פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

הכל יכול להיות נכון. אבל זה לא סותר את מה שכתבתי. כתבתי, הם ככל הנראה יודעים מי הדליף. אם זה יתפרסם. נדע מי צודק ביני אשכנזי או אתה. אם זה ישאר בעמימות אז ביני אשכנזי צודק :slight_smile:

הפסיקה הזו היא אימ אימא של התקיעת אצבע בעין לצד המתון בימין (שאני הייתי בינהם) פשוט זורקים עלינו זין. והתגובה שלכם פה וחוסר ההבנה שלכם זה פשוט מייאש אותי. הכל פוזיציה אצלכם. פשוט “עבדתם” עלינו .

זה מזכיר את החגיגה שלכם שבנט עלה לשלטון, הזהרתי אותכם שזה יאחד את מחנה הימין לצד של ביבי לא הקשבתם וצדקתי. אני יזהיר אותכם פעם שניה, הפסיקה הזו תאחד את הצד המתון בימין עם הצד הקיצוני. יותר אי אפשר יהיה לדבר איתנו על לחפש הסכמה רחבה ופשרות.

שוב יזכיר , מהפכה שיפוטית ראשונה עברה כמה שבועות אחרי רצח רבין עכשיו מחפשים להעביר מהפכה שיפוטית שניה בזמן מלחמה ובזמן ממשלת חרום שהיא גם זמנית אבל אסור לשר ביטחון פנים לא להאריך קדנציה של מפכל!!!

אתם יורקים עלינו ואומרים “זה גשם”

אתה רוצה להיכנס לתוכן? אז אני לא מוכן שחבורה של אנשים שהם באמת המיץ של הזבל, יוכלו לתת לכל זבל את הכותרת “חוק יסוד” ולעשות מה שבזין שלהם. בגישת העולם שלי אני נגד פסילה של חוקי יסוד, כל עוד היו ממשלות שלא עשו abuse לחוקי יסוד, וניצלו את המערכת הגם ככה חלשה שיש לנו פה.

רוצה שבג"צ לא יוכל לפסול חוקי יסוד? רוצה פסקת התגברות? בוא נחוקק חוק יסוד החקיקה, שחוק יסוד צריך לעבור במינימום של 80 ח"כים, ושחוק רגיל יכול להיפסל ע"י בגץ רק אם 10/15 שופטים תומכים בפסילתו, ואז נדרשים 80+ ח"כים כדי לחוקק אותו מחדש.

אמרת שאתה רוצה איזונים ובלמים לא?

בנתיים הממשלות שבאמת עשו פה “abuse” לזכויות אדם ( אם נוציא את תקופת הקורונה שגם שם בג"ץ נרדם בשמירה) זה ממשלות שמאל באוסלו ובהתנתקות. בשתי המקרים זה בג"ץ לא רק שהתעלם מאותם הפרות אלא עזר לממשלה להפר זכויות אדם של הימין כי זה היה מתאים לאגנדה שלו. על מה אתה מדבר? מתי בית משפט עליון עזר לי?

אני עכשיו לא מדבר על שום חקיקה, אני עכשיו בצורה חד משמעית נגד חקיקה בעד או נגד בגץ עכשיו. אני הייתי זועם באותה מידה אם ביבי היה מנסה עכשיו להעביר חקיקה בעד רפורמה. אתם כרגיל בפוזיציה תמידית.

במלחמת הקיום שלנו מול חמאס אסור לעשות דברים כאלו. פשוט אסור. אז כן היא יכולה להחליט שהיא דוחה את זה ומי שיחליט זה הנשיאה הבאה שגם אז לשמאל היה רוב . ותעזבו אותי מכל מיני הגבלות טכניות שיש להם, בג"ץ פעם אחר פעם זורק זין על הגבלות כאלו שזה מתאים לו.

בזמן מלחמה לא מנסים לדחוף שוב חקיקה כזו ולא מנסים לתקוע בצורה גסה כל כך אצבע לעין.

את מי אתה אמור להרשים עם טיעון כזה? יש לי אותן דעות כמוך. אוסלו, ההתנתקות, הקורונה, המסתננים - בכל המקרים האלה בגץ בא לרעתי.

