פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

הטעות השלומיאלית היא בפלטפורמה. במקום להעביר תדרוך טלפוני אישי או לבקש מאחד היועצים שיעביר את המסר הוא העביר אותו בטוויטר. אנחנו נצקצק כי הוא עשה את זה בצורה גלויה אבל המסר עבר, חיילי הרעל יפיצו והמציאות האלטרנטיבית תשתרש.

הוא ננס אבל אם הייתי מחפש מנהל קמפיין הוא היה הטלפון הראשון שלי.

בנט קיביל מביבי חתיכת חרא של ירושה. הציפיה שיהיה פה משהו אחר בתוך שנה הייתה לא ריאלית מאז ומעולם.

הייתה לי הרבה ביקורת על בנט בתקופה שלו כראש ממשלה, מאוד כעסתי עליו שבזמן הקורונה הוא קרא להורים לריב אחד עם השני בגלל חיסוני ילדים. אני עדיין לוקח את זה כחוסר ניסיון וצעירות מטופשת.

אני לא פאן בוי של בנט, אבל הוא עשה דברים נכונים בממשלה שלו, בעיקר הוא נתן לאנשים לנהל את התחומים שלהם ולא נכנס להם לנשמה עם האג׳נדה שלו כראש ממשלה - כמו שביבי עושה.

ניהול טוב הוא ניהול בצוות, ואת זה היה בתקופת בנט. לאן היינו מגיעים אם היה נשאר ראש ממשלה ל 4 שנים? אין לדעת.

גנץ ראוי מכל הסיבות שציינת.
אין פה מועמדים ראויים כרגע.
ליברמן? ראש ממשלה? באמת?? (ואני הצבעתי לו בבחירות האחרונות, כן?)

בנט חשב שהוא צריך להיות ראש ממשלה עם 6 מנדטים. הבנאדם צריך לקפוץ מצוק.

מסכים לגבי בנט. גם אם סה״כ נהניתי מזה שבנט חתך למרכז, יש משהו מאוד מזלזל ומתנשא בתפיסה שלו אותנו. הייתה לו הנחת מוצא שהוא יכול לשקר באופן בוטה ואח״כ כולם יסלחו לו ברגע שהוא יהיה ראש ממשלה, כי ״אנחנו עם שמעריץ את ראשי הממשלה שלו״.

למה?

כלומר, אני מבין את הבעייתיות של ראש ממשלה עם 6 מנדטים, בוא לא נחזור על זה.

אבל!
במערכת הפוליטית הנוכחית, כולם כולל כולם חארות שלא הייתי רוצה אף אחד מהם כראש ממשלה.
מכיוון שכך, ״לא היה לי מה להפסיד״ עם בנט כראש ממשלה (לא התלהבתי מזה, אני ימני אבל חושש מקיצוניים ומדתיים - בנט עונה על שניהם).

כבר כתבתי למה אני מעריך את בנט ואת צורת הניהול שלו. למעשה, אני מעריך אותו על זה שהוא חשב שהוא צריך לנהל ולא בא במטרה לקנות שררה כשליט כמו שהרגיל אותנו המנהיג הבלתי מעורער בעשור וחצי האחרונים.

ובאמת, כל הפוליטיקה הישראלית מלאה בחדלי אישים. 6 מנדטים או 30, אף אחד לא באמת ראוי.

בנט עשה את אותם דברים שביבי עשה מול עזה. תסתכל על הציוץ.

חמאס רצח לנו חייל על הגדר אחרי שהם קיבלו הוראה לא לפגוע בהם. ואחרי זה אותו רוצח הלך לעשות מסיבות גאווה בעזה בלי שבנט העיז לפגוע בו. זה העתק הדבק של מדיניות של ביבי.

