פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

אמרת הכל
את הגזירה יחריגו ואת ההחלטה ידחו. עכשיו הפוליטיקאים מאשימים את בגץ למרות שזו כמובן הייתה התוכנית שלהם לאורך כל הדרך - הימנעות מקבלת החלטה עד שהדבר יגיע לפתחו של בגץ.

ביבי ממשיך לסובב את כולם על האצבע ולא להחליט כלום בשום נושא ובינתיים להרוס את המדינה עם הממשלה הכי גרועה שאני זוכר. אבל בסדר, התקשורת אשמה כמובן

https://x.com/SimiSpolter/status/1773410847659876579?s=20

דרעי: מה שמפחיד אותי דווקא כחבר קבינט מלחמה שיודע כמה ניסים הקב"ה עושה איתנו יום יום, ועכשיו איפה הזכויות של עם ישראל? גם במערכת הביטחון והחיילים שמוסרים את נפשם יודעים שהכל בזכות התורה.

עכשיו בא בית-המשפט והיועמשית שאף אחד לא בחר אותה והם לא שאלו מה עם הסטודנטים הערבים, מוציאים צו ביניים תוך שעה זה מראה שיש קיטרוג נוראי. עם ישראל צריך להתפלל, בורא עולם אנחנו מבטיחים לך שאנחנו נמשיך להחזיק את לומדי התורה.

מימרן: זו לא היתה טעות מהתחלה ללכת עם השר לוין שהוליך אתכם שולל?

דרעי: הכי קל לחפש אשמים, כביכול השרים של המחנה הממלכתי ואתה יכול לראות גם מי אצלינו במחנה מנעו את החקיקה לפני כמה שנים

אבל האשמים האמיתיים זה בגץ והיועמשית שלא מוכנים לתת לראש הממשלה חודש אחד לגבש מתווה

אורי אתה מיתמם פה בטירוף, שתינו יודעים שאם ראש הממשלה היה בנט או לפיד. לא בגץ ולא היועצת המשפטית מטעם גדעון סער היו כופים על הממשלה גיוס של חרדים במחיר של הפלתה.

ועדיין לא ענית למה חרדים כן וערבים לא?

חרדים לא יתגיסו בכח. גנץ כבר עכשיו מתחיל לחזר אחריהם. אני עם הפופקורן מחכה שממשלת שמאל מרכז יעלו לשלטון ופתאום כולם “ישכחו” את הגיוס לכולם רק בשביל לראות איך המימסד והתקשורת “יאתרגו” אותם שוב.

מי שלא רוצה להתגיס או לעשות שרות לאומי משמעותי צריך להיות אזרח סוג ב. מי שעושה צריך לקבל את כל ההטבות שמגיעות לו.

לא היה גיוס חרדים וזה לא קשור למי שיעמוד בראש הממשלה, בטח לא בשיטת הממשל הנוכחית.

אני זוכר שהיה פה ממשלה בלי חרדים עם בנט לפיד וגנץ . לא זוכר שהם אפילו חשבו לפתור את הבעיה. לאף אחד ממכם אז זה לא באמת הזיז.

אתה היית רוצה שיגייסו ערבים? שתהיה להם גישה לנשק או מודיעין? אתה לא רואה בעייתיות ברמה הפרקטית פה?

מפילים כל כך הרבה דברים על השנה וחצי הזאת. אפשר לחשוב שהם היו בשלטון עשרים שנה. אני לא רוצה לראות את יאיר לפיד בפוליטיקה בכלל, ועדיין לנסות להפוך את הכהונה הזאת לאינדיקציה מול כהונה של מעל לעשור? זו דמגוגיה.

אני רוצה שהם ישרתו שירות לאומי אזרחי או איך שתקרא לזה אם הם לא רוצים אז שלא יקבלו תקציבים מהמדינה, בדיוק כמו שאני חושב שהחרדים לא צריכים לקבל.

כך פשוט.

לא זה לא דמגוגיה, כי הם אפילו לא התחילו לעבוד על זה. גם אם הם היו שלושים שנה בשלטון הם לא היו מגיסים חרדים. כי שיטת הממשל לא מאפשרת את זה באמת.

