פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

המשפט של טראמפ הוא לא על תשלום דמי שתיקה כשלעצמו שזה משהו שיכול להיות חוקי, המשפט הוא על זה שמי ששילם בפועל היה העורך דין שלו. ואז העבירה היא כפולה - העורך דין שלו קיבל פיצוי עקיף דרך העסק של טראמפ, מה שמהווה זיוף של הוצאות החברה וכל מיני השלכות מס לא מעניינות. והיות והתשלום בא מהעורך דין שלו, זה נחשב תרומה לא חוקית לקמפיין ועובר על חוקי התרומות לקמפיין. בתכל’ס האישום הרציני יותר זה החלק השני. על עבירות מס הוא לא יקבל כלא.

בכל מקרה מדובר בתיק הכי חלש מבין כולם, וזה דיון על כלום, חכו לפחות למשפטים הבאים שלו, הם יותר מסובכים ויותר חמורים, באחד מהם יש הקלטה שהוא מתקשר לשר הפנים של מדינת ג’ורגיה ומבקש ממנו “למצוא עוד 11 אלף קולות”. פה כבר יותר קשה לטעון ש"עושים את זה כולם".

השאלה היא לא מה חמור ומה לא… השאלה היא האם הוא עבר על החוק ואם כן מה העונש על העבירות אותן ביצע.

יש בימין, בשנים האחרונות מאז שהממלכתיות מתה, איזו תפיסה מעוותת כאילו כולם פושעים ואז אם המנהיג פשע ומעמידים אותו לדין זו הוכחה לרדיפה פוליטית.

דמי ההשתקה אגב לא שולמו כדמי שתיקה. האישה מכרה את הסיפור לעיתון כדי שיפרסם. העיתון קנה כדי לא לפרסם.

השאלה שאתה שאלת את משה היא איך בדיוק יש רדיפה פוליטית על טראמפ.
אם רשויות החוק יודעות שכולם עושים פשעים (ברמות כאלה ואחרות) ומחליטות לתבוע בצורה סלקטיבית את מי שזה מועיל להם פוליטית אז זה בהחלט רדיפה פוליטית.

עכשיו יכול להיות שאתה לא מסכים עם משה לגבי הטענה שלו על ביידן או טראמפ אבל בכל מקרה לפי הטיעון שלו יש פה רדיפה פוליטית.
ואז זה לא משנה אם טראמפ אשם או לא.
משנה אם גם האחרים אשמים ולמה לא הולכים אחריהם.

אבל איזו מין טענה זו כולם עושים פשעים? אני לא מעלים מס ומזייף מסמכים… גם אתה לא… גם משה לא…

אם ביידן העלים מס שיעמידו אותו לדין, ירשיעו ויענישו. אף אחד לא יכול פשוט לטעון שביידן העלים מס כי טראמפ העלים מס נכון?

אני רק רוצה להגיד שזה קשה שכולנו חיים בתעודת תהודה. גם לי, להבדיל בין אמת לשקר.

אני רק יגיד דבר אחד, המשפט הזה כולם בארה"ב יודעים שזה משפט שזה נתפר במיוחד לטראמפ. אף מחוקק דמוקרטי לא היה מקבל כזה אישום, משפט בניו יורק מדינה דמוקרטית תובע דמוקרטי שופט שהבת שלו חברה בגוף אנטי טראמפ ובגלל שיטת של בחירת מושבעים רוב הסיכוים שרוב המשובעים דמוקרטים ובצירוף מקרים הכי גדול בעולם משפט שמתחיל בחצי שנה שלפני הבחירות. ממש צירופי מקרים יש לנו פה.

אני הייתי מתיחס יותר ברצינות לטענות של ליאור ולכאורה שלטון החוק שלו, אם לא הייתי מכיר מראש את פרשת האנטר ביידן והמחשב…

דרך אגב, אצל טראמפ תפסו מסמכים מסווגים? אצל ביידן תפסו יותר. רצו להעמיד את טראמפ על זה לדין ואז התגלה שביידן יש יותר מסמכים שהוא “שכח” באוטו בחניה שלו. פתאום שתי הפרשיות נדחקו הצידה… איזה הפתעה.

זה בנתיים תהיה ההודעה האחרונה שלי בנושא, באמת תפתחו טיפה סקרנות טיבעית ותקליקו
בגוגל האנטר ביידן לפטופ האנטר ביידן אוקראינה סין וביידן הנשיא . ואז תחזרו עלי עם השטות הזו של “שלטון החוק”.

דרך אגב, אם טראמפ זוכה בבחירות יתחיל בארה"ב מסע נקמה. זה היה גרוע באותה מידה, אבל הדמוקרטים יאכלו את מה שהם בישלו, ברוב יאושם הגדול (הרי הם ידועים שבייידן סנילי ואין לו סיכוי לעמוד מול טראמפ בעימות. אין להם יכולת להזיז את ביידן. ) זה הסיבה לכל הטררם, מחפשים בכח למנוע טראמפ להיבחר.