זה לא שהוא התחיל לשנות ואז הודח. פשוט עשה אותו דבר. דרך אגב, הם עוד בתקופת בנט עשו תצפיות על הישובים התקרבו עם גיפים לגדר. תראו את זמן אמת הם גם התאמנו לזה גם בתקופה שלו. אז אתה רוצה לספר לי שבנט ראוי? שהוא היה עושה דברים שונים?

לא אמרתי מילה נגדו במערכה, כל עוד הוא התמקד בהסברה . ברגע שהוא מתחיל לעשות מדריכים איך לנצח את החמאס זה בדיוק מזכיר לי את הספר שלו איך לנצח את המגיפה. עצוב לי שאנשים עם זיכרון כל כך חלש . זה גם אשמת ביבי כי ששונאים את ביבי מוכנים לקבל הכל במקומו.

מצטער . לא רואה אף אחד כרגע במערכת הפוליטית שראוי להיות ראש ממשלה. ליברמן היה שר אוצר טוב ומינה את בריק למערכת שהוא היה שר ביטחון זה מספיק בשבילי עכשיו.

יש למישהו הצעה יותר טובה מליברמן? שזה לא בנט לפיד וגנץ? אני ישמח לשמוע.

אתם רוצים לשנות? צריך את כל המפה הפוליטית והצבאית לשנות.

כי מצד אחד יש לך מנהיגי מפלגות ששמים את טובת המדינה לפני עצמם כמו לפיד ואפילו כמו גנץ (שאני לא מסכים עם מעשיו אבל ברור שהוא עושה אותם מדאגה אמיתית למדינת ישראל) ומצד שני יש לך את הנתניהו והבנט שחושבים שהם יותר חשובים מהמדינה. בנט היה צריך להיכנס לממשלת לפיד בפעם שעברה וניצל את דאגתו האמיתית של לפיד למדינה כדי להשיג לעצמו תפקיד שהוא לא היה ראוי לו.

אני מקבל :pray:t2:

אני חושב שהוא ״התעלק״ על התפקיד כי הוא האמין באמת ובתמים שהוא ראוי לכך יותר מהאחרים ושהוא יכול לעשות משהו שהם לא יכולים. לטעמי הוא גם היה קרוב לזה, למרות חילוקי הדעות של משה בנושא.

זאת לא באמת הייתה אופציה - אם הוא היה מנסה משהו כזה אף אחד מחברי הכנסת שלו לא היה הולך איתו. אפילו כשהוא היה ראש ממשלה בסוף הוא איבד חצי סיעה. האופציה היחידה שלו הייתה לבוא מפוזיציה של ״אני אהיה ראש ממשלה ואדאג לאינטרסים של הימין״. אין שום אופציה בה הוא היה זה שממליך את לפיד.

לי הפריעה מסכת השקרים שלו בדרך לזה, כולל התחייבויות סותרות לפני הבחירות ועד לנאום המביך בפתיחת שומר החומות.

צריך גם לשאול למה לפיד הוא כזה בלתי ניתן לעיכול עבור חלק גדול מהעם. זה גם אבל לא רק מכונת הרעל של ביבי.

יש לך קואלציה של 7 מפלגות. אחת מהן דו ספרתית (17) והשאר בין 6-8 מנדטים. כל ראשי המפלגות האחרות לא העזו להעלות על דעתם שהם יהיו ראש ממשלה עם 6 מנדטים. לפחות לא בסדר הזה בו בנט ראשון.

לפיד שנוא הרבה פחות מנתניהו…

1. הוא משתמש דרך קבע בביטויים כגון מכונת הרעל.
  2. אין לו ניסיון צבאי אמיתי והוא גם שיקר לגבי המעט שהוא כן עשה.
  3. ראש ממשלה בישראל לא יכול להגיע ממפלגה אנטי-דתית.

לכן בכל תסריט אפשרי להוציא תרמית כמו זו של בנט גנץ הוא הפייבוריט של מחנה-השמאל בהווה והתקשורת בעבר.

