פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

לא נורמלי מה שקרה אתמול, שיאה (עד עכשיו) של המגמה המזעזעת הזאת. כמות האנשים בסביבה הקרובה שלי ששמעתי מהם נימוק בסגנון “ספוג קצת פקקים, יא בורגני” היא פשוט מחרידה. נזקי -PC הולכים וגדלים, ברכוש אבל בעיקר בתרבות חולה. אם זה ימשיך ככה, זה עניין של זמן עד שגם בנפש.

הסכנה היא לא בחוליגנים, הצעירים מאד ברובם, שנסחפים ברוח הזעם, אלא בחולי הנפש “הנאורים” שמספרים להם שהם נלחמים באיזה ג’נוסייד, ובעיקר ברוב שעומד מהצד ואומר “איזה יופי, באמת דופקים אותם”. זו ‘זכותם’ להשמיד כבישים ורכוש ציבורי, לתקוף באלימות נהגים ולהעלות רכבים באש. טירוף מוחלט, אבל ברגע שהמשטרה איפשרה לנוהל חסימת הכבישים להשתרש, ולא עשתה דבר גם כשמדובר היה בנכים כי ‘לא נעים’, ובתוספת המרקסיסטים החדשים שדוחפים מהפייסבוק, זו התוצאה היחידה האפשרית.

מה שמדהים אותי תמיד זה אלו שמנסים תמיד ללבות את האש, ומי אלו? כל מיני ארגוני שמאל קיצוני. אין פה שום דאגה לקהילה האתיופית או למצוקות שלה. מה שמעניין אותם זה להוסיף שמן למדורה בשביל להסית ולהרוס ולפלג את החברה האזרחית בישראל. מי שלא מבין, שיש לב איזו ארגונים מסיתים יש שם: אני יתחיל בציוץ הבא:

https://twitter.com/elchangr/status/1146310025184522240

עכשיו הארגון עומדים ביחד , שאחת מהעומדים בראשו השתתפה בארוע של תמיכה בחמאס:

image

https://twitter.com/giladzw/status/1146114228559986689

הכי מגוחך שכל הפיד שלי מלא בשמאלנים שמצטטים את מרתין לותר קינג, אבל הם “שוכחים” שמרתין לותר קינג התנגד כל חייו לכל סוג של אלימות. והטיף רק למאבק לא אלים . אבל הם בכל זאת מצטטים לי את מרתין לותר קינג…

מהיכרות אישית לחלקם הלא קטן דווקא אכפת מאד. זו הטרגדיה של השמאל הפרוגרסיבי\פוליטיקת הזהויות.

מגוחך? Urban riots must now be recognized as durable social phenomena,” he told the assembled crowd of mostly white doctors and academics. “They may be deplored, but they are there and should be understood. Urban riots are a special form of violence. They are not insurrections. The rioters are not seeking to seize territory or to attain control of institutions. They are mainly intended to shock the white community. They are a distorted form of social protest

דבריו של קינג.
אין כזה דבר מאבק לא אלים, במקרה כזה לרוב האלימות מופנת לנאבקים הלא אלימים.

הכי מצחיק אותי (ואני לא מדבר עליכם אלא על תגובות נרחבות במדיה החברתית) זה שאנשים בונים לגיטימציה מגוחכת לגזענות שלהם על המקרה הזה. בואו נתייחס לקהילה מוחלשת כמו חיות, נמרר את חייה, נביא אותה לנקודת שבירה ואז כשהם נשברים נגיד להם “אתם רואים? אתם באמת חיות!” אם משהו פה מגוחך אז זה המצב האבסורד הזה.

