פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

עם המסר הכללי אני מסכים, אבל הסיבה העיקרית שזה צורם היא שאזרח ישראלי נהרג מטיל על הבית שלו. זה לא אירוע מינורי במדינות שיודעות לשמור על האזרחים שלהן.

ההרוג הוא פועל בניין פלסטיני, וזה כידוע… [צנזורת PC]

לא ידעתי, מודה.

אני איתך ועם דוד ביחד על רכבת האנטי-PC, באמת, full power. פשוט כשזה מגיע מחבר קואליצית ימין שמנסה להסביר לנו שמתקפת טילים על ישראל זה לא כזה נורא… בעיני יש כאן גם משהו אחר מאשר ניתוח רציונאלי של העובדות.

ברור לי שרוב האנשים יזדעקו על ה-PC.

עריכה: that was quick:

אין ספק כמובן שזה נשמע רע וכפוליטיקאי הוא טעה. אבל זה הכל משחק.

לענייננו, המסר החשוב מכל סיפור עזה הוא שאין דרך “להתנתק” מהפלסטינים, וחשוב לזכור את זה כשמדברים על יו"ש.
מסר נוסף הוא שתיק הביטחון למרות יוקרתו הוא חסר משמעות ועדיף לבנט לברוח ממנו.

https://twitter.com/AviMeshulam/status/1063037992871362561

אתם די מיתממים, הבעיה הגדולה, זה לא שהוא אמר את האמת. אלא בזה שהוא קבע שהמתקפה של חמאס היתה מינורית והירי התמקד בעוטף… אני רק יכול לנחש את עומק העלבון והזעם של מי שגר בעוטף עזה ששומע את הדברים האלו.

דרך אגב, אני רק יכול לדמיין איזה תמרות אש זעם וקללות פולטיקאי מהשמאל היה חוטף על זה (מתוך הקואלציה) אם הוא היה אומר את המשפטים האלו. ובוא נגיד ביבי וצחי הנגבי היו באופוזיציה.

הציבור הישראלי לא מוכן למלחמה ארוכה (גם נפשית וגם לוגיסטית) ובמיוחד לא לאובדן של חיילים. נסראללה לא טעה בנאום קורי העכביש שלו. כל חייל הרוג זה סכין בלב האומה. כשחבר שלי מהצבא נהרג, זה היה שבר גדול. עד היום החמאס משתמש בתמונות שלנו בוכים בהלוויה שלו בסרטוני תעמולה. כמעט 10 שנים אחרי וההורים שלו נראים באזכרות כאילו זה קרה אתמול. לא מזמן ידידה שעובדת בעמותה של משפחות שכולות סיפרה על אמא של חייל שכול מצוק איתן, שנמצאת בהוסטל גמילה סמים כי לא הצליחה להתמודד עם האובדן. 50 יום של צוק איתן גבו חיים של 70 חיילים שזה 70 משפחות מפורקות. כל זה בשביל כמה מנהרות.

לכן, בשל חוויות אישיות, אני לא יכול לבוא בטענות לגישה “הפחדנית” שלא דוחפת למלחמה כוללת ומעדיפה פגיעה נקודתית. ברור לי שבראיה רחבה זו גישה מוטעת. הצבא קיים כדי להגן על האזרחים והמשימה היא מעל הכל. ואם זה נדרש לצערנו, אז חיילים יקפחו את חייהם. אבל יש כאן מחיר כבד שצריך לקחת בחשבון, וכל גיבורי המקלדת שמעולם לא חוו כלום בחיים שלהם ומציעים כל מיני פתרונות הזויים לרצועה מחליאים אותי.

מה בכל זאת עושים? כל מה שאוריה אמר. מה שבטוח לא עושים, זה להתנהל כמו בהתכתשות האחרונה שהייתה בדיחה בכל מובן. חיל האוויר תקף 160 בניינים ריקים, אשכרה הוציאו הודעה לפני שהורידו את בניין הטלוויזיה. בכיר בחיל האוויר הודה ש"נעשו מאמצים כבירים כדי שאף אחד לא יהרג". נו באמת.

פורסם שלאחר פגישת ביבי ו(אם אני לא טועה)הרמטכ״ל עם ראשי המועצות בדרום בה הוסבר מה שהיה אפשר להסביר להם למה לא יצאו למבצע, הם קיבלו את הדברים בהבנה.

מה שמחדד לי שוב שיש דברים שאנחנו לא יודעים וליברמן סתם עושה סיבוב פוליטי.

קשה לי מאוד מאוד להאמין שאם יש משהו סודי וחשובבאמת על הפרק וביבי היה מוכן להסתכן פוליטית עבורו, הוא ילך עכשיו ויספר אותו לראשי המועצות בדרום.

