פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

• אין שום דרך לדעת מה התוצאות
  • הבעיה שלי היא עם החד משמעיות שבה אתה מציג זאת בלי לדעת את העובדות
  • ארה"ב זה חיל האוויר שלך, 90% מהתחמושת, הוטו באו"ם, הסיבה שאתה לא מתמודד לבד עם החוטים…
  • לא מאד ברור שאנחנו משיגים את מטרות המלחמה בחזית אחת, ממש לא טריוויאלי ששתי חזיתות עצימות זה אינטרס שלנו

אתם סתם נקניקים,
בפורטנייט הכל הולך :grin:

פטרמן הוא המקבילה האמריקאית של עידן רול, לשעבר שמאל קיצוני , שתיהם מונהגים ע"י מנהיגי מפלגות כושלים ומסוכנים (ביידן ולפיד) ושתיהם הם המרעננים הרישמים של המלחמה!

https://twitter.com/kobbybarda/status/1738653392031932437

“הסנטור הדמוקרטי פטרמן מפנסילבניה, שנודע בעיקר זכות ניפנוף של דגל ישראל והקמת קיר החטופים אצלו בלשכה הודיע כי פרש מהפלג הפרוגרסיבי על רקע היחס שלהם לישראל והודיע כי הוא לא מוכן שיזהו אותו יותר כפרוגרסיבי:”

דרך אגב רק לי יש בעיה לעלות לפה ציוצים מהטויטר?

https://twitter.com/SenFettermanPA/status/1721996063714807954

תוהה למה לא להכניס את בן גביר לכלא על זה? חילק רשיונות כמו אידיוט

נובמת

האדיוט היחיד זה העובד במאפיה שירה.

ובעל האקדח שהלך עם אקדח טעון שלא מאובטח מפני גניבת אידיוט? ככה מתנהלים עם אקדח?

מקבל, גם בעל האקדח.

לבן גביר אין קשר לאירוע.

מי שמחלק רשיונות נשק לאזרחים חייב לבדוק מה הרקע שלהם, לוודא שהם יודעים כיצד יש להתנהל עם נשק, איפה ואיך להחזיק אותו ואיך להשתמש בו. בחודשים האחרונים בן גביר חילק רישיונות בלי כל הבדיקות האלה. אתה לא עוקב אחרי החדשות כנראה.

יש לך עוד פרטים על המקרה מעבר למה שכתוב בכתבה שהבאת?
זאת אומרת האם אתה יודע בודאות שהנשק היה שייך לאדם שקיבל רשיון בחודשיים שלוש האחרונים?

בהארץ יש יותר פרטים אני פשוט לא מביא לפה הארץ כדי לחסוך את הדיון המייגע…

לפי ג’וש בריינר, הרישיון ניתן לאחר פרוץ המלחמה כך לפי מקור במשטרה.

זה עניין מתמטי
יותר אנשים שמקבלים רשיון נשק פלוס הורדת הקריטריון יביא ליותר מקרים כאלה. השאלה היא אם אנחנו מוכנים לשלם את המחיר.

במקרה של אמריקה הייתי אומר - לאסור. במקרה של מי שגר בנחל עוז והמדינה התרשלה פעם אחת בהגנה על משפחתו - מה התשובה שלנו?

אדם שלא מיומן בשימוש בנשק לא יביא שום תועלת לאף אחד ברגע האמת. חד משמעית הנזק יגבר על התועלת.

זה לא בינארי
ברור שידרש מטווח כלשהו וכו’
פה מתחילה סקאלה ענקית של יכולות. החל מהרתעה מעצם קיום האקדח - מחבל יעדיף לא להתקרב לחמושים, דרך סיכוי לא רע לחסל את המחבל ועד אותו לוחם יממ שחיסל איזה 14 מחבלים כשבקושי היו לו כדורים בבית. אז לא כולם יהיו אותו לוחם אבל כל יכולת תגובה היא משמעותית

שמעתי איזה שוטר לשעבר, מתראיין לא זוכר איפה, שמספר שהיה במטווח רענון וראה קבוצת מבקשי רישיונות חדשים והוא אמר שזה היה ביזיון מה שהלך שם. בן גביר מינה את אנשי משרדו לעסוק בחלוקת רישיונות. ריאיונות טלפוניים של 2 דקות.

אני לא מנסה להגן על בן גביר. אם הטיעון הוא שהקריטריון מתירני יתר על המידה אז אין לי איך להתווכח ובטח לא את הידע הדרוש.

אבל - גם אם תערוך ‘מחנה אימונים’ של שלושה ימים זה לא ימנע את התקריות הללו. כמו שכתבתי, מתמטיקה פשוטה

אני עם ליאור פה בלי קשר למקרה הזה ספציפית.
המהלך של בן גביר היה מטומטם מבחינה בטיחותית (ואני מניח גם פלילי) והוא צריך לשלם על זה.
בקשר לתאונות עם כלי נשק, אני חושב שעכשיו אחרי חלוקת הרשיון הזאת אנחנו נשמע יותר על מקרים לא כי הם יקרו יותר אלא כי יש סיבה לדווח עליהם פתאום.

