פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

ראש ממשלה לא יכול לפטר שרים?

הוא יכול ואפילו לדעתי הממשלה תשרוד. אם אתה מתכון לא יכול לפטר אותם מבחינה פוליטית. אתה כנראה צודק.

ליאור, אם גנץ ואיזנקוט לא מסכימים עם המדיניות של הקבינט למה הם נשארים בממשלה?

זה לא קשור לדעה שלי על עיסקת החטופים. גם ששרי שס שהם יצאו להפגין נגד שרון עם התקציב ושהוא פיטר אותם אחרי זה הצדעתי לו על זה.

למה הם נשארים? מאותה סיבה שהם נכנסו. הם חושבים שהם מצילים את ישראל כשבפועל הם מצילים את נתניהו ובן גביר.

אני חושב שנתניהו חושב שבלי כוח מאזן של גנץ ושות’ הממשלה שלו לא תחזיק מעמד. אם הוא היה חושב שהוא יכול בלעדיהם הוא היה גורם להם ללכת.

נתניהו במוד הישרדותי. כשאתה במצב הזה אתה חושב על יום אחד קדימה ומקווה שבשלב מסוים המציאות תשתנה.

אם בודקים את מצבו הפוליטי היום לעומת לפני 3 חודשים מצבו טוב יותר. הוא כבר לא עומד לבד. השופרות כבר חזרו לפעולה מלאה ופוליטית אני לא מזהה איום משמעותי.

נגיד שהם לא מצילים את נתניהו ויש בחירות. זה דבר חיובי במאה אחוז לדעתך? אין חסרונות?

הניסוח שלך לא נכון, אבל כן ביבי מתחזק מאוד מאנטי ביבי. זה בדיוק מה שאני טוען פה שנים.

היום הוא חזק יותר, כי המחנה הנגדי עושה את הכל בשביל לחזק אותו בבייס. “אם אני יעזוב גנץ יגיע ויקים פה מדינה פלשתינית” גנץ ואיזנקוט והמפעיל שלהם העונה לשם ביידן עושים הכל בשביל לחזק את זה בימין.

אני בסה"כ באמת ובתמים רוצה שביבי ילך הביתה. אני לביבי לא יצביע יותר בחיים. לא משנה מה יקרה, כל עוד ביבי בליכוד אני לא מצביע ליכוד, אתם מתעקשים משום מה, להשאיר אותו בחיים. אין לי מושג למה.

ברור שזה לא אידיאלי ללכת לבחירות במצב של מלחמה… הבעיה היא שהברירה היא לתת למניעים הפוליטיים של נתניהו לנהל את המלחמה וזה נראה לי קצת יותר מסוכן…

אני מסכים שהמחנה הנגדי מחזק את נתניהו אבל אני חושב שהבעיה האמיתית ב"אנטי ביבי" (בניגוד לטענה שזה מחזק את נתניהו כי זה גורם לבוחריו להרגיש מותקפים ולהתקבץ סביבו באיזה מין עלבון קולקטיבי) היא שיש רק אפשרות בחירה אחת:

יש את האפשרות “כן ביבי”.

הצד השני מנסה כל הזמן לייצר אפשרות שנקראת “לא ביבי” וזה פשוט לא מספיק. כל ממשלת בנט ההזויה (ראש ממשלה עם 6 מנדטים) התבססה רק על זה. לא נסכים על כלום חוץ מ"רק לא ביבי" וסביב זה נקים ממשלה.

ברגע שיקום כוח פוליטי משמעותי שיחרים את נתניהו פוליטית אבל לא יעסוק בו, אז נתניהו יהפוך להיות לא רלוונטי. בינתיים כולם מדברים ביבי מתנהגים ביבי אומרים ביבי וחושבים ביבי. הוא עדיין מוביל את סדר היום באופן מוחלט וזו הטעות.

אם היה לנו טיפה שכל ומנהיגים ראוים התגובה לזה היתה פשוטה:

"רוצה להגר לחוץ לארץ? אין בעיה. רק תזכור, שבאירופה ובארהב אף אחד לא ישלם לכם קיצבאות ביטוח לאומי וקופת חולים. " לפה גם לא תחזרו.