איך אומרים… למה מי הם?

משה, כל העניין עם האליטה המשפטית ידוע. ובכל זאת, זו פינה מאוד נוחה מבחינת הפוליטיקאים מהימין ולא פעם הם השתמשו בבגציאדה כדי להימנע מהחלטות כואבות. זו הבעיה הכי עמוקה של הימין (הישראלי, או בכלל) - קל מאוד לדבר וקשה מאוד לבצע, גם אחרי אלף שנות שלטון הם חושבים שהם אופוזיציה: ליברמן בתור שר הביטחון מתפטר מכיוון שהוא לא מרוצה מהמדיניות בתחום הביטחון :joy:

מזכיר לי את הסצינה האלמותית של החרצופים (וסתם לפרוטוקול אני כנראה אצביע לליכוד / הבית היהודי)

לאף אחד לא משתלם פוליטית להיכנס קרקעית לעזה.

גם אני לא מוכן לזה. למה צריך מלחמה ארוכה עם הרוגים ישראלים?
זה לא עניין של פחדנות, חצי מדינה על פוסט טראומה (אגב - פוסט טראומה זה מדבק, לי יש תסמינים מובהקים ואני כולה דור שני).

עושים headstart לגיוס כספים, כל ישראלי תורם שקל ויש לך תגמול יפה על הראש של הנייה - בוודאי במונחים עזתיים (למרות יבוא המטח המרשים). מצידי שנמשיך עם הציד ראשים הזה עד שיפסיקו לירות טילים, אם לאיראן מותר להשתמש בכח פרוקסי אז למה לנו לא?

התקשורת הישראלית מעצימה את הנראטיבים של האויב כולל החבר נסראללה, בינתיים העכביש מתחפר בבונקרים והחיילים שלו משמשים כבשר תותחים בשביל פוטין.

בתור חילוני (אתאיסט?) שחופש מדת חשוב לו, איך אתה מסוגל להצביע לבית היהודי?
זה נשמע כמו שאלה מתריסה אבל זה לא, אני בכנות סקרן להבין את הרציונל שלך מאחורי ההצבעה הזו.

אני אתאיסט במובן המקובל, אבל מתנגד לאתאיזם במובן העקרוני: האימרה “אין אלוהים” איננה לגיטימית מכיוון שהמושג “אלוהים” איננו לגיטימי. כך שאני גם לא אגנוסטי ולא תאיסט.

איזו כפיה דתית מגיע מהצד של הבית היהודי? אני לא מרגיש בכלל כפיה דתית בחיים שלי ואני לא רואה שמץ של ראייה לגבי הדתה, אם כבר יש “החלנה”.

זה אדיוט בעיני לוותר על לימודי תנ"ך בבית הספר מחשש לאיזשהי החזרה בתשובה, אתה לא תוותר על המיתולוגיה היוונית מחשש שאיזה מרצה פתאום יגרום לך להאמין בזאוס…

אני לא בטוח איך להגיב לפסקה הראשונה שכתבת.

לגבי השלישית, אני לא חושב שזה אידיוטי לוותר בבתי ספר ממלכתיים על לימוד תפילת הדרך בשיעור זהירות בדרכים, או על לימוד תפילת הגשם בשיעור גאוגרפיה.

לגבי כפייה לסוגיה, להלן הפסקה במצע המפלגה לגבי דת ומדינה:

מדינת ישראל היא מדינה יהודית ודמוקרטית. צביונה צריך להיקבע בהידברות בין כלל הציבור על בסיס התנ"ך ומוסר הנביאים. יש להימנע מחקיקה דתית ומחקיקה חילונית כופה. יש לשדרג את מעמד המשפט העברי במדינה.

ההדגשות אינן במקור. לא ברור לי כיצד הן מתיישבות עם המשפט שנמצא ביניהן.

ואם בנט ושקד מציעים גרסה של הבית היהודי שבאמת נראה שלא כוללת פרות אדומות, הרי שאתה מוזמן לקרוא את פוסט התגובה הנפלא של סמוטריץ’ בנושא, ולראות האם נוח לך להצביע לבנאדם שכותב דברים כאלה:

לגבי הפיסקה הראשונה, להרחיב קצת?

האם מלמדים את תפילת הדרך או את תפילת הגשם?

היתה לנו שרת משפטים מהבית היהודי, האם היא עשתה משהו שבכלל מתקרב לפרות אדומות?

סמוטריץ’ דוחה, אבל הוא לא מייצג. בליכוד אני אצביע לחיים כץ שהוא גרוע מכל סמוטריץ’ אפשרי, אבל ככה זה פוליטיקה: מצביעים לרע במיעוטו.

