פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

image

image

image

הסקר הזה לא מפתיע אותי, והוא לא צריך להפתיע אף אחד. תפיסת העולם של השמאל התנפצה לרסיסים בשבעה באוקטובר. כלומר, של השמאל שאיננו חלק מהתקשורת. למרות שיש חלק עצום בעם (גם לפני המלחמה היה, אבל הוא גדל משמעותית) שחושב שאנחנו צריכים לקחת את הרצועה חזרה, או לפחות חלק ממנה - לא פעם אני נתקל בחדשות באנשים שמעזים ללגלג על כל רעיון כזה (לדוגמה דנה וייס שבכל פעם שמדברת על סמוטריץ’ מציינת שהוא הזוי ומשיחי כי הוא רוצה לחזור להתיישב ברצועת עזה). מקודם רוני בר-און, איש נלוז ועלוב, הופיע באולפן של 12, ודיבר בצורה כל כך כל כך דוחה על כל מי שחושב אחרת ממנו. כאילו לא הוא והגישה הרצחנית שלו אשמים ב-7/10.

השאלה האחרונה שהוצגה בסקר הזה:

image

ביום שאחרי צריכים: ליברמן וישראל ביתנו, גדעון סער וחבריו במחנה הממלכתי, בנט ושקד שכבר לא בפוליטיקה ואפילו מישהו כמו יוסי כהן - להתאחד ולהקים מפלגת ימין חילוני שתגרוף 40+ מנדטים ותוכל להוביל פה קו חדש במדינה, קו ימני לא מושחת ומסואב. אסור שאנשים שהוזים על הזיות כמו פתרון שתי המדינות יזכו בפרס על הגישה הפסיכית שלהם.

כמו כן, הליכוד צריכה לסיים את תפקידה ההיסטורי. כמו מפאי. המפלגה הזאת הפכה לזבל טהור, ועל מה שהיא עשתה למדינה בשנה האחרונה, כל מי שחבר בה צריך להיות מוקצה מהפוליטיקה. אולי חוץ מגלנט.

הקצין שאמר את זה צריך לשבת בכלא.

https://www.mako.co.il/news-military/6361323ddea5a810/Article-a9a7bffdf73eb81026.htm?utm_source=Facebook&utm_medium=NewsChannelPage&partner=NewsChannelFacebook

שאתה אומר ליברמן מצד אחד ולא מושחת ומסואב מהצד השני, זה לא כל-כך מתחבר ביחד.
גם גדעון סער רחוק מלהיות טלית שכולה תכלת.

אני כבר שנים אומר שלביבי נוח שיש את חמאס, כי ככה בכל פעם שיש בעיות פנים ישראליות, אפשר לתת לגיזרה מול עזה להתחמם קצת ולהסית את תשומת הלב הציבורית מעוד חוק הורס דמוקרטיה או עוד החלטת גזל שמיטיבה עם חבריו בעלי ההון.

ביום כיפור, בבית הכנסת עם ההורים שלי חשבתי ביני לבין עצמי (אני חילוני - תפילות יום כיפור לא כל כך מעסיקות אותי) על התחממות הגיזרה, הפעילים על הגדר יום אחרי יום, בלוני התבערה שמשוגרים לעוטף יום אחרי יום, וכל זה אחרי שנה יחסית שקטה מאז המבצע של שנה שעברה בתשעה באב.

אני, יוסק׳ה הטמבל, אחד שלא מקפיד לקרוא יותר מדי חדשות, לא קורא בכלל פרשנויות, לא מתעניין בסכסוך וגם לא חושב שיש לי איזה פתרון. לא רוצה שלום עם אויבים ולא רוצה לחזור לעזה, רוצה סתם לעסוק בטאי-צ׳י שלי ולהתעלם מהעולם.

