פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

לא ממש כל התקשורת. היו גופים שפרסמו כתבה אחת (עשר וואלה) , אחרים התעלמו( ערוץ 2, ערוץ 7 נזכר רק כשזנברג התבטאה ורוב העיתונות הכתובה…) וכאלה שפרסמו כמה( בעיקר הארץ).
דרך אגב, שלום , אני חדש בפורום

פרסמו צעדים שינסו לעשות נגדו

אני חושב שהמוערבים מנסים להתחבא בתוך הפוליטיקה העירונית שבדכ אינה עוסקת בנושאים האלה

mefc

קודם כל ברוך הבא, לא היתי ברור מספיק, התכונתי לתקשורת המינסטרים. ברור שבצד הימני או במקומני חיפה התיחסו לזה. אבל בשום כלי תקשורת מרכזי לא ממש דנו בזה,. או עשו מזה עניין.
כמו שאמרתי, בוא נדמיין שבעיריה מסוימת כלשהי, היה מתמנה סגן ראש עיר מכהנא חי או משהו דומה לזה. אתה חושב שזה היה מסתכם באיזה ידיעה קטנה או באיזה ציטוט של פוליטקאי? תבדוק את המקרה של עפולה בתור דוגמה…

למי שמתעניין, ראיון די נרחב עם זעאתרה:

התמודד יפה מאוד עם השאלות יאמר לזכותו, בין השאר מכיוון שזו תקשורת מקומית והעיתונאים לא בדיוק מקצועיים. גם הפינה אצל נדב אייל היתה מלטפת מאוד, היה צריך לשאול אותו על פוסט התמיכה בכיבוש חאלב ועל הנאמנות הבלתי מסויגת לאסד, האיום כלפי אישה שיחשוף את סודותיה (“ג’יהאד הסקס”) או קריאות “רוצחים” כלפי משפחות שכולות.

האבסורד הוא שחד"ש בכלל תמכו ביונה יהב בזמנו…

אני לא מתכון לראות ראיון של מחבל, אבל בעיני הוא צבוע, אם הוא תומך של bds אז איך מסכים לעבוד במוסד ציוני? צבוע בנוסף להכל. מזכיר לי את עומר ברגותי , אותו אחד שעומד בראש הbds מטיף לכל העולם להחרים את ישראל, אבל לא מספר לאף אחד שהוא למד וקיבל תואר ממוסד ציוני…

image
ואו. באמת מפתיע, לא באמת.

טוב, אוריה מה ההבדל באמת בין חדש לבלאד? הוא מתנהג כמו יריבות בין ריאל לברצלונה שם.

למה לא להאזין לראיון שלו? חשוב להכיר את הפרדיגמות.

למשל - הוא טוען שהוא לא פעיל של הBDS וגם העניין בתמיכת חיזבאללה זה לא בדיוק נכון. התפיסה מגיעה ממקום של יחסי כובש-נכבש ולכן לחיזבאללה לשיטתו יש זכות להגן על לבנון מפני פלישה ישראלית.

בל"ד צמחה מחד"ש לאחר שעזמי בשארה בטיול שלו במזרח גרמניה (במימון המפלגה הקומוניסטית) גילה כמה הקומוניזם זה דבר רע, הכתומים הם פאן ערביים ותומכים בלאומיות ערבית-נאצריסטית שכזאת.

מה שכתבתי היה על המקרה של עפולה.
לגבי נדב איל, הוא לא עשה מספיק שיעורי בית . הוא היה צריך להתעקש איתו על הציטוטים עצמם ולחטט בחשבון הפייסבוק שלו . לזכותו, הוא ניסה לאתגר את זעתרה עם הזכרת העובדה שחמאס לא רוצה שישראל תתקיים אבל זעתרה הצליח לנפנף אותו.

קראתי על ההתיחסות שלו לכרמון (יועץ ראש הממשלה לשעבר) ולברק, עצם ההזכרה שלהם דמגוגית . לא מדובר בהשוואה אלא האשמה בלמידה
האמרות של כרמון וברק (של ברק היתה תחושה אישית שלו והוא לא התימר לאמר “עובדות” כמו זעתרה וכרמון) כללו תמיכה בפשרות, כללו התנגדות ברורה לאלימות נגד אזרחים והן לא כללו תמיכה בארגונים הנ"ל. הבעיה שאני הבנתי זאת אחרי חיפוש באנטרנט ואם זעתרה שולף אותם בהפתעה, קל להשתיק אנשים מסוימים.
זעתרה תומך חיזבאללה וחמאס שחלק מרכזי משיטת העבודה שלהם היא אלימות נגד אזרחים או שימוש בהם כמגן אנושי כשהמטרה הסופית היא להעלים את ישראל מהמפה . במקרה של אסד, כולנו יודעים מה הוא עשה בסורה ושהוא תומך בארגונים ההאלה

הצביעות והסטדרנט הכפול של השמאל והאגף הפמינסטי תמיד מדהים אותי מחדש. רק לפני כמה ימים . הdeep state הישראלי מנע מנע מאדרי להיות מפכ"ל. בתירוצים מגוחכים.

