פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

image

אנחנו מונהגים בידי חבורת מטומטמים שמטילים עלינו אסון, אין לי מה לומר. אם קרעי לא מבין איזה נזק פעולות שכאלה מסוגלות לייצר, שביבי יעיף אותו הביתה לכל הרוחות. ואגב, במקרה הזה לא רק שאנחנו לא חכמים, אנחנו גם לא צודקים. מדובר בהגבלות על חופש העיתונות פר אקסלנס ואין לזה שום הצדקה.

“ג’ו ביידן מבקש לקדם את השופטת שרה נטבורן.
הש’ נטבורן הכניסה גבר ביולוגי שמזדהה כאישה, פדופיל סדרתי ומחזיק בפורנוגרפיית ילדים, לכלא נשים.
השב"ס האמריקני הזהיר לא לעשות זאת אבל כך היא החליטה.
ראו כיצד סנאטור טד קרוז צולב אותה בשימוע.
יש לנו מה ללמוד על עליונותם של נבחרי הציבור.”
https://x.com/ptr_dvd/status/1793531145495470268

https://x.com/AnOpenSecret/status/1793385904532254794

ואו רק לקנא בהם

אין הנהגה לפחות שיהיה צחוקים

וואו, זה כל כך מטומטם
וזה שהיא לא יודעת שבני בריתנו בספרד הם מהימין וזה לצאת נגדם
או זה שהיא לא מבינה שלהכיר בעצמאות הבאסקים שהם מאד נגד ישראל… לא יודע אפילו איך להגדיר את זה

היא לא אמורה להיות מהנורמלים?

אפרופו הסברה והשיחה על איך מסבירים האירופאים. בוז׳י, שבארץ הוא ‘חלבי’, עושה עבודה הרבה יותר טובה מכל הצעקנים

ראיתי את התחקיר של המקור על מירי רגב.

אולי זה אני התמים, אבל באתי עם ציפיות נמוכות ועדיין הזדעזעתי.

אפשר תקציר? סיקרנת אותי

בגדול, ראש המטה שלה החליט לפרוש ב-7 באוקטובר מצוות השרה ופתח עליה, הביא לדרוקר שיחות ווצאפ וכו’.

התחקיר שזה היה החלק הראשון שלו מתחלק ל-2 לטעמי, רכילות ותוכן.

מבחינת רכילות מסופר הרבה על הכוורת שמקיפה אותה, מלקקים לה בכל אופן אפשרי, חנופה הכי זולה שיש, מטפטפים לה תיאוריות קונספירציה כגון השב"כ הצטרף למחאה וכאלה.

מבחינת תוכן:
הצוות במשרד חילק את כל הרשויות המקומיות בישראל לרשימת “רמזור”, צבע ירוק - מקבלים פגישות עם השרה מתי שרוצים, צבע צהוב - מקבלים פגישות אם אפשר, צבע לבן - מתעלמים מהם.

ניחשת נכון, הצבעים זה לפי מידת המעורבות של הרשות המקומית בליכוד. יש דוגמאות לפרוייקטים שעוכבו כנגד עמדת הגורמים המקצועיים במשרד, פרוייקטים שקודמו בניגוד להמלצת הגורמים המקצועיים במשרד, הכל בגלל השיוך של ראש הרשות.

הצוות מחזיק גם ברשימה של פעילי ליכוד לפי עוצמה שלהם, העוצמה נקבעת לפי כמות האנשים שהם פוקדים לליכוד וכו’.

האנשים האלה מקבלים גם דירוג, ובהתאם לזה השרה תקדיש זמן לבקשות שלהם - חלוקת ג׳ובים וניצול הכוח של המשרד על מנת לתת להם טובות וכן הלאה.

אני לא עורך דין, לא יודע אם זה פלילי. זה מגעיל ומסריח. ברור לי שהיא ככל הנראה ממש לא היחידה שעובדת ככה. הליכוד הפכה למפלגה דוחה. אין לי ספק שגם ראש הצוות שלה שפה הוא זה שסיפק את כל חומר התחקיר הוא גם אדם מגעיל, גם כי שיתף עם זה פעולה וגם כי עכשיו בגד באמון שניתן בו. רביב דרוקר זה גם עיתונאי שאני לא סובל, אבל הכל פה מגעיל, לא מפתיע אך עם זאת עדיין מאכזב מאוד.

במדינה מתוקנת היא הייתה מתפטרת אחרי פירסום של דבר כזה, אבל היא לא תתפטר ואולי אפילו תשתמש בזה כדי להראות שהתקשורת נגדה.
איכס.

בטוח לי שיש הרבה יותר מאמת במה שכתבת (לא מכיר את הפרשה, שמעתי עליה לראשונה פה, וזה מסתדר מאוד על הגברת) אבל לחשוב שהאנשים האעלק מתורבתים יותר מתנהגים ביושרה זה לא להבין את הראש הישראלי. כל שאר החארות בכנסת ובממשלה מכל גווני הקשת פשוט עושים את אותו דבר פחות או יותר אבל עם יותר קלאס, אין אנשים ישרים שם, אין נסיון לתקן מערכות, אין נסיון לשדרג את ה דינה שלנו לשנות ה 2000 אלא להיות תקועים עמוק בתרבות הקומבינה. חוצה כל מפלגות, קהלים, דתים וחילונים כאחד.

תרבות קלוקלת.

אתה כמובן צודק, השאלה איך אפשר לתקן.

במקרה של הליכוד מרגיש לי כאילו מערכת הפריימריז של המפלגה מתמרצת את חלוקת הג׳ובים וחוסר בעבודה מקצועית שוטפת במשרד.

