פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

@mos56 אין לי מושג כמה זמן אגור בחו"ל, בינתיים די נחמד. החבילה הכוללת קצת יותר שפויה מאשר בארץ אם כי יש מחירים שאתה משלם.

אם אירופה בדרך להשמדה עקב הסוס הטרויאני המתהווה? יתכן. זה יכול לחיות ביחד אבל לא קשור למה שכתבתי על ישראל. לצערי, אם אני צריך להמר אז עוד 300 שנה יש סיכוי סביר מאד שההיסטוריה תחזור על עצמה.

שששש אל תספר להם

אז המפגינים צריכים להפסיק להפגין כי אולי איזה אהבלה מחו"ל תפרש את ההפגנה שלהם לא נכון, בזמן ששרים בממשלה יגידו בכיף שלהם שצריך להפיל אטום על עזה… מרגיש כאילו יש פה הטלת אחריות על האנשים הלא נכונים.

צריך לנשוך שפתיים. גם אני נושך שפתיים.

שהטלויזיה של חמאס מתרברת בהפגנות סימן שמשהו לא טוב.

אני מוכן להחליף את ביבי אתמול, לא היום. תנו לי אלטרטיבה ראויה ואני יתמוך בזה.

לתת לי את גנץ איזנקוט ולפיד בתור אלטרנטיבה זה לא רק לזלזל באינטלגנציה שלי זה גם לזלזל באינטלגנציה של מי שנרצח ונפל במלחמה הזו.

כל העניין הזה של מה דביל מנקודה דבילית על כדור הארץ חושב זה סתם קשקוש של ישראלים. זה פיקטיבי. זה לא קיים. אובססיה של ישראלים חסרי ביטחון שכל הזמן מחפשים אישור.

תתנו לנו לגיטימציה אנחנו מייללים לעולם
תכירו בנו אנחנו מצפים מהפלסטינאים
אנחנו על זמן שאול כי העולם יכעס

פשוט שטויות חסרות בסיס

כל ערב בחדשות מופע יללנות בלתי פוסק על מה אומרים עלינו

לא שאני בהכרח מסכים עם ליאור באופן מלא, ואני כן חושב שיש חשיבות ללגיטימציה בינלאומית במערכה הזו (בעיקר כשאנחנו מעוניינים להישען עם משקולת של 14 מיליארד דולר על ארה"ב), אבל אילוסטרציה חמודה של מה שליאור אומר כאן:

לא צריך שהעולם יאהב אותנו צריך שהוא לא יפריע לנו ובשביל זה צריך לתת למנהיגים המערבים אויר חמצן לספק לנו תמיכה.

אחרי קרב ההתבטויות היום - אולי אצביע למנצור עבאס בבחירות הבאות

אני לא מתיימר להיות מבין גדול אבל מרגיש לי שאנחנו רק חלק קטן מתוך מלחמה מאוד גדולה שמתפתחת בכל מיני מקומות. המלחמה מול חמאס היא רק חלק קטן מהמלחמה שלנו שעיקרה תהיה מול איראן, והמלחמה הזאת בעצמה תהיה חלק קטן ממלחמה גדולה באמת שאנחנונהיה אמנם חלק משמעותי ממנה אבל לא עיקרה. משהו כמו מזרח מול מערב.

במקרה כזה פחות משנה אולי מה אנחנו נעשה או נגיד, המערב ידאג לאינטרסים שלו בכל מקרה, והמזרח ידאג לאינטרסים שלו בכל מקרה.

ואולי אני סתם בפאניקה שגורמת לי לדימיונות לא גדולים.

כן וכל אותם סרבנים ואנרכיסטים שנמצאים עכשיו בעזה ובגבול לבנון ובמטוסים בטח ישמחו לשמוע שראש הממשלה רוצה למצוא קשר סיבתי בין סרבנות לחמאס. האיש אינו שפוי.

השאלה היא מי ידאג לאינטרסים שלנו, במקרה הטוב המערב ינסה לשמור על היכולת הצבאית והגיאוגרפית של ישראל כבעלת ברית במזה״ת
לא אכפת להם להקריב את האזרחים, החיילים והערים שלנו על הדרך

בינגו.

המב״מ (מערכה בין מלחמות) מתנהלת כבר כמה שנים בין ישראל לאיראן, אבל גם בין המזרח והמערב.
במילים מכובסות זה נקרא ״מלחמות הסחר״, כעובד הייטק אני חלק מזה ומרגיש את זה על בשרי. בפועל זו מלחמה קרה בין רוסיה, סין וארה״ב על השפעה ושליטה. בסוף הכל זה כסף…

אחד ההסברים לשאלה למה פרצה המלחמה בשביעי לאוקטובר הוא הסכם הנורמליזציה המתקרב בין ערב הסעודית וישראל. זה לא סתם עניין של ״לא בא טוב בעין״ של האיראנים. יש פה המון המון המון כסף שמונח על הכף.

המערב מחפש דרכים להפטר מרוסיה כספקית של נפט למערב אירופה. גם היום עם כל הסנקציות, צינור הנפט של רוסיה מכניס לה מאות מילארדים של דולרים בכל שנה מייצוא גז.

ארה״ב הייתה בדרך לפתרון - צינור הנפט הסעודי יגיע עד לישראל ומישראל לאירופה. אל תשאלו אותי איך יגיע מישראל לאירופה, בעצמי לא הבנתי.