אהלן וסאהלן, רק עזבו אותנו בשקט.

נ.ב אל דאגה. רק המחשבה על עבודה ותשלומי מיסים על חשבון עצמם ימנעו מהם במהירות כל מחשבה, אפילו הקלה. על לעזוב את הבית זונות שלהם פה בארץ.

שיבדקו איך החרדים חיים בברוקלין ניו יורק. מעניין ששם אין ביטוח לאומי קיצבאות וזכויות יתר.

שמה הם חיים או על חשבון תורמים או על חשבון עצמם.

אני שונא את טיעוני ה"צריך לעשות את זה בדרכי שלום".

צריך מחר לחוקק חוק שכל בן 18 משרת בצבא לא משנה מאיזה מגזר או דת הוא - ואם צה"ל לא רוצה אותו, שיעשה שירות לאומי או שלא יהיה זכאי לקצבאות מביטוח לאומי בהמשך החיים.

ושיעשו מה שהם רוצים, שישרתו, שלא ישרתו, שיגורו בארץ, שיגורו בחו"ל.

אני לא רוצה לחייב בכח אף אחד להתגייס או לעשות שרות לאומי. זה לא יעיל ולא ריאלי וגם לא משהו שאני רוצה שיקרה בשיטת ממשל דמוקרטית ליברלית.

לא רוצים ? שלמו בעצמכם ביטוח לאומי. שום קיצבאות. בקיצור “אזרח סוג ב” זה תקף גם לערבים ושמאלנים בעלי מצפון גבוה בצפון ת"א.

הפשרה שהיתה יכולה, זה יש לכם גדולים בתורה? תנו לנו רשימה , סתם זורק מספר, 1000 תבחרו אתם בעצמכם אותם. כל השאר לשיקולים של צהל לגיוס או שרות לאומי.

הבעיה שלנו, זה שיטת הממשל שלנו שמחיבית ראשי ממשלה לעשות איתם עסקים. שיטת ממשל כמו ארהב שלא מבוסס על קואליציה ואופוזיציה והיה אפשר לפתור את הבעיה.

מה שהייתי מוכן להתפשר עליו - 850 כמו מספר הספורטאים המצטיינים, והם בכל זאת ישרתו, פשוט בתנאים מקלים. נגמר בית הזונות שלהם.

https://www.idf.il/אתרי-יחידות/אגף-כוח-האדם/כל-הכתבות/2022/ספורטאי-מצטיין-ספורטאית-מצטיינת-שינוי-עדכון-עבודת-מטה-עדכון-מדיניות-אולימפי-עילוי-ענף-ספורט-תפקיד

סתם זרקתי מספר, זה לא האישיו. העיקרון ברור.

אני מת מזה שהוא בטוח ש"נעזוב את הארץ" מהווה איזשהו איום. מי ישמע איזו אבידה גדולה.

כאילו הוא ראה את החברים מקפלן עם האיומים שלהם של “ניקח את הכסף, ההשקעות והמילואים שלנו ונעזוב את הארץ”, וחשב שהוא יכול לאיים באותה צורה. רק שכח הבדל אחד קטנטן בין שני המקרים.

אותי מעניין אם הוא באמת מאמין בזה או שבשלב הזה הם רק רוצים להטריל אותנו.

לדעתי הוא בכלל לא התכוון לאיים פה על אף אחד.
הוא רק שולח מסר ברור לציבור שלו (ששומע את השיח ולא יודע מה הדעה של הרבנים) שהם לא יתגייסו ויהי מה ואם יהיה צורך יעזבו.

ספוילר אלרט לא היה גיוס והם לא יעזבו. הניתוק והשחצנות שלהם פשוט שוברת שיא כל פעם מחדש

איזה מדינה זרה תציע להם את התנאים שיש להם פה?

הרב הראשי שחי על כספי המיסים שלנו. מאיים לעזוב למדינות שבהם הוא תכלס יצטרך לעבוד למחיתו…

הוא באמת מאיים עלינו בזה.

אבא שלו ז"ל עיצבן אותי לא מעט, אבל לו היה שכל לשמור על צניעות באמצע מלחמת קיום.

