פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

זהו חברים, אפשר לסגור את האינטרנט, יש לנו מנצח
(64/120 = 8/15 = 53.3%)

החלטה אומללה בזמן גרוע. לפי הפרסומים, הסיבה העיקרית שההחלטה תתקבל כרגע הוא לחץ מהנשיאה חיות שלא יכולה להצביע בעוד שבועיים. כל העסקנים בתקשורת תקפו את בנגביר והממשלה בלי סוף בשל הטענה שאסור לעשות פוליטיקה קטנה בזמן מלחמה (בצדק גמור יש לאמר), אבל מה הם יגידו עכשיו לחמדת לבבם. לי כבר יש ניחוש עגום…

כן, כי 15 אנשים שמעולם לא נבחרו או עמדו לביקורת ציבורית על מעשיהם והחלטותיהם, שקולים ל-120 נבחרי ציבור (גרועים ככל שיהיו), שחוזרים כל שנתיים-שלוש לקבל את אמון הציבור מחדש.

אגב, לא שזה מאוד מעניין כיום, ולא שיש לי יותר מידיי דברים טובים להגיד על חברי הממשלה - אבל שוב מדהים המיקוד העקום של התקשורת הישראלית:

במקום לדבר על המצב ‘חסר התקדים’ בו שופטי העליון מבטלים החלטה הנוגעת לחוק יסוד, ושהתקבלה ברוב מוחלט של הרשות המחוקקת (בניגוד לחוקי יסוד אחרים, שהתקבלו ברוב יחסי וזעום) - התקשורת עסוקה בעצם ההדלפה, כאילו זאת הסוגיה המרכזית כאן, ונשמעת כמו אחרון הדוברים של אסתר חיות בעצמה.

כשהגיעו אינספור הדלפות, לאורך כל החקירות של ביבי - מישהו טרח לדבר על עצם ההדלפה? מישהו תהה איך הן הגיעו, ועד כמה חוקיות הן (גם כשהיו רמזים כבדים על האופן בו הגיעו חלק מההדלפות)?

אם נרצה לתקן כאן דברים מבחינה אזרחית-חברתית ביום שאחרי המלחמה, יהיה חייב להיות שינוי מהותי גם בדברים האלה.

תנו לי להבין משהו אחד, לממשלה שנבחרת על פי חוק אסור לה לבצע לרפורמה על בסיס 64 חכ אבל לבג"ץ מותר לעבור על החוק ולפסול חוק יסוד על סמך רק קול אחד ובזמן אחת המלחמות הקשות והדממות ביותר שעברנו?

המהפכה החוקתית ראשונה עברה במרמה בזמן ממשלת מעבר אחרי רצח רבין מהפכה חוקתית שניה אמורה לעבור באמצע מלחמה בזמן ממשלת חירום…

והכל בגלל שחיות רוצה להיות רשומה על הסוף הדמוקרטיה הישראלית בקדנציה שלה, ודרך אגב היום גם אמור להתפרסם הפסק דין על הנבצרות שזה היה הצעד הבא של כנופית בג"ץ ושיסלחו לי כל יפי נפש בפורום הזה.

אחרי המלחמה הימין חייב לשבור את הכלים. מבחינתי אם הם ימשיכו בזה, אין יותר דיבורים על פשרות ומשא ומתן. בכל הכח לבצע רפורמה ורפורמה הכי קשה שאפשר. זה לא יקרה כי הימין במדינה הזו הוא אפס. אבל הלואי שאני טועה.

נ.ב לא להאריך כהונה של נציבת שבס שנתפסה על חם מטיחת ארוע של בני ערובה בכלא זה אסור בזמן מלחמה אבל לשחרר פסק דין שערוריתי כזה בזמן מלחמה זה מותר !

הכי מצחיק זה הבכי ונהי על ההדלפה. פשוט רצו להוציא את זה בהפתעה. בנוסף להכל, גם בית משפט שמורכב מפחדנים.