בכל מקרה, זה לא טענה כלפי הממשלה של בנט, אלא נגד התקשורת שאז “איתרגה” אותם.

לא בנט לפיד או ביבי יגיסו בכפייה חרדים כי זה פשוט לא יקרה. ההבדל, הוא שפה יודעים שזה יפיל את הממשלה.

הממשלה תיפול לדעתי בכל מקרה כי הגיעה לסוף דרכה. אבל אני באמת מחכה לממשלה הבאה בשביל לראות שהשמים אותם שמים והים אותו ים והחרדים עדיין לא מתגיסים.

דרך אגב, אני שם משכורת חודשית על זה, שאם החרדים יבינו שהתקציבים שלהם וכל ההעדפות שלהם יגמרו ואין יותר שום קיצבאות ביטוח לאומי וכל הבבל"ט פתאום הבקום לא יראה בשבילם מקום כל כך רע…

שאלה, האם אנשים רוצים להיות בזעם תמידי על החרדים ולעשות פולטיזציה מזה או לפתור את הבעיה?

רוצים ללמוד? לא מוכנים לשרת? אין בעיה, אבל תחיו על חשבונכם. אתם אזרחים סוג ב. מצידי תהיו 24 שעות בישיבה.

איך החרדים חיים באירופה ובארה"ב? הרי שם ממשלה לא ממנת אותם לא נותנת להם “שוחד” אותו דבר שיחיו פה, מתרומות.

מצרף טקסט של אב שכול, לדעתי אחד החשובים שיצאו בשנה וחצי האחרונות.
כן ביבי לא ביבי, כן עסקה לא עסקה, את האויבים שלנו זה באמת לא מעניין מה הדעות הפוליטיות שלנו.
כל הריבים, כל ההפגנות, כל המהומות - משרתים אך ורק אותם.

חגי לובר שבנו יהונתן הי’'ד נהרג בעזה להורי החטופים שקראו להגביר את המאבק נגד הממשלה:

"אף אחד לא ישרוף את המדינה שלי.

נמאס לנו מהאיומים של קיצוניים.

כן, גם אם לקיצוניים האלה יש קרובי משפחה בעזה.

אתם לא תשרפו את המדינה.

זה לא בא בחשבון.

ואם צריך להאבק בכם , אני אאבק.

מליוני אנשים מסתכלים בכם בחוסר אמון, בחוסר הסכמה, בזעזוע,

ורק מפני כבודכם, הם שותקים.

אני לא אשתוק.

הבן שלי נהרג בעזה.

הלך להגן ולשחרר את הילדים שלכם,

ונהרג.

עזב הכל, השאיר אחריו אישה בהריון וילד בן תשעה חודשים,

ונהרג.

הוא לא יחזור יותר. בשום הסכם.

ולכן מותר לי להגיד לכם:

אסור לכם לפרק את המדינה.

אסור לכם להשתולל.

אסור לכם לחסום כבישים.

אסור לכם להתעמת עם שוטרים.

אסור לכם לקרוא לסרבנות.

אסור לכם לטלטל ניידות.

אסור לכם לנסות לפרוץ לבית ראש הממשלה.

זה שהילדים שלכם שבויים בעזה,

זה כואב, זה מצער, זה חותך את כולנו מבפנים,

זה יגרום לי לשלוח שוב את שלושת הבנים שנותרו לי,

להלחם, ולהסתכן בשבילם.

אבל זה לא נותן לכם שום זכות יתר:

אין לכם זכות ל’הסיר כפפות’.

אין לכם זכות לקלל את נבחרי הציבור

אין לכם זכות לצרוח בושה.

אין לכם זכות להפר את הסדר הציבורי.

אין לכם זכות לחסום את נתב"ג

אין לכם זכות להכריז על שביתה במשק.

אין לכם שום זכות כזו.

תתאפקו. שומעים?

ת ת א פ ק ו.

הביעו את דעתכם - אבל אל תצעקו.

אימרו שחייבים הסכם עכשיו- ואל תחסמו.

אימרו שכולם תמורת כולם - ואל תקראו למרד.

