פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

אני אגיב כאן קצת כמו התגובות האינסטינקטיביות של הרל"בים, אבל פה זה בהחלט אשמתו הישירה של נתניהו.

אני לא יודע למה מחנה הרל"ב לא הצליח להעמיד מישהו בעל שיעור קומה, אבל העובדה שבימין אין כמעט אף דמות נורמלית, זאת אשמתו הישירה של ביבי, שדאג להקטין, להעלים ולמסמס כל פוליטיקאי בעל פוטנציאל, שחלילה לא יאיים על הוד חוסר-אחריותו.

מסכים לגבי צד ימין, אבל הוא לא אשם בצד מרכז שמאל… שולמית אלוני או יוסי שריד לא כוס התה שלי עכשיו (פעם היו) אבל מישהו יכול להשוות אותם לניצן הורוביץ? ההשואה מעליבה אותם.

יצחק רבין פרס ועוד מול מירב מיכאלי?

אני יכול להמשיך…

לגמרי חורה. יותר מזה - בכל אירוע הנצחה אפשרי מחוץ לשדרות/אופקים הוא פשוט לא יוכל לנכוח. זה מצב אבסורדי לחלוטין גם אם לא רק הוא אשם בו (והוא לפחות איזה 70% אשם בו).

משה אנחנו מאופסים על זה שאין שם גז ונתנו להם ערימה של מי ים, כן?

(עניינית אני איתך שזו היתה התנהלות שערורייתית והרבה מעבר. פשוט היה לנו מזל).

זה לא משנה אם יש או אין. הרי הוא לא ידע את זה.

שאלת תם: מה הבעיה להגיד ‘קיבוץ’?

מבחינת ביבי? אני מניח שהוא חשש להתייחס לאוכלוסייה שמזוהה באופן המובהק ביותר כיריבה הפוליטית וההיסטורית שלו, גם סמלית. מתעבים אותו בכל התנועה הקיבוצית ובעוטף בפרט בחמת זעם עוד לפני ה-7.10. אולי חשש שזה יעורר תגובות קשות יותר מהתעלמות.

לאנשים נורמלים אין שום בעיה להגיד קיבוץ. זה פשוט לא קהל הבוחרים של נתניהו ונתנינו לא בנאדם נורמלי. כמו שלא נשמע את נתניהו מחמיא לטייסים על פועלם בשבועות האחרונים.

די מדהים

באדיבות @Aragones

לא צריך להפיץ פייק גם אם הוא פרו-ישראלי.
אחר כך לא יאמינו לנו כשנרצה להגיד את האמת.
לא היו 500,000 בהפגנה, בעיתונים כתוב כמה עשרות אלפים.
דגסטאן לא מאוכלסת על ידי צ’צ’נים, הם מהווים 3% מהאוכלוסיה לפי ויקיפדיה. זה בעצם איזור מאוד מגוון מבחינה אתנית. השלטונות הרוסים לא נתנו לאספסוף הזה לעשות כלום, יש עשרות פצועים ועצורים במהומות מבינהם.
אחר כך הפסקתי לקרוא כי אם מתחילים משקרים, למה שאבזבז את זמני על כתבות כאלה?

איפה הפצתי פייק ניוז?

בשיתוף הודעה שמדברת על 500,000 מפגינים בלונדון ועל הצ’צ’נים בדאגסטן.

באמת לא זוכר את ההודעה הזו. על הצצנים בדאגסטן פירסמתי מה שהופיע בוואלה. יש תמונות ווידאו של המון מוסלמי פושט על שדה תעופה שם ומחפשים יהודים וישראלים. לא מבין מה פייק בזה.

זה ההודעה על הפשיטה של ההמון על השדה תעופה שם. לא עשיתי בדיקה לכל הפרטים, אבל בגדול זה מה שקרה.

