פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

מאוד מתחבר לזה. נשמע ששני הצדדים שם פסיכים (כמו פה אגב) ואת שניהם צריך לשים בזבל כדי להתחיל מחדש.

פה רצו לסגור את ערוץ 14 ועוד בבחירות.

קרעי מנסה להעביר להם מענקים עכשיו… אלה הכי אנטי ישראלים שיש… מפיצי הקונספירציה של עזרה מבפנים… צהל שיתף פעולה עם החמאס…

ערוץ 14 זה זבל. הארץ זה זבל. לא הייתי רוצה עזרה ממשלתית לאף אחד מהם כי אני בעד כמה שפחות התערבות ממשלתית. ועדיין לא הייתי רוצה שהמדינה שלי תסגור את אחד מהם בצורה יזומה.

בינגו זה מה שאני אומר. לא צריך לממן אותם וגם לא צריך לסגור אותם.

אבל שוב חחח זה לא מטרה שלי פה.

הארץ זה העיתון הכי רציני שיש פה. ערוץ 14 זה ערוץ תעמולה. להכניס את שני הגופים האלה לאותה רשימה זה בדיחה.

לא… אמרת שהארץ אנטי ישראלי וזה פשוט לא נכון.

הבינגו זה לטל שאמר שלא צריך לממן אותם אבל גם לא לסגור אותם…

משה הכל מובן… אני פשוט לא מסכים עם הקביעה שהארץ הוא אנטי ישראלי. אני מבין שלתפיסתך שמאלנות והתנגדות לכיבוש היא רעה לישראל בדיוק כמו שאני חושב שמפעל ההתנחלויות הוא האסון של ישראל. אבל אין שום דבר אנטי ישראלי במה שעיתון הארץ עושה. להפך.

בוא נשים בצד לרגע את העיתונאים שהכנסת בהודעה אחרת, כי אני מסכים איתך שהם חרא גדול וממומן ע"י בעלי אינטרס זר. הם גם לא מייצגים אותנו באופן כללי, ובפרט לא את הסיבות שלי ושל אחרים להתנגדות להפיכה המשטרית. בוא רגע נתמקד בהודעה הזו על כך שהשלטון התחלף בבחירות ועל מה שקרה בעקבות זה - זה בדיוק מה שמתנגדי ההפיכה פה בפורום אמרו פעם אחר פעם.

אחלק את זה ברשותך לשתי אמירות שחזרנו עליהן:

1. הפיכה לדיקטטורה לא קורית ביום אחד, אלא זה תהליך מזדחל שבו כל מיני חוקים אנטי דמוקרטיים עוברים לאט לאט. עד שאתה מבין שנשארת בלי דמוקרטיה ובלי מוסדות שלטוניים (בית משפט עליון ובית מחוקקים בלתי תלוי*) שיגנו עליך מפני הממשל הדיקטטורי כבר מאוחר מדי לפעול, ולכן היה חשוב לצאת נגד ההפיכה כבר מהרגע הראשון שבו אפשר היה לזהות לאן זה הולך.

2. מכיוון שזה תהליך שלא קורה ביום אחד, בפרק הזמן שבו התהליך עוד לא הושלם יכולה להבחר ממשלה אחרת שתהנה מהחוקים הדיקטטוריים שכבר הספיקו לעבור ותוכל לנצל אותם באותה הציניות של הממשלה שהעבירה אותם. אני זוכר את עצמי באופן ספציפי שואל אותך אם היית רוצה לתת ללפיד את הכוח הזה שהממשלה מנסה לנכס לעצמה במקרה של התחלפות השלטון. אבל אתם הייתם שיכורי כוח עם 64 מנדטים וחשבתם שתשלטו פה לתמיד, אז התעלמת מהשאלה שלי…

במילים אחרות, ההודעה שרשמת לא מוכיחה שצדקתם לגבי ההפיכה אלא שטעיתם. ממשלת פולין מחזיקה היום מבחינה חוקית בכוח רב מדי, יכולה לשלוט בגופי תשקורת וכפופה פחות לדין הפולני. לא משנה אם זו ממשלת ימין או שמאל, זה עדיין קרוב יותר לדיקטטורה מאשר לדמוקרטיה.