אימרו שאסור לכנסת לצאת לפגרה- ואל תאיימו,

אימרו שחייבים להחליף את ביבי- ואל תדליקו מדורות,

הגידו שחייבים בחירות עכשיו - ואל תעזו לעלות על הכנסת.

הגידו שכולם כשלו- ואל תהרהרו אפילו, באפשרות של הפיכה.

הפסיקו לאיים על העם הזה.

זוהי דעתכם . שמענו. אל תכפו אותה.

רוצים לשמוע גם את דעתי?

לפי דעתי, יהונתן נהרג בגלל הסכמי אוסלו, שחלק מכם תמכו בהם.

לפי דעתי, יהונתן נהרג בגלל ההתנתקות, שחלק מכם עודדו אותה

בשילטי תמיכה בפתחי קיבוצים.

ובכל זאת,

אני לא צורח עליכם ברחובות,

אני לא חוסם לכם את הדרך,

אני לא מסרב פקודה,

אני לא מבריח כסף לחו"ל,

אני לא מקלל את נבחרי הציבור שלכם שעדיין תומכים בכל האסונות האלה.

אני שולח ואשלח את בָּנַי להלחם.

אני אתמוך ואציית לכל ממשלה נבחרת, גם אם דעתה שונה מדעתי.

אני לא חושב שיש לי זכות להרוס את המדינה האהובה הזו.

כי עכשיו נלחמים,

כי עכשיו מחלימים.

כי עכשיו מתחברים.

עכשיו זה זמן לפנות יחד כלפי חוץ.

זה הזמן להראות אהבה זה לזה.

ולקפלניסטים, לאחים לנשק, לברקים, לאולמרטים שתמיד רצו להפיל את ביבי, אני אומר,

אל תתפסו טרמפ על הכאב של המשפחות.

אל

אל

אל

חיזרו בכם.

ודעו משפחות חטופים יקרות,

לא שכחנו את קרוביכם, האחים שלנו,

לא שכחנו ולא נשכח.

אבל די.

הפסיקו למען השם, למען העם, למען הניצחון.

ואם לא,

אני ואחרים נהיה שם.

משפחות שכולות, פצועי צה"ל, ומשפחות חטופים שחושבות אחרת,

נעמוד יחד מול האנרכיה,

ולא ניתן לכם.

פשוט לא.

קורא לאנשים מימין ומשמאל שרוצים להצטרף אלי למלחמה במאבק האלים, קמפיינרים קריאייטיבים, מגייסי תרומות.

פנו אלי בפרטי כאן,

יחד נקים כוח שיעמוד מול הטירוף הזה".

דמגוגיה… הוא אומר “אסור לכם לפרק את המדינה” ובאותה נשימה הוא אומר “אסור לכם לחסום כבישים” כאילו שיש בכלל קורולציה בין השניים. כאילו מישהו רוצה או קורא לפירוק המדינה.

החטופים חטופים בעזה
משפחות החטופים חטופות בבלפור

אתה רואה את זה ככה. הוא, אני ועוד הרבה אנשים רואים את זה בצורה שכל החסימות, הפגנות וקריאות לחרם(לא למכור נשק לישראל, לא לעשות עסקים עם ישראל) כן בעקיפין קוראות לפירוק המדינה.

אני כן רואה כאוס, הפגנות במטרה להביא לבחירות תוך כדי המלחמה, חסימת כבישים ותשתיות וקריאות מבפנים להחרמת ישראל כקריאות לפירוק המדינה בעיקר כי זה רק מגביר מוטיבציה אצל אותם אנשים שרוצים להרוג אותי ואת כל מי שיהודי בלי שום התחשבות בדעתן הפוליטית.

לדעתך אין קורלציה וזה לא ככה, בעיניי(וכנראה גם בעיני כותב הפוסט) זה לשרוף את המדינה בטווח הארוך וזה רק מתדלק את כל מי שרוצה בהשמדתנו. מה נותן יותר מוטיבציה מאשר לראות את האויב שלך מתפרק מבפנים בלי שאתה יורה עליו כדור אחד? כל מה שצריך זה לתת לו לעשות את העבודה.
זה בטח ובטח לא עוזר לסיים את המלחמה או להחזיר את החטופים.

