פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

אז על מה נלחמים? מה המטרה? בשביל מה?

אני לא מנהל את הסכסוך, זאת האופציה הטובה ביותר לפי דעתי.

ולנסות לחזור ל67 כחלק מהפתרון זה רעיון טוב כי…? כבר היינו בסרט הזה, לא לחינם עדיין הייתה אגרסיביות מהעולם הערבי גם כשהיינו בשנת 67. התסריט היחיד בו לא ירדפו אותנו זה אם נעזוב את המדינה. זה אידאלי מבחינתך?

ה 5 מיליון הללו לא מעניינים את חמאס. למה זה צריך לעניין אותנו? עזוב את ביבי האפס הרגע, עקרונית, למה זאת המחוייבות שלנו לדאוג למי שהעם שלו לא דואג לנו ותמיד יחזור לרדוף אותנו כל עוד אנחנו פה.

שלא נלחם שוב. להשיג שקט. חזרה ל 67 לא תיתן את הזה. להבטיח את עזה ולעשות טרנספר כן.

אין פרטנר עם אנשי הרצועה שלא לדבר על הרש"פ שלא שמה על האזרחים שלה. Wake up and smell the coffee

לא נילחם שוב? נשיג שקט? איך? הרי הם ממשיכים לשנוא אותך…

להשטיח את הרצועה וטרנספר. זהו. אין עם מי לעשות שלום. זה הכי מציאותי שאני יכול לתת לך.

כמה זמן אתה רוצה שיעבור עד לניסיון הבא?
אני רוצה שיעבור כמה שיותר זמן, ושבזמן החולף אנחנו נגיע לכמה שיותר הישגים כאומה וכמה שיותר מוכנות כמדינה שאמורה לשמור על אזרחיה.

נלחמים על זמן, מעולם לא היה לנו שום דבר מעבר לזה.

תראה, אני לא ילד. כנראה הזקן ביותר בפורום הזה, נולדתי שנתיים אחרי מלחמת יום כיפור. אני לא זוכר שהיה פה טוב לפני האינתיפאדה הראשונה. אני זוכר את חוסר תחושת הביטחון כילד. אני זוכר פחד ממלחמות ופחד מאזעקות. וב - 82 נכנסנו לעוד מלחמה, והיו בדרך פיגועים של אש"ף, הרבה לפני האינתיפאדות והסכמי אוסלו. וב - 91 סדאם חוסיין זרק טילים על העירקים שעלו לארץ והתיישבו ברמת גן (חצי בדיחה, אבל מציאותי לחלוטין) במלחמה שלנו בכלל לא היה שום חלק בה. זוכר איך הסתובבנו עם מסיכות אב"כ לכל מקום? יש מצב שהיית ילד ואתה לא מודע לזה.

וב 2003 כשארה"ב נכנסה למערכה שניה בעירק שוב היינו מאויימים.
וכשעזבנו את לבנון.
ובאינתיפאדה השניה.
ואחרי ההתנתקות.
אנחנו כל הזמן מאויימים. ואנחנו נלחמים בשביל להרחיק את האיום הבא. זה לא בזבוז ואף חייל לא מת על “ניהול הסכסוך”. חיילים מתים כי אתה לא בא טוב בעין של השכנים שלך, ולך אין שום דבר שאתה יכול לעשות בשביל לשנות את המציאות הזו.

וזו הסיבה שחוזרים ואומרים לך שאין לנו מושג מה לעשות. כי אנחנו לא יכולים להכנס ללב של האוייבים שלנו ולקודד שם אהבה במקום שנאה. ובלי לעשות את זה, אין לנו בעצם הרבה מה לעשות.

אתה ממשיך לדבר על רגשות… אני לא מציע שניכנס ללב של מישהו ונקודד שם משהו. אין בזה צורך. צריך לייצר מציאות שבה סכסוך עקוב מדם הוא לא האפשרות היחידה. מי יכול לייצר את המציאות? הצד החזק. מי הצד החזק? אנחנו (לפחות בינתיים).

חמאס (והרש"פ בזמנו וכל מי שיבוא אחריו ויקלוט את הרדיקליים שיש להם כמות אין סופית מהם) אומר לך שזו כן האפשרות היחידה, מה לא הבנת?

ליאור, בהרבה אהבה והערכה אני נאלץ להפסיק את הדיון הזה, זה בזבוז זמן מעגלי ואין סופי וחבל לי להמשיך אותו. נסכים שלא להסכים.

