פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

לכל מי שחושב שנתניהו הולך לזוז לאנשהו אחרי המלחמה, בשבוע האחרון אני רואה התגברות של ביביסטים ברשתות החברתיות. זה כבר נהיה ממש בולט ביום-יומיים האחרונים.

בין התגובות תוכלו למצוא:

• האשמות על השמאל הבוגדני שמשתף פעולה עם האויב
  • האשמות שה-7/10 קרה בגלל המחאה ואנשיה
  • הסברים למה ביבי הוא הרע במיעוטו, והוא חייב להישאר
  • תירוצים שביבי השווה את חמאס לדעאש כבר לפני עשור
  • האשמות כלפי מערכת הביטחון שהכשילה את ביבי

כנראה שאירוע כמו השבת השחורה יכול לעצור את מכונת הרעל לשבוע-שבועיים לכל היותר, וגם זה לצורך “הפסקת אש הומניטרית” שתתן להם לארגן מחדש את הכוחות ולהיות מוכנים למתקפת נגד.

אתה גם “שוכח” וזה לא מפתיע אותי, זה עובד גם לצד השני. תבדוק מי רוצה עכשיו לצאת להפגין…

זה חוזר פה, פעם אחר פעם, לצערי, אין לאף אחד ספק פה כולל אני, שביבי ינסה לאחוז בקרנות המזבח זה היה מכוער עצוב ועלוב . אני לא מופתע ולא יופתע מכלום, אבל המחאה שתהיה תזרוק אותו לכלבים. הוא לא יוכל לטעון שהמילואמנקים שמאלנים ובוגדים. והיה פה תנועת מחאה עממית שתאחד את כולנו.

ביבי סיים את הקרירה. השאלה אם הוא יסיים לבדו את הקרירה (עם עוד כמה שעירים לעזאזל) או שהוא יסיים את הקרירה עם עוד כמה שצריכים לסיים את הקרירה שלהם.

אני מקווה שהוא לא היה לבד על ספסל הנאשמים.

:thinking:

https://x.com/netanyahu/status/1718389839563817195?s=61

איזה צעד ביזיוני. חוסר מודעות ושיקול דעת ברמות הגבוהות ביותר. לא חושב שיש איזשהי הצדקה לדבר הזה פרט לפרנויה (מוצדקת). ביבי בצ׳מברליין מוד על מלא. ״אחרי המלחמה״ עאלק.

מה שמוזר לי זה שהוא לא מבין שזה פוגע בו פוליטית ונוגד את האינטרסים הפוליטיים שלו (מעבר כמובן לביזיון העקרוני עצמו באמירות הללו בזמן הזה). זה מדאיג כי ביבי לא טמבל מבחינה פוליטית, וזה אומר שמשהו גם בו התערער. וממש לא בא לי שמישהו מעורער יוביל את המדינה ברגעים האלו.

הוא מחק את הציוץ או שזה לינק שבור?

מחק. השתגע לגמרי הבחור.

זה כבר הרבה זמן.
עוד מתקופת המהפיכה המשטרית שהוא לא הצליח באמת לשלוט עליה, היה אפשר לראות שהוא כבר לא חד וחזק כבעבר.

מאז אותה שבת שחורה הוא בכלל לא ראש הממשלה שהיה פה שנים ושלמרות שלא הסכמתי הרבה עם הדרך שלו, עדיין הערכתי אותו מאוד. היום הוא כבר לא חזק ואני כבר לא מעריך אותו. הוא אדם חלש ומעורער שהאירועים מובילים אותו ולא ליהפך.

וכן, זה מטריד עד כדי מפחיד.
המצב הזה שבו עם ישראל מנהל את עצמו בכל הדרגים במקום שראש הממשלה והממשלה ינהלו את העם הוא מצב בעייתי מאוד, אבל כרגע, לצערי, נראה שזה כל מה שיש לנו.

מזל שיש לנו עם חזק ומאוד נבון. ברובו.

במקום יועץ התקשורת שבוודאי פירסם את זה הייתי אומר לביבי שגם אני אחראי (אבל לא אשם).

איזה אפס

איבד את זה לחלוטין. בכירי הליכוד צריכים להודיע לו שאם הוא לא מתפטר הם ידיחו אותו באי אמון. זה לא יקרה כמובן.

חייב לציין שזה מה שליאור טוען כבר תקופה ארוכה מאוד, ובמיוחד מאז אותה שבת, והוא חטף על זה הרבה אש פה

———
התפקוד של האזרחים מדהים, ההתגייסות לקרב ולעזור לעורף מעוררת השראה והסיבה היחידה שאני עדיין פסימי היא ההנהגה המדינית המזעזעת שלנו שמיום ליום רק מתפקדת יותר גרוע

להדיח ראש ממשלה באמצע מלחמה זה משהו שצריך להימנע ממנו ככל האפשר, אבל הוא חצה קו אדום. זה לא משמח או רצוי.

כל כך טיפשי, מי שצייץ את זה לא מבין את זה. אני די מניח שזה לא הוא באופן אישי לפי הניסוח של הציוץ.

