פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

ב. צודק עקרונית ומעשית

ביבי הביתה

דווקא יכול להיות רעיון לא רע. יש לו מוניטין בינלאומי של שופט מכובד, ובסה"כ זה שהוא תומך באקטביזם שיפוטי לא אומר שהוא מאמין שישראל ביצעה רצח עם.

אבל מה הוא מבין במשפט בינלאומי?

:man_facepalming:t2:

ולמען הסר ספק - למה אתה חושב שנשיא בית המשפט העליון לשעבר לא מבין במשפט בינלאומי?
הרי חלק נכבד מהטענות נגד בית המשפט העליון זה שהם פוסקים נגד מדיניות הממשלה כאשר זו סותרת את החוק הבינלאומי.

השאלה הזו לא מגוחכת פחות מהשאלה מה פפ מבין באימון כדורגל…

אם ישראל כבר מחליטה למנות מישהו - אז מדובר במינוי מבורך.
ובלי קשר ביבי הביתה.

חברי הממשלה הביתה, אלה שיכולים לסבך את ישראל עם האמירות שלהם שמשפטית יהיו ‘כוונה’ לרצח עם. סמרטוטים. העובדה שהם לא עפו על טיל אחרי חמש דקות גם כן לא עוזרת לנו. לא יאומן איזה אפסים מנהלים אותנו, אפילו לא מודעים לנזק שהם עושים. ומה יהיה הקייס שלנו? כל מה שאומרים שאסור לעשות כמו סיוע הומניטרי, הודעה שעומדים להפציץ ועוד.

כנראה שזה לא פשוט לקשור בין הכוונה לביצוע רצח עם ולכן אני מקווה שנצא מזה. לפי מה שאני רואה בית הדין יכול להחליט על צעדים זמניים מחייבים וצריך לקוות שזה לא יעצור אותנו

שאלה במקום. הוא פרסם דברים שקשורים למשפט בינלאומי, דיני מלחמה וכו’?

לא… השאלה הזו היא מה פפ מבין באימון כדורסל. יש אנשים שמתמחים במשפט בינלאומי… מדובר בדינים שונים לחלוטין מהמשפט הישראלי. מדובר בהיסטוריית פסיקה שונה לחלוטין מהיסטוריית הפסיקה הישראלית.

לא מאמין שאני צריך להסביר את זה…

ברור שהוא לא מומחה למשפט בין לאומי. היה חבר בוועדת החקירה לטבח בסברה ושתילה, נראה רלוונטי יחסית. אני חושב שמונה בעיקר כאקט פוליטי פנימי + משום שהוא נחשב לאביר זכויות האדם הלעומתי לממשלה הגדול ביותר שקם בישראל. גירוש מחבלים ללבנון וכו׳.

מצד אחד מבין את הטענה של ליאור וזה בהחלט נראה כמינוי פוליטי/יח״צי ולא ״מקצועי״. מצד שני:

1. הוא נשלח לשם כשופט (מודה שאני לא מבין עד הסוף מה זה אומר), וכאלה בד״כ לא מוגבלים ע״י תחום התמחותם, ומדובר באדם שלפי בעלי מקצוע רבים, כולל אלה שחולקים עליו כמעט בכל, הוא עילוי משפטי חריג לחלוטין. אולי זה אומר שהוא גם יודע מספיק בתחומים שאינם התמחותו הראשית.
  2. יח״צ הוא חלק עצום מהמשפט הזה, אם לא כולו.

איך הגעת למסקנה הזו? ראה בכתבה של YNET מאתמול: “עם זאת, ברמה המקצועית, ידיעותיו וניסיונו הרב של ברק הולמים בדיוק את המשימה אליה נשלח. ברק נחשב לאחד המומחים המשפטיים הבולטים בעולם בכל הקשור לחוק הבינלאומי לגבי טרור, ביטחון והתנחלויות. פסיקותיו הרבות בנושאי הביטחון הישראלי אל מול הטרור בראיית המשפט הבינלאומי, נלמדו בבתי ספר למשפטים ברחבי העולם ועל ידי ממשלות שהתמודדו בעצמן עם איומי טרור.”