השאלה היא איך יהיה אפשר למנוע את זה גם במפלגות האחרות. זוכר בשלוף גם שליברמן ידוע בחלוקת ג׳ובים וזוכר את המקרה של לפיד עם המקורות שלו לאיזה מינוי.

חייבת להיות דרך טובה יותר מ-פשוט להתפלל שתהיה איזשהי מידה של עבודה מקצועית.

ברור.

זה כל כך הזוי, אני כחרדי מדבר עם חברים בעבודה (דתיים וחילונים) על ליברמן כמה הוא מתאים כמו כפפה ליד בכל כך הרבה נושאים כמו ימין בטחוני על מלא, כלכלה קפיטליסטית וניתוק מיסודות הסוציאל עליהם נבנתה המדינה, ואז הם עונים לי שאין אחד יותר עבריין מליברמן בכנסת - אולי אפילו יותר מביבי. זה לא אני חרדי שנפגע מהיחס שלו לחרדים ולדת, זה אשכרה חילונים שאומרים לי שהוא עבריין על מלא מלא. והוא עוד מהנורמלים ביחס למצע… יש כאלו עם מצע מפלגה כל כך הזוי שאתה לא מבין איך הם מתעלמים משאר הבעיות הקיומיות פה.

מתסכל ברמות.

ההתפתלות שלו סביב מלחמה מול חמאס ולא מול הפלסטינים קצת מביכה. מופתע קצת שפירס לא עימת אותו עם זה. חוץ מזה ראיון טוב.

הנה, ממשיך עם ההתקרבנות שלי.

חייל צה"ל מצפצף בראסמי על מפקדיו, אומר שהוא הולך באש ובמים אחרי ביבי כי מתאימה לו האג’נדה של ביבי, באותו היום נחקר ועף מהמילואים, בדרך לוואחד העמדה לדין. וכך צריך וראוי!! אבל היי, מב עם חבורת הסמרטוטים שלא היה בא להם לשרת כולל ראשי ממשלה סנילים שהמרידו בראסמי לא לציית ולא לשרת?? זה אחלה. זה אפילו אין חקירה, אין זימון.

הלאה, עוברים להתפרעות במירון.

כחרדי אין לכם מושג כמה אני מתעב את חסרי הדעת שעולים למירון בראבק, אני מבין את הרעיון הכללי אבל בטח שבתקופה כזו ההתאבדות על עליה לציון היא אידיוטית ברמות וחסרת אחריות. אבל היי, זה שאני לא מסכים איתם לא אומר שצריך לזרוק זקן על הרצפה כמו שקית זבל, איכשהו, כשיש חרדים/דתיים לאומיים עם כיפות גדולות ופאות היד קלה על ההדק ואפשר להתפרע במכות, החבר’ה בקפלן רק חטפו כאפה משוטר או איזה נבוט מפרש והשוטר/פרש הורחק אחרי חקירה במח"ש.

חושבים שהחרדים לא מתגייסים רק כי לא רוצים להתאים להם יחידות התואמות ומשמרות את רמת הדת שלהם. זה לא רק זה, יש כשל עצום וחוסר אמון עמוק מאוד ביחס של המשטרה/צבא לחרדים, אני רואה את זה מזוויות חרדי שעובד ומתחכך בחילונים ובדתיים לאומיים, ואני מבין שעד שמישהו לא ירים את הכפפות אין סיכוי בעולם שהחרדים יתגייסו. נאדה, אפס עגול.

תעביר חוק שמי שלא עושה שירות צבאי/לאומי לא יקבל קצבאות, ופתאום 130% מהחרדים יעמדו בתור לשרת.

לא נכון. אם כסף היה מניע אותם הם היו חיים אחרת לגמרי

אתה פשוט לא מכיר חרדים. אבל ממש.

מאוד נוח להגיד שלא אכפת לך מכסף, כשאתה יודע שממנים אותך, ואם יאיימו לקצץ במימון הפוליטיקאים המושחתים שלך יפילו את הממשלה. ואז פעם ב… כשבא מישהו ומוריד את התמיכה הכלכלית של המדינה, אז יוצאים לעבודה בכמויות.

מת על הטיעונים האלה של “אי אפשר לעשות כלום, אז אסור לכם לנסות כי זה לא יעבוד - ואם תנסו נשרוף את המדינה, כי זה גם ככה לא יעבוד :)”

ראשית, אל תדבר עלי. אני ‘כנראה’ לא חרדי קלאסי…

שנית, אתה פשוט לא מכיר, מסלף עובדות איך שבא לך ובונה נרטיב. רוב החרדים אוהבים כסף אבל חיים ברמת חיים נמוכה מאוד וכל הכסף שהם חוסכים הם עוזרים לילדים שלהם לקנות דירות. אם תגע להם בעוגה (הדי קטנה, אלא אם כן אתה פתי של יאיר לפיד שאברך מקבל 7-8 אלף…) הם פשוט ידחקו יותר אבל הם בטח לא יתגייסו בגלל זה לצבא. המקסימום שיהיה שיותר ייצאו לעבוד, וזה קורה ממילא אם כי איטי יחסית.

כך שאיני יודע לאיפה אתה מכוון עם הצבא. בדיוק כמו שבשוויץ מלללאאא אנשים לא משרתים בצבא למרות שיש חוק גיוס חובה ובהתאמה לא נהנים מהטבות מטורפות במיסים. לא תשכנע חרדים בכסף, אתה ממש לא מכיר אותם.

דן, קראתי על מישהו שקיבל עכשיו צו שמונה לשלושה חודשים !!!, כמה אתה חושב אנחנו בתור חברה נוכל להמשיך בסדר שקיים עכשיו?

אי אפשר לגייס בכח, אז מה האלטרנטיבה?