1. אני בטוח שהוא לא מצייץ במו אצבעותיו כלום. זה תמיד עבודת צוות שעוברת אישורים וכו׳. לא רק הוא, אבל במיוחד.
  2. זה לא היה מתפרסם אם זו לא רוח המפקד. לא שזה מפתיע שזה המצב, אבל עצם זה שהרעיון לפרסם את זה בכלל נשקל ולא נזרק מיידית לפח זה ביזיון וניתוק ברמות הגבוהות ביותר. מעבר לעובדה שאני מסכים מאד שמדובר בצעד פשוט מטופש, וזה מדאיג אם אפילו בדבר שהכי חשוב לו הוא עושה שטויות.

השאלה הגדולה פה היא ״מי הצ׳רצ׳יל שלך?

בתרחיש הזה, את מי אתה חושב שהם ימנו במקומו? (הפושטק) לוין? דרעי? באמת, מה האופציות?..

האיש הכי ראוי כרגע להיות ראש הממשלה הוא גנץ. מסכים איתך לגבי זה שהוא חלק מהקונספציה ולגבי זה שגם הוא צריך לשלם את המחיר, אבל זה לאחרי וועדת החקירה. אנחנו לא יכולים עכשיו להכנס למערכת בחירות של 3 חודשים פלוס הסכמים קואליציוניים וכו׳. מניח שאתה מסכים איתי על זה.

הליכוד לא ימליך את גנץ, גם לא את בנט (האדם שנראה לי שהיה מקבל את רוב הקולות אם הייתה לנו היום בחירה ישירה לראשות ממשלה), למה אנחנו מצפים?

ביבי נשאר, לטוב או לרע, לצערי אני לא רואה כרגע ברירה אחרת.

אשמח למישהו שיוכל לשכנע אותי אחרת ולפקוח את עיניי לאפשרויות נוספות.

הסיבה שנתניהו מצייץ היא כדי להאכיל את תעשיית הרעל שלו. ככה עוברת ההוראה. כל עושי דברו קראו את הציוץ ועכשיו הם יתחילו לפמפם את התזה.

גנץ היה צריך לחבור ללפיד ולומר “אנחנו מצטרפים לניהול המערכה, בסופה בחירות, ועד אז נתניהו זז הצידה” במקום זה גנץ כהרגלו שימש עלה תאנה ונתן לנתניהו עוד זמן יקר בשלטון. האידיוט השימושי שלא נגמר.

עכשיו לנתניהו יש אינטרס להאריך את מצב הלחימה, אחר כך להקים ועדת חקירה ואז לחכות למסקנותיה שיגיעו בערך כשיגיע פסק דין חלוט.

נצקצק כמה שנרצה, האינטרס הפוליטי של נתניהו הוא תמיד מה שמתרחש, ונתניהו תמיד צעד אחד לפני כל יריביו מבחינה פוליטית.

אולי הכל מתוכנן כדי שהוא יוכל להגיד שהוא לקח אחריות. אף אחד לא אמר לו על מה הוא צריך לקחת אחריות אז זו כבר לא אשמתו.

אין לנו אף אחד במערכת הפוליטית. אולי ליברמן וזה רק בגלל שאין לי שום אופציה אחרת.

זה יאוש , אין לי באמת פיתרון. זה נראה שאם יש תקוה לניצחון זה רק אם היה נס והצבא איכשהוא יעשה הכל לבד.

ובאמת בנט זה לזלזל באינטלגנציה שלי ושל כולנו פה

אני לא מעריך יותר מידי את אבישי גרינייג ודרך אגב הוא פעם היה בנטיסט אבל הוא צודק 100 אחוז פה

" אני לא מסיר ולא מקל מהאחריות של נתניהו וממשלתו, אבל בנט כראש ממשלה נקט בדיוק באותה אסטרטגיה מול החמאס: נתינת גזרים לחמאס, הגדלת מספר הפועלים מעזה שמורשים להיכנס לישראל וכו׳ בתמורה לשקט רגעי. בתקופת בנט ולפיד הייתה אותה הבחנה בין חמאס לג’יהאד האסלאמי כפי שנקט נתניהו. העובדה שהחמאס לא פלש לדרום בחסות ההפגנות בתקופת בנט לא נובעת מאיזה אסטרטגיה גאונית של בנט. כולנו זוכרים שחייל צה״ל נהרג מטווח אפס על הגדר, לאור אותה מדיניות הכלה והבלגה. בנט לא שונה מהבחינה הזו מנתניהו, לא משנה כמה תוכניות מצור או ספרים הוא יכתוב עכשיו. הגימיקים הנוכחיים של בנט מזכירים את הגימיקים שלו סביב הספר איך לנצח את הקורונה. כולנו זוכרים שלא היה קשר בין הספר לבין התנהלות בנט כראש ממשלה כאשר התפרצה שוב המגפה. בימים כאלה, אני מעריך יותר ויותר אנשים כמו גנץ וכו׳. דעותיי לא כדעותיו, אבל אי אפשר שלא להעריך את ההתנהלות שלו. נקראים לדגל לאור שעת החירום בלי פוליטיקה קטנה ובלי גימיקים ושטיקים, שכל מטרתם האדרה אישית וקמפיין אישי ללא תועלת לציבור. אני מקווה שבטווח הארוך הציבור יעריך את מי שלא מנצל את המלחמה כדי להוסיף לו תמיכה באופן ציני. שיהיה לנו שבוע טוב !"

https://twitter.com/avishaigrinzaig/status/1718389316315967510

בנט יודע לדבר יפה גבוה גבוה.