יש לי פתרון איך לנצח במלחמה - לשלוח את בלינגהם לעזה.
motherfucker

בנט הוא אדם מאד ציני ששניה אחרי לבנון 2 היה הזרוע הביצועית של ביבי ביצירה ותדלוק של מחאת המילואימניקים. בקוביד הוא פרסם ספר פופוליסטי על איך לנצח מגפה. עכשיו זה. מזכיר את ביבי בכמה שהוא חסר עכבות.

https://twitter.com/naftalibennett/status/1718314956733469102?t=OHGQ_zGC5hb9Vum0ZeGriQ&s=19

אני לא אכנס לויכוח הנוכחי על בנט, דעותיי ידועות (פאנבוי) ואין לי המון מה לחדש בנושא.
אבל האמת, מבין ארבעת המועמדים הסבירים להיות ראש ממשלה פה*, אני חושב שלפיד הוא היחיד שלא שיקר בבוטות**:

בנט - לא אמליך את לפיד רהמ, לא אשב עם רעמ
גנץ - לא אכנס לממשלה עם ביבי (בקורונה, הפעם אני חושב שאפשר לוותר לו)
ביבי - נו באמת

לא?

*טוב נו, אולי גם יוסי כהן, ניר ברקת ואביב כוכבי אופציות ריאליות במידה מסוימת.

**לא שאני חושב שזו התכונה הכי חשובה כדי להיות ראש ממשלה טוב, תכונה שמוכיחה שאתה אוהב את המדינה או אפילו תכונה שמוכיחה שאתה אדם הגון במיוחד.

אני שונא שנאת מוות את ליברמן והוא הכי מפחיד אותי, כאדם וכמנהיג.

אבל הוא הכי ראוי להיות ראש ממשלה. ואחרי הבחירות לטעמי הוא ייקח דו ספרתי של מנדטים.

ביבי מתנהג כמו החמאס. כבר שבועות שהוא שולח את אנשיו לאולפנים לבקש הפסקת אש, ולהשאיר את שאלות האחריות והאשמה לאחרי המלחמה - וכל פעם יש טפטופים מהצד שלו. הרגע ראיתי את העמית העלוב הלוי מהליכוד, מדבר בערוץ 12 על כמה שזה לא בסדר שעוסקים בדברים האלה תוך כדי מלחמה. אפס ביקורת על האדם שמתנהל אחד לאחד כמו החמאס.

אבל זו אפילו לא הבעיה הכי גדולה שלנו. אתם ידועים מה הבעיה האמיתית? לא זה שביבי לא כשיר, זה כולם כבר שמו לב. גם לא זה שהוא מסוכן למדינת ישראל, זה אני אומר כבר די הרבה זמן. הבעיה האמיתית היא שאין לנו אפשרות חוקית להזיז אותו.

להזכירכם ה-WGOAT (לא, לא הכינוי של שרה בטלפון של ביבי, אלא worst government of all time) העבירו לא מזמן את חוק הנבצרות - חוק מפלצתי, שאומר שכדי להזיז ראש ממשלה מכהן נדרש שהוא עצמו יודיע בעצמו שאיננו מסוגל פיזית או נפשית למלא את תפקידו, או ש-75% מחברי הממשלה יבקשו להוציא את ראש הממשלה לנבצרות בניגוד לרצונו, ואז תובא הבקשה להצבעה בכנסת - שם יידרש רוב של 80 ח"כים למהלך. רק לחשוב איזה עוד abuse הם היו עושים לחוק אם ההפיכה המשפטית שלהם הייתה עוברת.

אז כולנו יודעים שביבי יאחוז בקרנות המזבח, והממשלה מלאה במלחכי פנכה שאין להם מספיק תאים אפורים במוח כדי לחשוב בעצמם. אנחנו תקועים עמוק בבוץ, עם אדם שניצחון ישראל במלחמה הוא לא הדבר הכי חשוב בעיניו. קודם כל הקריירה הפוליטית שלו. שעם ישראל יחכה.