אני יסיים במשפט שלי:

4 בנובמבר לא יכול להגיע מוקדם יותר. שיגיע כבר וניפטר מביידן. טוב לארה"ב טוב לעולם טוב לישראל. רע לחמאס ואירן…

אתה מניח עליי דברים בלי לדעת, זה לא יפה :wink:

לא ראיתי טענות שבגלל שטראמפ פושע אז בטוח גם ביידן.
יש טענות לפשעים מאוד רציניים של ביידן מצד כל מיני אנשים שיודעים יותר ממני ומהצד ולמי שלא מעורב רגשית זה נראה כמו איפה ואיפה… ומכאן רדיפה פוליטית.

אגב, זאת גישה מאוד לא בריאה משה. האינטרס שלנו כאזרחים זה שיכניסו לכלא את כל הפושעים. טראמפ, ביידן ובמיוחד כל מי שברשימה הנעלמת של אישתו של המתאבד הקוסמי.

ברור שזה גישה לא בריאה. אני רק השליח. אתה יכול להגיד את זה לדמוקרטים שעשו מה שנקרא “weponise” של כל השיטה המשפטית בארהב.

זה מה שנקרא אכיפה בררנית למטרות פולטיות

אותו דבר יש גם בארץ

מוזר לי שכל אלו שאמרו לי שאני פרנאויד שכתבתי פה על זה בזמן של הרפורמה “נעלמו” שתפסו איזה מילואמניק חסר משמעות שדיבר על המרדה ואז שלחו עליו את כל המשטרה הצבאית, ואז שיאיר גולן אומר באמצע מלחמה!!! דברים הרבה יותר גרועים ממנו (יאיר גולן לא חכ אין לו שום חסינות) פתאום שקט צרצרים.

נו זה שאני פראנויד לא אומר שאני לא צודק.

תנו לי לנחש התגובה הנגדית : זה לא אותו דבר. ביבי רע, נכון?

השיטה גם בארהב וגם בארץ רקובה מהיסוד, אין לי אמון בה ולא במוסדות שלה.

לא נכון

תוכיח

חוק חדש: במדינות דמוקרטיות, שנה לפני בחירות אסור להעמיד רפובליקאים לדין

תוכיח שאין לך אח

קצת בעייתי… יש לי 3 אחים ועוד 4 אחיות :slight_smile:

אם הייתי בן יחיד היינו יכולים להסתכל בתלוש של ההורים שלי או אם אתה ממש רוצה להגזים היה אפשר לבדוק גנטית את כל האנשים בעולם בגיל המתאים ולראות אם יש קרבה מדרגה א’.

ועכשיו ברצינות, אם הנקודה שלך היא הבעיתיות בto prove a negative אז זה לא תופס פה.

מערכת המשפט עובדת בצורה כזאת.
יש חשדות
חוקרים אותן
מוצאים בסיס ראייתי להאשמה
תובעים
מרשיעים.

אם יש חשד לגיטימי כלפי טראמפ צריך לחקור וכן הלאה אבל אותו דבר לגבי לביידן.
וחשדות לגבי ביידן יש. השאלה אם חוקרים אותן ואם לא אז למה.

אני לא צריך להוכיח את זה, יש לך את זה בשידור חי.

המקרה של האנטר ביידן והטיוח של אבא שלו, זה פי אלף יותר חמור מאשר מה שטראמפ נחקר אליו בכל הפרשיות.

ביידן נתפס משקר לא פעם ולא פעמיים לגבי הקשרים של הבן שלו העסקים שלו לבין מסעות שלו לסין ואוקראינה. הוא אפילו נתפס פעם אחת בשידור חי, משויץ איך הוא איים על הנשיא האוקראיני להחליף את הפרקליט באוקראינה באותו הזמן שאתו אחד התחיל לחקור את הבן שלו באוקיראינה

יש ערמת שרצים מסביב לביידן.

לא , שנה לפני בחירות, אם כתב האישום לא מחיל נושאים באמת רצינים. ולא איזה משפט שבכל מקרה אחר היה נגמר באיזה פשרה כספית או נזיפה.

אני גם לא מדבר , שהדמוקרטים נתפסו על חם שהם וטויטר פעלו ביחד להשתיק ביקורת על ביידן בזמן הבחירות הקודמות… מה שנקרא קוליזן לא? לא האשימו את הרוסים בזה?

שוב אני מרגיש שזה כמו לדבר על הקיר. אני חי בתיבת תעודה אחת ליאור חי בתיבת תעודה אחרת. אני חושב שאני צודק.

צאו רגע מתיבות התעודה שלכם ותראו ששניכם צודקים :slight_smile:

ההבדל הוא שבנתיים , הצד של ליאור תמיד יוצא נקי כמו תחת של תינוק.

שזה ישתנה אני יתנחם בזה.

כי הם למדו איך לשחק מלוכלך… הפתרון לזה הוא (תלוי מה המטרות שלך כמובן אבל שלנו בתור אזרחים זה-) להרים את הרמה ולישר קו. ולא שהימין יתחיל לשחק מלוכלך גם וכולנו נסבול מזה.

