פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

טרנספר מרצון.
לגבי כל השאר - כן.

יש שם 2.3 מיליון ואני מעריך קצב ילודה של לפחות 6 למשפחה מניחוש מצוץ מהאצבע שלי (טוב, נראה שהמציאות זה 3.8. עדיין מאוד גבוה). חיפוש מהיר בגוגל אומר ש50% מהאוכלוסייה מתחת לגיל 18. אני בטוח שהרבה צעירים עוזבים את עזה, אבל עושה רושם שיש להם מספיק צעירים אחרים. הדרך היחידה לגרום למספיק צעירים לעזוב כדי לייצר שינוי אמיתי זה עם רובים ומשאיות.

3.8 זה נמוך מאוד ביחס לאוכלוסייה מוסלמית ואם תדאג למדינה מאמצת (סקוטלנד, צ’ילה או עוד פראייריות אחרות) זה יוביל לריקון הרצועה בפועל.

המוטיבציה עוד טרם המלחמה היתה בשמיים, מספיק כדי שחלקם ימותו בים בנסיון לברוח.

הפתרון שגלנט זורק/רומז עליו בחצי מילה עכשיו נשמע לי כמו פתרון מדהים - העברת הרצועה לגוף בינלאומי כלשהו, שינהל שם את היום-יום במשך כמות מכובדת של שנים. ישנה את מערכת החינוך, ינצל את המשאבים לטובת תושבי עזה. זה יכול להיות הוכחת היתכנות טובה לזה שגם הרשות היא לא הגורם שצריך לנהל הגדה.

בהתנתקות יצאנו, נתנו להם לבחור מנהיגות עצמאית בבחירות דמוקרטיות, קרו בחירות דמוקרטיות והתוצאות לפנינו. אגב, כמו שציינת ובצדק, גם הארגונים הבינלאומיים שם הם למחיצה תומכי טרור.

הסיפור הזה של לצאת משם ולייצר הנהגה עצמאית שם כבר נוסה בווריאציה מאוד דומה, ואני מנחש שהנהגה בינלאומית שם תוביל לתוצאות דומות.

שמעתי אתמול איזה פרשן אומר משהו נכון בעיני - אם ישראל תמשיך להתחמק מתפוח האדמה הבוער הזה הנקרא “רצועת עזה, לאן?”, יבוא שוב רגע שבו דעתנו בנושא כבר לא תהיה חשובה.

עם כל הקשיים בפתרונות כאלו, במצב הנוכחי אני יותר מתחבר לטרנספרים למיניהם, כי למרות הקשיים הם בעלי מידה מסויימת של ישימות, לעומת פנטזיות על ממשלה עצמאית וחוסר מעורבות שלנו.

הבעיה בוויכוח האידיאולוגי ימין-שמאל (האמיתי, ולא החרא של השנים האחרונות) הוא שיש צד אחד שמבין שיש פתרון בר קיימא אחד (סיפוח שטחים וטרנספר מרצון בדיוק כפי שאוריה כתב) אבל אף אחד לא מוכן לתת לו לבצע אותו, והצד השני רוצה להתנתק מהחלאות האלה, עד כדי שהוא מוכן לוותר על שטחים משמעותיים מהארץ הזו, בתקווה שהצד השני יהיה מוכן להסתפק בזה.

הבעיה היחידה עם הצד השני הוא שהוא מתעלם מהמציאות. הוא מתעלם מהאידיאולוגיה ה"פלסטינית", הוא מתעלם ממה שהם אומרים, מהגופים שהם בוחרים, מהמעשים שלהם. התעלמות מוחלטת לחלוטין.

הבעיה שלנו כעם הוא שהפתרון של הצד השני היה נשמע קסום וחלומי עד שכולם נספחו אחריו, והיו מוכנים לנסות אותו. פעמיים. זו הייתה טעות שאנחנו נשלם עליה עוד שנים רבות, גם כי היא בנתה נרטיב בינלאומי שאנחנו מכירים בזכות שלהם למדינה, וגם כי כי היא תדלקה את הנרטיב של הצד השני “הציונות היא דבר הפיך. מכיוון שהם כל כך אוהבים ומקדשים את החיים - אם נעשה מספיק טרור הם יסכימו בסופו של דבר לקום וללכת מכאן”.

רוב הציבור ה"פלסטיני" מאמין שאין לנו זכות קיום, לא בארץ הזו ולא בכלל. מהים ועד הירדן זו לא סתם סיסמה בשבילם, זה משהו שהם מוכנים למות למענו. הם אפילו מאמינים שהם יהפכו ל"שהידים" ויגיעו לגן עדן אם הם ימותו בעד מטרה זו. מהרגע שנתנו להם להאמין שזה באמת יכול לקרות, הם לא יפסיקו עד שיקרה אחד משלושה דברים: שנעיף אותם מפה, שנהרוג אותם או שהם יהרגו אותנו.

ברגע שנתפקח כעם, ונהיה מאוחדים נוכל להתחיל להריץ נרטיב בינלאומי חדש. זה ייקח שנים על גבי שנים, אבל זה לא יכול לקרות כל עוד אנשים כמו ליאור מפנטזים על איזו מציאות אוטופית בה חיות זו לצד זו שתי מדינות שכל אחד מתרכזת בלהתפתח ולשגשג.

אגב, יש לנו הצדקה מדהימה לטרנספר אותם. ביום שהם יהיו אזרחים של מדינות שיש לנו יחסים איתן, הם יוכלו לבוא לבקר בירושלים כתיירים. שיתפללו כמה שהם רוצים, אנחנו מדינה מפותחת וסבלנית כלפי כל הדתות. לפחות רובנו. כלומר הם גם יחיו בכבוד במדינות אחרות, ולא יחיו כפי שהם חיים היום - כמו מסכנים, וגם יוכלו לבוא לבקר פה.