נ.ב 2 עדיין יש זמן לשופט אחד אמיץ שיבין את גודל השעה ויחזיר את המדינה לשפיות ויודיע לחיות שהוא לא מסכים עכשיו להוציא פסק דין. שיחכו כמה חודשים ואז נראה.

come’on…
מה הקשר?

אבל עזוב…
אנחנו כנראה לא נסכים על שום דבר בנושא הזה,
גם עם אלישע (ejb, נכון?) אני כנראה לא אסכים על זה.

רק אוסיף את השנקל שלי לדיון לפני שתקפצו עליי עם רגשי הנחיתות הימניים שנתפסתם אליהם.

נבחרו ועמדו לביקורת ציבורית יותר מכל ה 120 ח״כ.
זה שלא הלכו ובחרו אותם בקלפי אנשים שהם הכי קהל שבוי שיכול להיות (אתה, אני ושאר האזרחים), לא אומר שהם לא נבחרו. זה שלא האזרחים בחרו אותם לא אומר שהם לא עומדים לביקורת על המעשים וההחלטות שלהם.

ובעוד החכי״ם נבחרים בצורה מאוד עקומה (אתה בחרת פעם ח״כ ספציפי? ממשלה ספציפית? הכי הרבה הצבעת לרשימה כלשהי וקיווית לטוב), שופטים נבחרים בפינצטה ע״י בעלי מקצוע, נבחרים אחד אחד ולא כחלק מרשימה, נבחרים באופן ענייני על מה שהם עשו בעבר ולא ע״פ הבטחות מגוחכות לציבור בוחרים (כן, גם אם מה שהם עשו היה לשכב עם יו״ר לשכת עוה״ד).

בחיי יש לכם דרך מאוד עקומה לעוות את המציאות כדי שתוכלו להמשיך לצעוק אכלו לי שתו לי.

רבותי, גם אם דרעי, ביבי, בן-גביר, לוין, רוטמן וסמוטריץ׳ ישבו מבוקר עד ערב ויעבירו שעות של נאומים לקהל הרחב וינסו להצדיק את העשייה הנאלחת שלהם, זה לעולם לא יהיה חוק יסוד.

הממשלה הזו הודיעה שהיא תשתמש בכותרת של ״חוק יסוד״ בשביל למנוע התערבות של בג״ץ, והתחילה לחוקק חוקי יסוד לא קשורים בשביל להגיע לנאלחות המושחתת שהיא רוצה.

בחיי…
ואח״כ תמשיכו לצעוק ״אידיוטים שימושיים״ מתחת לכל עץ רענן :man_facepalming:t2:

ושלא תחשבו שאני לא חושב כמוכם רוב הזמן, אני בהחלט כן.
אבל הממשלה הזו פשוט מצפצפת על שלטון החוק בצורה הכי וולגרית שיכולה להיות. לא מבין איך, גם אם אתם הייתם צודקים, אתם כל כך ממהרים להסכים לזה…

עדיף שאני ישתוק. בעצם למה שאני ישתוק?

כל הגיבריש שכתבת לא קשור.

רוצים לדון בזה? שיחכו לסוף המלחמה. שלא יזרעו לנו מלח בפרצוף.

ואני יקצר את האמלק שלך. מה שבג"ץ רוצה לעשות, זה לקבוע לעצמו שהיה לו יכולת חופשית לפסול חוקים שהוא לא אוהב. למעשה מהרגע שהפסק דין הזה יכנס לתוקף, הכנסת, שהיא הגוף הנבחר, הופכת להיות החותמת הגומי של בג"ץ שלא נבחר ע"י העם ואי אפשר לבחור בו… לא משנה באיזה קשקוש או ואטבויזם אתה תעטוף את זה. זה דיקטטורה אמיתית. כנסת בובות מול שלטון לא נבחר. שיוכל לפסול חוקים ובקרוב גם להדיח ראשי ממשלה. אבל אני יקצר לך את התגובה שלך :

ד-מ-ו-ק-ר-ט-י-ה!!!

