פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

חברים, לא יעזור בית דין
גנץ התיישב על כסא ראש הממשלה איפשהו ב 2018 ומאז זו רק תקופת המתנה. הוא גנרל לבן גבוה נוטה שמאלה במידה ומקובל על כולם. אין לי ספק שמתישהו הוא ינחת על הכסא הזה. זה מה שאוהבים במדינה. כמו בתוכנית ריאליטי, יש מתמודדים מגניבים ויש את מי שיש לו פרופיל מספיק מרכזי ומקובל כדי שההפקה תחליט שהוא ינצח.

זה די מדהים שהגנרלים בפוליטיקה שורדים גם את ה-7.10 וגם את הרקורד הבאמת מביך של כמעט כל רמטכ״ל שנכנס לפוליטיקה. אהוד ברק אשכרה מהמוצלחים. כבר עשורים שאף אחד לא הצליח להגיע אפילו לרף הנמוך הזה.

ואולי זה בכלל בגלל המלחמה… תופעת לוואי גרועה מאד נוספת היא שאני די בטוח שאנחנו לפני עשורים רבים של ניפוח לא פרופורציונלי של תקציב הביטחון מבלי שמישהו מעז להתנגד. להגדיל הוצאות ביטחון? אני חושב שצריך, אבל לדעתי לא יהיו ברקסים כעת.

תזכורת למה באמת כתבתי

ומה אתה הגבת:

לא אמרתי שאתה או שהמפגינים הם ״שמאלנים״, מה שאמרתי הוא שהמושכים בחוטים מ2 הצדדים - כןכן, גם ימין (ביבי בן גביר ושות׳) - וכרגע אלה המושכים מהצד השמאלי של המפה שמדרדרים את השיח לטעמי, מה שקרה לפני כמה ימים ב״מחאת הלפידים״ זה לא משהו כזה ספונטני ורנדומלי שפשוט יצא מתוך העם. אני מדבר על מובילי דעת קהל, תקשורת, גנרלים לשעבר, חברי כנסת שקוראים לבחירות ומהפכה ולא לוקחים אחריות על עצמם, אנשי אקדמיה וכו׳, בחודשים האחרונים הם אלה שלדעתי מנווטים את הספינה אל הקרחון לא פחות מביבי וחבריו הקיצוניים שתרמו למצב לא פחות בתורם.

וכן אותם אנשים שבאתי אליהם בטענות אין לי בעיה להגדיר אותם בתור אנשי שמאל פרוגרסיביים שלדעתי הצנועה טובת מדינת ישראל לא באמת חשובה להם כמו טובתם האישית-פוליטית-כלכלית.

באופן אישי אחרי הקורונה - I couldn’t care less, בימים כתיקונם מבחינתי ששתי הצדדים הפוליטיים יריבו כמה שבא להם ונלך ל20 מערכות בחירות ברצף והמדינה תקרוס, זאת דעת הרוב? So be it.

בימים של מלחמה שהאויבים שלנו על הגדרות ואפילו בתוך הגדרות זה כן מפריע לי שאנשים מתעסקים בלריב ולשבור את הכלים במקום להתעסק בליצור שיח שייתן לנו עתיד טוב יותר - שפה יוצרת מציאות.

לא קראתי לך או לאנשים שמאלנים, וגם אמרתי אחרי זה, משום מה מאוד נתפסת על משהו שלא נכתב. התנצלתי על זה שככה זה נתפס, אבל שוב - לא אמרתי את זה.

קצת הוצאת עליי תסכול, וזה בסדר, זמנים לחוצים והכל, אבל שים לב שוב פעם למה אמרתי, ואיך אתה הגבת אליו.

