פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

ואני ראיתי ממשלה מתפרקת על הכנסת חמץ לבתי החולים. אני באמת מאמין שאותם אנשים לא באמת רוצים גיוס חרדים. וכל עוד הם לא יישתנו לפחות כלפיי חוץ. אני לא רואה את בחרדים מסכימים לאיזשהו מתווה. אולי מחשבה נאיבית מצידי, אבל היא מחשבה כנה.

אחד לאחד מה שאני חושב וזה גם מה שאמרתי @Ganjo

https://twitter.com/Doron_Nehemia/status/1766728514487652567

"בגדול, יש כרגע “דיל” שקט ומרומז בין ביידן לנתניהו: ביידן עושה שימוש בנתניהו לצרכי הקמפיין שלו, נתניהו הבין שביידן הוא הסיכוי היחיד שלו בבחירות הקרובות. כל אחד מהם עושה שימוש בשני לצרכי בחירות.

האינטרס של ביידן (ורוב העולם המערבי) ברור וידוע: הוא רוצה וצריך דה אסקלציה של האזור, שקט ולהרגיע את הבוחרים המחופפים שלו.
זה בא על חשבון האינטרסים של ישראל, שלא יכולה להמשיך עם המצב בצפון, ש"שקט" כרגע זה אומר שחמאס וחיזבאללה מנצחים, רצועת הבטחון השערורייתית בתוך ישראל נמשכת והטרנספר של 60,000 תושבי הצפון נמשך; ובוודאי שאין מה לדבר על שתי מדינות כרגע, מי המטומטם שייתן פרס לטובח? בלתי אפשרי.

ממשלת ישראל - בצדק רב - לא מוכנה לזה. כנסת ישראל הודיעה ברוב נדיר שאין מצב למדינה פלסטינית. זה הרבה מעבר לביבי- אבל לביידן נוח להגיד “ביבי” (כאילו גנץ לא מחזיק באותן עמדות), ולקאמלה האריס נוח להגיד “יש הבדל בין הממשלה לאזרחים” ולהתעלם מכך שיש קונצנזוס ישראלי עצום נגד האינטרס האמריקאי. למה? כי “רק לא ביבי” זה גם הקמפיין של ביידן כרגע. לגיטימי.

וזה גם הקמפיין של ביבי. שלא תהיינה אי הבנות: נתניהו נכשל קשות בשנה האחרונה (כראש ממשלה הוא אחראי למציאות שלנו), וב- 7.10 מדיניות ההכלה שלו התפוצצה לנו בפרצוף. אבל נתניהו גם יודע שהציבור הישראלי חרד מהמדיניות של הממשל הדמוקרטי; שאנחנו מפחדים מהם למרות ה"Don’t" המפרגן בהתחלה; ושאנחנו חוששים שתקום פה ממשלה שתתגלגל על הגב ותבקש גירוד בבטן מביידן כדי לזכות בתרועות אהדה של תומאס פרידמן וכל מיני אידיוטים עם מקלדות בחוף המזרחי והמערבי.

לכן, כשבכותרות המדיה אצלנו מציגים “משבר אמון” בין ביידן לנתניהו, זה עובד הפוך ממה שעורכי הכותרות מצפים- זה סיגנל חיובי לימנים, כי אנחנו לא רוצים מישהו שיתכופף לאינטרס הממשל הדמוקרטי. התכופפות כזו משמעה כניעה לאינטרסים הפוכים לאינטרס הישראלי. אם נתניהו מצליח לסכל את המהלכים הדמוקרטיים ההזויים וגם לקבל המשך אשראי למתקפה - זה אולי משבר אמון עם ביידן, אבל תחילת שיקום האמון עם חלק עצום בציבור הישראלי.

וזו נקודה שחשוב להבין, קריטי: מי שחושב שלתקוף את נתניהו על העמידה שלו כנגד ביידן פוגעת בנתניהו - לא הבין כלום. העמידה הזו היא אינטרס ישראלי חוצה מגזרים (למעט השוליים הסגולים).

לכן, לתקוף את נתניהו על הסדק עם האמריקאים - בשעה שישראל ממשיכה את המלחמה וביידן מודיע כי לא יעצור אותה - זה למעשה לחזק אותו. יש המון ביקורת מוצדקת על נתניהו, זו לא אחת מהן; ושאר ראשי המפלגות יעשו בשכל אם ידעו גם הם לנקוט בקו תקיף נגד הממשל הדמוקרטי והאינטרסים הדפוקים שלו באזור, ולא להישאר על אוטומט “מי שנכגד ביבי אני בעדו”.