אין כזה דבר מאבק לא אלים? המחאה החברתית הצליחה הרבה יותר בלי טיפה של אלימות. מחאה “שקטה” שעברה יפה והעבירה את המסר שניסתה להעביר.
מחאה אלימה? כלפי מי? אתה מוכן בשם הפלורליזם להתקע בפקק ולהיות בסכנת חיים? כי אני לא.
“אין כזה דבר מאבק לא אלים” זה משפט מאוד מאוד מסוכן. אני מקווה שאתה מבין את מה שאתה אומר ואת ההשלכות בגין דברים אלו.
בקצב הזה, ואני לא מגזים, אנחנו בדרך למלחמת אזרחים. רק שאלה של זמן עד שלאזרחים יעלה הסעיף וימאס מהאלימות הלא פרופורציונלית הזו, והם יתחילו להגיב ולתקוף בחזרה. הדרך לאנרכיה מהמצב הנוכחי היא קצרה מאוד.

כל אחד מאיתנו הוא גזען בתוך תוכו. אין אדם שאין לו העדפות והוא אובייקטיבי טהור. זה הטבע שלנו כבני אדם. הפוליטיקלי קורקט והפלורליזם בשקל מהווים סכנה קיומית לא פחות מאיומי טרור חיצוניים.

מחאה לא אלימה הביאה בסופו של דבר לזכויות אדם בארה"ב.

אני לא תומך בחסימות כבישים, אבל אם זה היה מסתכם רק בזה, לא היתי מזדעזע. אבל הם עברו כל גבול אתמול, ראיתי וידאו של נהג שיוצא מרכב וקבוצה של מפגינים רדפה אחריו וניסתה לעשות בו לינץ. וידאו אחר של מפגינים מנסים להוציא נהג מהרכב שלו על מנת לבצע בו לינץ. מה אשמים הנהגים האלו בתקרית הירי? היו ניסיונות מפורשים לרצוח נהגים.

אין שום הצדקה לאלימות גסה או ניסיון לבצע לינץ. לא בשוטרים ולא באזרחים.

אני מתכון לארגוני השמאל הקיצוני, איך אתה יכול להסביר פעיל של ארגון תעיוש שבהפגנה בשטחים אין לו בעיה שמקללים שוטר מג"ב בקללה גזענית, אבל מגיע אתמול להפגנה , לכאורה בשביל להפגין נגד הפגיעה באתיופים?

אני לא קונה את זה. מצטער.

המחאה החברתית לא עשתה כלום וזה לרוב סופה של “מחאה לא אלימה” מה גם שהסברתי את זה בתגובה הקודמת שלי. כל החברים הלא אלימים שלי שהיו שם חטפו מפגן יפה מאוד של אלימות מהשוטרים ואחד מהם עד היום מסתובב עם אף כמו של אוון וילסון ממה ששוטר עשה לו כשהוא היה לא אלים.

זה קצת פופוליזם מצידך לחבר את ה"לעמוד בפקק" ללהיות “בסכנת חיים”. מתוך אלפי מפגינים היו 4-5 מקרי אלימות כלפי אזרחים (שאני לא מצדיק או תומך בהם בשום אופן) אבל הם מה שנקרא קולדרל דאמג’… להפיל את זה על כל המאבק זה סתם הכללה מיותרת.

מוש המשפט הראשון בתגובה שלך הוא לא נכון בעליל, המחאה באותה תקופה הייתה אלימה ביותר מצד הממשל האזרחים והמפגינים. מלקום אקס והפנתרים השחורים הוכרזו כארגון טרור בשלב מסויים.

רק 4-5? באמת? אני ראיתי יותר.

לחסום כבישים, זה רע. אבל זה בתחום הנסבל, אתמול זה היתה אנרכיה מוחלטת. מופע טהור של אלימות.

נזק סביבתי? באמת?

חוקי זכויות האדם בארה"ב בשנות ה60 החלו בעיקר בעקבות רוזה פארקס והסירוב שלה לפנות מקום באוטובס לאדם לבן, מה שהחל את המאבק של מרתין לותר קינג שבא בעקבותיה… יעשה לך ספוילר ההפרדה הגיזעית בארה"ב בוטלה . איזה הפתעה. מאבק לא אלים שבא לקדם מטרה צודקת יכול לעבוד…

מרתין לותר קינג במאבק שלו ובשיתוף פעולה שלו עם המימשל של קנדי וגונסון הוביל לחוקי זכויות האדם שנחקקו בשנות ה60. גם רוזה פארקס וגם מרתין לותר קינג נקטו בגישה של מאבק לא אלים. ובסופו של דבר, הצליחו.

