פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

הצעד הראשון במציאת פתרון בר קיימא ל2 העמים הוא ההבנה שאין שני עמים. יש שלושה כאלה: ישראלים, ירדנים ומצרים.

כל מי שרוצה “בכל הכח” ובכל מחיר ועכשיו להחזיר את החטופים אני מצפה ממנו שיגיד את הדברים הבאים ולא לנסות ולגנוב דעת

א. שיחרור 6000 רוצחים +מחבלי הנוחבה המתועבים.

ב. החזרת הכוחות מחוץ לעזה והפסקת מוחלטת של לחימה

ג. מתן ניצחון לחמאס והכרזה על יחיא סינואר בתור “מוחמד” של הדור הנוכחי של האיסלם.

ד. סוף ישוב ישראלי בעוטף עזה וקרוב לודאי גם בצפון.

זה המשמעות של “להחזיר את החטופים בכל מחיר ועכשיו”. אין אפשרות יותר טובה.

חמאס לא יסכים להחזיר חטופים ללא מה שכתבתי למעלה.

הפסד במערכה הזו ואני לא חושב שיש לנו יותר מידי זמן פה.

זה בדיוק הסאבטקסט של ההפגנות שאני מדבר עליו. הזוי בעיניי שהם מקבלים כל-כך הרבה תמיכה.

אגב, ואת זה פספסתי בהודעה הקודמת שלי. זאת בעיה גדולה מאוד. אני מסכים עם הטענה שלך אבל הבעיה היא שאנחנו אכן תלויים מאוד בלגיטימציה בינלאומית (שהיא אגב אך ורק אישור של הדוד סם).
בגלל זה איבדנו המון חיילים במלחמת יום כיפור לפי כתבה שהביא משה לפני כמה ימים ובגלל זה (לדעתי הבורה יחסית בנושא) אנחנו לא פותחים במלחמה בלבנון למרות שבבירור חיזבאללה הכריז מלחמה על מדינת ישראל.

כמו כן, אותו בכיר באוצר מוסיף ואומר שעתיד החלום הציוני כולו תלוי במס על החד פעמי והשתייה הממותקת.

אין מספיק :man_facepalming:t2: בעולם…

לא חסר על מה לרדת על הממשלה הזאת, באמת שלא. אבל המיסים על החד"פ והשתייה הממותקת היו תקפים במשך שנה אחת בלבד, ע"י ממשלה אחת בלבד. אז ההחלטה שלא לחדש את המיסים היא ברירת המחדל - ולא החלטה אקטיבית צינית, כפי שמנסים למסגר כאן.

יש צדדים לכאן ולכאן בהחלטה על האם לחדש את המיסים הללו. עם זאת, אין ספק שההחלטה על החלת המס הזה היא לא רק שאלה אידיאולוגית, אלא גם פוליטית. אבל יש כאן אנשים שמנצלים את המחדל העצום שקרה, כדי לנגח בכל צורה אפשרית - גם אם לא רלוונטית בעליל.

אני לא מצליח להבין את הבעיה שלך עם האמירה הזאת. יש פה ממשלה קטסטרופלית, שעוסקת בהחרבת הכלכלה הישראלית כבר 13 חודשים. ה7.10 הוא ממש לא נקודת ההתחלה. העובדה שהם ממשיכים במהלכים גרועים / בעיתיים / איך שלא תקרא לזה, היא סיבה נוספת להמשיך לדאוג.

תקראו את הטור של קלמן. אני כמוהו בז לבן כספית.

אבל הוא מפספס טיפה, לספין השיקרי הזה שותפים גם קצינים בכירים בצהל שמנסים “להפיל” את האחריות לכישלון שלהם על המתנחלים.

אני חושד באלוף מסוים שיצא לבלות באילת בלילה שלפני הטבח…

@mos56 , אני אקח את זה צעד אחד קדימה. יש לך בכלל ספק שאילו הפיגוע הנורא הזה לא היה מתרחש בקרב אוכלוסייה אזרחית שמאלנית מהצד הנכון, אלא בקרב קהילה של מתחנלים או סתם ציונות דתית - אזי ההתגייסות שאתה רואה כרגע בעם למען החטופים והמלחמה לא הייתה מתרחשת?

אתה רואה את כל הציבור המתנחלי מתגייס בהמוניו ויוצא לקרב בסולדריות מלאה עם ציבור שבחיים לא היה עושה את אותו הדבר עבורו, ולהפך - כנראה היה מאשים אותו שהוא אשם בזה. הוא מאשים אותו שהוא אשם בזה כשזה קורה בעוטף עזה פוסט גוש קטיף, אז קל וחומר שהיה מאשים אותו שהוא אשם בזה אילו היה קורה באריאל.