לוין יכול היה להוציא צו שמותיר לחיות והשנייה לתת את פסק הדין אחרי המלחמה. כל עוד יש להן עד ה12.1, אז מה אתה מצפה מהן לעשות? לא ללכת עם האמונה שלהן שהחוק הזה מסוכן ולתת לכוח שלהן שהופך את ההחלטה מ-6-7 ל-8-7? פחות אמין מ"ביבי יסכים ללכת לבחירות אחרי המלחמה".

דיווח: איראן מאיצה העברת חימושים מדויקים לחיזבאללה כהיערכות לעימות נרחב.

על סמך זה שהולך להישפך דם של חיילים ואזרחים, שלא היה נשפך אם היינו מוחקים חצי לבנון אי שם באוקטובר, כי ביבי הוא הביץ’ של האמריקאים.

משה, בפעם המיליון, ההתנתקות לא קרתה בזמן ממשלת שמאל. יש מספיק טיעונים נגד ממשלת שמאל (בעיקר אידיאולוגיים), ולחזור על השקר הזה לא יהפוך את זה לנכון.

צודק, התבלבלתי בניסוח, לא התכונתי לשקר מן הסתם . שרון מימש את המדיניות של השמאל בפינוי ישובים יהודים בהתנתקות. בג"ץ כמו שאהרון ברק בכבודו ובעצמו הודה שהוא הכריז על גיוס מלא של שופטים בשביל “לזרז” את הדחיה של העתירות נגד ההתנתקות בשביל למנוע עיכובים מיותרים.

דרך אגב ההתנתקות לא היתה עוברת בכנסת בלי הקולות של השמאל.

בכל הנוגע לאידיאולוגיה והבעייתיות מאחורי ההחלטה אני כמובן מסכים. מנגד, הטיעון שלך לגבי “זה עבר בגלל קולות שמאל” הוא בגדול דמגוגיה. אני לא יכול לכעוס על השמאל שהתנהג בהתאם לאידיאולוגיה שלו, אני יכול מנגד לכעוס על ממשלות ימין שלא מתנהגות כמו ממשלות ימין בין אם זה בטחונית או כלכלית.

בגדול זו אחת הטענות הגדולות שלי לגבי הממשלות של ביבי. ההתנהלות שלו מול חמאס לאורך השנים לא הייתה “ימנית” חוקים כמו קרן הארנונה לא ממש “ימין כלכלי”. עם איזה ימין נשארת?

מי אמר שאני כועס עליהם על זה? אני כועס על בית משפט שהכשיר את המשטרה לעצור אוטובסים של מפגינים נגד ההתנתקות או שהכשיר מעצר של קטינות או איפשר להגביל הפגנות נגד ההתנתקות ואוסלו

חשבתי שהוא אמור להיות “חומת מגן” נגד עריצות השלטון.

כל הדיון הזה צריך להיות “בהקפאה” הוא בכלל לא חשוב עכשיו. צריך לנצח את חמאס ואחרי זה חיזבאללה. במקום זה מוציאים לנו עין .

נראה שאתה מאשים אותם בזה איכשהו. אני לא יכול להאשים שרים בשמאל שעמדו מאחורי האידיאולוגיה שלהם. מנגד, אני לחלוטין יכול לבוא בטענות למי שטוען שהוא ימני ותמך בהתנתקות

לא האשמתי אותם בזה, תיארתי מציאות.

האמת שזה טיעון הרבה הגיוני יותר מהטיעון שלו:

רציתי להיות נחמד…

https://twitter.com/avishaigrinzaig/status/1741458771954499732

"לכל ההייטרים נגד השופט יוסף אלרון -

בישיבת השופטים הבהולה בבית המשפט העליון הוכח שההדלפה של טיוטת פסק הדין לא הייתה יכולה לצאת מהשופט אלרון או לשכתו."

טוב שלא רשם “הוכח שזה אחד השופטים הסמולנים הזונות”.

מה זה “הוכח”? שיכתבו מה ההוכחה בדיוק, ואנחנו נשפוט.