אם אני מאמין על בקונספרציות הייתי עוד חושב ששתי הכושלים האלו עשו עיסקה אחד עם השני .

מסכים איתך, בטח לאור הדיון שהיה פה. אני ממשיך לטעון שהממשל מבין טוב מאד מי אלה הפלסטינים. למה דומה הדבר? שר האוצר ופקידי האוצר מבינים בדיוק מה נכון כלכלית. זה אומר שהם תמיד מבצעים מה שנכון? כמובן שלא. זה מתקשר לכך שאין לנו מה להתייחס, כרגע, למערכת היחסים האמריקנית מתוך אמוציונליות יתר. צריך להבין שהאינטרסים לא היו חופפים 1:1 אף פעם ושבסך הכל אנחנו חוזים בהיסטוריה חוזרת על עצמה. ההסתכלות הנכונה היא על מערכת האינטסים שהאמריקאים היא חלק ממנה. קר עד כאב, וגם פשוט.

כמו שאני מכיר את ביבי, יש צפרדעים שהוא מבין שצריך לבלוע בשביל לקבל את העיקר (סיוע הומניטרי, למשל) - והעיקר הוא שכל העולם מסתכל אם חמאס הולך לצאת מהדבר הזה בשילטון או לא בשילטון. זוהי מטרת העל ואליה צריך לחתור, השאר פחות מעניין (לא שיש לי בעיה עקרונית עם סיוע הומניטרי. על פניו כמובן שזה מבורך, אם זה פוגע בסיכויי הצלחתנו או חושף את חיילנו זה כבר עניין אחר, אבל מבחינתי לסייע הומניטרית לילדים מסכנים זה רצוי).

ובחזרה לנקודה הראשונה - קהל הבוחרים במערב. נתניהו, הפסימיסט מטבעו, תמיד טוען שהיהודים לא יודעים לזהות את הסכנה בזמן ולא לוקחים אותה בזהירות הראויה. הגירה איסלאמית עוינת למערב היא לדעתי איום על העם היהודי שאין להמעיט בערכו. אנחנו יכולים לקוות שמישהו באירופה יתחיל להתעורר. בינתיים חייבים להמשיך עם הבריתות ולהבין איך ניתן להשפיע יותר טוב על מדינות אירופה ואמריקה. אחת הסיבות לקיומה של מדינת ישראל היא שהיו אנשים חכמים שהבינו איך ניתן להשפיע כדי לקבל מה שאנחנו רוצים. הגיע הזמן להשתפר בזה עכשיו.

אני לא כתבתי את זה חחח זה ציטוט :slight_smile:

אז אני מסכים עם מי שאתה מסכים :stuck_out_tongue:

מה שאני לא מבין, איך התקשורת ובבית הלבן לא מבינים את זה…

אם אני ביבי, אני הולך עכשיו על בחירות. כמה שיותר מהר. אני חושב שכל הסקרים האלו מזויפים אין סיכוי שגנץ יקבל 40 והליכוד 20. bring it on

" רק אני ימנע מדינה פלשתינית"

יש לי חבר מאוד טוב. הצביע לליכוד בכל הבחירות האחרונות הייתי אומר ביביסט קל, , הוא כמוני, לא רוצה שוב ביבי, אבל באמת לא רוצה להצביע שוב ליכוד. אבל הוא אומר אם אני לא יצביע לביבי לפיד וגנץ יחליפו אותו… מה האלטרנטיבה.

זה בדיוק מה שביידן ערוץ 12 וידיעות אחרונות דוחופים אליו בכל הכח אבל ממש בכל הכח…

משה, לביבי אין שום אינטרס ללכת לבחירות כרגע. הוא רוצה ללכת אליהן כמנצח, מה שהוא עדיין לו

לגבי השפעה ודינמיקה מול הממשל, נחכה ונראה מה יהיה עם רפיח. מבחינה מבצעית, יש כבר הרבה זמן סוג של עמידה במקום / התקדמות איטית. לפי עמוס הראל יש כרגע בעזה שלוש חטיבות, הרבה פחות ממה שהיה בשלבים מוקדמים יותר. מה גם שצריך לקחת בחשבון שהיכן שאנחנו לא שוהים - ינוצל על ידי חמאס.