“לא העביר כסף לחמאס”

גניבה ושקר דעת העבירו כסף לחמאס, פשוט עשו את זה בצורה יותר שקטה ויפה. הגדילו את מספר הפועלים איפשרו לחמאס להתקרב לגדר. להקים תצפיות. יותר גרוע. כולם צוחקים ובצדק גמור על זה שביבי אמר שהוא ימוטט את שלטון חמאס ושיקר, בנט עשה אותו דבר רק עשה את זה במתק שפתיים. גם הוא אמר שהוא ימוטט את חמאס לפני שהוא התמנה לשר ביטחון וראש ממשלה. אני לא חושב שהוא מיטט את החמאס או שאני טועה… מישהו פה חושב שזה לא היה קורה עם בנט ולפיד בתור ראשי ממשלה?

ליברמן היחיד שאני יכול לקבל שהחלק שלו במחדל הוא מינמלי עד לא קיים, כי הוא

א. התפטר משר ביטחון
ב. באמת ניסה להזהיר ולצעוק.

בנט עושה הסברה יפה וטובה, אבל אני לא תמים, זה ברור שהוא רוצה לנצל את המצב לעשות קאמבק.

גם הורג אותי שהפאנבויז של בנט (מעטים שנשארו כן) שאומרים בנט הגיב על כל רקטה. כן אותו דבר כמו ביבי כל פעם שהיה שיגור של רקטות הוא אמר לצבא להפציץ איזה דיונה או בית ריק בעזה. אותה תגובה. בנט וביבי.

דרך אגב, אולי זה גם מראה את הבעיה שיש במדינה עם מקבלי ההחלטות והצבא. פשוט דעה אחת שלא מאותגרת אף פעם. אנשים מתחלפים אבל הקונספציה נשארת זהה. אתם לא שואלים שאלה למה זה קורה?

בנט הוא אחד מגונבי הדעת הכי גדולים שהיו בפוליטיקה הישראלית . לא מתגעגע אליו ולא רוצה שהוא יחזור. ואם לבחור בין גנץ לבנט, אומנם גנץ הוא חסר תועלת אבל עדיין הוא איש טוב. בנט לא זה ולא זה.

אפרופו רמות הניתוק והציניות של נתניהו -
משפט אחד שנאמר אתמול במסיבת העיתונאים, לא זכה לתהודה מספקת בעיניי. ביבי אשכרה היישיר מבט אל המצלמה ואל העם, ובלי להתבלבל אמר: “כולנו מאוחדים מאחורי המלחמה. דתיים, חילונים, גברים, נשים, ימין ושמאל”.
איך בן-אדם יכול להיות עד כדי כך חסר בושה, שאחרי שנה שלמה של שיסוי, פילוג, הסתה והקטנה, הוא מעיז להוציא משפט כזה מהפה, ועוד בלי רבע התנצלות על מה שעשה? אנשים שבמשך שנה שלמה הוא וסביבתו דאגו לקרוא להם אנרכיסיטים, בוגדים, סימנו אותם ותקפו אותם - ועכשיו אותם ‘בוגדים’ יוצאים להגן בגופם ממש על המולדת, ועל חבורת חדלי האישים שלצערנו מרכיבים את ממשלתנו?

כולכם יודעים את הביקורת שיש לי על תפיסות השמאל בכלל, ובפרט על ההתנהלות המסוכנת שלהם במהלך ההתנגדות לרפורמה. אבל אף-פעם לא שמעתם ולא הייתם שומעים אותי קורא להם ‘אנרכיסטים’, ‘בוגדים’, כפי שסביבתו של רה"מ הקפידה לסמן אותם, כבר מההתחלה. היה ברור לי שגם אם הם טועים, לתפיסתי, ואפילו אם אני חושב שחלקם לוקים בעיוורון מסויים כתוצאה מהנדסת תודעה של התקשורת - ברור לי שהם פועלים מכוונות טובות, מאהבת המדינה והעם, והם עושים מה שהם חושבים שנכון לעשות כנגד מהלך רבולוציוני בראייתם.

אנחנו פשוט ראויים ליותר מהמנהיגים שיש לנו כיום.

דוגמה קלאסית לכמה המיתוס של ביבי גדול ומופרך בשמאל כמעט כמו בימין. אפילו כשהוא עושה טעות שלומיאלית לחלוטין זה חלק מאיזה מאסטר-פלאן.