בדומה לרפורמה המשפטית, אני בהוויתי מבחינת המטרה הסופית, וגם אורח החיים שלי, שייך לגמרי למחנה ה’שמאל’, אך ליבי ליבי עם הצד השני של המפה שאני יודע שכל הצדק שבעולם איתו.

דוד

1. הסיפור של הסטת הכוחות של איו"ש - יש בו בהחלט את הצד המכוער של אנטי מתנחלים, מלבד הצד המבצעי שהוא רק אחד המחדלים שקרו
  2. אם אתה רוצה להשוות תפוחים לתפוחים אז שאל את עצמך מה היה קורה אם זה היה מתרחש בקיבוץ חפץ חיים, לצורך העניין (קיבוץ של הציונות הדתית). לדעתי הייתה אותה התגייסות
  3. לנקודתך המקורית - לדעתי גם אם זה היה קורה במעלה חננאל היה מתחיל סחף של כל העם. בסוף אם אני ואתה נלחמים באותה שורה, ותוקפים אחד מאיתנו אז תוקפים את שנינו. גם אם אנחנו לא רוצים להגדיר את עצמנו כעם אחד - חמאס עושה את זה בשבילנו
  4. הסנטימנט השלילי כנגד המתנחלים הוא כי עם ישראל לא מסוגל לנהל דיון על איזו מדינה הוא רוצה, בזמן שהם מציבים עובדות בשטח שהן לא מקובלות על הצד השני. בוא - יש פה עניין. ה’הם לא באמת רוצים שתי מדינות’ שלנו זה חמאס וטרור, שלהם אלה ההתנחלויות
  5. מבין את הסנטימנט האנושי אבל פוליטיקת זהויות, בדיוק מה שאתה יוצא נגדו כל כך, לא תיקח אותנו רחוק

אני ישאל שאלה נוספת, לגבי הארוע הטרגי של דו"צ שבו נהרג הגיבור, קסטלמן, כתבתי פה כבר, שהחייל צריך להיחקר וזה לא נראה בלשון המעטה טוב מבחינתו, אבל אם המצב היה הפוך והיורה היה איש שמאל והגיבור היה החייל הדתי המתנחל אתם חושבים שהתקשורת היתה “דוחפת” כל כך חזק לחקירה?

בלי קשר לאחריות של החייל. האגנדה של השמאל בתקשורת ברורה.

הייתי רוצה לחשוב שדוד טועה, לצערי אני ישקר לעצמי אם אני יחשוב כך, במיוחד בתקשורת.

תקרא מה קלמן כותב על הסוכה של צבי סוכות ויותר נכון השקר ועלילת הדם של כספית והחברים שלו , ותבין כמה זה מטומטם. וכמה הספין הזה מכוער ושיקרי. אני מקווה שהוא יתבע את דן הראל ויגרום לו לפשוט את הרגל.

כל ההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון חפצת חיים. היא מונעת מפריבילגים כמונו מלהיות עוטף פלסטין. תוקיר להם קצת תודה.

הטרמינולוגיה שלך שגויה. כל עוד שטחי C שייכים למדינת ישראל, וזו לא מתכוונת לתת אותם בשום פנים ואופן לטרוריסטים - לא מדובר בהתנחלויות אלא במתיישבים.

כנ"ל. זה מאוד מורגש במלחמה הזאת. בתקשורת המיינסטרים בזים לכל מי שחושב שאנחנו צריכים לכבוש את עזה או חלק ממנה, ולהקים ישובים יהודיים שם. תמיד דואגים להצמיד איזה תיאור של: משיחי / הזוי / קיצוני כדי ליצור הלך רוח המחשבה הזאת לא לגיטימית.

בעיניי הדבר היחיד שלא לגיטימי זה הרצון המעוות של השמאל לחזור על 2005 ולתת את עזה לרשות הפלסטינית תומכת הטרור.

משה, אני מסכים. זה ספין מכוער. רוכבים על שיקול דעת מבצעי מוטעה

‘חפץ חיים’ הוא שם של קיבוץ

תקרא להם איך שאתה רוצה, לא מתערב לך

כן אבל אותי מטריד לא פחות שזה לדעתי בא לפחות בצורה חלקית מהצבא. אחרי שדוצ הוציא בהתחלת המלחמה הודעה שאף כוחות צבא לא הוסטו מעזה ליו"ש , התחילו להגיע תחקירים ועודויות על המחדלים של אמ"ן בצבא ובעיקר על לכיון של ראש אמ"ן ופתאום , מדליפים לרועי שרון הכתב הצבאי של כאן, שהעבירו איזה פלוגה ליהודה ושומרון (לפני שהסוכה שח"כ סוכות הקים לאיזה שעה בחוארה) .