בנוגע לדיון על בנט, אני חייב לציין שאני מאלה שחושבים שהוא היה ראש ממשלה טוב, ושאי אפשר לזקוף לרעתו את זה שהוא לא שינה במעט זמן שלו את ההתמודדות שלנו נגד עזה. זה אחד הרעים והחולאים של השיטה שלנו שבה אין לראש הממשלה הנבחר 4 שנים לעשות מה שהוא חושב, ואז אפשר לשפוט אותו על קדנציה שלמה.

לדעתי, אם הימין לא יתעשט ויבין שבנט הוא האלטרנטיבה הטובה ביותר - אנחנו נזכה לראות את גנץ ראש הממשלה. ניקוי האורוות שמשה רוצה לא יקרה פה (ראו המשך התגובה), וביום שאחרי ביבי גנץ הולך לזכות מן ההפקר.

בנוגע לליברמן, אתם הוזים פה כולם. אנחנו לא קרובים בכלל ללהיות מיקרוקוסמוס של החברה בישראל. יש פה אנשים אינטליגנטים שאשכרה מבינים מה קורה פה ומסביב. הייתי רוצה להגיד שאני מקווה שביום שהמלחמה נגמרת, יחזרו להסתה והשיסוי שהיו פה לפני כן - אבל אני רואה את המצב מחמיר הרבה יותר.

ההתקפות מצד הימין על השמאל רק ילכו ויחריפו על זה שאוסלו וההתנתקות דרדרו אותנו לאן שהגענו, ההתקפות של הביביסטים על המחאה יגיעו לרמות גועל שמעולם לא הכרנו (אנחנו שומעים כבר עכשיו שהם בוגדים שהרסו את צהל ואת ההרתעה שלנו), החרדים יאשימו את החילוניים על זה שההפרעה לתפילה בת"א בכיפור היא זו שגרמה לאלוהים להעניש אותנו עם הטבח הנורא הזה, השמאל יאשים את הימין שראה בחמאס שותף לדרך, החילוניים יאשימו את החרדים שהם לא מתגייסים וכל העול במלחמה נפל עליהם, המחאה יאשימו את ביבי שהוא החריב את המדינה והתעלם מראשי הביטחון שאמרו לו שהרפורמה שלו תגרור אותנו למלחמה.

קיצר, תתכוננו. the shit is gonna hit the fan.

הוא גם הזכיר את עניין הסרבנות. אדם תת רמה.

רק מילה אחת הוא מסרב להגיד: קיבוצים

זה כבר לא נכון. הפריע גם לי מאד ואף כתבתי את זה פה איפשהו, אבל הזכיר באחד הנאומים בוודאות. לא זוכר אם זה היה נאום ה-״גם אני״ או לפני כן.

רק על עיסקת הגז מול חיזבאללה לפיד לא ראוי להיות ראש ממשלה. אני מעדיף את גנץ עליו. וזה אומר הכל.

אני די בטוח שאם אני יבדוק את הארכיון של לפיד אני יגלה מספיק שקרים שלו. מספיק לראות איך הוא מנסה לעשות פולטיקה קטנה שכל המדינה בוערת (כמו ביבי)

אין לי פיתרון מי באמת ראוי להיות ראש ממשלה, כי אין באמת אף אחד כזה, ליברמן? לא אכפת לי שחיתויות העבר שלו או כל הבבלט. לא רואה מישהו יותר טוב ממנו עכשיו. כמו שאמרתי תנו הצעה ריאלית שלא כוללת לפיד גנץ ובנט.

אנחנו קיבלנו את דור המדבר של הפוליטקאים. הפוליטקאים הכי גרועים שיש. ביי פאר.

אני כנראה פספסתי את זה… בוא נאמר שכמות הפעמים שהוא אמר דאעש, נאצים, אני, וכן הלאה לא עומדת בקנה אחד עם כמות הפעמים שהוא הזכיר את המילה קיבוץ על הטיותיה.