הבלאגן הזה לא משרת אף אחד חוץ מחמאס וחיזבאללה, זה שנמאס לאנשים מביבי(גם לי נמאס) זה טוב ויפה, כרגע זה לא תורם בשום צורה לסיכויים של עסקת חטופים להתקיים, להפך.

משפחות החטופים לא חטופות בבלפור, אתה בטוח שביבי מונע עסקה נטו בשביל טובתו האישית ולהמשיך את המלחמה וזה משרת אותו פוליטית, יש ציבור מאוד מאוד גדול בישראל שלא מוכן לקבל את התנאים של חמאס ותרצה או לא תרצה ביבי לשם שינוי פועל בהתאמה לרצון העם.
משפחות החטופים הם קורבן נורא ואיום, שאין לי את היכולת להזדהות עם מה שעובר עליהם, של מציאות מזעזעת ותרבות שנמצאת בסכסוך עם השכנים שלה שרוצים בהשמדתה עוד מלפני שהמדינה הזאת הוקמה בכלל.

תיקון קטן לניסוח שלך, שיותר מדויק.
חלק ממשפחות החטופים חוטפות את בלפור…

הנזק העצום שהם גורמים בעיקר לחטופים עצמם הוא בלתי יתואר, שכם הם הסיבה היחידה שחמאס כל פעם מעלה את המחיר ומרים את האף כאילו הוא שולט במצב.

אותם 10-15 משפחות שמנסות להחריב את המדינה, מוכן להתערב שאין לאף אחת מהם מישהו לוחם במשפחה , כי לדעתם החיים של הלוחמים הרבה פחות מהחיים של החטופים או מהגופות של החטופים.
את כל הרעש והפוזות האלה שלהם שיסעו לעשות בגבול איפה שמשיאות הסיוע עוברות או מול המשרדים של אונר"א שמחזיקים בחלק מהמשפחות שלהם.
אבל זה לא באמת מעניין אותם, מה שמעניין אותם זה לעשות פוליטיקה ולהמשיך את משימת העשור האחרון שלהם, להפיל את ביבי. לפי כל הפעולות שהם עושים זה הדבר היחיד שמעניין אותם.

מסכים חלקית עם מה שכתבת, אבל בוא, יש חלק מהם שיש להם חילים שנחטפו לעזה. אתה הגזמת לגמרי במשפט פה.

אני לא כועס עליהם. הם עושים את מה שרובנו המוחלט היה עושה במקומם. הם גם “מוסתים” לגמרי ע"י אינטרסנטים שמשתמשים בהם.

אני כועס על מי שמשתמש בהם, the puppet masters

אתה רואה כאוס בהפגנות ואני רואה כאוס במפעל ההתנחלויות… הכל מפוזיציה. גם האב השכול מפוזיציה, גם משפחות החטופים מפוזיציה. פוזיציה זה טוב.

העניין הוא שיש תחושה שהפוזיציות של כולם מאוד ענייניות, שלי, שלך, של האב השכול, של משפחות החטופים, של שס, של בן גביר, של גנץ, של לפיד, של ליברמן. אפשר להסכים אפשר לא להסכים, אפשר להתווכח. הכל בסדר.

יש רק פוזיציה אחת שהיא איננה עניינית בכל הבלאגן הזה וזו הפוזיציה של נתניהו. היא לא מונעת מטובת החטופים או מטובת המאמץ המלחמתי או מאידיאולוגיית ארץ ישראל השלמה או משאיפה לשלום. פוזיציה שכל כולה אני ואפסי עוד. אגואיזם טהור. תועלתנות מוחלטת.

האב השכול מבקר את משפחות החטופים כאילו ראש הממשלה נורמלי. זה דיון מאוד בעייתי.

וזו בדיוק מלאכתו של נתניהו. בשום מדינה נורמלית טקסט כזה לא היה יכול להיכתב ולהישמע סביר. זה בדיוק התוצר של השלטון של נתניהו. כולם נגד כולם. הורים שכולים נגד משפחות חטופים. תעשיית הרעל במלוא תפארתה.