הוא עכשיו יחסית בשליטה. הממשל והתקשורת מתעקשים להשאיר אותו בחיים (בלי כוונה)

אם הוא יחכה הוא יסתכן שהמצב יסתבך וההפגנות נגדו יתגברו.

אם הוא הולך לבחירות הטיקט שלו :

“זה הצבעה על מישהו שיעמוד על האינטרס הישראלי ויתנגד לתת פרס של מדינה לנאצים החדשים מול להעלות לשלטון את מי שרץ לוושינגטון להתרפס לביידן”

כתבתי בהתחלת המלחמה שזה הסוף שלו. לא חשבתי שהממשל האמריקאי יתערב למענו…

זה באמת הזוי. אני כנראה טעיתי. זילזלתי ביכולת שלו לשרוד.

בכל מקרה אני חושב שזה הולך להיות מערכת הבחירות הראשונה בחיי (למדינה) שאני לא ישתתף בהם.

אני גם חושב שזה אינטרס סמוי של ביבי שתקום איזה מפלגת ימין מרכז כזו דוגמת הנדל שהוא יוכל לזרוק את בן גביר וסמוטריץ מהממשלה.

העלו את הסרטון המופרך הזה, ומאז מהדהדים אותו. כמובן שיש חלק, יתכן שהחלק הגדול, שמבין שזה פייק. אבל יש גם חלק אחר שקונה את זה כי ‘הצד השני מסוגל להכל’. ומי יודע כמה אלפים או עשרות אלפים זה מרעיל.

ינון מגל, העיתונאי המוביל של ערוץ 14 המייצג ציבור עצום הדהד את המסר (ומחק מאז). נפל בפייק ולא בדק או מודע אבל לא אכפת לו (האפשרות הסבירה) - שתי האפשרויות גרועות.

ככה השיטה עובדת. מפיצים פייק וכבר יהיה מי שיהדהד, במודע או שלא במודע.

https://twitter.com/yyynirstar/status/1767861360392630595

צריך להיות ממש טמבל לחשוב שזה אמיתי.

אני חושב שזה דווקא יכול להיות אחלה מבחן כשירות, כשדרוג נחמד לשיטה הדמוקרטית הנוכחית -
ראית את הסרטון ולא הבנת שמדובר בסרטון ערוך? (בצורה גרועה למדיי, יש לציין)
ברכותיי, אתה לא כשיר מספיק כדי להיות בעל זכות הצבעה.

רק אגיד שכבר קיבלתי דברים דומים מהדודים והדודות שלי. כל מיני פוטושופ סוג ג’ של רמי בן יהודה וכו. הצעירים יותר לא נופלים בכזה, אבל בכל מיני סרטונים שהם “סתם פייק” כמו אהוד ברק בורח מהארץ בשבוע לאחר ה7.10 וכו גם הם נופלים. מכונת הרעל זה דבר אמיתי מאוד

מגיל מסויים יכולת השיפוט יורדת וגם לזהות אנימציה גרועה זה יותר קשה. כולם פה בטח קיבלו מאחד ההורים שלהם הודעות עם ‘forward too many times’ שמזהירות מפני מכת ארבה במרכז הארץ או עדר קרנפים שנצפה במחוז חפצכם

רק אומר, מכונת הרעל פועלת לשני הצדדים וזאת בעקבות האימפקט הרציני שיש בכל פרסום. מהירות הפרסום של ידיעה מהירה מאש בשדה קוצים וכך יש כוח לתעמולני אפס להציג גארבג’. לכל הצדדים. תחיי הקיצוניות!!!

מצד ימין זה הרבה יותר מאורגן ומלוכלך. כמות הפייק בלתי נתפסת

שנאה וכעס יש בשני הצדדים אבל מכונת רעל יש רק אחת

הממשלה קבעה את יום הזיכרון הלאומי ל-7 באוקטובר ב… תאריך העברי ולא ב-7 באוקטובר.

בשלב הזה אני כבר די בטוח שהם מנסים לשבור שיאים בכוונה.

החלטה לגיטימית לחלוטין.

את כל הטקסים הרשמיים שלה מדינת ישראל מבצעת לפי תאריך עברי, אין פה משהו חדש. זה חלק מהמשמעות של להיות מדינה יהודית.

מעבר לעובדה שזו ליצנות מוחלטת לעשות יום אבל ב-27 לאוקטובר - ה7/10 השנה קרה ב-כ"ב בתשרי.

לגיטימי my ass

לא הבנתי…