תגידו וכשאתם מספחים שטחים, את אלה שאתם לא מצליחים לטרנספר, מה איתם? אזרחי ישראל? שווי זכויות?

סתם מעלה פה תהייה,

מה רע להפוך את אזור עזה לסכסוך דמים? מה שעבד בסוריה, מה שעבד באפריקה בכמה מוקדים יעבוד גם פה. אזור בו אנשים מחפשים מרצון לברוח ולהיות בתקן עקור/פליט.

פליטים הגיעו אלינו מפאקינג סודן!! רק צריך להפוך את עזה למקום הכי מחורבן עלי אדמות למחייה ומשם כולם יברחו, לים, למצרים, אולי גם לישראל. העיקר שהאוכלוסיה ההגיונית תבין ששם זה מקום בלי פוטנציאל ובלי עתיד.

אני מניח שזו תוכנית זדונית מדי ולא כדאי להצהיר עליה כי העולם לא יאהב את זה, אבל זה יכול להיות אחלה מבין כל האפשרויות.

ובניגוד לליאור שחושב שזה חסר סיכוי, בסודן לדוגמה נעקרו הרבה הרבה יותר מ 2m אנשים, שלא לדבר על מה שהולך בסוריה…

בצפון הרצועה לא מספחים תושבים ערבים, דוחקים אותם דרומה.

“צפון הרצועה” כלומר העיר עזה?

כן

יש פתרונות דחיקה וגם ניצול של חולשתה של מצרים על מנת שתסכים לטרנספר שכזה, בדיוק שמעתי פרק על אחד כזה:

הבעיה היחידה בכל הפתרונות האלה היא שאף אחד לא מסביר איך גורמים לפלסטינים, שרק לפני כמה הודעות הסבירו פה לליאור שהם מוכנים להתאבד על לבעוט אותנו מכאן, ללכת.

אגב - אם יש פתרון שבו אפשר להעיף אותנו ממדינת ישראל תמורת שטח אדמה בגודל דומה באירופה או אמריקה אני שואל איפה חותמים.

סוף סוף פיתרון מעשי.
לא בושה להגיד שהרצל טעה בחלק מהתוכנית ולנסות מחדש.
רק שאין מה להגביל את עצמנו לאירופה או אמריקה,
אני מוכן להתחיל מחדש גם בגרינלנד, איסלנד, אוסטרליה, כל מקום מחוץ למזרח התיכון.

לא צריך להסביר לפלסטינים, הם עצמם מנסים להגר וחמאס מונע זאת מהם.

יש על כך המון עדויות, הנה אחת מתוך האתר “שיחה מקומית” (ובכוונה לקחתי מקור אולטרא שמאלני):

https://www.mekomit.co.il/דור-שלם-של-צעירים-מוכשרים-בעזה-עסוק-בש/

N12:

מחקר מעט יותר רציני:
https://www.terrorism-info.org.il/he/תופעת-הגירת-צעירים-מרצועת-עזה/

צבי יחזקאלי:
https://www.hidabroot.org/article/1186315

בקיצור, זו תופעה מוכרת. עזתים צעירים מנסים להגר למרות הסכנה מצד חמאס והקושי הכלכלי במימון ההרפתקאה.

אסכם ברשותכם: בצהריים כולכם צחקתם שפתרון שתי מדינות לשני עמים לא אפשרי ועד הערב ה"פיתרון" היחיד שהצלחתם להציע הוא טרנספר כיבוש והתנחלויות.

ועוד מנסים לשכנע את עצמכם שהפלסטינאים בעצם רוצים לעזוב ושהמצרים בעצם יסכימו לקבל… בקיצור ערימה של הזיות שאפילו בן גביר יגיד שהן מוגזמות.

הבאתי מספר מקורות על כך שפלסטינים רבים (ובמיוחד צעירים) ניסו ובחלקם גם הצליחו באופן אקטיבי לעזוב: כשהמצב היה טוב יותר מהמצב הנוכחי וכשחמאס שלט ביד רמה (מה שאמור על פניו להשתנות).

זו לא הזיה, זו תופעה שמדובר עליה לא מהיום ולא בקרב כהניסטים אלא בקרב הפלסטינים עצמם.

ומה זה מוכיח? אני יכול להביא לך גם המון עדויות על צעירים שמהגרים החוצה מישראל, וזה כשישראל היא מדינה מערבית דמוקרטית משגשגת. כאן אני עם ליאור, פתרונות שמסתמכים על הגירה מרצון של העזתים הם כנראה עוד יותר הזויים מהפתרונות שליאור עצמו מציע.

כן אבל יש שם ברצועה למעלה מ-2 מיליון. אתה לא מתחיל אפילו להתקרב למימדים האלה. שלא לדבר על זה שזה שתיפטר מהמשכילים של עזה לא ממש יעזור לך אלא יעשה ההיפך.

בקיצור - משחק על המגרש, המנצח נשאר.

אם היה פתרון קל לא היינו תקועים שנים במצב של “ניהול הסכסוך”…

לא עברתם על המקורות או שאתם מפקפקים במספרים.

ההערכה היא על עזיבה של ~300,000 איש שעזבו את הרצועה מאז 2007 על אף האלימות של חמאס.

מדובר על עשרות אלפים ברשימות המתנה ליציאה מהרצועה.

ישנם מספר סיפורים על צעירים שמתו בניסיון להגר דרך הים, משהו שלא דומה בכלל לישראלים שמהגרים בשביל המילקי בברלין.

אלו מספרים משמעותיים דווקא מכיוון שמדובר ככל הנראה בצעירים.

אם יש טעות בהערכה מדובר בהערכת חסר לפי האינטרסים של מי שסופר.