אם בטעות אנסה שוב להסביר לך שאין לך פרטנר ולכן הפעולות שלך לא רלוונטיות, אנא נסה להזכיר לי שאני אדיוט ושהבטחתי לסיים את הדיון הזה.

אוהב אותך למרות שאתה לא מת על גאבי :v:t3:

כמה מחשבות:

1. קריאה לשטח מפורז גרועה לישראל כי החופש לשמור על האינטרסים הביטחוניים שלנו בלי לשאול אף אחד הוא הבסיס לשימור מאזן כוחות אחר ביום שאחרי
  2. גם טרנספר לא מבטיח שקט בטחוני מלא. למעשה, תרחיש יום הדין בו מאות מיליוני ערבים עושים את דרכם למדינת ישראל הוא תמיד על השולחן ואין איך למנוע אותו במאה אחוז. נניח שכל העזתים עוברים למצרים - ראינו איך השוטר המצרי התנהג לא מזמן
  3. ‘קריסת הקונספציה’ גם בגדה זה אולי עניין של זמן. אולי גם שם אנחנו מקבלים שקט ודוחים את המלחמה. גם זו טעות? לא יודע. כשהפיתרון הוא שאין פתרון אז קל להתפתות לחשוב שפתרונות קיצוניים לכאן או לכאן הם הצודקים. זה בלתי מדיד, יש לקחת בחשבון.
  4. בטווח הארוך של 200-300 שנה, אין לדבר הזה סיכוי לשרוד מבחינה גיאופוליטית

1000187784

תהייה שעלתה לי: אם האמריקאים יכריחו אותנו לתת את הרצועה לרשות, למה שלא נחלק אותה לשלושה שטחים (צפון C מרכז B ודרום A) בדיוק כמו שקורה באיו"ש?

גם ככה הצפון מושמד ויושמד ואין להם לאן לחזור. בנוסף, הם צריכים לשלם על המלחמה הזאת בשטח. שילמדו. ובסופו של עניין, החלק החשוב ביותר הוא שזה יתן לנו שליטה ביטחונית במרכז הרצועה וגישה לדרומה.

עוד אופציה שעלתה לי היא למשוך את הסיפור הזה שנה שלמה, ולראות אם הרפובליקנים חוזרים. בהנחה והשפיות תחזור לארה"ב, יהיה לנו סיכוי אמיתי לכבוש, לספח ולטרנספר.

העיקר ישראל היא הכובשת. בואו נעשה two states solutions אמיתי, חצי מהשטח ליהודים וחצי למוסלמים.

האמירויות מתקרבת למערב, אני מניח שיש שם הכי פחות קיצוניות. שהם ישלטו בעזה ויעשו שם מה שהם רוצים. בסוף הדבר הכי הכרחי זה לשקם את החינוך ולטפל במטיפי הדת שם כדי לייצר אוכלוסיה כמו שיש באמירויות.

אני יודע שיש פה כמה שגרים בחול אז ההודעה הבאה מכונת לכול מי שלא גר בארץ

[/quote]

כמה זמן אתה חושבים שתוכלו לגור באירופה?

אתם שמים לב להפגנות השינאה בחול, אתם גם שמים לב לריבוי הטיבעי של הניאו נאצי המוסלמים. האירופאים זרקו אותכם ואותי מתחת לאוטבוס. ההבדל הוא שאני לא צריך את האירופאי הבוגדני שיגן עלי, אתם צריכים

אז לא ל200 שנה הבאים. אני יגיד לעשר עשרים שנה הקרוב, כמה אתם חושבים שתוכלו להחזיק שם מעמד?

תחזרו הביתה אוהבים אותכם. אין לכם עתיד עם הגוים. שיחקו אותה נחמדים שהם היו צריכים אותכם עכשיו הם זורקים את כולנו מתחת לאוטבוס. אבל משום מה הם חושבים שהאיסלם לא יגיע אליהם the west is next

המדינה בין הבודדות באירופה שנשארה יחסית בטוחה ליהודים זה הונגריה הידועה לשימצה אצל חוגי השמאל.

ניחוש אחד למה.

קשישה יהודית נדקרה בביתה בצרפת המניע ברור

https://twitter.com/AvivaKlompas/status/1720876042858991646

וחזרנו להפגנות של מוצ״ש נגד ביבי והפעם באמצע מלחמה…
כאילו לא למדנו כלום, משחקים לידיים של האויבים שלנו
פשוט טמטום

אחת הבעיות הגדולות עם הציבור הדתי לאומי בישראל זה החינוך הכאילו פתוח שלהם, אבל בסוף הוא מאוד מאוד סגור, מתנשא וכפועל יוצא מאוד מאוד בור ועם הארץ. אנשים כמו אליהו, סמוטריץ’ או בן גביר, ללא קשר לשאלה האם תפיסת המציאות שלהם בנושא הבטחוני עם הפלסטיני נכונה או לא, אין להם את ההבנה העמוקה של מה זה אומר שאנחנו חלק ממשפחת עמים במערב, ושיש לדבר הזה השלכות.