אני גם מבטיח לך שהתרומה של לותר קינג ורוזה פארקס היתה פי מילארד יותר מועילה לזכויות השחורים מאשר מלקום אקס והפנתרים השחורים… אף אחד מהם לא הצליח כמו המחאה הלא אלימה שלהם.

כמובן שזה לא הצלחה מוחלטת או מושלמת ויש הרבה עוד מה לשפר, אבל מצב זכויות האדם של האפרו אמריקנים בארה"ב הרבה יותר טוב בזכות המחאה הלא אלימה של קינג והאישה האמיצה שעלתה לאוטובוס וסירבה לפנות את הכסא… מאשר אלו שבזזו את השכונות שלהם ועשו מהומות.

דרך אגב, בוא נתקדם, לא לאם הם צודקים, אלא האם הם חכמים, זה טיפשות לשמה, ברגע שהם החלו באלימות הם איבדו את הקונסנזוס בעם. ברגע שמאבדים את המרכז, וכל מה שמדברים עליו עכשיו זה המהומות וההרס, אף אחד כבר לא מדבר על ארוע הירי.

אם המשטרה תתעשת ותזכור את תפקידה עד התחלת שבוע הבא, זה יסתיים. (בהנחה ששר ביטחון הפנים יזכור שהוא עדייו השר הממונה, ויתן הנחיה מפורשת למשטרה לפזר את המפגינים).

בגדול כן, באמת. זאת טרגידה נוראית בעיני ואני לא תומך בשום צורה של פגיעה באזרחים (או שוטרים) אבל שוב זה לא מייצג את המאבק הזה… חסימת כבישים ושריפת פחים זאת אלימות לגיטימית לדעתי, ומי שנפגע לו רכוש שתפצה אותו הממשלה על זה, בדיוק כמו בפעולות איבה. הם רוצים שזה לא יקרה? אז שיטפלו בבעיה מהשורש.

בגדול מה שאתה מתאר זה אנרכיה וחוסר שלטון חוק. שום מדינה מתוקנת ומערבית לא תוכל לתפקד שיש איזו אוכלסיה (ולא משנה אם היה מוצדקת או לא) שחושבת שבשביל לשפר את המצב שלה, היא צריכה ל"שרוף את המועדון"

אתה מבין מה שאתה אומר? בלי חלילה להעליב או להטיף, אבל אתה קורא פה לאנרכיה. בסדר, אנרכיה, ישרפו לך את הבית ואת כל הרכוש והמדינה תשלם. תקבל את הכסף עוד 20 שנה ויהרסו לך החיים. שלא נדבר על דברים בעלי ערך סנטימנטלי שאי אפשר להשיב שעלולים להפגע בדרך. לא נתייחס לאמבולנס טיפול נמרץ שחייב להגיע לבית חולים עם חולה בסכנת חיים מיידית. להפך - לגיטימי לתקוף ולעכב אותו.

עצם העובדה שאתה משווה את המחאות האלה לפעולות איבה מוכיחות כמה העניין הזה יצא מפרופורציות. אשכרה פעולות איבה. כל כמה זמן מתעורר פה איזשהו מאבק על זכויות, לא זכור לי מאבק שהגיע לשפל כזה. לא ראיתי אף מאבק בימי חיי בו שורפים מכוניות, הופכים ניידות משטרה, זורקים בקבוקי תבערה, נפצים, אבנים, בלוקים על אזרחים.