בנוסף, עניין הדיקטטורה אל מול הדמוקרטיה לא נמדד בימין מול שמאל, אלא בממשלה מול העם. כשאתה מצר את נקודת המבט לימין מול שמאל, אתה מתעלם מכך שהעם לא יכול לצאת היום גם נגד ממשלת השמאל בפולין והחלטתה לסגור ערוצי תקשורת שלא מתיישרים עם השלטון. זה לא הימין שנפגע מזה, זה העם שנפגע מזה. מקווה שמתחיל ליפול לך האסימון למה כל כך הרבה ימניים פה יצאו להפגין נגד…

ודבר אחרון. ממשלות לעתים קרובות מושפעות מגורמים זרים כמו בעלי הון ויחסי חוץ. למדינה יש חוקים שאמורים להתוות דרך מסויימת שעל המשלה לעמוד בה בהתאם לחזון המדינה. כשהממשלה מפירה את החוקים יש בית משפט שאמור ליישר אותה. כשאתה לוקח את הכוח מבית המשפט אתה לא מעלה אוטומטית את הכוח של “ימין” או “שמאל”, אלא אתה מעלה את הכוח של הגורמים הזרים שמשפיעים על הממשלה.

וזו הסיבה למה ביטול עילת הסבירות הוא גם נגדך - משה מפ"ת. כי היום השרים במדינת ישראל יכולים לקבל שוחד מבעלי הון ולהחליט להעביר כביש איפה שהבית שלך עומד מבלי לפצות אותך. הם יחתמו על הצו, לכולם יהיה ברור מי האינטרסנט ש"עזר" להם לקבל את ההחלטה, אבל ללא הוכחות לשוחד בית המשפט לא יוכל להפוך את ההחלטה, גם לא בטענה שזו החלטה לא סבירה.

ובזמן שרוטמן, ביבי ולוין לימדו אותך לצעוק “ימין” ו"שמאל", בעלי ההון ישבו מאחור, פוקקו את פרקי האצבעות, חיככו יד ביד וחיכו לראות איך אתה, אני ושאר העם נופלים להם לידיים כפרי בשל.
בדיוק על זה הצבעת עם המקרה של פולין. זה לא ימין מול שמאל, זה דיקטטורה מול דמוקרטיה. בעלי הון וגורמים זרים אל מול העם. יאללה, בוא נצא יחד להפגין ביום שאחרי המלחמה.

*הכנסת היא לא בית מחוקקים בלתי תלוי, אבל זה עניין רחב ויצטרך לחכות לפוסט אחר

תמיד מפתיעה אותי היכולת שלכם לכתוב הרבה אבל בעצם להתכון ל ז.ל.א.ד

בפולין אין דיקטטורה עכשיו ולא היתה דיקטטורה אז זה הכל שקר ששיקמה ברסלר ושאר עושי דברם של החונטה המשפטית בילפו אותכם. בערך כמו עילת הסבירות שאתם בטוחים שבכל העולם זה קיים…

אבל באמת שאין לי כח או רצון להתוכח על משהו שנפח את נשמתו האחרונה באותה דקה שהמון נאצי פשט על ישובים ישראלים ועשה בנו רצח עם ללא הבחנה וללא הפליה ללא קשר לדעות הפוליטיות או לחיבה לשופטים בישראל.

כל מה שרציתי לכתוב, שזה עוד אחד מהשקרים שבילפו אותנו פה. גם הונגריה זה לא דיקטטורה וטראמפ הוא לא היטלר הדור הבא.

נסכים שלא להסכים פה כמו שאני לא מסכים איתך לגבי סרגי רוברטו.