אני בינתיים רואה פרובוקטורים בשקל תשעים שנכנסים למאה שערים כדי לעשות פוגרומים ביהודים. להטיל את האשמה על נתניהו זו בריחה מהמציאות במקרה הטוב, ועיוורון משווע במקרה הרע.

אני מסכים עם כל התגובה שלך. כולם מדברים מפוזיציה וזה כמובן הוגן ולגיטימי שלכל אחד תהיה הדעה שלו.
עם החלק הזה אני לא לגמרי מסכים, כן חושב שעדיין טובת המדינה(יחסית) לנגד עיניו של ביבי כי העתיד שלו ושל משפחתו בארץ תלוי בתפקוד שלו פה. יש תמונה הרבה יותר גדולה שאנחנו לא מודעים אליה ואין לי ספק שלבן אדם לא כיף להיות עם משקל כלכך גדול על הכתפיים, לא לזה הוא ייחל כשהוא נשאר ראש ממשלה ונמנע ממלחמות במשך אלף שנה.

הבעיה שלי, ודעתי הצנועה והפוזיציה שלי הן, שבזמן שהמדינה במלחמה, והעיניים של החיות בטבע מסתכלות עלינו בתור חיה פצועה שהם רק מחכים לתקוף, כולנו צריכים להיות מאוחדים באותה פוזיציה שזה בעיקר לא לשדר חולשה לכל מי שמחכה שניפול.

כל האש של המדינה הזאת צריכה להיות מופנית החוצה ולהיות מושקעת בהגנה. וזה כולל את האש והדם שהרבה אזרחים מקריבים מעצמם לטובת מאבקים פנימיים, הרבה אנרגיה שיכלה להיות הרבה יותר מועילה אם היא הייתה מביאה לאיחוד שורות והתעסקות בעיקר(שזאת העובדה שאנחנו כרגע במלחמה על הבית, וביבי ראש הממשלה שלנו וזה מה יש) לא בתפל במקום לגרום להתפוררות החברה הישראלית.
הנושאים שאני מגדיר ״תפל״ הם חשובים מאוד, אבל לא כעת.
מלבד נושא גיוס החרדים שאני לא רואה טיימינג אחר שיהיה אפשר להילחם עליו ולשנות את הסטטוס קוו, כל שאר הנושאים לא רלוונטיים לשיאה של מלחמה.
הרי להפיל את ביבי לא ייתן כלום בטווח המיידי וגם בחירות חדשות לא ייתנו כלום שהאלטרנטיבה זה הבובות גנץ או לפיד, בשביל זה לעשות רעידת אדמה תוך כדי מלחמה?

אל תתבלבל, המלחמה בעזה היא לא באמת המוקד, היא בסך הכל שדה קרב במלחמה הרבה יותר גדולה.
אנחנו במלחמה קיומית וכל מאמצינו צריכים כרגע להתמקד בלשקם את החברה שלנו. זה אולי לא מרגיש ככה, אולי אנחנו עוד לא באמת במצב של איום קיומי, אבל אם נשדר חולשה והתפוררות מבפנים זה יגיע לשם מהר מאוד - הכדור שלג כבר התחיל להתגלגל והשאלה היא האם אנחנו דוחפים אותו למטה או מנסים לעצור אותו, לי זה מרגיש שהמושכים בחוטים של החברה הישראלית מ2 הצדדים הפוליטיים(עם נטייה שמאלה כרגע) עושים הכל כדי לשרוף את המדינה הזאת.

העתיד של ביבי תלוי רק בכמה אנשים עדיין מאמינים למה שהוא אומר. מנסים לצייר לנו תמונה של ניצחון מוחץ כשבפועל אנחנו תקועים עם מעט תמיכה מאחורינו, כשאת הנשק שלנו אנחנו מקבלים מחול בזכות עוד הסכמים מטופשים מהעבר.

אלו מילים גדולות שלא רלוונטיות כל כך לנבחרי הציבור שלנו. קשה לי לקבל מושגים כמו “אחדות” כשחלק מבשרים לא לוקחים אחריות על מה שקרה, לא עושים את תפקידם או פשוט בורחים לחופש בחו"ל. הטענה היא לא לעם, אלא למי שחושב שהוא יכול לחיות ללא השלכות כמו הפוליטיקאים שלנו. ראשי הצבא שלנו גם על הפנים, אבל לפחות הם אמרו שהם ילכו אחרי המלחמה.