אני, יוסי האהבל כבר הבנתי שמשהו קורה שם בדרום. לא תצפיתנית, לא איש מודיעין, לא ראש השב״כ ולא מישהו שבכלל אכפת לו. זה היה כתוב על הקיר בגדול, והדבר היחיד שלא היה כתוב על הקיר זה כמה נוראי זה הולך להיות. את זה לא ידענו…

אבל להגיד שלא היו סימנים מקדימים?..
פחחחחח…
מי שמשחק באש, שלא יתפלא שיום אחד נשרף לו הבית :disappointed_relieved:

ליברמן:

"יושב ראש ישראל ביתנו ביקר את התנהלות הממשלה במלחמה בפתח ישיבת סיעתו: "אנחנו נמצאים ביום ה-45 של המלחמה בגלל הקונספציה השגויה של ההנהגה המדינית והביטחונית ששנים היינו שבויים שלה - הכלה או ניסיון לקנות ביטחון בשקט. אותה קונספציה שגויה ממשיכה לשלוט, וגם גנץ ואיזנקוט הם חלק ממנה".

“אין שום הסבר אחר לכל מה שקורה, ובמיוחד להחלטה לספק דלק לרצועת עזה, שהיא חציית קו אדום. ב-7 בנובמבר ראש הממשלה נתן הצהרה לתקשורת יחד עם שר הביטחון ואומר קבל עם ועדה שאין כניסת דלק ופועלים ולא תהיה הפסקת אש ללא שחרור החטופים”, טען."

אני לא מסכים איתו כל כך לגבי הדלק, אני חושב שיש אילוצים שמאלצים אותנו לזה, בעיקר שמי שמחזיק את השלטר זה ביידן. הביקורת שמתיחסים אלינו כמו מטומטמים ולא מסבירים לנו את זה מראש.

אבל הוא קנה אותי בחלק הראשון, הפור נפל, אני מצביע לו. היידה ליברמן.

אין בנאדם בפוליטקה הישראלית שאני לא סובל יותר מיאיר לפיד. אין . אפס מוחלט .

image

זה אלמוג כהן בשבת השחורה ההיא בשיא השפל רץ לתוך הגיהנום לא בשביל לחלץ בן של חבר שלו. (כמו שעשו אחרים) אלא בשביל להציל חיים של סתם אזרחים פשוטים שהוא לא מכיר.

משפחות של חטופים שיגידו את מה שעל ליבם, אבל נבחר ציבור לא חייב ולא צריך לשבת בשקט. אין לו על מה להתנצל או להסביר.

יאיר לפיד זה חתיכת נבלה סרוחה. הוא והמפלגה הארורה שלו.

איזה כיף זה שכשרוצים, אפשר להמציא טעמים משפטיים שיתמכו בפסיקה שאתה מעוניין בה מלכתחילה (וגם בקצב שבה אתה רוצה שתתקבל).

מערכת המשפט הישראלית - ‘המטרה מקדשת (שלא לומר מגדירה) את האמצעים’, מאז 1992.

עמית סגל טוען שבכל מקרה בג"ץ לא יכול לבטל כי אין את עילת הסבירות.

מעניין כמה עוד שרים, פולטיקאים ופרשנים עלובים יצאו בהצהרות ש"חייבים לחקור את האירוע והחייל" בזמן שהאירוע נחקר והחייל עצור…

זה כמה הם חושבים שאנחנו מטומטמים.

טרופר באופן אישי הוא איש טוב. הלואי יותר כמוהו בפוליטיקה.

הדבר הכי טוב שהפולטיקאים יסירו את הידים שלהם מהחקירה. שתהיה חקירה ענינית ולא ציד מכשפות.

שוב, כל מי שראה את הסרטון מבין שזה לא נראה טוב בלשון המעטה מבחינת החייל. קשה לי למצוא קו הגנה טוב בשבילו אבל עדיין מגיע לו לקבל הזדמנות להגן על עצמו…

לא התייחסת לטרופר באופן אישי… יכול להיות שהוא אחלה בחור ויכול להיות שהדעות שלו הן בדיוק כמו שלך (או כמו שלי) זה לא מנקה אותו מפופוליזם זול ופוליטיקה קטנה. הנקודה שלי היא שזה שהם בכלל מרשים לעצמם להתנהג ככה זה כי הם חושבים שאנחנו רובוטים מטומטמים ושטופי מוח שיאכלו כל מה שהם ישימו לנו בצלחת.

הדבר הכי עצוב זה, שהם לרוב צודקים.

מה זה שונה מהפגנות ענק בעד החזרת חטופים כשאף אחד במדינה לא נגד…?