ועוד אם הם יפסלו את חוק הנבצרות… זה היה השיא.

ועל איך שופטים נבחרים באמת עדיף לשתוק. מדהים.

נ.ב מה שמצחיק שבג"ץ יטיף לכל העולם על ניגודי ענינים…

שזה הקטע הכי מביך בכל העסק.

חמאס עושה טבח בעוטף, יורה עלינו טילים ומשתמש באזרחים כמגן אנושי.
אז באים כל מכורי הטיקטוק ומטיפים לנו שאנחנו לא בסדר וצריכים להניח לעזתים המסכנים, שלנו יש כיפת ברזל ולהם אין ושבעצם אנחנו רק רוצים את השטח ששייך לפלסטינאים.

ואתה יושב בהלם ומנסה לחשוב איך להסביר לאנשים שטופי מוח שאין לך פה שום ברירה.

לחילופין, באה ״כנסת״, מחוקקת חוקים שמעמידים את הממשלה מעל לחוק, ופוסלת את החוק - בניגוד לחוק קיים. בית המשפט נדרש להתייחס לכך, ואז באים שטופי המוח ואומרים - זה ניגוד עניינים :man_facepalming:t2:

אז אם לא בית המשפט (כי זה ניגוד עניינים) מי כן צריך לדון בזה? הכנסת?

במילים אחרות, לא בא לכם על הפרדת רשויות. טוב לכם עם כנסת נבחרת שהיא מעל לחוק.

עוד לא עבר שבוע וכבר שכחת מה קרה בפולין כשהתחלף השלטון.

גם פה יבוא יום ויתחלף השלטון, תזכור את זה כשאתה מייחל כל כך לממשלה שאין עליה ביקורת.

——————

נראה לי שאני פורש מהדיון אחרי ההודעה הזו.
מצדי גם תגידו שאמא שלי זונה בנוסף על כך שאני סמולני, בוגד וכנראה גם ערבי (מה עם הומו? גם תופס או שזה לא קשור?).

דיון עקר.,.

זה כבר קרה אצלנו ובג"ץ לא רק דפק נפקדות אלא שאל איפה אפשר לעזור ולרמוס יותר את הימין, תחת השיטה המשפטית הנוכחית! איזה הפתעה! ו ואני יגלה לך סוד, אם הפסיקה הזו תעבור, בג"ץ שברובו שופטי שמאל יקבל יותר כח לדרוס אותי ואת הימין.

בא לי הפרדת רשויות, אבל שוב הפסיקה הזו גורמת לזה שיש רשות אחת שהיא לא נבחרת שהיא עם כח בלתי נגמר . יכולים לעשות הכל. זה ההפך מהפרדת רשויות.

מתי קראו לך פה בשמות האלו? אל תרד לרמות האלו.

את כל החצי הודעה ראשונה שלך לא הצלחתי להבין מה ניסית להגיד ,חחחח

כן אני זוכר מה קרה בפולין. שלטון שמאל נבחר בצורה מסודרת . הימין קיבל את זה בהסכמה, השמאל עלה לשלטון ופירק תחנות טלויזיה . והשמאל בארץ קרא לזה “ניקוי אורות”

אבל הכי חושב מהודעה שלי לא הבנת, אפשר וצריך היה לדחות את כל הדיונים האלו לאחרי המלחמה. אומנם זה היה בלי השופטת חיות. אבל הם בכוונה מוציאים לנו אצבע משולשת ואני אמור לחשוב שזה גשם…

חלילה. מעולם לא קרה פה.

אני מרפרר להתנהלות הכללית של ה״ימין״ בנוגע למתנגדי ההפיכה.