לטפל בבעיה מן השורש זה עניין אחר ומנסים לעשות את זה לאורך שנים. אתה יותר ממוזמן לבדוק את ההטבות ואת הניסיונות של הממשלה והחברה לשלב את הקהילה האתיופית בחברה כראוי. הם מצידם לא באמת עושים מאמצים של ממש. הם ממשיכים להתמסכן כי זה פשוט נוח להיות בעמדת הקורבן בתקופה בה אנחנו חיים.

המאבק האלים של הפנתרים השחורים נולד בעכבות זה שלא השתנה הרבה בחייהם של השחורים בארהב אחרי שחוקקו החוקים שאתה מדבר עליהם. נכון שעל הנייר ובדוחות סטטיסטים זה יפה מאוד מחאה שקטה אבל אנחנו חיים במציאות איפה שאפקט המטוטלת תמיד יתקיים. אם שלטון החוק לוחץ אנשים לפינה הגיוני שתשחרר “אנרכיה” בתגובה.
מאבקים “אלימים” זה מה שמניע את העולם בסופו של דבר, ממהומות סטונוול דרך מעשי הטרור של נלסון מנדלה בדראפ ועד הפנתרים החורים ובלק לייבס מטר. זה לא נעים אבל זה המצב.

באמת לא השתנה שום דבר?

מתוך ויקיפדיה (אני יודע שזה לא כלי הכי אמין, אבל אין לי בשליף משהו אחר) אני בעבודה עכשיו.

הישגי החקיקה של התנועה לזכויות האזרח היו בשלב זה חוק זכויות האזרח (1964), שאסר על אפליה על בסיס “גזע, צבע, דת או מוצא לאומי” בפרקטיקת התעסוקה ובמקומות ציבוריים ; חוק זכות ההצבעה (1965), שנתן כלים לאכיפת התיקון ה-15 לחוקת ארצות הברית, שכבר עיגן חוקתית את איסור האפליה במתן זכות בחירה על רקע גזעי ב-1870 ; חוק ההגירה והאזרחות (1965), אשר שינה את אופן חלוקת מכסות ההגירה לארצות הברית באופן מהותי, וביטל את “נוסחת המוצא הלאומי”, שהייתה נהוגה בארצות הברית משנת 1921 ; חוק דיור הוגן (1968) (אנ’), אשר נועד למנוע אפליה גזעית נגד קונים או שוכרים. וצריך להוסיף חוק של שכר הוגן שחוקק אז.

היי אחרי אינספור שנים, אפילו נבחר נשיא שהוא שחור לקדנציה כפולה!!!. אבל שום דבר לא השתנה … לא. הרי הם כולם חיים בהפרדה גיזעית, או בעבדות…

זה לא שהמצב הוא נפלא, או מושלם אבל לכתוב שהחיים של השחורים בארה"ב לא השתפר ולטובה בעקבות המאבק האזרחי של פארקס וקינג זה פשוט שטויות. המצב היום, הוא הרבה אבל הרבה יותר טוב ושיויוני ממה שהיה אז. אין מה להשוות. ולשינוי הזה, אני מבטיח לך שקינג ופארקס במאבק הלא אלים שלהם תרמו הרבה יותר לזכויות האדם של השחורים ובכלל, מאשר מלקום אקס או הפנתרים השחורים ששרפו רכוש ורצחו (דרך אגב הם גרמו נזק עצום הרבה יותר לאוכלסיה השחורה בארה"ב כי נחש איזה רכוש נשרף באותם שכונות ואיזה בעלים היו לרכוש הזה? צדקת שחורים).

בלק ליבס מטר הוא ארגון אלים לכל דבר. אותו דבר antifa. מאבק אלים לצערי בסיטואציות נגד שלטון זר עובד. אבל זה שונה לגמרי ממאבק נגד המדינה שלך. שם הדבר שהכי יכול לעבוד זה מאבק לא אלים.

אני לא נעלב הכל טוב :slight_smile:
מקווה שגם אתה לא תעלב כשאגיד לך שהפסקה הזאת היא בעיקרה צרות עין, הכללה מיותרת, האשמת הקורבן וטיפה גזענית.

