פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

ההסבר מאוד פשוט.

נכון שאולי היה ראוי שיום האבל הלאומי היה נקבע ל-7 באוקטובר, שכבר התקבע בתודעה ובזכרון הקולקטיביים כיום האסון. אבל מעבר למה שדוד כבר כתב - אם היו קובעים את יום האבל הלאומי ב-7 באוקטובר, היינו מקבלים שהוא יוצא לפעמים בסוכות, לפעמים אולי אפילו ביום כיפור, ולפעמים ב…שמחת תורה. כל המועדים האלה מן הסתם לא אפשריים לציון יום אבל ממלכתי.

אז קבעו את יום האבל ליומיים אחרי שמחת תורה (יום אחרי היום המיותר ‘אסרו חג’), וככה פתרו את הבעיה.

כחרדי הייתי קובע את היום אבל דווקא בחג. כן, החג הזה לעולם בתודעה שלי ייצרב כיום זכרון ולא כחג פרופר שחוגגים. דווקא בגלל כל המשמעות של זה.

@Shusaku בהתאם גם למה שאמר EJB, אתה מוכן להרחיב על היכן הבעיה? מעבר לכך - אתה יודע לציין איזשהו יום רשמי של מדינת ישראל שלא נקבע לפי התאריך העברי?

נשמע מקרה קלאסי של לתקוף את ההחלטה רק בגלל מי העומד בראש ולא בשל התוכן.

מבית היוצר של “יום העצמאות מתחיל איך שיום הזיכרון נגמר”.

אתה מכיר עוד יום בהיסטוריה של העם היהודי שזכור כל כך בשל התאריך הלועזי שלו? בשנה הבאה אשכרה קבעו שני ימי זיכרון, כי הבינו עד כמה זה מטומטם שכ"ב בתשרי יוצא ב-27/10, ועל מה שיקרה בשנים הבאות הם פשוט זורקים זין.

אם כבר התאריך העברי - אז כמו שדן אמר, היו חייבים לקבוע את זה על שמחת תורה. לא זכור לי שחיכו יומיים כדי שיהיה לנו נוח.

כ״ט בנובמבר.

זה ממש הגיוני שיום הזכרון הממלכתי יהיה בתאריך העברי. זה גם ממש ברור שיהיו התארגנויות פרטיות/של עמותות לטקסים ועצרות ב-7.10.

בדיוק. ואף אחד לא מציין אותו ב-י"ז בכסלו, אלא ב-29/10.

האם ה-29 בנובמבר הוא מועד רשמי במדינת ישראל?

דווקא בי״ז בכסליו זכור לי שיש איזה שקר כלשהו.

איך עובדת מכונת הרעל, שוב:

יגאל מלכה, לו יש אלפי עוקבים בפייסבוק, טלגרם, טוויטר, מצייץ:

בני גנץ חוגג בסעודת אפטאר של שבירת צום הרמאדן. שיהיה לבריאות כל אחד ומה שעושה לו את זה. האמת שלא הייתי מתייחס, אבל @sivanhakolkalul התחייבה להוציא גינוי לכל ח"כ ושר שחוגג בזמן מלחמה, אז קדימה סיון… אני ממתין. מה אומרים? היא תצייץ או ש… זה לא אותו דבר!

ומשווה את ה’חגיגה’ של גנץ לתמונה שבה דודי אמסלם נתפס מבלה באתונה. לא שממש אכפת לי מה אמסלם עושה (כבר הבנו שדוגמה אישית זה לא הקטע שלו…), אבל למי אכפת שגנץ בכלל יושב עם משפחות חטופים בסעודת רמדאן סטנדרטית שממש לא נראית כמו חגיגה.

https://twitter.com/igal_malka_5G/status/1770367205886030296

שגנץ הלך למסיבה עם נועה תישבי זה פחות עיצבן אותך :-).

לא כל כך מכיר את סיון כהן היא רעה או טובה?

1. זה היה אירוע שכינס אב שזה עתה איבד את ביתו
  2. הערב היה בסימן פועלה של תשבי בהסברה הישראלית
  3. אמסלם לא עצבן אותי. זה לא הוסיף לא נקודות זכות אבל גם לא על זה אני שופט אותו
  4. ההודעה היא כדי להמחיש איך מפיצים חצאי אמיתות
  5. גם אני לא מכיר אותה

אני מת לדעת מה ביבי היה עושה אם איכשהו רפורמת לוין הייתה עוברת ולא היה לו את בגץ שינהל את המדינה. איזה ראש ממשלה קטסטרופה. תעודת עניות לנתניהו, לממשלה, למדינה ולבגץ - בסדר הזה.

לא כיף בכלל
https://twitter.com/i/status/1773000500427792570

על מה הוא מדבר? יש למישהו את הסרטון?

כשהרגו בטעות שבויים ישראלים זה היה ג’נוסייד של ישראל נגד ישראלים?

עצוב ורע. אחד מאנשי המדיה עם הכי הרבה השפעה בעולם. וגם ממש לא סמן של שמאל/פרוגרס, אלא אויב שלו במידות רבות.

זו ללא ספק רעידת אדמה

למען הגילוי הנאות, הוא תמיד היה אנטי ישראלי. כבר לפני המלחמה הוא תקף את ישראל, זה שהשמאל רואה בו קיצוני זה מראה על ההקצנה של השמאל. הוא היה תומך ברני סנדרס מוצהר.

הדבר שמפריע לי בו, נגיד אתה אנטי ישראלי. אתה תומך בחופש דעה תביא איזה קונטרה לדעה שלך.

אני יותר דואג, ממה שקורה בימין האמירקאי. אנחנו כבר מזמן לא פרה קדושה גם שם, וכמו שדיברתי בהתחלת המלחמה הקישקושים על טרנספר של פלשתינים למערב שדיברו פה בהתחלת המלחמה עשה לנו נזק שם.

טאקר קרלסון הוא דוגמה טובה.

אין לנו הסברה (חוץ מבודדים שעושים עבודת קודש ). והיחיד שעושה הסברה טובה במשרד החוץ היה אילון לוי שמפטרים אותו כי שרה לא אוהבת אותו. זה מצחיק ועצוב באותה מידה.

מה זה באמת הסרטון הזה, לא אומר שצהל לא עושה טעויות, אבל המצב שהוא מתאר נשמע לי הזוי.

אם פורטים את זה לפרטים אז זה הרבה פחות מפוצץ ממה שזה נשמע.
ובלשונו של עמית סגל:
הדרמה מעט פחות גדולה משנראתה בשלב ראשון:

1. הפסקת המימון היא למוסדות בגילאי 18-26, לא לכולם, וגם שם יש אפשרות להחרגה

2. ⁠הסמל האמיתי, גיוס מכאן ואילך, בעצם יהיה בהולד עד לדיון בהרכב של 9 שופטים במאי, כך שהאפשרות לפרישת החרדים לא לפני יוני. לא שזה דומה בהכרח אבל זה הרכב שמרני יחסית שפסק 5-4 נגד פסילת הסבירות. אמנם סולברג הערב חתום על הצו, אבל בדיון יעלו סוגיית השוויון מול ערבים שלא משרתים וכו.

בקיצור - דרמה, אכן, אבל עוד לא משנה סדרי בראשית.