לא מאוד שונה… ההפגנות זה תוצר לוואי של הפוליטיקאים האלה ושל הטמטום ששורר בעולם.

אתה באמת לא רואה את הסאבטקסט של ההפגנות להחזרת החטופים?

זה לא עניין של כן או לא. אוהב או שונא כוסברה. הם רוצים להפעיל לחץ ולהשפיע על תיעדוף החזרת החטופים כמה שיותר - “בכל מחיר” == לקבל עסקאות גרועות, להיזהר מפעולות צבאיות שיכולות לסכן חטופים וכו’

ברור שהפימפום הזה הוא מטומטם כי בזה הם מגדילים בעיני חמאס את שווי הנכס שלו, אבל זה כבר ידוע ונטחן פה מספיק.

אז מה עדיף? שמשפחות החטופים ישתקו ולא ימצמצו כדי שחמאס יישוב שאין ערך לחיים גם אצלנו?

כשנכנסים למו"מ בדרך כלל עמדות, מניעי ורצונות הצד השני ידועים. החמאס מכיר את ישראל ויודע מה המשמעות של חטופים פה והוא מן הסתם ינצל את זה.

אני שייך לאלה שחושבים שהדבר הכי חשוב זה להחזיר את החטופים (איום מיידי) ורק אחר כך למוטט את החמאס (איום שכבר התממש ולא יכול להתממש שוב בסמן הקרוב).

אני לא יודע האם התמרון הצבאי מקדם או מעכב וזו באמת התלבטות קשה.

אתה שוב חושב טקטית ולא אסטרטגית.

הדרך היחידה לאפשר לישראל לגיטימציה בינלאומית להסרת האיום של החמאס הוא לאחר התממשות האיום, ולא לפני. אם תוותר על זה כרגע, אין סיכוי שבהמשך תינתן לך הלגיטימציה. אפילו כרגע זה משום מה נמצא בספק, לא רוצה לחשוב מה יהיה עוד כמה חודשים.

אם ישראל לא תטפל בזה עכשיו, היא תוכל לטפל בזה רק אחרי הפעם הבאה שירצחו לנו אלף אזרחים. תודה אבל לא תודה, אני מעדיף לסכן 130 חטופים (במיוחד, במיוחד, שגם ככה קיים סיכוי שהמשך הפעולה הקרקעית רק מקרבת את חזרתם ולא מעכבת).

זה לחלוטין במקרה הטוב. התמריצים שהצבנו לחמאס ברורים מאד - אסקלציה באלימות = ניצחון. אני אומר את זה בצער רב ולמרות שהעסקה האחרונה היתה במחיר ״טוב״ ביחס לעסקאות חילופים קודמות.

3000 ההרוגים של עוד עשור מעכשיו לא שווים פחות מ-150 החטופים החיים, במקרה הטוב, שאפשר לחלץ. העניין הוא שגם אם לא יחולצו - אני לא יודע אם יעשה מה שצריך להעשות כדי שחמאס באמת יפסיד פה (שיתוק יכולת צבאית, תפיסת בכירים, אחיזה בשטח).

מצב קקה.

לא אני פשוט חולק על הנחות היסוד שלך המובלעות שלך שאומרות:

1. ישראל חייבת לגיטימציה בינלאומית
    2 לגיטימצייה בינלאומית תלויה רק בטיימינג

אני טוען 2 דברים:

1. ישראל צריכה להגן על עצמה בדרך הטובה ביותר עבורה ללא קשר לליגיטימציה בינלאומית.

2. לגיטימציה בינלאומית תלויה בעיקר בכך שישראל תוכיח שהיא חותרת לפיתרון בר קיימא עבור 2 העמים היושבים בציון.

אני לא חולק על רוב מה שכתבת אבל כן על זה.
הצעד הראשון במציאת פתרון בר קיימא ל2 העמים הוא מחיקת חמאס והאידואלוגיה הרצחנית שלהם בין תושבי עזה, לשם ישראל חותרת בודאות.
ואיך זה משפיע על דעת הקהל כולנו רואים יפה מאוד.

מסכים לגמרי. רק טוען שחסרה התייחסות למה עושים אחרי מיטוט החמאס.