עינת קליש מסתבר (ואני מודע שלא ידעתי על זה ) נתפסה בדברים לא פחות גרועים ממנו:

“כך היה עם פיטוריו של מנכ"ל העירייה גדי מרגלית רגע לפני שהתברר כי משרד הפנים אינו מאשר את המועמד שהיא ייעדה לתפקיד. כך היה עם טפסי הרישום שלה לבחירות, שנחתמו על ידי בא כוח מפלגת העבודה שלא כדין ושהביאו לפסילתה בוועדת הבחירות של חיפה עד שבסופו של דבר רק בבג"ץ הושבה למרוץ לראשות העיר. כך היה קודם לכן כאדריכלית וילה בזכרון יעקב שנבנתה בתכנונה ותחת פיקוחה ללא היתר בניה, ושהביא בסופו של דבר להסתבכותה ולהרשעה הפלילית השנה בעבירות תכנון ובניה, גם אם השופט יעקב גולדברג חס עליה והותיר אותה ללא קלון

אותי מעניין אם עינת קליש היתה גבר ומועדמת מטעם הימין אם זה היה עובר לה בבג"ץ ואצל אותו שופט שחיפש בנרות להפיל את אדרי (בגלל שהוא חשב שהוא לא חכם).

נ.ב את המינוי של גלנט סיכלו בסעיפי של תיכנון ובינוי.

נ.ב 2. אני לא חושב שהיה צריך למנוע ממנה לרוץ או להיות ראשות עיר, הצביעות והמוסר הכפול זה מה שמעצבן אותי.

*רציתי לציין שתקשורת המיינסאטרים התעוררה ומדברת עליו.

• השופט יעקב גולדברג ריחם עליה, לא השופט בדימוס ““אליעזר”” גולדברג(מועדת המינויים) . שני אנשים שונים, שני דעות שונות.
    *אם אין קלון\כתב אישום, בדרך כלל מאפשרים לפוליטיקאי לרוץ \להתמנות. למשל , במקרה של העתירות נגד דרעי.
  • העתירות נגד קליש לא עסקו בהרשעה שלה בבניה (משהו בהרשמה למפלגות). אליעזר גולדברג. לא היה בהרכב(הוא פרש מזמן).
    *יעקב גולדברג לא היה שופט בג"ץ.
    https://www.themarker.com/realestate/1.5896154
  • גלנט אושר על ידי הועדה. באותה תקופה גולדברג לא היה חלק מהועדה או שופט .
  • היו התנגדויות של גורמים שונים(מיקי איתן למשל) ופרסומים של עיתונאי בשם קלמן ליבסקינד, אדם שקשה לקרוא לו שמאלן. היתה עתירה לבג"ץ והתנהלותו של גלנט(גם כלפי הועדה) התגלתה.
    https://www.makorrishon.co.il/nrg/online/1/ART2/174/932.html
    *אני מניח שמקרה גלנט השפיע על התנהגות הועדה בהמשך.
  • במקרה של אדרי , הטעונים היו כלפי התנהלותו מול הועדה( הסתרת מידע) ודוח מבקר (שהגיע באחור לועדה). אחר כך, התגלה שהוא הסתיר שיחה נוספת עם בודקת הפוליגרף שלו לפני בחירתה וזה טרפד את המינוי.
  • מי שהאשים בנושא החוכמה היה גורם אלמוני ממשרד המשפטים( מעניין מי השרה שם) . הוא גם התלונן על הפוליגרף והתעלם מהעובדה שכל המתחרים של אדרי עברו פוליגרף משטרתי חוץ ממנו.
    *הועדה מונתה על ידי הממשלה. 2 מתוך החברים שלה הם מינויים חדשים, הרשקוביץ היה איש הבית היהודי וגם גולדברג נבחר על ידי הממשלה. הועדה הזו מיעצת והממשלה יכולה להתעלם ממנה . לכן השימוש בdeep state דמגוגי

מעניין , שהיא התחילה להגיב רק אחרי גל ציבורי מאוד עז נגד המינוי. ושוב. אם הסגן ראש עיריה היה תומך כהנא חי היה רעידת אדמה.

לגבי גודלברג אתה צודק, טעות שלי. אבל בגדול זה לא משנה את מה שכתבתי.

בכל מקרה, זה לא סותר בגדול את מה שאני כתבתי. אני לא נגד זה שלא פסלו אותה. אני נגד המוסר הכפול.