יכול להיות, מתנצל אם זה הסנטימנט של מה שאני כותב. קשה לי עם הטרמינולוגיה סביב המחנאות. המושג של שמאל ובעיקר של ימין הלך לאיבוד לחלוטין. כשמדברים איתי הטרמינולוגיה כזאת שמובילה לתיוגים על פארש:

“המחנה שלך”

“השמאלנים מובילים את זה”

“פשוט תגיד שזה רל"ב”

כל אלו גורמים לפערים בדיאלוג וליכולת לייצר שיח אמיתי על אידיאולוגיה. ברשתות אני לא מצפה לפתור את זה, אבל דווקא בפורום, מקום בו כן אנשים מנסים להיכנס לעומק של אותם טיעונים, שורף לי בעיניים לראות שמסכמים טיעון או גישה כזאת או אחרת מאחורי מחנאות סביב אידאולוגיה שלא באמת קיימת.

כשנפסיק להתייחס לפוליטיקה סביב הטיעונים האלו נוכל להתקדם הלאה בשאלה מה קורה אחרי הממשלה הזאת. רק בשביל זה אשמח להיפטר מכמה רעות חולות מכל המפלגות.

זה לא כל כך משנה כמו שאתה מנסה להציג את זה.

ביבי מנהל את המדינה והממשלה כבעל כוח ייחיד שמקשה על אחרים בעלי דעות חזקות להתבטא בחיים הציבוריים.

למה שטייניץ למשל יושב בבית היום?
למה אחרים שבלטו והיו מספיק חזקים להצטרף להנהגה נעלמו, ואיתם נעלמו שיקול הדעת שלהם והיכולת שלהם להשפיע בכיוונים יותר מאוזנים?

מה קיבלנו משה? את בן-גביר, סמוטריץ׳, דרעי, גפני וגולדקנופף בתור שותפים קואליציוניים?

אתה מפחד מגנץ ראש ממשלה, אני מבין. מה שאני לא מבין זה איפה הממשלה שתקום אחרי ביבי ולא רק מה הדעות והעשייה של מי שיעמוד בראש אותה הממשלה.

הרי מה שאני חושב ושאחרים אולי מנסים להגיד גם, זה שביום שאחרי ביבי פחות חשוב מי יהיה הראש אלא איך תראה המערכת.

ביבי לא איפשר למערכת להיות בריאה. הקיף את עצמו באנשים שצועקים ״יחי המלך״ ו\או מוכנים לסגור איתו עיסקות פוליטיות נלוזות של שמור לי ואשמור לך עם אפס אינטרס לטובת המדינה.

בנט היה ראש ממשלה במערכת יותר בריאה של קבלת החלטות, גם אם בעייתית מבחינת ההרכב.
השרים אצלו עבדו ולא היו בובות על חוט.

זה מה שאתה רוצה, תתחיל במערכת יותר בריאה ולא בראש ממשלה שחושב שהוא כל יכול ושאסור שיהיה עליו איום פוליטי.

ואללה שמע איזה בנאדם חזק ובעל עוצמות נתניהו, שהוא לבד מצליח לעשות את כל זה, כל ה 119 חברי כנסת האחרים כל התקשורת המדיה העיתונאים כולם מנסים לאחד, לקרב לבבות , לפזר אהבת חינם והוא לבד מצליח להפוך את כל המדינה ולגרום לכולם לשנוא אחד את השני.
אני די בטוח שאתה עצמך לא מאמין לדברים שאתה כותב, אתה פשוט ממחנה מסויים שיש לו אינטרס והכל כשר במחנה הזה. אני באמת אשמח לדעת מה המחיר שאתה מוכן לשלם תמורת עסקת חטופים (בידיעה שכמעט חצי מהם זה גופות לצערי) אתה מסכים לסיום מוחלט של המלחמה, לשיקומה והכנסת סיוע ועוד הרבה ללא אבחנה, וכמובן לשחרור כל המחבלים שלהם (לפני ה 7 באוקטובר ואחרי ה 7)? כי זה מהם שהם דורשים, וחלק מהמשפחות אלה שמפגינים, חוסמים כבישים ושורפים את המדינה, מאוד עוזרים לחמאס להשיג את מה שהם רוצים(או לא לרדת מהדרישות שלהם, תראה את זה איך שאתה רוצה) גם אם זה לא במודע או בכוונת תחילה אצל חלקם, כי חבורה לא קטנה שמנסה להפיל את נתניהו כבר מעל עשור (אלה שהתחילו עם בתיקים שלא כל כך צלחו ואז המשיכו עם הבחירות והקורונה) ועכשיו מצאו תירוץ תורן , מספר משפחות ממשפחות החטופים , ואצל אלה אין חוקים הכל כשר, ואנשים שאיבדו/מאבדים את היקר להם מוכנים לעשות הכל ומאוד קל לשכנע אותם ( כי מבחינתם אין כבר מה להפסיד).