וגם רציתי להגיד שאין לי כוונה לחזור לשיח החירשים הזה. הספיקה לי הפעם הקודמת :man_shrugging:t2:

נראה לי שעד ה12.1 הם חייבים להגיש את זה לפי החוק… תבוא בטענות ליריב לוין שכפה את לוח הזמנים הזה…

שטויות… בגץ הוכיח פעם אחר פעם שהוא ממש לא פוסל באופן חופשי חוקים שהוא לא אוהב.

בדמוקרטיה יש רשות שתפקידה להגן גם על המיעוט מפני עריצות הרוב. הרשות הזו היא רשות מקצועית ולכן לא נבחרת. גם הממשלה בישראל לא נבחרת לצורך העניין מה שיוצר עיוות בו המחוקקת לא עצמאית כי המבצעת שולטת בה ב95% מהמקרים.

מדהים לראות את הטיעון הזה של עלק הגנה על הכנסת… אותה אסקופה נדרסת שנתניהו אנס ב-15 השנים האחרונות.

באמת עדיף לשתוק… היית צריך להמליץ לרוטמן ולוין לשתוק ולחכות עוד טיפה. הרפורמה של גדעון סער הביאה למצב של 8-7.

עוד שנה שנתיים והמטוטלת הייתה מתחלפת אבל לוין ורוטמן החליטו לגמור כמו יוסי בננה בציריך…

מוטי.
מוטי בננה גמר בציריך.
יוסי זה אני…

חחח התבלבלתי

הזכירו לי משהו, אז רק אניח את זה כאן לטובת הדיון:

8/15=64/120.
רוב דחוק? :thinking:

מפקירים את הדם שלכם לטובת האינטרסים של האמריקאים ואתם ממשיכים לריב לי פה על שטויות?

שטויות לא כי התוכן לא חשוב, אלא כי הרפורמה מתה. היא מתה מהרגע שלוין הכריז עליה כי היא לא רפורמה, ולא מעניינת אותו מערכת המשפט. עניין אותו לרמוס את הדמוקרטיה הישראלית, כדי להציל את ביבי ממשפטו וכדי לאפשר לחרדים לקבל מה שהם רוצים, מבלי שיהיה איזה גוף מציק שפוסל את זה כי זה לא חוקי.

איך אני יודע, שמעולם לא עניינה אותו מערכת המשפט? ספרתי מה קורה בעוד שבועיים (רמז: יש יתרון 7-6 לשמרנים בבג"צ). אם יריב לוין היה מכנס את הועדה במקום להחריב את המדינה, הוא היה דואג למנות שופט שמרן אחד ואקטיביסט אחד, הוא היה משיג יתרון ראשון לשמרנים אי פעם בבית המשפט העליון.

כל העבודה של שקד וסער כשרי משפטים, הכל ירד לפח בגלל חבורת הזבל של ביבי, לוין, בן גביר, סמוטריץ’, דרעי, ליצמן וגולדקנופף.

אני לא אתפלא אם מי שהדליף את הטיוטה הוא המיניון של לוין, שרוצה להיות נשיא בית המשפט העליון. חבורת החלאות רק חיכו להחזיר את הרפורמה הפסיכית שלהם לכותרות. מדובר בחבורה של חולי נפש, שעד שהם לא יעזרו לאיראן להשמיד אותנו הם לא ירגעו.

בדיוק בגלל זה אני רוצה שידחו את ההחלטה לאחרי המלחמה או לפחות השלב הראשוני שלה…

איך אני יודע שכל מה שבראש שלך זה “ביבי ביבי ביבי ביבי ביבי” כי לפחות חלק מפרשנים המשפטים, כולל אלו שלא סובלים את ביבי, מעריכים שמי שהדליף את הטיוטה לעיתונאי מס 1 בארץ זה לא שופט שמרן אלא שופט מהמחנה של חיות, לדגמה ביני אשכנזי מוואלה, ולמה כי ההדלפה מסנדלת את השופטים לא לשנות את הדעה שלהם. ולמעשה נועלת אותם באותה דעה.