מה שבן גביר עושה חורג מכל רמה של מנהל תקין. זה לא דיון על בעד או נגד החזקת נשק אלא האם לשר מותר לבטל בצורה חד צדדית ועבריינית את כל מנגנוני הפיקוח והמנהל התקין.

גם אני ״עם ליאור״ אם מדברים על מתירנות יתר ברישיון, אבל להגיד שהדיון מסתכם בזה שהיתרונות עולים על החסרונות על סמך תקרית אחת-שתיים + שיחה במטווח?

אני חושב שהיה מקום (ועדיין יש) לשפר את הקריטריונים ולהקל במקרים מסוימים (למה לעזאזל יש חשיבות לשירות צבאי מלפני עשורים על גבי הכשרה/כשירות?), אבל זה a step too far.

אז צריך גם להכניס כל מפכ"ל ורמטכ"ל שבמשמרת שלו הייתה פליטת כדור לכלא? כי הם נתנו לאותם אידיוטים שפלטו את הכדור את הנשק.

אתה מכיר מישהו שלדעתך לא היה אמור לקבל נשק וקיבל, אני יודע שבנתיים מי שקיבל נשק אלה לוחמים או כאלה עם 07 וגרים בישוב מזכה רק פשוט בכמויות. לעומת זאת אני מכיר הרבה אנשים שלא קיבלו רישיון נשק כי לא עמדו בתנאים האלה.

כנראה החדשות שאתה עוקב אחריהם הם לא כאלה נכונות. יש לך דוגמא לתת או שקראת את זה איפשהו בלי שום ביסוס? זה כמו סיפור אלימות המתנחלים, מחיפוש ברשת ובאינטרנט לא מצאתי שום ערבי שנפגע או נהרג מאלימות מתנחלים (כותרת מפוצצת בלי שום פירוט לא תופס, גם לא איזה בכיר שאמר, אם לבכיר הזה שם ודוגמאות על מה הוא מדבר). בקיצור יש כאלה שיאשימו את כל העולם במקום להגיד שהם טעו ודרך החשיבה שלהם כנראה לא מתאימה לאזור, במקום זה מנסים להתפייף בעולם בשביל לקבל ליטוף.

כמו לא מעט אחרים, חשבתי לא מעט על להוציא רשיון נשק בעצמי אחרי ה-7.10.
בפועל, אני חושב שהיתרון שהנשק מעניק הוא בעיקר פסיכולוגי. מול המתקפה של ה-7.10 שום אקדח לא היה עוזר לי, ולא לאף אחד שאינו לוחם מיומן כמו שליאור אמר. מטווחים אולי מאמנים בקליעה במצבי נחת סטטיים, אבל רק אימונים ביחידות מסוימות במשטרה או בצבא הופכים ללוחם מיומן באקדח. אני מניח שמבחינת הרגשה עדיף לשבת בממ"ד עם אקדח מאשר בלי כלום, אבל כנראה שהתוצאה הסופית תהיה זהה בשני המקרים.
בנוגע למה שהולך ברחובות - רוב פיגועי הבודדים, שאלו רוב הפיגועים בימינו, מנוטרלים תוך דקות ספורות אם לא שניות גם ככה. לא יעזור אם גם לי יהיה נשק. אם הייתי גר באיו"ש ותחת איום יום יומי של זריקות אבנים זה אולי היה שונה.
על היתרון שבהרגשת ביטחון (שבעקרון די כוזבת לטעמי מהטעמים ובכפוף לסייגים שהזכרתי), יש את כל החסרונות המוכרים של נשק - חמומי מוח, גניבות ומה שהכריע מבחינתי את הכף - תאונות. חשבתי להוציא רשיון כדי להגן על הילדים שלי, אבל אני חושב שבשורה התחתונה, בנסיבות החיים שלנו, נשק בבית יותר יסכן אותם מיגן עליהם.
מאחר שרוב תושבי המדינה חיים במצב יותר דומה לשלי מאשר למצבים שאשכרה מצדיקים נשק (והם גם ככה זכאים לנשק מאז ומתמיד בלי קשר ל-7.10), הבהלה לאקדחים פרטיים נראית לי לא מוצדקת ולא תופעה שצריך לעודד. הייתי מתמקד במקום בכיתות כוננות אזוריות שיפעלו עם לוחמים מיומנים מצויידים ברובים. אני מבין שעושים גם את זה, לפחות בעיר בה אני גר, ולא רואה צורך בכפילות. לא חושב שנהפוך לארה"ב, אבל חלוקה חסרת הבחנה של נשק לא תתרום לאף אחד לדעתי.