זה מרמז לי שאיזה אלוף מכהן בצבא בשביל להסיט את האש ממנו בוחר לפגוע בצורה קשה בציבור שנלחם עכשיו בעזה.

אני בצורה מפורשת בעד להדיח את חליוה מהצבא עכשיו. לא אחרי המלחמה. (זה גם בלי קשר לספין הזה, זה ברור שהוא עכשיו עסוק בלהדליף לכתבי חצר שלו כל הזמן בשביל הועדת חקירה של אחרי המלחמה)

זה בעיקר מרמז שצהל שיקר ותפסו אותו בשקר.

על הטיעון הנוגע לתקשורת אני לא מתווכח כי אני מסכים. התקשורת דוחפת את הנרטיבים שלה. מה שאני לא מסכים עליו זה הזילזול שלכם באנשים שמכונת הקונספציה הגדירה אותם כ"שמאלנים" ואתם חושבים שהם היו זונחים את התושבים אם זה היה הפוך.

בסוף חיל האויר והאנארכיסטים התגייסו ולא רק חובשי הכיפות או מי שהחליטו להגדיר אותו כ"ימני".

אני יודע שכולנו מסכימים על חוסר האחריות של התקשורת השמאלנית שדוחפת אג’נדה לגרון. מנגד, אתם לא מרגישים שדוחפים לכם גם מהצד השני נראטיביים שקריים? כולם היו בטוחים שפלחים שלמים באוכלוסיה לא יתגייסו כי הם אנארכיסטים, ועכשיו שהם התגייסו טוענים שזה בגלל שמדובר על קיבוצים שמאלניים? אתם קוראים את מה שאתם כותבים?

כל הדיון הזה משקף את החשש האמיתי שלי בכל הנוגע ליום שאחרי. תעשיית השקרים ממשיכה לכל כיוון וכולנו נמשיך לחיות את הקונספציה שהאלגוריתמים שלנו נותנים לנו.

לא יודע, כרגע אני רואה ספין שיקרי ועלילת דם שרץ על הגב של המתנחלים. עלילת דם שלא מפסיקה.

קשקוש מוחלט…

אני זוכר את מקרה רצח משפחת פוגל באיתמר. בואו תזכירו לי איזה מבצע צבאי יצא אחרי זה?

ואני גם זוכר את הפיגוע בליל הסדר שהוביל לחומת מגן.

יש פה הרבה היתממות.

כמו שאלו שהיתממו שרקטות נפלו בעוטף עזה ושדרות ולא קרה כלום אבל שנפלה רקטה בתל אביב פתאום יצאנו לסבב.

צחי הנגבי היחיד שהודה בזה בפה מלא.

אני שומע חכ מיש עתיד שפתאום מדברים על למחוק את עזה וטרנספר (רן בן ברק) אתם רוצים להגיד לי שהם היו מדברים כך אחרי טבח בישוב בשטחים?

שלא יהיה ספק, אני לא רומז או אומר שלא היו מתגיסים למילואים להילחם, אני מתכון שלא היה קונסנזוס למלחמה כמו הפעם.

מי אלו האנשים בעוטף בדרום? הקיבוצים השמאלנים בדרום, ובין היתר ריכוז ליכודניקים גבוה מאוד במקומות כמו אופקים, שדרות ונתיבות. על הדרום שמו זין כי תמיד לא מתייחסים לפריפריה. הירי למרכז נגע ביותר אנשים בעלי הכוח והעסקים שנמצאים שם.

אתה בכוח מחפש נראטיב פוליטי, זה הרבה יותר פשוט מזה. יש מספיק תומכי ליכוד בצפון ובדרום שלא שמים עליהם לא משנה כמה ממשלות ימין יעברו בממשלה.

אתה בכח מנסה להכניס עדתי לעסק. אני לא אבישי בן חיים פה.

אני טוען שהקונסנזוס המוחלט שיש (או כמעט מוחלט) למלחמה בגלל שזה נעשה לא מעבר לקו הירוק. אין קשר לעדה או תמיכה מפלגה פוליטית.

הפלשתינים אכזרים מהיום? אני שירתתי בצבא שהם צלפו בטיוח ישיר על שלהבת פס בחברון