ולגבי מה שהשלוטונות עשו או לא עשו. בוא נגיד כך. שגם אם הם לא העלימו עין אז הם די פישלו בהגנה על הנוסעים. המזל הגדול שהיה שם, שההמון היה כל כך מוסת נגד יהודים שהם נכנסו לשדה תעופה והתנפלו על המטוס הלא נכון. היתה שם קבוצה קטנה של יהודים שהצליחו להבריח אותם במזל לאיזה חדר קטן.

לגבי החצי מיליון אני חושב שאתה די פיספסת את הכוונה של הפוסט. זה לא כתבה עיתונאית אלא פשוט שכותב הפוסט הפנים שפה זה המקום הכי בטוח בשבילו ובגדול כולנו צריכים להיות “משפחה אחת”. זה לא כתבה עיתונאית שמטרתה לסקר את ההפגנות באירופה וכמה נכחו בהם.

השופטע ברגיל זה אחד העמודים הכי טובים בפייסבוק, אבל מאז המלחמה זה פשוט רמה אחת מעל הכל.

לא מכיר את העמוד. פשוט מתחבר למסר.

תתבעו אותי :slight_smile:

חוץ מזה שאני מאשים את @Aragones בזה!

אתה שיטפת את זה , ממש מעל התגובה הראשונה שלי.

יש תמונות וידאו של המון מוסלמי, שמנסה לפשוט על שדה התעופה, נכון. יש גם וידאוים שהם מדברים רוסית, ואנשים מנסים להרגיע אנשים אחרים. אחר כך היו דיווחים על פצועים ועצורים בידי השלטונות. בלי נפגעים אצל יהודים או ישראלים.
צ’צ’נים זה החמאס של קווקז. הכי גרועים שיש. זה כנראה לא נכון שההמון היה צ’צ’ני, זה כמו להאשים בטרור כל ערבי שמוחה על משהו. זה פייק.
אתה לא אשם ביצירת הפייק הזה. אבל אתה מפיץ את זה .

גם המספר של 500 אלף מפגינים בלונדון לא מופיע בשום מקום אחר. חיפשתי. מדברים על כמה עשרות או גג 100 אלף. מי שיצר את ההודעה ששיתפת משקר, ואז כבר לא משנה אילו פניני חוכמה יש בהמשך, אני תופס את היותר בתור שקר.

כן בהתחלה לא הבנתי, אחרי זה נפל לי האסימון. אתה צריך לזכור שאני קשיש פה בפורום. אני לא בן 30 כמוך.

אני לא כתבתי כלום מעבר לזה, שמנסים לעשות פוגרום ביהודים ברוסיה והבאתי את וואלה בתור מקור לזה. אני לא העורך של וואלה . וזה פחות אכפת לי הזהות האתנית שלהם מאשר שבשנת 2023 מנסים לעשות פוגרום ביהודים .

לגבי הפוסט אני באמת חושב שאתה לוקח אותו יותר מידי ברצינות ומפספס את המטרה שלו. אבל זה סתם ויכוח מיותר.

דיון בומרי מצחיק :slight_smile: הפשוטע זה עמוד הומוריסטי כמעט 100% מהזמן, כנראה שה-״צ׳צ׳נים״ שם זה באווירת ״הנאצים ועוזריהם״, או לכל היותר סתם משהו שנכתב בלי יותר מדי תשומת לב. אין סיבה לנטפק, מי שלומד על הדמוגרפיה של דגסטאן מהפשוטע אבוד גם ככה (עמוד מצוין למען הסר ספק).

דרך אגב עד אתמול לא ידעתי בכלל מה זה דאגסטן … אין לי מושג איפה זה במפה אפילו.

סתם אנקדוטה - בדגסטאן נמצאת מחצ׳לקה, ומי שזוכר מחצ׳לקה ניסתה להביא המון כוכבים בהמון כסף לפני שהיא נקלעה לפשיטת רגל

בין היתר עברו שם סמואל אטו ורוברטו קרלוס