בנוגע לשאר התגובה שלך, אין צורך לנסות להוציא אותי לא בסדר ולהגזים בדוגמאות שלך במיוחד אחרי שהסברתי שאני לא בעד אלימות כלפי אזרחים ובטח שלא לחסום אמבולנסים, אני לא קורא לאנרכיה. יש להבדיל בין אנרכיה מוחלטת כדרך חיים לבין מהומות כדרך מחאה (תקרא את מה שהבאתי על מה חשב קינג בנושא) מ גם שהנחת היסוד שלך לגבי זה שאנרכיה מהותה באלימות היא שגוייה.

אגב, אני מספיק זמן בפייסבוק ומכיר כבר את אומנות הויכוח הפוסט מודרנית הסאת. לקחת השוואה מסויימת שאני עשיתי ולבנות עליה הרים וגבעות לר מרשים אותי. אני לא השוויתי בין הפעולות שלהם לפעולות איבה אלא נתתי כדוגמא פיצוי של הממשלה לאזרחים שנפגעו בשל בעיה שהיא באחריותה בסופו של דבר.

לא אני ממש לא מגזים ולא מקצין. אני גם לא בעד פוליטקלי קורקט אז תשלוף את הקלף הגזעני כמה שבא לך. אני גם סובל מגזענות לאורך חיי, כבר לא מרגש אותי הדברים האלה.

כן, אתה תמכת באנרכיה כשהצדקת מאבק אלים. עוד טענת שמאבק שאינו אלים הוא אינו באמת מאבק.

אין מה לעשות שבמדינת ישראל, שגם ככה הכל פה כל כך לא תקין, צריך לעשות מחמאה אלימה כדי לשנות משהו. אפילו הפגנה מטורפת כמו המחאה החברתית שנמשכה במשך חודש עם עשרות אלפי אנשים לא הניבה תוצאות. בשביל שמשהו יזוז פה חייב לעשות בלגן. רק לראות את התגובות המכלילות והגזעניות ברשתות החברתיות מוכיח כמה ההפגנה מוצדקת.

יש הבדל גדול בין פולטקלי קורקט לבין לא להיות פוליטקלי קורקט ולבין להיות פוסט פוליטקלי קורקט כאשר האחרון מסוכן בדיוק כמו זה שלפניו. אני לא חושב שזה שהתגזענו כלפייך ואתה אדיש לזה נותן לך לגיטימציה להתגזען כלפי אחרים.

אתה מאוד מגזים כי אחרי 3 תגובות שבהם רשמתי שאני לא תומך בפגיעה באזרחים אתה בא ורושם לי שאני תומך בלעצור אמבולנסים בדרך לבית חולים.
בגדול הנחת היסוד שלנו לאנרכיה היא שונה אז לא נגיע לשום מקום בדיון הזה.

דרך אגב, אתם רוצים אנרכיה? תסתכלו על רצועת עזה, שמה יש הרבה מאוד אנרכיה ומצד שני יש לכל אזרח גם כמה שעות של חשמל ביום בגלל זה…

כן, ואחרי אינספור מאבקים גם, חלקם אלימים. אובמה לא נבחר ב65 אחרי החוקים הללו. בנוסף אם אתה רושם כזה דבר על העבדות בארהב בציניות אני אניח שאתה לא מאוד מודע לעבדות הממוסדת שעדיין קיימת שם ואז חסר לך קצת חומר כדי לדון בנושא הזה ספציפית .

בנוגע לחוקים וכמה הם שינו, לא כתבתי שכלום לא השתנה אלא שלא הרבה השתנה מבחינת חיי היום יום של השחורים, אני אמצא לך עדויות לדבר קצת יותר מאוחר ונוכל לדון בנושא.

מסכים לגבי בלק לייבס מטר ואנטיפה. אני לא שולל את העובדה שיש דרך נכונה לנהל מאבק רלים ויש דרך לא נכונה.