12 פוסטים אוחדו לנושא קיים: הסכסוך הישראלי פלסטיני

בטח שמעתם קצת על העובדה שמפקד 8200 נחשף.
ובכן, זה סיפור כל כך חמור ומטומטם שקשה לתפוס אותו.

זה נס שבכלל המדינה עדיין עומדת עם אנשים כאלה.

תקראו את השרשור:

https://twitter.com/orfialkov/status/1776279187873030256?t=87BSJ9dS9AGWngYYnPKPNA&s=19

אני ממש מקווה שיש משהו שאנחנו לא יודעים ועוד נאכל את הכובע (AKA כניסה לרפיח או פתיחת חזית צפונית) אבל אם לא, אז מדובר בהתקפלות שאי אפשר לתאר בכלל עד כמה היא עצומה.

ביידן מתעקש להיות זה שחתום על סופה של המדינה היהודית. העיקר שהשמאלנים בתקשורת יספרו לי שהוא הציל את ישראל. להקיא עליהם.

לפעמים אני מסתובב ברחבי הארץ, ולא מבין איך קרה שיש רחובות ואתרים שלמים בישראל, שקרויים על-שם קולוניאליסטיים בריטיים ששלטו כאן - גנרלים, פקידים בכירים וכו’ - שעשו לנו הרבה הרבה יותר נזק מתועלת. איך ישראלים ציוניים יכלו להיות עיוורים כל-כך ולהחליט שכדאי להנציח במדינה הריבונית שלנו שמות של אימפריאליסטיים זרים שפגעו לא מעט במפעל הציוני.

ואז אני רואה את זה:

מה יהיה עם האיש הזה?

https://x.com/itamarbengvir/status/1781195747255255220

מה כבר יכול להיות ?? מדובר במטומטם.

אני תוהה מה היה קורה אילו בנימין אחר היה שובר היום את הרגל במהלך רכיבת שטח. די קל לדמיין את הכותרות המפוצצות על הנהנתן המנותק שמטייל בזמן שיש חטופים.

אצל גנץ זה בעיקר השתתפות בצערו.

רכיבה על אופנים זה סגפנות לא נהנתנות. סיגרים, חברים מיליארדרים, מתנות, בריכה וארוחות שף זה נהנתנות.

שהוא הלך למסיבה עם נועה תישבי זה היה לא נהתנות?

אין לי שום בעיה עם זה דרך אגב, הם צריכים לעשות את העבודה שלהם לא לחיות במנזר.

אבל יש פה מוסר כפול ברור.

זו לא הייתה מסיבה

ליאור, מה הפואנטה בהודעה שלך?

אתה מתכחש לזה שיש מוסר כפול? כי אם לא, אז זו בבירור הייתה הנקודה שלי ואני לא מבין מה אתה רוצה…

אגב, לא היה צריך לחכות הרבה זמן (ושיהיה ברור, מדובר באותו האתר בהפרש של פחות מיממה):

image

image

כן צריך לקחת בחשבון שלגנץ אין שום תפקיד, חוץ מלהיות עלה תאנה בקבינט שלא קיבל החלטה כבר כמה חודשים. אני לא מצפה ממנו לכלום, בניגוד לסמוטריץ’ גלנט או ביבי שגם מהם אני כבר לא מצפה לכלום, אבל במדינה נורמלית הייתי צריך.

אין מוסר כפול. התקשורת מזהה בצדק את גנץ כאדם הגון וצנוע ואת נתניהו כנהנתן ומנותק.

אני לא מאמין שאתה מאמין לעצמך.

אגב, ממש הצחיק אותי:

הגיוני סה"כ.