קשר), אז כנראה שהוא עושה עבודה לא רעה בכלל.

התקשורת תצליח במשימתה כשהיא תתחיל להראות מדוע נתניהו ראש ממשלה רע ביחס לאחרים שהיו או יכולים להיות. עד אז הם ימשיכו בכל סיבוב בחירות לשאול את עצמם מדוע הם נכשלו.

בן דרור ימיני:

"מצוקת ילדי עזה היא בהחלט נושא ראוי לדיון ענייני. גם בכנסת ישראל. אין ספק שהם סובלים. ויותר מסובלים. אין ספק שמשתמשים בהם. חמאס וארגוני הג’יהאד משתמשים בהם, תוך כדי הודאה מפורשת שהם משמשים כמגן אנושי. סרטי וידיאו שמסתובבים ברשת מראים כיצד החמאס מתעלל בהם.

עכשיו הם מגיעים לדיון בכנסת. לו היה מדובר בדיון ענייני - שאולי יפחית במשהו את מצוקת ילדי עזה - היה צריך לברך על כך. אלא שמדובר בסיפור שונה לחלוטין. בשנים האחרונות מנהל גוף בשם “האגודה הבינלאומית לזכויות הילד - פלסטין” (DCIP) את הקמפיין הבינלאומי שעיקרו הטלת אחריות על ישראל בנוגע למצוקת הילדים הפלסטינים. האגודה חתומה על מנשר היסוד של ה־BDS, והיא בשר מבשרה של תעמולת הזוועה נגד ישראל. לא מדובר רק בתעמולה. ארגון המחקר NGO Monitor חשף את העובדה שגם סיטיבנק וגם הבנק הערבי חסמו את חשבונות הבנק של האגודה, בעקבות חשדות מבוססים לקשר עם ארגון הטרור של החזית העממית. בקמפיין הילדים של האגודה חברים עוד גופים, רובם בעלי צביון אנטי־ישראלי ואנטי־ציוני מובהק.

בכנסת אמור להתקיים היום כנס ביוזמת נציגי הרשימה המשותפת, מרצ וגם חברת כנסת אחת מהמחנה הציוני, לצורך דיון במצוקת ילדי עזה. דא עקא, שרשימת המשתתפים מבהירה שמצוקת הילדים שם מעניינת הרבה פחות את מי שעומדים מאחורי הקמפיין. ארגון “בצלם”, למשל, הוא שותף של ה־DCIP, ובדו"ח שלו בנושא הילדים, האגודה מצוטטת שוב ושוב כמקור רציני של מידע אובייקטיבי.

הכוח המרכזי של חמאס איננו ברקטות, בעפיפונים או בבלונים. הכוח הרציני שלו הוא במנגנוני התעמולה המתוחכמים שהצליח חמאס ליצור בעשור האחרון. בנאום שנשא איסמאעיל הנייה כבר ב־2013 הוא הבהיר: “אנו שמים מבטחנו בתמיכה של הליברלים בעולם… ברכות לכל ארגוני החברה האזרחית וארגוני זכויות האדם אשר עמדו לימין ענייננו ונגד המלחמה הציונית נגד אדמתנו”. הגופים הללו מספקים את הסחורה. לחמאס יש סיבות טובות להודות להם.

צריך להבהיר. ילדי רצועת עזה סובלים. אבל זה לא קורה בגלל ישראל. זה קורה בגלל סרבנות חמאס לכל הסדר שהציעה הקהילה הבינלאומית. חמאס סירב לתנאי הקווארטט. לא ישראל. חמאס משתמש בילדים קטנים. חמאס שוטף להם את המוח בשנאה תהומית. חמאס הוא זה שהעסיק אותם בבניית מנהרות המוות, וגרם למותם של 160 ילדים. אבל אפשר להניח שמארגני הכנס בכנסת לא מתכוונים להפנות אצבע מאשימה לחמאס. אולי ייאמר היום משהו, כמס שפתיים, אבל בסופו של דבר, עצם קיומו של הכנס הוא הישג לתעמולת השקרים.

לשמאל הישראלי צריך להיות תפקיד חשוב בשמירה על זכויות אדם. אלא שהוא סובל בדיוק מאותן בעיות שמועצת זכויות האדם של האו"ם סובלת מהן. במקום להצביע על אחריות חמאס, הגופים הללו משרתים את תעמולת חמאס. זה ברור מדוע חברי הכנסת של הרשימה המתקדמת יוזמים את ההצגה הזאת, ודווקא בכנסת. זה לא ברור מדוע חברי כנסת ממרצ ומהמחנה הציוני משתתפים ביוזמה ובהצגה. ישראל היא דמוקרטיה. משום כך, יו"ר הכנסת יעשה חסד ליוזמי הכנס אם יאסור על קיומו. הוא רק יעניק להם פרסום בינלאומי. צריך לאפשר את קיום הכנס. ויותר מכך, ישראל צריכה להציע לתושבי הרצועה, לילדי הרצועה, וגם לחמאס, הצעה שאי־אפשר לסרב לה: הסרת הסגר, השקעות בינלאומיות ושגשוג - בתמורה לפירוז. החמאס יסכים - ישראל הרוויחה. החמאס יסרב - רבים יותר יבינו שהקמפיין האנטי־ישראלי הוא תעמולת שקרים."