הבעיה המהותית של העולם החילוני היא התעסקות אובססיבית בעולם הערכים הדתי ובפירוש רדוד של הפשט.

מות האלוהים הביא איתו את מות הנישואים, זו בעיה הרבה יותר משמעותית (כלכלית, חברתית) מתחבורה ציבורית בשבת או משינון משמים של שירת הים.

אני לא מרגיש מוגבל בחיי באיזשהו אופן על ידי הדת, אבל אולי זה בגלל שאני חיפאי…

ה׳אליטה המשפטית׳ זה כמו קהילת הלהט״ב. בחוץ מתגאים ובבית משתיקים ורומסים. ממליץ להאזין לפרק הזה.

כמו כן, לדעתי טעות לחשוב שיש פתרון לנושא עזה שהוא לא פתרון מדיני (שגם הוא לא נראה באופק כרגע).

מוזמן להרחיב. מה זה אומר שהמושג אלוהים לא לגיטימי?

האם מישהו רוצה לוותר על לימודי תנ"ך בבית ספר מחשש לאיזשהי החזרה בתשובה?
לגבי התפילות - לינק.

סמוטריץ’ לא מייצג את הבית היהודי ואיילת שקד כן? המצע של הבית היהודי - הוא כן מייצג את הבית היהודי?

הבית היהודי היא איחוד של מפלגת ימין עם מפלגה דתית. זן התפיסה הערכית של המפלגה, לא חבר כנסת כזה או אחר.
על זה תוסיף חברי כנסת טובים וחברי כנסת רעים, חברי כנסת שיותר נאמנים למצע המפלגה וחברי כנסת שפחות נאמנים למצע המפלגה, כמו בכל מפלגה אחרת.

אני לא חושב שיש איזו בעיה מהותית לעולם החילוני (או לעולם הדתי לצורך העניין), ובטח שאין לו נטייה להתעסק בעולם הדתי ככל שהעולם הדתי לא דוחף את עצמו לורידים של העולם החילוני.

מות הנישואים, אמנם אין לי מושג למה אתה מתכוון, אבל מהשם של זה - זה לא נשמע כמו בעיה ציבורית שקשורה בצורה כלשהי לכנסת ישראל.

אני לא מרגיש מוגבל בחיי באיזשהו אופן על ידי הדת, אבל אולי זה בגלל שבנט לא ראש ממשלה…

לגבי PC שעלה פה, הנה דוגמא קלאסית. אסור כבר לספר בדיחות שאפילו לא מעליבות אף אחד.

זה אמיתי??? אם כבר פי סי, זה התרומה שלי לדיון, מעמידים את הפרופסור הזה לדין בגלל שסיפר בדיחה במעלית , לרוע מזלו מרצה למגדר (ישראלית לשעבר שנולדה ברומניה) חשה את עצמה נפגעת והתלוננה עליו .לועדת משמעת. אם הוא יתנצל בפני הפמניסטית, הוא יצא בזול. הוא מסרב.

איזה עולם אני חי בו.

https://www.chronicle.com/article/Dispute-Over-Lingerie-/245094

איבדנו את זה באופן סופי, סגן ראש עירית חיפה המיועד הוא תומך מוצהר של bds וחושב שהדאעש למדו מהציונות
אם אבי גבאי רוצה לשמור על טיפה של אמינות, הוא חייב לדרוש מראשת העיר (חברת מפלגת העבודה) להעיף אותו מהתפקיד.

https://www.makorrishon.co.il/news/97051/

שכחתי לענות לאנדר, אעשה זאת בקרוב - מבטיח!

זעאתרה הוא אדם לא ראוי מכמה היבטים, וזה ממש לא מסתכם בדעותיו כלפי המדינה (הרי היו בעבר אנשי חד"ש ואנשי בל"ד בקואליציה העירונית).

למי שמתעניין, הנה כתבה ב"שיחה מקומית" - עמוד המזוהה עם עמדות שאינן שונות מאלו של חד"ש וגם איש בל"ד כמו רמי יונס “מככב” שם. יש גם עדויות אחרות על שפה אלימה מאוד מטעמו, והעניין המשעשע הוא שדווקא אנשי “ימין” כמו עציוני (שבעצמו לא בדיוק האישיות הכי ממלכתית בעיר) איכשהו הפכו למעין עלה תאנה לפארסה ההיא.

https://mekomit.co.il/זעאתרה-אלימות-וסוריה/

שבעפולה יש ראש עיר שרוצה לשמור על הציביון היהודי שלה כל התקשורת רועשת. מעניין אותי, לאן הם נעלמו הפעם…