פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

שאלוהים יעזור לי. איפה ראית שהתייחסתי לעדתי?

אתה כותב לי אופקים וקיבוצים.

אני לא מתיחס לזה, הטענה היחידה שלי שהקונסזוס המוחלט שיש היום למלחמה בגלל שהם תקפו בתוך הקו הירוק ולא בשטחים.

וזה באמת לא קשור למי אשם יותר הימין או השמאל. יותר מזה, מכיון שהימין שלט פה כמעט לרוב, אני מאשים את הימין יותר מאשר את השמאל.

אני באמת שואל, אם הם היו טובחים במתנחלים, את האמת, אתם חושבים שלא היינו שומעים את הקולות שאומרים שהמתנחלים אשמים? שזה תג מחיר לאלימות המתנחלים? בן גביר והפרובקציות שלו? את האמת.

בהקשר לעמדה פוליטית, לא עדה.

לגבי היתר, אני חושב שמבחינת לגיטימציה בינלאומית הייתה לנו משמעותית פחות אפשרות להשיג את היעדים אליהם הגענו הפעם. צה’'ל לא פעם היה בסיטואציה בה הוא היה צריך לפעול באיזורים הללו, אבל זה תמיד היה בהיקף נמוך יותר, כי ההתקפה הפלסטינית הייתה פחות משמעותית. קשה להשוות כל מבצע איי פעם באיו"ש למחדל הגדול בתולדות המדינה.

בקיצור, בהקשר של ההתיישבויות אני מסכים שיכולה להיות תהייה שאני לא יכול לפסול אותה על הסף, אבל יש המון אספקטים למה שקורה עכשיו כך שקשה להשוות את זה לכל פעולה אחרת שנעשתה בעבר.

אני לפחות מקווה שנצא מהמלחמה הזו, יותר לא היה הבדלים בן דם של אף אחד יותר. ושנבין שאין ברירה אלא להתאחד סביב רעיון ציוני אחד. אני אפילו מוכן להשהות את התמיכה ברפומה המשפטית שאני תמכתי ועדיין תומך בה עד למציאה של קונסנזוס .

צריך להחליט מה עושים עם ההתנחלויות ומה עושים בסוגיית ‘ערבית או מערבית’, שעל זה היה הקלאש העיקרי בשנה האחרונה. שני נושאים מאד לא פשוטים.

מהמלחמה הזו רק חבר הכנסת עידן רול יצא טוב. איך הוא הצליח לעבור את הסינון של יאיר לפיד אני לא מבין.

https://twitter.com/idanroll/status/1735199344502907021

שיחבור לכחול לבן או למפלגת העבודה.

זוכרים איך הפחידו אותנו מהדיקטטורה האימתנית בפולין ושלא נהפוך לפולין? מסתבר שאותה דיקטטורה איומה השלטון שם התחלף בבחירות ועוד עשה את זה בצורה מכובדת. ועכשיו זה לא נגמר פה, השמאל עלה לשלטון והתחיל לסגור כלי תקשורת שנחשבים בעיניו “פרו אופזיציה” כמובן שכל “נדב איילים” של המדינה הצדיקו את הפעולות של הממשלה הפולנית. פתאום לשלטון מותר לסגור כלי תקשורת… יותר מזה, כל אלו שזועקים שחובה למדינה לממן עיתון אנטי ישראלי (הארץ) דרך פירסומות מכספי משלם המיסים מסבירים לנו עכשיו שלגטימי לשלטון בפולין לסגור כלי תקשורת שנחשבים בעד האפוזיציה. אין קץ לטירלול ולצביעות.

https://twitter.com/Yonatan_Jaku/status/1737930975856742646

לכל אנשי הימין בפורום, זה מה שיקרה לנו אם יאיר לפיד וגנץ יהיו פה בעלי כח ושררה.

https://twitter.com/RMXnews/status/1737470199333351671

הארץ לא אנטי ישראלי

באמת?

אבל זה לא קשור, אני עדיין לא מבין איך לממשלה הפולנית מותר לשלוח שוטרים לסגור ערוץ טלויזיה אבל הממשלה הישראלית חייבת לפרסם בהארץ והצבא הישראלי חייב לקנות הארץ לחילים…

הממשלה חייבת לפרסם בעיתון הארץ בניגוד לעיתונים אחרים?

בכל מקרה הארץ לא אנטי ישראלי

כן קרעי חולם לשנות את זה… אבל כמו הדיבורים על לגרש את אל גזירה מהארץ זה לא יקרה.

לשנות מה?

ממשלה חיבת לפרסם בכלי תקשורת שונים. בשביל שלא תהיה חיבת לפרסם ספיצפית בארץ הם צריכים לשנות את החוק.

צהל למשל לא חייב לקנות מנוים של הארץ. משום מה הוא קונה . את אותו עיתון שגדעון לוי קרא לטיסים רוצחים…

למה להבחין את הארץ משאר העיתונים? כי אתה טוען שהוא אנטי ישראלי? אני טוען שמקור ראשון הוא אנטי ישראלי אם כך… כל ארגון שתומך בהתנחלויות הוא אנטי ישראלי. סבבה? ולמה שצהל לא יקנה הארץ? רוצה צבא רק של ימניים?

אתה די מפספס את מה שכתבתי.

בפולין, שעד לפני כמה שבועות הסבירו לנו שהיא דיקטטורה חשוכה. אז אותו שלטון חשוך ואפל הפסיד בבחירות והתחלף בצורה מסודרת עם השמאל. ופה זה לא נגמר, השלטון החדש שם החליט שיש שתי ערוצי טלויזיה שהם יותר מידי פרו ימין לטעמו ואז שלחו שוטרים עצרו את המנהלים שלהם ומינו שם “אנשים מטעם”

בארץ יש אנשים שחושבים שממשלה חייבת לפרסם בכלי תקשורת אבל שבפולין זה קורה הם מצדיקים את השלטון השמאלי שם.

הארץ אנטי ישראלי כן או לא. זה לא הסיפור פה.

לא מפספס פשוט לא התעמקתי במצב של פולין לא אז ולא עכשיו אז אין לי שום דבר חכם להגיד בנושא.

מה שהפריע לי זה שקבעת שהארץ הוא אנטי ישראלי כי בתור קורא אני חולק עליך…

רגע לא טענתם שביבי מביא אותנו למצב של הונגריה ופולין? זה כל מה שאמרו לנו כל השיקמה ברסלר של העולם…

לא מכיר את העובדות, אבל זו לא נשמעת סיטואציה בריאה. מראה לי שאני לא רוצה להיות כמו בפולין. אין במה שכתבת בכדי להוכיח התנהגות ראויה או בלתי ראויה מצד הימין או השמאל

אני לא לשון רבים

אתה גם לשימחתי לא שיקמה ברסלר של הפורום וזה מחמאה.