מי זה השופט אלרון ומיהם ההייטרים שלו? ההדלפה הגיעה לעמית סגל. זה בפני עצמו מעיד מאיזה צד היא הגיעה. עכשיו יגידו שאולי זה הפוך על הפוך. אני מאמין גדול בטמטום אנושי ואף אחד לא ישכנע אותי שקונספירטיביות הגיונית יותר מטמטום. התער של אוקאם ושיט…

טוב, מה צריך בשביל שנוכל ללכת לבחירות?

דיי, עוד מעט נגמרים שלושה חודשים מאז השבת השחורה, הליחמה שינתה שלבים פעמיים וכנראה אנחנו נכנסים למלחמה שתמשך שנה או שנתיים לפחות.

הייתי בין התומכים שלא להחליף את הממשלה הגרועה בתולדות המדינה בזמן משבר ועת חירום, אבל זהו. הקרדיט של חירום נגמר. חיילים מתחילים להשתחרר הביתה לחיים אזרחיים שהממשלה הזו בפירוש לא תעזור להם לנהל בצורה טובה.

חלאס.
ממשלת הכישלון הזו כבר יכולה ללכת הביתה ולפנות את המקום לממשלה שתתעניין בטובת המדינה והציבור.

אז מתי בחירות?
ומה צריך כדי שיהיו בחירות?

בג״צ, מעבר לחריגה איומה מסמכות וטעות הקשה שעשה לטעמי בבחינת טיימינג, עשה הנשמה לקואליציה עם הצעד המטורף של אתמול. דחה להערכתי את הבחירות בכמה חודשים טובים לכל הפחות.

לגולדה לקח הרבה זמן, כולל בחירות באמצע, להתפטר. ביבי, לצערי ובסיוע בג״צ, ימשוך את הבחירות ככל שיוכל, שזה כנראה סדר גודל של שנה-שנתיים. אלא אם גלנט, ברקת, אדלשטיין ודומיהם יחליטו סוף סוף לעשות מהלך משמעותי ולמרוד (מיתר חברות הקואליציה יש הסתברות 0 עגולה שזה יקרה).

צודק מי שטוען שהליכוד מתנהל כמו מאפיה. עיוור מי שלא רואה שגם בית המשפט העליון.

מאחר ונתניהו לעולם לא יתפטר, אלא אם יזהה הזדמנות לנצח בבחירות, ומאחר וגנץ האידיוט השימושי נשכב עבורו על הגדר, שיהיה לנו בהצלחה עם פחדני הליכוד.

לא ברור לי מה רוצים מבית המשפט מבחינת הטיימינג? הייתה לו ברירה? מרגע שהודלף ובהתחשב בכך שהם ממילא חייבים לתת הכרעה תוך מספר ימים, מה בדיוק ציפו שיעשו?

בתור תומך קח אחריות ותשלם את מחיר התמיכה. אין לך סיי מתי “זהו” כי הפקרת את זה בידי נתניהו.

למה חייבים?

ההתממות שלך די מדהימה אני חייב להגיד. ברור לחלוטין שזה לא ״אופסי פופסי״.

הבעיה עם הטיימינג היא כפולה - גם כי זה הדבר האחרון שהדיון הציבורי צריך עכשיו, וגם כי זה האמא של ״להשכב על הגדר״ בשביל ביבי (הרבה יותר מגנץ). חבל הצלה של ממש.

כי יש חוק שאומר שלשופט שפרש יש עוד 3 חודשים להגיש פסקי דין…

לא קונה את הפרשנות הפוליטית הזו. המהפכה המשפטית מעניינת רק מיטיבי לכת.

אסתר חיות יודעת שאחרי פרישתה לא בטוח בכלל שיהיה רוב לפסילה וזו הסיבה לעיתוי.

אם הימין היה עושה לשמאל תרגיל פוליטי גאוני סביב עילת הסבירות, אז בדיוק ככה הוא היה נראה. בית המשפט יצא מנותק כשיצא למלחמה על סעיף לא מאד חשוב רק כדי לקבור עוד יותר רפורמה שכבר נקברה ממילא.