רוסיה לא מעוניינת בצינור עוקף רוסיה, איראן לא מעוניינת בצינור עוקף רוסיה, סין בסה״כ רוצה להשתלט על העולם…

איראן קוראת לחמאס לאימונים מתקדמים ומוציאה לפועל מלחמה שבה מי שיזדיינו הכי הרבה יהיו סונים, כמה נוח.

יאפ, אנחנו לא החלק הגדול במערכה הזו.
אגב, יש מצב שביידן לא מתעניין בדעת הקהל מבית כמו שמנסים לצייר את זה פה - שנת בחירות וכל החרטא הזה. יש מצב שאילי-ההון מעוניינים רק לשמור את הסכם הנורמליזציה בין ישראל לערב הסעודית בחיים.
כל עוד הכסף מגיע לכיסים הנכונים, את אף אחד לא מעניין כמה חיילים ישראלים ימותו, כמה עזתים יאבדו את הבתים שלהם, כמה פרו-פלסטינים ינבחו ברחובות…

אתה צודק במאה אחוז

אבל לצערי כמו שציינו פה לפניי - הדחה של ביבי לא תעבור בשקט, אתה רוצה את הבלאגן הזה בתוך בארץ בזמן מלחמה?

איזה בלאגן? מי יעשה בלאגן? בוטים יציתו חנויות בדיזנגוף?

אני מכיר אישית אנשים שהם פנאטיים של ביבי, אולי אני סתם מגזים וחושש בלי פרופורציה מהתגובה שלהם אבל אני באמת חושב שזה הנושא שהכי הכי הכי חשוב להם בכל העולם כולו ואני מפחד מהעיוורון שלהם והקיצוניות שלהם, ביבי כבר שנים מכין את הקרקע בדיוק לתרחיש כזה.
אני אישית מפחד שסיטואציה נפיצה כלכך תתפוצץ בזמן מלחמה

*כמובן שאני לא מדבר על כל מצביעי ותומכי ביבי שיש המון שאני מכבד את הדעה שלהם מאוד ואת הרציונל שבתמיכה בביבי, אני מדבר על פלח אוכלוסייה מאוד מסוים

על רקע התיאוריה הזאת, שדי נפוצה לאחרונה, אני ממליץ מאוד דווקא על הניתוח הזה:

הוא מסביר למה מודל של ‘מלחמה קרה 2’ הוא פשטני מידיי עבור מה שאנחנו רואים כיום ולא מסביר מספיק טוב את המציאות, ולכן הוא מציע מודל אחר שעל-אף שקצת יותר מורכב - הוא מדוייק בהרבה ולכן גם מאפשר קבלת החלטות אופרטיביות טובה יותר.
קצת ארוך, אבל שווה את זה.

מלחמה קרה (אילולא קיום נשק גרעיני הייתי אומר אפילו חמה) בין מזרח למערב היא לא תסריט כזה רע לישראל, כי זה לפחות אומר לכשעצמו שהעולם המערבי מבין איפה הוא נמצא ובמי הוא אמור לצדד (וכמובן היכן ישראל נמצא על המפה הזו). לצערי אני חושש שאנחנו במצב הרבה יותר גרוע, בו זה בכלל לא ברור למערב. ההנהגות כנראה מבינות את זה, אבל זה לא מספיק טוב.

לצורך העניין, המלחמה העולמית הגדולה בנאצים ועוזריהם לא יכלה להתרחש אילולא העמים במערב האמינו בערך העליון של המלחמה הזו.

ראש ממשלה חלש:

הערב דיווחנו: ראש הממשלה נתניהו רצה היום לפטר את השר אליהו ופנה בעניין לבן גביר. השניים שוחחו אבל בן גביר לא היה מוכן לשמוע על זה. בן גביר טען שזה מוגזם וצריך לעסוק בהשמדת חמאס ולא בחינוך שרים. נתניהו נלחץ וויתר.

https://twitter.com/DaphnaLiel/status/1721244558745338324?t=7lX128aAtMSGoiRGGyKfkA&s=19

מצטרף להמלצה ומוסיף מבחינתי המלצה כללית על כל התכנים של הערוץ.

מי שרוצה להרחיב ולשמוע עוד ממליץ באופן כללי על הפודקסט של המשחק הגדול ועל 3 פרקים שמאוד רלוונטים להיום:

1. מה לעשות עם עזה - הפרק הוקלט במאי 21 ומנתח את המדיניות של ישראל עלפי הרצועה וכמה היא הייתה שברירית.

2. לא פחות מניצחון - ניתוח של המחלמה היום.

3. מלחמה כתופעה מורכת.

אם נתניהו יסכים להפסקת האש הזאת של שלושה ימים, לא צריך להוריד אותו מכסא ראש הממשלה. צריך להעלות אותו למשפט על בגידה במדינה שבסופו הוא יוצא להורג בתלייה.

יש משהו קונקרטי?

עד עכשיו אני שומע על הפוגות רק בהקשר של שחרור חטופים.
אף אחד מהגורמים הישראלים לא צייץ ציוצון קטן שמרמז שתהיה אפשרות שהשניים האלה לא ילכו יחד.

אז שוב, יש משהו קונקרטי? ראש ה CIA מצליח לשלוף שפנים וחטופים?