אם הבנאדם עולה לשידור ולא מבין את הנזק העצום ששר בממשלת ישראל אומר משפט כזה, בתקופה כזו קשה כשאנחנו נלחמים כל-כך קשה על לגיטימציה בינלאומית, אזי הוא לא צריך להיות שר בממשלת ישראל.

אם הימין הדתי לא מסוגל להתנהג כמו שליט, שלא ישלוט ושיחזור להרגיש מיעוט נרדף, המצב שלנו יהיה הרבה יותר טוב.

שחקני כדורגל עם אינטליגנציה של ארנבת עוברים תדריכי יח"צ לפני ראיונות, ואנחנו אכן כמעט לא נתקלים בפליטות פה מצד שחקנים שהרגע רצו ספרינטים 90 דקות. איך פוליטיקאי כלשהו, על אחת כמה וכמה שר, לא מסוגל לשמור על הפה שלו באותה מידה לפחות? כמה סתום אפשר להיות כדי ליפול למלכודת הפשוטה שהוצבה בפניו?

או שאפשר להאמין למה שהם אומרים ולהבין שהם פשוט לא מעוניינים בשייכות הזו בטווח הרחוק (או הבינוני)

לא הלכתי להפגנות עד עכשיו, אבל איך אפשר להאשים עכשיו את מי שהולך…

יש את העצרת בתל אביב להשבת החטופים - לגיטימי

יש את מה שקרה אתמול בהפגנות בירושלים - זה נראה לך לגיטימי? לצעוק לשוטרים ״איפה הייתם בכפר עזה״?

איפה כל האחריות על זה שההפגנות הן בין היתר אחד הסיבות למה שקרה?
האויבים שלך חוגגים על הכאוס הזה וזה רק נותן להם דלק להמשיך.
ככל שהמצב הפנימי שלנו יחמיר - המצב שלהם יהיה קרוב יותר להקלה

*ברור שלמערכת הצבאית והמדינית יש אחריות הרבה יותר גדולה אבל אי אפשר להכחיש שגם למצב בתוך המדינה הייתה השפעה

בסוף אנשים הפגינו כי חשבו שהממשלה לא טובה ופחדו מאסון שיגיע למדינה. האסון קרה ויש הרגשה שאף אחד לא לוקח אחריות ואומר “וואלה, טעיתי… כנראה עשינו משהו לא טוב”. במקום זה פשוט מגלגלים את האחריות אל האזרחים עצמם כמו במדינות הכי גרועות שיש. מי שצריך עכשיו לשפר את המצב הפנימי זו הממשלה קודם כל. בטוח שהיו כאלו שהגזימו כן? אבל זה לא העיקר.

גם אם אני לא מתחבר לדרך ולמטרה אני לא מאשים את האנשים שהפגינו על זה שהם הפגינו, אני בטוח שלרוב רובם היו כוונות אמיתיות וזה נבע מאהבת הארץ ודאגה אמיתית
מסכים לחלוטין שהממשלה שיש לנו לא מתפקדת והיא מדרדרת את המדינה

השאלה האם הפגנות - בדגש על הפגנות - זה מה שיעזור עכשיו?
אנחנו רוצים להיות שוב פעם על הסף של מלחמת אזרחים?
הרי ברור וידוע שההפגנות האלה לא יעיפו את ביבי הביתה באמצע מלחמה(במיוחד שאין תחליף מובהק), אז מה הטעם?
לא מספיק כל העולם כרגע על הגדרות שלנו אנחנו צריכים גם לריב בפנים?
לתת דלק לשונאים שלנו?
בזמן שהאחים שלנו והילדים שלנו בעזה האנשים האלה עסוקים במשחקי פוליטיקה בשקל? בשביל להילחם שם ולחזור למדינה מפולגת ומשוסעת?
עד שהיה ניצוץ של תקווה ואמונה שהעם מבין שהוא יכול להתעלות מעל הפוליטיקאים בשקל שלנו אותם אנשים מפילים אותנו בחזרה לתהום הזה?

זה באמת מה שאנחנו רוצים וצריכים בזמן מלחמה אמיתית? מוצדק ככל שיהיה