יצא לי ללמוד קצת משב"ל בתואר, והמחשבה שאהרון ברק לא מומחה למשב"ל משעשעת מאוד. פחות או יותר כל נושא של דין מלחמה בין לאומי בישראל עבר דרך בג"צ ודרך אהרון ברק, שהיה ידוע דווקא כאחד השופטים היותר מחוייבים למשב"ל. פס"ד קלפי מיקוח, אדלסון, עינויים וסיכולים ממוקדים לדוגמא. ממליץ לקרוא את סעיף 41 בפס"ד עינויים (עמ’ 37) כדי לראות עד כמה ברק מחויב למשב"ל.

הטענה הזו מנותקת מהמציאות ברמה קיצונית אני מצטער. אהרון ברק הוא ככל הנראה גדול המשב"ליסטים שידעה המדינה שלנו ואחד מהמובילים בעולם.

מקבל וחוזר בי.

אם מה שאתה אומר נכון אני מקפל בחזרה את הזנב שלי

1. למיטב הבנתי, לכל מדינה לה אין שופט קבוע יש זכות לשלוח נציג מטעמה לדון בתיק
  2. אתה כותב שזה פוליטי אבל לדעתי זה ההפך מפוליטי - הם שולחים את האיש האחרון שהם היו שולחים מבחינה פוליטית רק כי אין להם ברירה

אוי התמימות התמימות התמימות התמימות.

ברק היה זה שדחף את עיסקת הטיעון לביבי ועוד לפני הרפורמה לפני כמה שנים היה בעל ברית שלו…

ברק יקבל הזדמנות לחזור למינסטרים (בימין) ביבי בתמורה מאמין שזה יתרום לו לקבל “מחילה” מהשמאל.

יש מספיק משפטנים בעלי קומה בארץ ובעולם שיכולים לייצג את ישראל.

בכלל זה צעד התאבדותי כי בתי המשפט האלו זה 100 אחוז פוליטיקה. אם זה היה עניין משפטי העתירה של דרופ אפריקה היתה נזרקת לפח ובכלל לא היו דנים בה.

אני לא צריך את ביבי, כדי לדעת למה אני מתנגד לברק. ביבי זרק את כל תומכי הרפורמה במערכת המשפט מתחת לאוטובוס. אין יותר מחילה ותירוצים. ראש הממשלה של הימין הכי גרוע שהיה פה אי פעם. אפילו גרוע יותר מבגין

@Ganjo יאללה תלמד אותי מה אומרים בהפגנות נגד ביבי… יש לכם חבר חדש.

סופית החלטתי להצביע ליברמן. היידה ליברמן!

• ביבי אדם חכם מאד, אין שום סיכוי שהוא מאמין שיקבל מחילה מהשמאל
  • גם ברק כנראה מבין ששפי פז לא תארח חוגי בית שלו
  • לא חושב שהעובדה שהם היו ‘בני ברית’ קשורה. זה עניין חוץ ישראלי ולא פנים ישראלי. אם המדיניות הנכונה הייתה לא לשלוח נציג אז היו עושים זאת. מה שמנחה את ביבי זה להביא הישג, לא הברית עם אהרון ברק

ראיתי בטוויטר, קצת יותר מידע על שני בתי הדין:
https://twitter.com/UziDann/status/1744055265152979256

הוא עם הגב על הקיר עכשיו. האמריקאים אונסים אותנו עכשיו להפסקת אש וככל הנראה גם יצליחו. הוא ינסה לעשות הכל בשביל להציל את התחת שלו.

מהמר שהצעד הבא שלו יהיה להפוך את יריב לוין לשעיר לעזאזל שלו.

הפעם האחרונה שהייתי בהפגנה זה היה בעוצר של הקורונה. ההפגנה הייתה נגד נתניהו אבל אני הפגנתי נגד טמטום הקורונה.

השיח עכשיו הוא על החטופות שנאנסו שעוד מעט לא יוכלו לעשות הפלה. אני מניח שלכל אחד מגיע הגבול שלו, כי זאת תהיה הפעם היחידה שאני חושב שהגיוני להרוג ילדים.

אין לי שום בדל של עדות, אבל זה נשמע לי כמו פאניקה (מובנת, אבל עדיין פאניקה). ציטוט של משוחררת אחת שאמרה שמשום שיש נאנסות ייתכן שיש חטופות בהיריון. אני מאמין ומקווה שאין אונס שיטתי בשבי, זה ממש יפתיע אותי אם כן. אני חושב שרוב התקיפות המשמעותיות בוצעו בשביעי.