צר לי, אבל כולכם מפספסים את התמונה.

בניגוד לרוב החילוני במדינה, הקהל החרדי נחשב לאחד מקהלי המצביעים הכי עקביים ונאמנים שיש במדינה. החילונים יעשו טובה אם ילכו להצביע אחרי היום כיף עם המשפחה, אבל אותם זרמים שלוקחים ברצינות את מילותיו של הרב יגיעו ויצביעו אם יתבקשו ובאחוזים גבוהים, כפי שהם עשויים ללכת אם יתבקשו.

רבותיי, האיום לא מופנה אלינו האזרחים, הוא מופנה לממשלה שתלוייה בכוח ההצבעה של השותפים הטבעיים. זה אגב מגיע ממישהו שאשכרה יכול לתת מילה מול אריה דרעי בקהל הספרדי.

נ.ב

התפיסה הזאת תשתנה רק אם תשכנעו את כל מי שאתם מכירים להצביע. המציאות לא תראה פה אחרת.

אני בטוח ב-99% שזה נכון. זה אמנם נשמע לנו אינפנטילי מהצד אבל כל מי שמבין טיפה בציבור הזה יודע שזה בכלל לא האישיו. כל מה שהוא עשה זה להבהיר לציבור שלו עד כמה העיקרון לא להתגייס לצבא מהותי. הוא איים על הציבור שלו יותר מאשר על הציבור החילוני.

לטעמי, הציבור הלא-חרדי בישראל צריך לבחור את המלחמות שלו. גיוס בכפייה זה לא משהו שיקרה, אין טעם בכלל להיכנס לזה. סתם נעלה על עץ גבוה שלא נדע אחר כך איך לרדת ממנו. הפיתרון הרבה יותר פשוט מזה: הפסקת כלל התקציבים העודפים לציבור החרדי וביטול מדינת הרווחה ושיסתדרו לבד.

הבעיה היא השמאל הישראלי שלא מבין שמדינת הרווחה דופקת בראש ובראשונה אותו.

יש מחיר להיות יפי-נפש. השמאל פשוט עיוור. כשהוא יתחיל לתמוך בהעברת המדינה מיסודות הסוציאל עליה היא נבנתה לקפיטליזם טהור כל המדינה תקפוץ כלכלית.

מאד יפה להאשים את השמאל, אבל המשך מימון החרדים הוא בבסיס הקואליציות של נתניהו לאורך השנים. כזכור ממשלת השמאל הייתה טובה הרבה יותר במובן הכלכלי.

בינתיים מתרבים הדיווחים על כך שבקפלן כוחות משטרה פרוסים קרוב למפגינים ועם מחסנית בהכנס. סך הכל נורמלי.

ברמה האישית, מאוד קשה לי לדבר על תלמידי חכמים. למרות שאני התרחקתי וממשיך להתרחק בכל יום כבר יותר מעשור. אבל הדברים שלו כאבו לי. יותר מיזה אני לא ארחיב.
אני באמת מאמין ששירות אמור להיות חובה לכולם (כן גם הערבים, למרות שהתקשורת לא מדברת עליהם בכלל), להוציא יחידי סגולה.
כמובן שהדבר הזה יצטרך להיות מותאם אליהם, אבל מישהו פה מאמין שאם באמת זה ייקרה לא תקום איזה מירב מיכאלי ותצעק אפליה על שירות סגור לגברים בלבד?, האם כל מיני טרמפיסטים יפי נפש לא ינסו לנצל את זה ויעלו מצגות של סיפורה של שפחה מחוץ לבסיס?
אם הולכים באמת למהלך כזה גדול, אני מצפה מאותם מנהיגים לא לנסות לחבל במהלך אלא למתוך ללא סייג. גם כלפי חוץ.

זה קצת כמו להגיד “אני לא אקנה בית כי אולי מתישהו יהיה לי חור בגג, אז כבר עדיף שאשן ברחוב”.

אני הבנתי למשל שאסור להכניס אוכל לא כשר לבסיסים… לא ראיתי את מירב מיכאלי עושה מזה בלאגן.