הרבה כבר סימנו את נתניהו כגורם בעייתי ומסתייגים בתמיכה שלהם בהנחה שנתניהו צריך ללכת. יצרה מזאת, הרבה מהכשל ההסברתי עומד סביב החלטות שלו וזו הזירה בה הממשלה שלנו נופלת הכי חזק. יכולתי בתחילת המלחמה להבין את הצורך לא לזעזע את הספינה, אבל עכשיו? אני רואה את המשחק המטופש סביב מי נמצא הקבינט כאילו זה איזה פרס למי שלוחץ אותו הכי חזק במקום שזה יהיה תפקיד קריטי עבור מי שבאמת יכול לתרום למלחמה.

מסכים. אחת הדרכים לשקם את עצמינו כחברה זה בין היתר לשנות את זהות מקבלי ההחלטות.

מתחייב לזה שכולם שמאלנים? מתחייב לזה שאתה יודע להגדיר בכלל מי שמאלן ומי סתם לא מאמין בממשלה הזאת מבלי קשר לאם הוא ימני או שמאלני? מבחינתי זה שיח תוצרת מפעל המחנאות שיצר ביבי בו באופן מאוד סיסטמטי מחליטים מי ימני ומי שמאלני ללא קשר לדעה פוליטית או אידיאולוגית, אלא על בסיס נטייה פרסונלית בעד או נגד ביבי.

לא מוכן להיקרא שמאלן.

אני נגד גיוס חרדים ובעד הפסקת קצבאות לחרדים. אי אפשר לחשוד בי שאני תומך אחים לנשק. אבל פוגרום ביהודים? אמיתי? המילים איבדו סופית את משמעותן?

אבל אנחנו לא באותה פוזיציה… אני בעד שחרור החטופים במחיר מאוד מאוד כבד. באיחוד שורות שאתה מציע החטופים נשארים בעזה?

מודה ש’פוגרום ביהודים’ אולי יוצא מפרופורציות, אבל איך זה שבכל הפגנה כזו או אחרת יש לגיטמציה לתת לאחר מכות? רק בגלל שלא מסכימים איתו?

ואתה מכיר אותי, אני נגד הפגנות אלימות מכל סוג שהוא, על כל סוג של אוכלוסיה. איפשהו במרי נגד ביבי הותרו כל הבסיסים עליהם אנו מושתתים. כל אחד וגישת האני ואין בלתי.

מי נתן למי מכות?

לא חייב ניצחון מוחץ, חייב להישאר בחיים.
מי שחושב שיהיה פה ניצחון מוחץ חי באשליה, אני לא מדבר איתך על אשליות, מדבר איתך על מציאות שבה אתה נמצא באיום קיומי והעולם שונא אותך כל עוד אתה מגן על עצמך, כן ביבי לא ביבי. אם לפיד/גנץ/עופר כסיף היו ראשי ממשלה שמתנגדים להסכם עם חמאס וממשיכים ללכת על עזה בכל הכוח הגישה המדינית כלפינו הייתה שונה?
נקודה לזכות ביבי זה שהוא לא מתקפל בפני גחמות אמריקאיות הזויות שרוצות לזרוק את החיים שלך ושל המשפחה שלך מתחת לאוטובוס בשביל שהפלסטינים יקבלו מדינה בשביל לטבוח בך עוד כמה שנים.

לא מעניין אותי נבחרי הציבור שלנו, מהם איבדתי תקווה כבר מזמן. לא הצבעתי בכל הקרקס בחירות שהיה פה.
אותם פוליטיקאים שאתה כלכך שונא הם אלה שמנצחים על תזמורת ההפגנות והמחאות… נקודה למחשבה אחי.
כל עוד אתה מתמקד בצד פוליטי מסוים אתה משחק לידיים של הצד הפוליטי השני, והצד הפוליטי השני הוא לא שונה… הוא מורכב מאותם אוכלי חינם רודפי בצע דוחים.