כמו שכתבתי, תדמיין שהיא היתה גבר או מהימין אם היא היתה מקבלת ההקלות שהיא קיבלה…לדעתי לא. ואני חושב שזה מגובה בעובדות.

אין פה שום דבר דמגוגי. במדינה הזו שולטים פקידים ולא שרים. או ראש ממשלה. אתה מכיר את הסכם ההגירה של האו"ם? זה שעומד להחתם במרקש? תבדוק שם ותחזור אלי.

• חלק לפני , חלק אחרי. בהשוואה לעפולה, הפרסום פה רב יותר וגופי תקשורת שהתעלמו מעפולה, פרסמו פה. העניין הוא מוערבות השילטון המרכזי(ראש הממשלה, שרים) בנושא , בנוסף ללחץ הציבורי.
  • מוסר כפול של מי? בבחירות, קליש יצגה אנשי שמאל וימין, חרדים , חילונים וערבים. היא התפרסמה בתקשורת הארצית רק אחרי שפסלו אותה במחוזי. פוליטיקאים מקומיים נמצאים פחות תחת זכוכית מגדלת של התקשורת הארצית.
  • במקרה של הועדה הזו, הממשלה החליטה על קיומה ונתנה לה סמכויות(ההמלצה) מסיבותיה. היא לא אמורה לבכות(ולתקוף אישית) שהיא אינה מתפקדת כחותמת גומי.
    *שר חייב למנות\להעסיק עובדים\פקידים( הרי אי אפשר לעבוד לבד ואין לכל שר ידע בכל תחום) שיבצעו את המידיניות ולדאוג שהיא מבוצעת . רוב השרים מצליחים לעשות זאת בדרכ.
    *שר החוץ ביטל את החתימה (שהיתה הצהרתית ולא מחייבת)
    *חבל שאין לנו שר חוץ במשרה מלאה או שר החוץ הנוכחי גרוע בעבודתו. דרך אגב, משרד החוץ על סף “פשיטת רגל” בגלל קיצוצים שונים. נראה שהוא הוזנח

אני בטוח שיש פמניסטים ושמאלנים צבועים עם סטדרנט הכפול (זעתרה הוא דוגמא טובה לשמאלני כזה. הוא די רחוק מלהיות פמיניסט על מה שהוא אמר לאשה ההיא). אני פשוט חושב שזה לא המקרה

אני חושב שאתה די מיתמם חבר, אפשר כל דבר לפרשן בצורה שונה. ולהגיד פה הועדה החליטה ושם זה מקרה שונה. ברור לי וכל מי שעוקב אחרי ההתנהלות של התקשורת והצמרת המשפטית, שאם עינת קליש היתה שיכת לימין, לא היו מתעלמים ממהרשעה שלה.

אני לא מדבר על זעתרה בהקשר של פמינזים. עינת קליש ובצדק היא גיבורה של המחנה השמאלי הנשי, תסתכל הטויטר של שלי יחימוביץ. ותראה איך יחימוביץ דיברה על אדרי בתור מפכ"ל. אדרי לדעת שלי יחימוביץ הוא מינוי פסול, אבל מהרשעה של קליש היא התעלמה לחלוטין… דוגמה קטנה…

איזה טעות עשיתי שתרמתי לה 50 שקל לריצה לכנסת בפעם הראשונה שלה. חבל שאי אפשר לקחת את זה בחזרה.

• לפי הבנתי, מינוי אריה דרעי לשר הפנים הוא מקרה ברור שבו הצמרת המשפטית הנוכחית מתעלמת מההרשעה שלו . כנראה פשוט כי הקלון שלו נגמר. אצלה אין קלון (שופט זוטר יחסית קבע, אולי כדאי לדבוק סטטיסטיקה של נתינת קלון על העבירות שלה. לפי הבנתי, זו בניה בלי אישור לאנשים אחרים שהעסיקו אותה).
    *בשלב מסוים, לקליש היתה מדיניות של כמה שפחות יחסים עם התקשורת . היא העדיפה להתחמק. תשלב את זה עם הנטיה של התקשורת הארצית לעסוק פחות בפוליטיקה מקומית ,בורות כלפי ההסטוריה והחיים הפרטיים שלה והנטיה של חלק לאתרג אותה ממניעים שונים(גם פמניסיטיים) . כך היא הצלחיה לעבור מערכת הבחירות .
    עינת קליש רותם: מאדריכלית אנונימית לראשות עיריית חיפה | חדשות מעריב
    הנתק עם יהב - והכתם מהעבר: הד"ר המסתורית שהשתלטה על חיפה - וואלה! חדשות
    https://newshaifakrayot.net/?p=111996
    https://www.kan.org.il/item/?itemid=41539

• בבחירות קליש לא תויגה כשמאל בגלל הרכב התומכים שלה בעיר עצמה וכי אלה בחירות עירוניות. עכשיו מתייגים אותה בגלל זעתרה.
    *הגיוני שהיא תהיה הגיבורה של יחימוביץ. עד עכשיו לא שמעתי את עמדתה בנושא של זעתרה.
    *בנושא אדרי,אפשר להבין (על סמך הכתוב שם) שהיא מגבה את הועדה ולא מגנה את המועמד. היא לא מתיחסת לטיעונים בעדו ונגדו. אפשר לראות שם תמיכה בזמיר( מינוי של ראש הממשלה ) ובאלשיך .
    *כמו שאמרתי , בטוח שיש כאלה עם סטנדט כפול, בטח כאשר מדובר בפוליטיקאים.