אבל ביבי ביבי ביבי ביבי ביבי ביבי ביבי ביבי ביבי ביבי.

אני יסיים את הדיון הזה, אני הייתי מהיום הראשון בעד פשרה ומומ . אם זה יעבור, אני נגד כל פשרה מולכם. 0 פשרות יותר. מלחמה.

לגבי איך שופטים נבחרים והעבודה העלעק אדירה של סער ושקד כתבתי פה מספיק פעמים איך זה עבודה בעינים. תמיד לשמאל היה רוב . דרך אגב יש אפילו שופט שמרני שערק לצד של חיות פה. זה בדיחה.

ועדיין זה רק 8-7, כשעוד שבועיים זה 6-7. די נו. לוין החליט שהוא שובר את הכלים, כי הוא היה צריך לחלץ את ביבי מהמשפט + לחלק את המדינה לחרדים + להרוס את הדמוקרטיה כי למה לא.

ברור, ומי שרוצה שהשופטים יפסלו את החוק הוא לוין וחבריו הפסיכים. זו הדרך היחידה שלהם להחזיר את הרפורמה המתה הזאת לחיים, ולהמשיך לפרק את המדינה לגורמים. הדם על הידיים שלהם עדיין טרי, והם כבר חושבים על המשך החורבן של המדינה.

שוב תבוא בטענות לפרשנים כמו ביני אשכנזי. זה הדעה שלו ושל עוד כמה פרשני שמאל. גם אילנה דיין רמזה את זה בראיון שלה לעמית סגל.

זה טיעון הגיוני בדיוק כמו שלך. אתה מדליף את זה בשביל לגרום לשופטים שיש חשש שהם מתנדנדים להתבצר בעמדה שלהם.

זה מזכיר את ההדלפה של ההפלות בארהב, זה בדיוק היתה המטרה של ההדלפה ההיא .

אבל שוב “ביבי ביבי ביבי ביבי”

שלא היה ספק, אם זה שופט שמרן שעשה את זה אני מוריד בפניו את הכובע . גם הוא מבין שחיות עברה את הגבול.

דרך אגב 2 גרינצויג צייץ אתמול בטויטר שזהות המדליף ידועה למערכת. איך נדע מי הדליף? זה אם הזהות שלו תתפרסם וינקטו נגדו צעדים משפטים. מין הסתם, אם זה מהמחנה של חיות, לא ינקטו נגדו שום צעדים.

אם היה לצד של לוין וחולי הנפש חשד ולו הכי קטן שזה מישהו מהצד של חיות, היינו רואים פה קמפיין פסיכי שקורא לצה"ל לעזוב את עזה ולעבור לירושלים כי בג"צ גרוע מחמאס. אין אחד כזה, כי הצד שלהם יזם את ההלדפה.

תפסיק להיתמם. אתה יודע טוב מאוד שההחלטה הזאת היא אינטרס של לוין ושאר חבורת הזבל. מספיק לשמוע את הטקסטים של החלאות האלה ולהבין שהם אחראיים על ההדלפה.

אני לא אתפלא אם אלרון התקשר ללוין כדי לספר לו על הטיוטה ולהתייעץ איתו מה כדאי להם לעשות הלאה. האינטרס של אלרון זה לקבל מינוי לבית המשפט העליון. האינטרס של לוין זה שעוד 10 שנים הוא יקבל 15 שיחות טלפון כאלה ולא אחת.

אני בהתחלה גם חשדתי באלרון, אבל בפעם השלישית, פרשנים מהצד שלך דיברו על מה שאני כתבתי למעלה… אתה “יורה” בשליח פה…

לפרשנים יש סיבה להגן על אלרון. אחרת לא יהיה להם מקור להדלפות כאלה בעתיד.