מוש, מבקש להפחית באלה. אתה יותר ממוזמן לתת כאן קישור לכתבה, אבל (א) אין צורך להעתיק את תוכנה ו-(ב) יש לכתוב את דעתך על הנושא. הפורום זה מקום להתדיינות, לא לביצוע “שתף”…

תודה.

אני יכול למחוק את ההודעה. מצטער לא יקרה שוב.

אם שרה אכן מתערבת בניהול המדינה חייבים לטפל בזה. אלא שההתעסקות בחמגשיות דווקא מרחיקה אותנו מהטיפול בדבר האמיתי.

לירן לוי כתב המשטרה של ערוץ 20 , חשף חשד חמור לעיסקה בין קצינים בכירים בכלא הביטחוני למחבלים:

תמורת שקט תעשיתי מצד המחבלים, המחבלים יקבלו בתמורה סוהרות “מצודדות מראה” שהם יוכלו להטריד מינית באופן חופשי, כולל מישוש גופני. סוהרות אשר התלוננו על זה נענשו והוצבו במקומות אחרים.

אם זה נכון, בעיני זה אחת מפרשיות הביטחוניות החמורות ביותר .
http://www.israelhayom.co.il/opinion/568447

מעניין ולדעתי גם מבייש

פרק 269 – למה הדרוזים כועסים כל כך? ראיון עם חבר הכנסת לשעבר אמל נסר אלדין by פודקאסט – קטעים בהיסטוריה
https://player.fm/1sTGBw #nowplaying

בתור מישהו שנמצא על הגדר (או יחסית קרוב אליה) בהקשר מדיני, “סערת חוק הלאום” גרמה לשמאל לאבד אותי לחלוטין. מעבר לעובדה שזה חוק שמבחינת התוכן שלו אמור היה לעבור כקונצנזוס אצל כל המפלגות מלבד המשותפת, יש כאן מופע של פוליטיקה צינית קיצונית מאד מהסוג שנוהגים להעמיד פנים שהיא נחלת ביבי/הימין בלבד. פשיטת רגל ערכית שהשמאל הציוני מודה, כמעט בפה מלא, שציונות מתנגשת עם דמוקרטיה. ולא כל כך משנה שאני לא חושב שגבאי/לבני/לפיד מאמינים לזה, לראיה ההיאחזות המגוחכת במילה שוויון וכו’. במקביל הפצה מזעזעת ומכוונת של בורות ובלבול מוחלט בין אזרחות ללאום, בכל הקשר שהוא.

מעניין אותי כמה מהמצביעים הציונים שלה איבדה מפלגת העבודה בכל הפיאסקו הזה, כי הרושם שלי הוא שבציבור הרחב אוכלים את הספין הזה בשלמותו (בסיוע התקשורת כמובן). אבל אולי זה רק המעגל הקרוב אלי.

יכול להיות שההפגנה הפלסטינית בכיכר מלכי ישראל זה הטריגר שינתק את השמאל הציוני מהמחנ"ץ.

1. חוק הלאום הוא עוד חוק בתוך אסופה של חוקים. פתאום אוסרים על מימון זר, שם מירי רגב מתערבת, פה ביבי מתערב. הכל בקטנה אבל הכיוון הוא לא בקטנה בכלל. התרבות הליכודניקית מדרדרת את המדינה, וזה אחד הביטויים לכך.
  2. אוכלוסיות שחיות פה במדינה משדרות שהן נעלבות, אבל זה בכלל לא משנה לאף אחד
  1. זה חוק יסוד, ככזה הוא די הצהרתי ואני לא מבין מה הוא קשור ליתר הדברים שתיארת. שלא לדבר על זה שהוא התחיל את חייו בקדימה בכלל, כמעט באותו נוסח. האם יש משהו בנוסח שלו שלדעתך אמור להפריע לחברי מפלגה ציונית כלשהי?
  2. אני חושב שיהיה בריא מאד להפסיק לנהל את הדיון הזה (ואת רוב הדיונים) סביב רגשות וסביב זהות קבוצתית. הדרוזים הם לא קבוצה הומוגנית. לא כל הדרוזים נעלבו, לא כל הדרוזים נגד וזה גם לא באמת משנה - אנחנו מדברים על מדיניות. בעיני הנעלבים נחלקים לשניים:

א. דמגוגים שעושים הצגות למטרת רווח פוליטי.
ב. אנשים שלא קראו את החוק או לחליפין לא מבינים מה זה מדינת לאום ו\או ציונות.

1. איך אתה יכול לכתוב שזה לא משנה לאף אחד כשזה הנושא המרכזי בשיח הציבורי והפוליטי כבר שבועיים וחצי?