• לפי הבנתי, בית היהודי , ישראל ביתנו ועוד כמה סיעות עדיין נצמדות אל הכיסא. אני עדיין חושב שנוח לרוב השחקנים העירונים (כולל קליש עד עתה) להתיחס לעניין כנושא עירוני.
    פרסום טרי:
    https://www.israelhayom.co.il/article/614985
    N12 - המינוי בחיפה יבוטל? "מכבש לחצים"
    יכול להיות שהיא נכנעה ללחץ או שהיא חזרה מחו"ל והבינה מה קרה בארץ. התנהלות גרועה כי ראש עיר אמור להיות מודע למה שקורה בעירו.
    דרך אגב, גבאי טוען שהוא אף פעם לא שמע עליו ומגנה את דבריו:
    קליש דרשה מזעאתרה: התנצל והבהר את התבטאויותיך | חדשות מעריב

הפארסה ככל הנראה הסתיימה ושהירה שלבי תחליף את רג’א זעאתרה: הדיעות הפוליטיות שלה שונות משלי, אבל היא לחלוטין ראויה בעיני.

בדינמיקה כזאת חשוב לא רק התוכן, אלא גם הסגנון וטוב שאדם כמו זעאתרה לא הגיע לעמדה של סגן ראש עיר. שיהיה בהצלחה.

איתה אין לי שום בעיה כמובן. אבל עוד מעט 2019 ולאנשים אין בושה או טיפה של הבנה בהיסטוריה לקרוא לעצמם קומניסטים. (גברים ונשים יהודים או ערבים) זה כל כך מגוחך.

זה לא התקפלות? קליש רק בגלל הלחץ הציבורי, הסירה את המועמדות שלו.

לפעמים אני חושב שאני מקטר על פתח תקוה יותר מידי, אצלנו לא נבחרים קומניסיטים להנהגה.

בשבוע שעבר, אחד מה"צדיקים" שהסתננו מאפריקה ניסה לשדוד אותי בדרך חזרה מהעבודה שלי. למזלי, הוא היה כנראה שיכור או מסומם ולא נשא איתו נשק קר (סכין או משהו כזה) והצלחתי להבריח אותו בצורה קלה יחסית… הנה, מה שהמשטרה התקשורת והמימסד מנסים להסתיר בכל הכח. (זה קיים גם במדינות בארופה ובארה"ב)

אמ"לק: הפשיעה של המסתננים גבוהה בצורה משמעותית משל שאר האוכלסיה. במיוחד בעבירות מין.

זה מה שמצחיק במחאת הנשים שהיתה - כל מי שהצביע על הסיבות האמיתיות לבעיה או על הגודל הלא-מאד-חריג שלה ביחס למדינות אחרות הוקא ממנה מיד כ"גזען/שונא נשים" או מה שלא יהיה. כל טרנד שמאל מארה"ב מיובא לפה במלואו בשלב כזה או אחר, זה כמעט מעניין לראות.

באשר לנתוני הפשיעה - אני לא חושב שזה חריג עבור הגירה (חוקית או לא חוקית) במספרים משמעותיים במדינה כלשהי ממדינות עולם שלישי. זה כמובן לא אומר שלא צריך לטפל בזה. יש לבעיה הזו הרבה מרכיבים אבל האכיפה של המשטרה בטח לא עוזרת, אפילו בלי להיכנס לסוגיית כן/לא מסתננים.

סיכום חמוד של הבחירות:

שמעתי עכשיו ריאיון ברדיו של מפקד מחוז ת"א לגבי נושא חסימות הכבישים.

לדבריו, הזכות למחות ולהפגין חשובה ביותר ויש לאפשר למפגינים לחסום כבישים כל עוד זה ללא אלימות ולא לפרק זמן בלתי מוגבל. הוא אף טוען שזה מגובה בהחלטת בית משפט.

בושה וחרפה. דברים מסוג אלו דרים תחת אותה קורת גג של טענות כי חופש הביטוי מאפשר לדרוש מהממשלה תקציבים לביטוי זה. תרבות ה"מגיע לי על חשבונכם" הורסת כל חלקה טובה במדינה. שיח הזכויות פושט את הרגל.