ליאור אני לא קורא להארץ אנטי ישראלי בגלל שהוא אנטי כיבוש. הוא כבר עבר את הנקודה הזו. אני רק ירמוז שכל הנאצים שמפיצים עלילות דם על ישראל מצטטים את הארץ. זה לא דעה זה עובדה. תבדוק את איזה עיתון הינקל למשל מצטט אותו. רמז זה לא ערוץ 14 או 12

אני גם לא חושב שעיתון שמדיח כותבים בעלי דעה, בגלל הדעה הפוליטית שלהם כמו גדי טאוב ונווה דרומי וכותב בדעה אחת ראוי להיחשב בתור עיתון איכותי שתומך בדמוקרטיה וחופש ביטוי… גם ערוץ 14 הוא כזה ולכן הוא פח זבל. אבל הוא לא אנטי ישראלי רק אנטי עיתונות. למעשה גם 12 ו13 ו11 כאלו. כל התקשורת בארץ מלבד בודדים זה פח זבל אחד גדול.

אז בסוף החלטת כן להצטרף למחנה שלנו

כי זה לא יכול להיות ז.ל.א.ד עבורך אבל לא עבורנו, ומה שכתבת בפסקה מעל זה בדיוק זה. ואנחנו כזכור לך התראנו…

לשבעה באוקטובר אין באמת קשר לא למחאה נגד הרפורמה ולא לרפורמה עצמה. הם התחילו לתכנן את זה לפי מה שאלמוג בוקר פירסם כבר לפני שמונה שנים. והיו עושים את זה גם אם גנץ או לפיד היו בשלטון.

לא הצטרפתי למחנה שלכם. כי אני גם היום לא רק מאמין ברפורמה (רפורמה אמיתית) אלא בטוח שהמערכת המשפט שלנו בארץ יש יותר מידי כח וצריכה לעבור רפורמה מקיפה. אבל עכשיו מלחמה.

״הצטרפת למחנה שלנו״ כי אתה יודע להגיד שמה שקרה בשביעי באוקטובר הוא לא אותו דבר כמו מה שהיה לפני. אז גם אתה יודע להשתמש בז.ל.א.ד כשזה נוח לך. אל תטיף לי בבקשה עם התירוץ הזה שוב ושוב.

ברור שאתה צודק פה.

אבל זה לא קשור למה שכתבתי למעלה. אם הייתי מצטרף למחנה שלך הייתי צריך להגיד שאני מתנגד לרפורמה. במלחמה לוקחים פסק זמן מזה, לא מפסיקים להאמין בזה.

עיתון לא הופך לאנטי ישראלי אם גופים אנטי ישראלים מצטטים אותו… זה לא טיעון סביר. תסביר למה אתה טוען שעיתון הארץ הוא אנטי ישראלי לפי עיתון הארץ ולא לפי עיתון הינקל.

איכותו של עיתון לא נקבעת על בסיס טורי הדעה שבו.

ביידן: חיי הישראלים לא שווים כלום. אל תהרגו מוסלמים. גם לא בלבנון.

נתניהו: מה שתגיד אדוני נשיא ארה"ב, רוצה גם שאמצוץ לך?

גנץ ואייזנקוט: איך אנחנו יכולים לעזור להפקיר את אזרחי מדינת ישראל? רק תגיד.

אם נחזור פה לדיוני ימין-שמאל אחרי המלחמה אז מגיע לנו שהאנשים האלה משחקים בחיים שלנו.

אתה עד כדי כך בטוח שהיה כדאי לעשות דבר כזה? על סמך מה?

מטוסים היו בשמיים, מחכים לאישור לעבור את הגבול.

בצה"ל התעקשו ואמרו שזו הזדמנות שלא תחזור על עצמה.

אבל בטח, בוא תקשיב לנשיא סנילי על סף הדימנטי, שכל מה שמעניין אותו זה מוסלמים וטרנסים עם שיער סגול שכל מה שחשוב להם זה פרונאונס.

אוי נו באיזה קלות ומהירות אתם יוצאים למלחמה… אם היינו תוקפים ב11.10 בלבנון זה תוך שניה היה הופך לזירה המרכזית. חודשיים בעזה ואנחנו טוענים שחיסלנו פחות משליש מהחמאס.