אוף טופיק, אבל הגיע הזמן להפסיק עם השקר המוחלט הזה.
.
.
.
תחת של תינוק הוא לא נקי, ואחד הדברים הפחות נקיים שראיתי. אם הוא נקי, זה רק כי ההורים שלו עובדים מאוד-מאוד קשה כדי שזה יהיה ככה, וגם אז זה רק מצב זמני לחלוטין.

מדובר באחד השקרים הגדולים של האנושות.
שני רק להמצאה הנבזית: “ישן כמו תינוק”.

נ.ב. הכותב הינו אבא טרי לתינוקת בת 3 חודשים.

לכן המשפט המקורי הוא “חלק” ולא “נקי”. שמחתי לתרום את חלקי לפוליטיקה הישראלית.

עוד מעט ליאור יבוא עם הקקי של הכלבים ואפשר לסגור מעגל…

במסגרת מה שמותר לשמאל אסור לימין

החל 6:09

אבל תנו לי לנחש זלא"ד נכון?

מנסה לעזוב רגע את ביבי והצמרת המדינית. יש לי שאלה אחרת.

איך אפשר לדעת/לקבוע האם הצמרת הצבאית נכשלה/נכשלת?

אנחנו שומעים סיפורים מצד אחד, אין לנו את כל התמונה, ובעיקר אין לנו מושג כללי איך להסתכל על אירועים במבט רחב בזום אאוט.

ברור לי שאי אפשר לסגור גבול הרמטית, ברור לי שצבא יכול למנוע מקרים אבל לא 100%. האם המקרה עם חדירת המחבלים לפני יומיים באסור רפיח היא פאשלה? על הנייר ולפי מה שמפרסמים עכשיו - ביג טיים. ידעו שיש מנהרה עוד מצוק איתן ולא טיפלו בה. אבל האם יכלו לטפל בה כשעוד לא היינו באזורי רפיח?

ובצפון, חיזבאללה מוכיח שעם תקציב דל וטילים וכטבים די פשוטים הוא מפציץ מכמים של הצבא, סוללות כיפת ברזל, ובקיצור דורך חזק בלי הרבה מאמץ. האם זו פאשלה של הצבא? האם לצבא יש כוח בכלל להגיב לעקיצות כאלו שמתבררות כארסיות במיוחד?

חיילים - בעיקר מילואימניקים - התלוננו על ציוד ישן ומחסור בציוד, האם השמעות נכונות?

בכל התמרון הקרקעי לא נהרגו הרבה (כל אחד יקר, כל אחד אבידה עצומה) ביחס לכל הנביאים שטענו שיהיו מאות ואלפי הרוגים. עם זאת, שלושה מקרים מעל כולם היו פאשלות וגבו מחירים יקרים, ביום הראשון לכניסה קרקעית שנמר (כנראה ישן/לא ממוגן דיו) חטף טיל ו11 מתוך 12 חיילים נהרגו, באירוע השהיה חשש לחטיפת חיילים ובו נהרגו איזה שבעה חיילים כולל שני סגני אלוף ואלוף משנה (בערך מה שאני זוכר), והאירוע השלישי כשתחמושת התפוצצה וקברה איתה 20+ חיילים.

‘הצבא יתחקר ויפיק לקחים’, מה זה החרא הזה? למה אין מישהו שמשלם שם מחיר? התליין הוא הדיין, הוא הנאשם, הוא הכל. מרגיש לי מערכת מסואבת שלא יכולה להתקדם כי היא לא רוצה לשמוע ביקורות ו/או להתייעל. הצבא אולי התקדם עם הטכנולוגיה (לא הצבא, המדענים) אבל אנשים הצבא בחלקם אפילו הגדול נשארו מאחור בכל הנוגע לניהול.

אני מקווה שנשמע פה אנשים שיותר רלוונטים ממני, אבל מההיכרות שלי: צה"ל הוא גוף היררכי. יש פקודות ספציפיות שאפשר לעשות בשטח או לפי פקודות קודמות. במלחמה כמו מה שיש מול חיזבאללה ומול חמאס אתה מי שמחליט מה מוצב איפה זה דרגים בכירים יותר, או לתת מענה לכתב"מים וכדומה.

אין הרבה קצינים שבאמת פועלים לפי שיקול דעת שהוא מעבר להורדת שרשרת פקודות, אלא אם יש מצבים מאוד חריגים (התקלויות).

שאלת “מי אחראי” בדרגים הבכירים היא הקרב שיש עכשיו שמגיע מתוך הקבינט. מה הגיע מראש פיקוד צפון או דרום, אל מול שר הביטחון או מול ראש הממשלה. מקווה שנדע מה קרה בימי חיינו או שנחכה 50 שנה כמו הדוחות של יום כיפור. מתסכל, אך לא מפתיע.

כמו ברפובליקת בננות

https://x.com/avrumi_lazenga/status/1799566940131688501