להתמקד אחד בשני, להתאחד סביב מטרה משותפת קולקטיבית, לדאוג לשיח חיובי ותומך, לדאוג לרפא פצעים עמוקים ולצאת מזה חברה מגובשת יותר שביום הרלוונטי תגיע לבחירות מגובשת ותדע איזה מן עתיד היא רוצה למדינה הזאת.
כל עוד ממשיך פה שיח אלים ודוחה(מ2 הצדדים, קואליציה ואופוזיציה, חייבים להזכיר את שניהם באותה נשימה ולא להגיד ״אבל ההוא יותר גרוע״) אנחנו לא נצא מהמעגל הזה.

מתנצל אחי, לא מסכים איתך. אני באמת בטוח ב1000% שאם ביבי היה מתיישר לאג׳נדה הפוליטית של ״אוי לא פלסטינים מסכנים בואו נפסיק את האש וניתן להם מדינה״ לאף מנהיג פוליטי לא היה אכפת ממנו וכולם היו מנשקים לו את הרגליים.

הכשל ההסברתי שלנו הוא תוצאה של כישלון מתמשך שנמשך כבר עשרות שנים, עם ביבי ראש ממשלה ועם כללללל הדמויות הפוליטיות מהאופוזיציה והקואליציה סביבו בממשלה. זה לא כשל הסברתי מתחילת המלחמה, זה כשל הסברתי שכל פוליטיקאי שנגע במערכת המושחתת והמגעילה שלנו במשך 20-30 שנה תורם לו.

במקום שהאלטרנטיבות מסביב ביבי יציעו פתרונות, יציעו חזון, ייתנו רעיונות לעתיד טוב יותר או תוכנית יצירתית יותר(שתואמת לדעה הרווחת בעם, שלא לתת פרס לפלסטינים) מה הם עושים? אומרים פויה ביבי, איכסה ביבי. אז על מי אתה מדבר שיכול באמת לתרום למלחמה?
בדיוק כמו ביבי גם להם אין שום חזון ושום רעיון איך לצאת מהפלונטר הזה אז הם עושים מה שהם יודעים לעשות הכי טוב - להסית ולגרום לך להתעלם מזה שאין להם משהו נורמלי וטוב להוציא מהפה.

אז קודם כל אני מתנצל שככה זה נתפס. לכל אחד יש קצת מזה וקצת מזה, אני מאוד משתדל לא לסווג אף אחד לתווית של ימני/שמאלני, חוץ מפוליטיקאים כי על הטיקטים הילדותיים האלה הם משחקים… לא התכוונתי שאתה שמאלני, אלא שהמושכים בחוטים ו״מובילי דעת הקהל״ שנמצאים מאחורי הקלעים מושכים לאג’נדה שהיא יותר נוטה שמאלה - להתיישר לפי מה שארה״ב דורשת ולהאשים את ביבי בכל מה שרע בעולם(הוא אחראי על הרוב), ובעיניי מה שארה״ב דורשת מאיתנו לאורך תקופה הוא להתקפל בפני הפלסטינים, ולהגיד ״סליחה שעמדנו על אדמתנו והגנו על עצמנו, אתם צדקתם כל הזמן הזה קחו אדמה סליחה שהרגנו לכם כמה אנשים בתגובה לזה שפתחתם במלחמה מולנו״ וזאת אג׳נדה שיותר נוטה שמאלה.

אם אלה התנאים של חמאס והם לא מתגמשים? אז בצער רב ועם המון כאב כן… עם המון המון המון כאב ואני מוכן לקבל על זה יריקה לפרצוף מבני משפחתם.

אני מוכן לשלם מחיר כואב, אני לא מוכן לתת לחמאס הפסקת אש מוחלטת, נסיגה מיידית של צה״ל מהרצועה ושחרור אלפי רבי מרצחים.

ללכת למאה שערים ולנסות להכות יהודים עם מקלות זה סוג של פוגרום, כן.

אני עוד לא אתחיל לפרט מה העבירו אותנו ארגון הטרור אחים לנשק בשנתיים האחרונות.

אני לא מספיק עוקב אולי אבל מהתמונות שראיתי אתמול לא ראיתי שום מקרה כזה ולא שמעתי על שום דיווח למקרה כזה. יש לך משהו?